Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Halmozottan hátrányos helyzetűek-e a gyermekeim, ha csak az egyik szülőnek van 8 általános végzettsége, a másiknak már középiskolai? fórum

Halmozottan hátrányos helyzetűek-e a gyermekeim, ha csak az egyik szülőnek van 8 általános végzettsége, a másiknak már középiskolai? (tudásbázis kérdés)

1 2
34. 07c4794583 (válaszként erre: 33. - Sajert)
2010. febr. 7. 18:02

a többletpont csak a bejutásban segít.

egyetemen nincs kegyelemkettes, és a zárthelyinél már nem nézik, hátrányos helyzetű-e valaki.

33. sajert (válaszként erre: 22. - Szanád)
2010. febr. 7. 17:57

Tökéletesen egyetértek.

Ha tudja az anyagot, akkor vegyék fel, járja végig (ne kegyelemkettessel, mert hátrányos helyzetű!!) a főiskolát, egyetemet, de CSAK azért többletpont, mert hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű, kisebbségi családból származik.

Keresztlányomnak is van olyan osztálytársa (egyetemista, elsős), aki csak azért került be, mert voltak nem saját jogon szerzett pluszpontjai (még így kevesebb pontja volt, mint a keresztlányomnak)...

32. 07c4794583 (válaszként erre: 23. - Fakavava)
2010. febr. 7. 17:26

Igazad van, teljesen idiótán van megfogalmazva,


itt:

[link]


már érthetőbb a dolog, szóval ha fennálnak az említett körülmények, akkor kell megkérni a jegyződőzől a tényálladék megállapítását :o))

31. d4464aaf8a (válaszként erre: 30. - Fakavava)
2010. febr. 7. 17:17

Annak is mondható...

A megyeszékhelyünkön, a külvárosban, a régi nevén: Kiskorú-, és Felnőtt fogyatékosok otthona, az új nevén Szociális Integrált Intézmény...

2010. febr. 7. 17:09
Egészségügyi Gyermekotthonban él ?
29. d4464aaf8a (válaszként erre: 23. - Fakavava)
2010. febr. 7. 17:02

RNS- Rendszeres nevelési segély már nagyon rég nincs, mert az pénzbeni segély volt, hanem van rendszeres gyermekvédelmi támogatás, ami természetbeni segély, Akinek megállapítja a szociális osztály, az olyan határozatot kap, aminek az egyik pld.-a megy az iskolának, hogy a díjmenetes étkezésre jogosult...


De nem kell 8 általánosnak lenni, mert nekem emelt szintűm van,és amikor az Autista Kisfiam a helyi Szivárvány fejlesztőbe járt, akkor mi is megkaptuk, hogy jogosult a díjmentes étkezésre, mondjuk azért, mert sok éve meghalt az Apukája, és a szociális helyzetünk nagyon rossz volt...


Igaz, most is munka nélkül vagyok, és mivel olyan időközben intézetbe kellett vinni a rendkívül veszélyes agressziója miatt, olyan magas volt a térítési díj, de országosan, hogy rákényszerültem, hgoy állam gondozásba adjam, ami nem azt jelenti, hgoy lemondtam Róla, mert nem mondtam le róla, csak az állam gondoskodik Róla anyagilag, mert nekem ebben a világban általában csak rövidtávú munkáim akadnak, hiába mindenhol az van, hogy 3 hónap, és viszlát!!

28. 07c4794583 (válaszként erre: 27. - Fakavava)
2010. febr. 7. 17:01
mindenre van szabály, és mindenre van kivétel is ;)
27. fakavava (válaszként erre: 24. - 07c4794583)
2010. febr. 7. 16:58
A volt férjem is többgenerációs pedagóguscsaládból származott, apai és anyai ágon egyaránt. Nála veszélyeztetettebbet nem ismertem. Mindenki őt akarta nevelni és a végeredmény tragikus lett. Vannak olyan kétkezi munkások, akik olvasottabbak, mint sok értelmiségi.
26. d4464aaf8a (válaszként erre: 24. - 07c4794583)
2010. febr. 7. 16:57
Ez így van!!
2010. febr. 7. 16:55
Ez hasonló , hogy régen az elvált szülők gyerekének az iskola adott egy "V" betűt, hogy veszélyeztetett. Pedig sok csonka családban jobban élt, mint a teljesben, nem is szólva a sok alkeszről, akiknél jobban járt a gyerek, hogy elváltak.
24. 07c4794583 (válaszként erre: 22. - Szanád)
2010. febr. 7. 16:54
Fú, én abszolút nem értek egyet, én például egy többgenerációs pedagóguscsaládból jövök, ahol mindenki diplomás volt, és láttam, hogy mennyivel nehezebb minden annak a csoporttársamnak, akinek bizony miskolci kohász meg takarítónő voltak a szülei, egyszerűen nincs meg az az intellektuális hagyaték, sokszor sem az az anyagi háttér, ami nekem nagyon sokat segített tanulásban, egyetemben, talpraesettségben, álláskeresésben, stb. Szerintem igenis segíteni kell azokat, akik nem olyan szerencsés helyre/családba születtek.
23. fakavava (válaszként erre: 15. - 07c4794583)
2010. febr. 7. 16:53

Szövegértelmezési problémám van: tehát az a gyerek, akinek a jegyző rendszeres nevelési segélyt állapított meg és azok közül is az aki...felsorolás. Ha megállapította a jegyző, hogy rászoruló a RNS-re akkor automatikusan HHH-ű a gyerek, miért van még ezen belül is felsorolás.

Olyan nekem ez, mint, ha azt írnák le, hogy szőke az, akinek sárga a haja, a sárgán belül pedig méz, dohány, búza és szalma árnyalatú.

22. szanád (válaszként erre: 10. - Paki1968)
2010. febr. 7. 16:51
Mondjuk én egy kicsit igazságtalannak tartom,mert valaki azért kap pluszpontot mert hátrányos helyxzetű.
21. paki1968 (válaszként erre: 14. - Rolvisa)
2010. febr. 7. 16:50
Én is ezt gondolom,mert szerintem sem a szülő iskolai végzettségének kéne számitani.
20. d4464aaf8a (válaszként erre: 13. - Nívea)
2010. febr. 7. 16:49

Ezt írtam én is...


Ha az egyik, akkor hátrányos helyzetű, ha mindkettő, akkor halm. hátr. helyzetű...

19. fakavava (válaszként erre: 18. - Fakavava)
2010. febr. 7. 16:49
Időközben megjelent a válasz, úgy hogy kérdésem tárgytalan.
18. fakavava (válaszként erre: 13. - Nívea)
2010. febr. 7. 16:48
Ez a gyermekvédelmi törvényben van ?
17. paki1968 (válaszként erre: 13. - Nívea)
2010. febr. 7. 16:48
Én is így tudtam,de a suliban a másikat mondtták,ezért kérdeztem.Köszi.
2010. febr. 7. 16:48

Meg Akiket a jegyző védelembe vett...


Olvass utánna, amit bemásoltam...


Sok minden van benne, pl. a 8 osztály is...


De sok más dolog is...

2010. febr. 7. 16:47

"Tájékoztatom a tisztelt szülőket, hogy 2007. szeptember elsejétől az a gyermek/tanuló minősül halmozottan hátrányos helyzetűnek a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény 121. §. 14. pontja alapján, akit a jegyző családi körülményei, szociális helyzete miatt védelembe vett, illetve akinek rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre való jogosultságát megállapította; és ezen gyerek/tanuló közül az akinek a törvényes felügyeletét ellátó szülője önkéntes nyilatkozata alapján:

(A)

1. óvodás gyermek esetén a gyermek három éves korában,

2. tanuló esetében a tankötelezettség beállásának időpontjában

legfeljebb az iskola nyolcadik évfolyamán folytatott tanulmányait fejezte be sikeresen;

(B)

valamint halmozottan hátrányos helyzetűnek minősül az a gyermek, az a tanuló is, akit tartós nevelésbe vettek.


Ha a törvényes felügyeletet mindkét szülő gyakorolja, akkor az iskolai végzettség egyikük esetében sem haladhatja meg a nyolc általános iskolai végzettséget. "

14. rolvisa (válaszként erre: 4. - Fakavava)
2010. febr. 7. 16:46

Sajnos az iskolai végzettség a mérvadó.Pedig nem attól lesz valaki jó szülő, és nem is biztos, hogy hátránnyal indul a gyerek, mint ahogy azt a törvényhozók feltételezik

A baj csak ott van, sokan ezt kihasználják. Jó előre bejelentik a főiskolára, egyetemre készülő "szegény" gyereket egy HH- rokonhoz és már biztos előnnyel indul a felvételin.Kollégiumba biztos bekerül.

13. Nívea
2010. febr. 7. 16:45
Én úgy tudom, hogy csak akkor HHH-s a gyerek, ha mind a kettő szülő, vagy gondviselő minimális végzettsége 8 általános. Ha már az egyik magasabb végzettségű, akkor az csak HH-s. Most voltam egy továbbképzésen, ahol erről tanultunk. És ott így mondták..
12. paki1968 (válaszként erre: 9. - D4464aaf8a)
2010. febr. 7. 16:43
Most akkor mire írtad?Arra,hogy melyik is igaz,az egyik,vagy csak mind kettő?
11. d4464aaf8a (válaszként erre: 6. - D4464aaf8a)
2010. febr. 7. 16:42
Itt felülről a 2.-nál van részletesen leírva, csak ha megnyitom, akkor már nem másolható...
10. paki1968 (válaszként erre: 7. - Szanád)
2010. febr. 7. 16:42
Aha,közben már meg is írtam.
2010. febr. 7. 16:42

Ezt végeztem, tudom... Egyébként itt utánna lehet olvasni...


Ha Valaki bemegy pl. a szoc. osztályra, és gyermekvédelmi támogatást kap, akkor kap egy ilyen nyomtatványt is, amit ki kell tölteni, hogy melyik szülőnek milyen a végzettsége...

2010. febr. 7. 16:41
A főiskolai felvételinél nyilatkozni kell a halm.hátr. helyzetről.A középiskolában azt mondták,hogy ha az egyik szülőnek van csak 8 általánosa,akkor már halm hátr.helyzetű a csemete.Igaz ez?Mert az önkormányzatnál azt mondták,hogy csak akkor,ha mind a kettőnknek csak 8 ált.-a van.Ha elég az egyik,akkor mit kell tennem?
2010. febr. 7. 16:41
Ezt az egyetemi , főiskolai felvételivel kapcsolatban kérdezed ?
2010. febr. 7. 16:41
2010. febr. 7. 16:40
nem...............
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook