Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szívritmuszavar? fórum

Szívritmuszavar? (beszélgetős fórum)


1 2
40. inf3rno (válaszként erre: 39. - Helena66)
2015. jan. 21. 23:01
Rendben, köszönöm!
2015. jan. 21. 22:19
A szívritmuszavar nem jár ilyen tünetekkel.
38. inf3rno (válaszként erre: 15. - 35c81b79eb)
2015. jan. 21. 21:36
"Úgy látszik az orvosok körében most ez a legjobb diagnózis: pszichés alapon." - Ez van Helga, még ha fizetsz, akkor is csak a tüneteket kezelik, az okokkal nem foglalkoznak. Max annyi a különbség, hogy egy fokkal kedvesebbek, meg rendesen megvizsgálnak.
2015. jan. 21. 21:30
Sziasztok! Próbálok utánanyomozni egy furcsa jelenségnek, hogy mi lehet. Körülbelül novemberben kezdődött azzal, hogy észrevettem, hogy sűrűbben ejtek el dolgokat, mint szoktam (nem szoktam). Nem volt nagy jelentősége egyébként, mert tipikusan egy darab papírról vagy ilyesmiről volt szó, és talán 2-3 hetente jelentkezett. Decemberben sikerült megfigyelnem a jelenséget, és körülbelül az történik közben, hogy elsötétül minden (nem tudom, hogy pislogás miatt e, vagy elmegy a kép, de eddig minden alkalommal csak feketét láttam), aztán érzem, hogy fokozatosan kimegy az erő a kezemből, szép lassan (már amennyire 1-2 másodperc alatt ezt lassan meg lehet csinálni) leereszkedik, és elejti az adott dolgot. Az 1-2 másodperc után gyakorlatilag azonnal visszatér a kép is, meg a kontroll is, úgyhogy nem esek össze vagy bármi ilyesmi, de régebben volt már, hogy elájultam, és totál olyan ez, mint egy pillanatig tartó ájulás. Előjele nem nagyon van, nem érezm rosszul magam, vagy ilyesmi, egyszerűen csak lezajlik, aztán kész. Szerintetek ez lehet szívritmus zavar miatt, vagy más okozza? Gyerekkoromban volt egy enyhe szívritmus zavarom, de azt mondta az orvos, hogy majd kinövöm. Hát nem tudom érdemes lenne e újra megnézetni.
2011. aug. 5. 18:11
Sziasztok,tudna nekem valaki ajánlani magán kardiológust békés megyében.Köszi.
35. ömbi (válaszként erre: 34. - Agi1966)
2011. jún. 28. 19:53
A torok szorításnak általában lelki oka van. A stressz is okozza. Nekem is volt már , mindenféle orvoshoz elmentem. Fülorrgégészhez is. A pajzsmirigyemet is megvizsgáltattam . Sőt természetgyógyásznál is voltam . Az endrokinológus mondta ki, hogy lelki eredetű,nyugodjak meg ahogy megjelent úgy el is fog tűnni.
2011. jún. 28. 19:12
Nekem 96/86/84 a vérnyomásom. Szivlibegést érzek és szorit egy kicsit a torkom. Szerintetek mi okozhatja? Szinte egész nap érzem, éjszaka semmi bajom
33. Sort
2011. jún. 27. 23:51
Nekem is alacsony a pulzusom, 40-45/min. Ilyenkor nem ár egy kardiológiai kivizsgálás, mer ez okozhatja AV blokk, vagyis pitvar-kamrai ingerület átvezetési zavar. De ha nem erről van szó, akkor egész jól lehet vele élni, én észre sem veszem.
32. ömbi (válaszként erre: 18. - Boszy28)
2011. jún. 27. 22:19
Nagyon sajnálak, mert én is átéltem ezeket. Csak nem tudom, hogy melyik az ok és az okozat a pánik betegség vagy a szívritmuszavar. A tünetek mindkét esetben nagyon hasonló. A kardiológusok nem hisznek a pánikbetegségben. Csak a szervi bajban.
31. ömbi (válaszként erre: 26. - Bettike2007)
2011. jún. 27. 22:14
Szerintem lelkileg nagyon megviseli az embert főleg aki fiatal.
30. ömbi (válaszként erre: 26. - Bettike2007)
2011. jún. 27. 22:12
Igen , sajnos nekem már volt ilyenem. Rendszeresen járok orvoshoz, már többször volt beavatkozásom és sajnos mégis mindig előjön ami miatt nagyon szomorú vagyok.
2011. márc. 12. 10:35
Nem tudom,de a pajzsmirigy működésed nézték?Csak azért mert az is produkál gyors illetve lassú pulzust szabálytalan vérnyomást.Bár ezt sima labor nem igazán mutatja ki inkább egy endokrinos ami izotópos vérvizsgálat.Ennek egyik jele a "túl pörgés",fogyás vagy ellenkezője a "túl fáradtság" hízás.Ebben az esetben nem igazán van erős mellkas fájdalom.
2011. márc. 1. 11:49

hát sajna magánhoz megyek mert még 1hónap az uh és az sok idő,valamint a vérnyomásom a gyógyszer már levitte 107/60ra de a pulzusom továbbra is 80-85-90

majd meglátjuk mit hoz ki ez a doki..

2011. márc. 1. 09:39
Nyugi gyógyszeresen beállítják és nem fáj!
2011. febr. 13. 21:43

sziasztok!


Pénteken megyek kardiológiára,félek mert nem tudom mi van,decemberben jelentkeztek először a plusz dobbanások,azóta már többször előjöttek és most már tegnap este óta folyamatosan érzem és már összevissza dobban,percenként.Volt valakinek ilyesmi,komoly lehet?

25. Pirosalma (válaszként erre: 22. - Bucóka20)
2010. febr. 7. 15:07

A kihagyás nem feltétlenül kóros, függ a gyakoriságtól, és persze fontos mellé az EKG eredménye is.


"álltalába ha gyorsan állok fel akkor nagyon gyorsan ver." - ez egy teljesen természetes reakció.

24. Bucóka20 (válaszként erre: 9. - 9c8432d068)
2010. febr. 7. 14:32

Lehet,ha meglesz a vizsgálat akkor kiderül.

Homeopátiás szer,én akkor szedtem amikor beteg voltam(szorongásos),de nem segített.

Lehet magne B6 lesz belőle meg valami tea!?!

23. Bucóka20 (válaszként erre: 22. - Bucóka20)
2010. febr. 7. 14:30
+ az EKG igen
22. Bucóka20 (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2010. febr. 7. 14:29
Abból,hogy mondtam neki,hogy néha kihagy . Megy,hogy álltalába ha gyorsan állok fel akkor nagyon gyorsan ver.És ezekből gontolda vagy tudja..nem tudom.
21. Bucóka20 (válaszként erre: 6. - Boszy28)
2010. febr. 7. 14:27

Kardiológiára

Nem igazán akarok az orvos nyakára járni,mert ismeri apum is meg anyis is és tuti elmondaná nekik,hogy ott jártam.Apáék meg azt hiszik,hogy pszichésen van (én se tudom,nem tudom,hogy ők honnan veszik)

Ha pszichésen van az se jó,mert akkor velem van a gond,de jobb mint ha valami szervi baj lenne.:)

20. agis
2010. febr. 7. 12:42
Ha nem sértődik meg seni, megsúgom, hogy a legtöbb fogyasztószer (adipex, reductil) okoz tachycardia-t, akár supraventicularist akár kamrai-t (ezt az EKG elárulja).
19. Pirosalma (válaszként erre: 17. - Agis)
2010. febr. 7. 12:37
Éppenséggel okozhat a vérszegénység magas pulzusszámot, de tényleg mindig jó ezeket kivizsgáltatni.
2010. febr. 7. 12:35

nekem állítólagos pánikbetegség okozta a magas pulzusszámot, jól félrekezeltek 13 évig :(

Tavaly márciusban rosszul lettem, Debrecenben a kardiológián mondták, hogy Egerben félrekezeltek.

Amúgy én Panangint vagy MagneB6-ot szedtem.


Igaz, nekem tényleg szívritmuszavarom volt/van, túl vagyok egy katéteres cryoabláción, így most tünetmentes vagyok. De félelmetes egy rosszullét, az, amikor nem tudtam aludni, mert majd' kiesett a szívem, nem tudtam a bal oldalamon feküdni. Sírtam éjszaka a tehetetlenségtől.

Másnap reggel még elmentem melóba, de elkéredzkedtem a dokimhoz, ő küldött tovább a belgyógyihoz, EKG papíromon ez állt: krónikus EKG, pitvarfibrilláció.

Megfordult velem a világ, kaptam hasfalba injekciót, amit utána magamnak kellett beadnom, kaptam gyógyszert.

5 nap múlva jobb lett az EKG, akkor mondta a doki, hogy akkorra már elmúlt az életveszély. Azt sem tudtam, hogy az volt, bár gondolhattam volna, amikor azt mondta, hogy bármilyen rosszullét esetén a mentőket hívjam, ne az ügyeletet, mert nekik van EKG.

A szívvel nem lehet (mint ahogy más szervekkel sem) viccelni.

Inkább egy magándoki, mint később nagyobb baj legyen.

Ja, és nekem a PF (pitvarfibrilláció) alatt is normális volt a vérnyomásom.

17. agis (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2010. febr. 7. 12:34
Ez vicces. Nem is ez a vicces, hanem az orvosod, ugyanis a vérszegénységnek semmi köze nincs a mags nyugalmi pulzusértékhez. Kérj beutalót a kardiológiára, ott majd valószinűleg kapsz betalockot, ami segít ilyen esetekben (béta.blokkoló).
16. Pirosalma (válaszként erre: 15. - 35c81b79eb)
2010. febr. 7. 11:38
Az nagyon érdekes, hogy pszichés alapon (stressz --> fokozott szimpatikus idegrendszeri aktivitás) csak a pulzus nő, a vérnyomás nem, ugyanis a kettő ilyen esetekben általában együtt jár.
15. 35c81b79eb (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2010. febr. 7. 11:28

Úgy látszik az orvosok körében most ez a legjobb diagnózis: pszichés alapon. Én ugyanígy jártam, persze hétvégén. Már több, mint egy hónapja éreztem, hogy néha rosszul vagyok, szédülök, elsötétül minden. Két hete elővettem a vérnyomásmérőt és 136 volt a pulzusom. A vérnyomásom rendben. Mértem utána többször estig, de majdnem mindig 100 fölött volt. 127, 114 stb.

Gondoltam lesz, ami lesz bemegyek az ügyeletre. Hát én ugyanazt kaptam, amit te, csak nekem EKG-t sem csinált. Megnézte a pulzusom, azt mondta most 80 körül van, pszichés az egész, ad egy nyugtató injekciót. Mondtam neki, hogy köszönöm azt kihagynám, nem kérem.

Kedden voltam a reumatológusomnál, meséltem neki hogy jártam. Megmérte a pulzusom, azt mondta most is 100 fölött van, nem pszichológusra van szükségem,hanem kardiológusra és írt nekem beutalót. Értetlenül állt a dolog előtt, hogy még EKG-t sem csinált és haza mert így engedni az ügyeletes orvos.

2010. febr. 7. 11:17

A páromnak az asztmás gyógyszere okozta.

Novemberben 20 napig volt vele kórházba,de jobb nem lett.Neki is normális a vérnyomása,csak a pulzus kevés ami erre utalt.Most gyógyszer szed és ha nagyon nem jól érzi magát magnézium pezsgőtablettát. esetleg magne b6-ot.

2010. febr. 7. 11:14
ja és mellesleg amit a kedves háziorvos felírt állítólag 60 év felettieknek adják infarktus után az újabb elkerülése véget :D
12. pinkyke (válaszként erre: 1. - Bucóka20)
2010. febr. 7. 11:12
ja és ha tényleg rosszul vagy akkor ne sajnáld a pénzt menj el magánrendelésre ott általában 1 héten belül kapsz időpontot és minden vizsgálatot megcsinálnak és nem kell hónapokig várna ha tényleg nagy a baj
11. helena66 (válaszként erre: 10. - Pinkyke)
2010. febr. 7. 11:11
Irigyellek,hogy elmúlt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook