Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyors ételek?Ti szoktatok ilyeneket csinálni? fórum

Gyors ételek?Ti szoktatok ilyeneket csinálni? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 7. 18:31

Nekem meg pont az a véleményem, hogy a porok annyira nem műk, a Knorr meg Maggi cuccokban nics már ízfokozó, tartósító.

A mirelt húsok az más tészta.

De pl ha az ember nem a biopiacra jár vásárolni, akkor hiába szeretne egészségesen étkezni, ki tudja milyen körülmények közt termesztik mondjuk a paradicsomot. Az otthoni termesztés megint más.

2010. febr. 7. 14:37
Igazából,rájötem,hoy a zacskós kaják annyiban mások,hogy több bennük a mű-dolog... Néha -néha csinálok,de ált. inkább magamtól főzök,és tényleg,egy csomó mindent el lehet készíteni előre...!
2010. febr. 7. 14:12

Én nem szoktam.Ha nagyon gyorsan kell késznek lennem,akkor csinálok rántásos tojáslevest,vagy valami krémlevest,ezek nagyon gyorsan megvannak,elkészülök vele annyi idő alatt,mint megfőne a zacskós leves.Aztán főzök ki tésztafélét ha sietek,pl:túrós,sajtos,diós,mákos,krumplis...stb.

Vagy csinálok milánót,az alapot mindig magam készítem neki,sosem veszek port.

Nagyon sokféle étel van,amiket elkészítek annyi idő alatt,amíg megcsinálnám a félkész vagy műanyag kajákat.

17. 00495ec28d (válaszként erre: 12. - Katus3)
2010. febr. 7. 13:50
Természetesen!Köszönöm,hogyha leírnád,jó lenne:)))))))
2010. febr. 7. 13:32
Mivel többen is kértétek a házi vegeta receptjét betettem a naplómba:-)
2010. febr. 7. 13:16

Én szoktam! Tudom,hogy ezek nem egészségesek,de ha egész nap melózol,nem vagy egy konyhatündér, és mégis főtt "normális" ételt akarsz enni,nem szendvicset,akkor elmennek!

Mondjuk, én többnyire Norbi vagy Alexandra mikrós kajákat szoktam,amikben talán legalább nincs annyi zsír!

De néha eszek zacskós levest,és tésztát is...:-((

14. katus3 (válaszként erre: 11. - Minerva223)
2010. febr. 7. 13:00

Persze én is ritkán készítek ilyeneket,mert tényleg nem túl egészségesek,és két pici gyerekem van.

Viszont néha-néha belefér.

13. Fuoco
2010. febr. 7. 12:59

Én nem szoktam!

Néha jön rám hogy ennék kínai csípős levest, de azt is csak nagyon ritkán eszem, és azért mert imádom!

Időt úgy spórolok, hogy egyrészt mindig egy picit többet főzök, és lefagyasztok 1-2 adagot, így bármi van, lesz mihez nyúlni! Rántott húsnak valót pl előre panírozom, egyenként fagyasztom, és azt is lehet frissen sütni. Innen már csak egy lépés a sajjtal sonkával töltött husi, azt ugyanígy előre meg lehet csinálni és lefagyasztani!

Megéri szerintem, olcsóbb, és tudom mi kerül az asztalra!

12. katus3 (válaszként erre: 8. - 00495ec28d)
2010. febr. 7. 12:49
Mexikói chilis bab alapporból is tudok finom és kiadós ételt! Érdekel?
2010. febr. 7. 12:49
Nem,mert minden tele van valamilyen tartósítóval,ízfokozóval,festékanyaggal. Inkább készitek egy "mindent bele" vegeta levest. Nem sokkal több idő elkészíteni és legalább tudom mit eszem.A vegetát is saját kezúleg teszem el nyáron jégkocka tartóban lefagyasztom és így könnyű az ételbe dobni belőle ha szükséges:-)) Hidd el megéri a fáradságot,mert megkíméled magad a sok egészségtelen adalék anyagtól.
2010. febr. 7. 12:45
inkább csak a fasírtfélék,és a hasábburgonya.A többi házi koszt.
2010. febr. 7. 12:45
A férjem például este többször is vacsorázik.Ha a normális kaja után megéhezik,sütök neki hamburgerpogácsát,vagy sajttal-sonkával töltött pulykamellett.Így hamar csillapíthatom az étvágyát!
8. 00495ec28d (válaszként erre: 7. - Katus3)
2010. febr. 7. 12:44
Ez jó ötlet!
2010. febr. 7. 12:43
Én szoktam zacskós levest néha,de úgy,hogy például májgombóclevesbe teszek még plusz tésztát, borsót,vagy vegyes zöldséget. Kiadósabb és finomabb.
2010. febr. 7. 12:43
Igen szoktam,főleg félkész húsokat!Igyekszik az ember mihamarabb túlesni a konyhai munkán!Már én legalábbis!!!:)
2010. febr. 7. 12:42
Ha nincs időm főzőcskézni szoktam hát. :) Attól még enni kell. :)
2010. febr. 7. 12:38
Én is szoktam zacskós leveseket csinálni. Azokat amikben nincs ízfokozó, tartósító. És ezek kalória tartlma ia alacsony.
2010. febr. 7. 12:35
Igen, szoktam.
2010. febr. 7. 12:35
Én igen,ugyanis nem vagyok egy konyhatündér!!!:-((
2010. febr. 7. 12:33
Gondolok itt tasakos leves,gyorsan süthető (félkész)húsok,stb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook