Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A komfort szoptatás jobb, vagy a 3 óránkénti? fórum

A komfort szoptatás jobb, vagy a 3 óránkénti? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
174. Bichi
2010. szept. 6. 11:39

Én is az igény szerintinek vagyok a híve, soha nem értettem, mikor az anyukák felkeltik a piciket, mikor idő van.

Én 6 hónapos koráig csak szoptattam, majd fokozoatosan 8 hónapos koráig teljesen átálltunk az etetésre...

2010. szept. 6. 11:24
Én az igény szerinti szoptatást pártolom, úgy is csináltam (7 hónapos koráig tudtam szoptatni a kisfiamat).
2010. aug. 26. 23:09

Én 3 óránkéntivel kezdtem (laikusként, rossz tanácsadókra hallgatva), aztán a "szokásos" időben (6 hét körül) kis híjján elment a tejem.. Nem sokkal később átálltam az igény szerintire és már 30 hónapja szoptatok.

A komfortszopás egyébként nem egyenlő az igény szerinti szoptatással. A komfortszopi csak cumizást jelent, amikor a baba nem szív, hanem csak "nyammog" a mellen. De tény, hogy az igény szerintibe ez is beletartozik, nagyon fontos része. (Aki így szoptat, az nem veszi le a babát rögtön az "evés" után, hanem hagyja, hogy tovább cumizzon a mellen.)

171. a1baa7edcc (válaszként erre: 169. - Kereső)
2009. nov. 28. 16:32
Sikerult. :)
2009. nov. 28. 16:02
Az a jó ha akkor eteted a babád mikor éhes,persze nem agyra - főre.Valamikor jóllakik és alszik 4 órát valamikor 2 óra múlva éhes.Komfortot ajánlom
169. kereső
2009. nov. 22. 14:09
Sziasztok! Bocs. Valamiért nem lehet rákattintani, de ha bemásoljátok CTRL C-vel a böngészősorba, akkor megnyitja.
168. M_Marcsa (válaszként erre: 165. - Kereső)
2009. nov. 13. 15:24
érdekel, de nem tudom kinyitani
167. bomee
2009. nov. 13. 12:18
Nem tudom megnyitni, pedig szeretném kitölteni.
166. kereső (válaszként erre: 165. - Kereső)
2009. nov. 13. 10:17

És itt a link is, ahol a kérdőív van:-)


[link]

165. kereső
2009. nov. 13. 10:16

Sziasztok!

Szeretnélek hívni Titeket egy kutatásba n való részvételre! Íme:

Felhívás


Kedves Ismerős és Ismeretlen Anyatárs!


Ha Te is voltál olyan szerencsés,


· hogy legalább egy kisbabádat legalább 6 hónapig szoptathattad,


· ha utoljára szoptatott gyermeked elválasztása nem történt régebben mint 3 év


· és ha kedved lenne részvételeddel segíteni egy a Károli Gáspár Egyetem keretein belül műhelymunka céljából folytatott pszichológiai témájú online kutatást, amely a szoptatási szokások lelki hátterét kutatja,


akkor nem kell mást tenned, mint idekattintani és rászánni egy kis időt (kb. 30 perc), hogy megválaszold a témával kapcsolatban feltett kérdéseket.


Remélem a kérdések hasznosnak és gondolatébresztőnek bizonyulnak majd számodra! Ha így van, kérlek te is küldd tovább ezt a levelet legalább egyvalakinek, akikről azt gondolod, hogy hajlandó tapasztalatait a tudomány szolgálatába állítani!


Segítségedet és idődet előre is nagyon köszönöm!


(A kutatás eredményeiről ugyanezen a linken előreláthatólag Január végén tudsz majd tájékozódni.)



Soós Ágnes


soosagi17@gmail.com


Károli Gáspár Református Egyetem


Pszichológia szak – 2. Évfolyam

164. M_Marcsa (válaszként erre: 161. - Agitamas)
2009. nov. 11. 19:23
Váltott mellből ha szoptatunk, szaporítja a tejet.
163. szika
2009. nov. 11. 16:11
Nagyon aranyosak vagytok. Köszönjük szépen a segítséget. Aggódós picit a húgom, pedig sosem gondoltam volna róla.. de hát az anyaság előhozta belőle. :) Most azért nyugodtabb. :)
2009. nov. 11. 09:53
Az én két nagyobb gyerekem 2,5 éves korukig szopiztak,a kicsi lányom most 14 hónapos,és intenzíven szopizik.Én mindegyiket az első perctől kezdve váltott mellből szopiztatom.Soha nem kellett tápszerezni őket,majd kicsattannak az egészségtől.Én nagyon pártolom a váltott mellből való szoptatást.Idestova 7 éve szoptatok 2x9 hónap megszakítással.
2009. nov. 11. 09:26
Az én lányom most 14 hónapos.Akkor kapott cicit amikor kért.Szerintem hülyeség 1 kalap alá venni a gyerekeket,és azt mondani,hogy mindenki 3 óránként egyen,senki sem egyforma.Az bizony igaz, egy etetés alkalmával 1 ciciből lakjon jól a gyerek,hogy biztos eljusson a tápláló tejig.
160. a360345bdd (válaszként erre: 156. - Szika)
2009. nov. 11. 09:14

Szia! Ne ébressze éjjel! Ha aggódós anyuka akkor kb 2 óránként nézzen rá és ha álmában szopizik báran tegy cicire, fel sem fog ébredni :)


Én nem javaslom egy etetés alkalmával a cici váltogatást. A tej eleje cukros és szomjoltó, a második fele zsíros tápláló, hizlaló. A babának be is kell indítania a tejleadó reflexet és ez mindenkinél eltérő ideig tart. Ha gyorsan váltogatod a mellett,lehet hogy sosem jut zsíros tejhez és jön a hülyeség, hogy nem jó a tejem, tápszerhez kell nyúlni stb.


Van egy másik fórum, a szoptatásról mindent. Fbogi indította, neki a szopizás a hivatása. Keresd meg bátran mindenkinek szívesen segít.

159. d@nu (válaszként erre: 156. - Szika)
2009. nov. 11. 09:11

Ha nincs rá ok - pl. sárgaság, akkor lehet hagyni aludni, bár én 1 hetesen azért úgy 4-5 óránként mindenképpen megkínálnám. A szopi ideje gyerekfüggő, nekem az első gyerkőcöm állandóan lógott a cicin, a kisebbik 10 perc alatt jóllakott.

A mellet csak kiürülés után váltsa, mert egyrészt az így felmerülő igény miatt termelődik több tej, másrészt így a tartalmas hátsó tejet is eszi a kicsi, nem csak az elsőt.

158. 97e35043a4 (válaszként erre: 156. - Szika)
2009. nov. 11. 08:59

Nekem a kisfiam vagy 1 órát is cicin volt szoptatásoknál kezdetben, mert volt, hogy elaludt közben... De a mellét váltogassa 20 percenként a hugod, hogy mindkét mellből űrüljön a tejci!!!:DDD


És az éjszakákkal pedig úgy volt, hogy szinte nem is aludt, kb. 2 hónapig virrasztottam állandó jelleggel...(de mára már - 7 hó - simán alszik 11 órát egyhuzamban :))) )

157. M_Marcsa (válaszként erre: 156. - Szika)
2009. nov. 11. 07:41

az enyém evett este 9, éjjel 12, hajnali 3 , reggel 6, így kelt.

Én nem kelteném éjjel enni.

156. szika
2009. nov. 10. 22:34

Sziasztok!


Most szült a hugicám, és az ő kérésére kérdezem,hogy tapasztalatok szerint mennyit szopizik egyszerre egy egy hetes baba, és hogy felébresztenétek -e éjszaka enni, ha magától nem kel fel.

155. 97e35043a4 (válaszként erre: 152. - DODICA)
2009. szept. 17. 10:51
Hát nagyon meghatódtam azon, hogy elbúcsúzott a kislányod a szopizástól! Nagyon szép emlék marad neked örökre!! :)))
154. 97e35043a4 (válaszként erre: 153. - DODICA)
2009. szept. 17. 10:49

Igen, én is így látom ezt...

Én nagyon sajnálnám, ha nem lehetnék a kisfiam mellett legalább 1-2 évig :( És a szoptatás is örömmel tölt el ( azért az első időkben, mikor szinte non stop szopni akart, megfordult a fejemben, hogy de jó lenne tápszerezni néha, de ezek csak átmeneti gondolatok voltak ...).

153. DODICA (válaszként erre: 150. - 97e35043a4)
2009. szept. 16. 22:02

Majd megkérdezem, mit kapnak tesómék.... Kíváncsivá tettél. :))


Mindenesetre elég nagy odakint az ismeretségem, de még egy nővel se találkoztam, aki otthon maradt volna a gyerek 1 éves koráig. :( A fura az, hogy a külhonból érkezők (mint pl. a húgom) is arra esküsznek, az ottani rendszer nagyon is jó. Sokszor hallgatom, mennyivel kiegyensúlyozottab az anya, ha dolgozik, s különben se bírnák ki a 4 fal között, kinek lenne türelme gyurmázni, homokozni, meg ehhez hasonlókat... Az egész társadalmi szemlélet számomra a karrierizmust mutatja, amelybe nem fér bele az, hogy a gyerek önálló személyiség, akinek viszont nem csak fizikai, hanem lelki szükségleteit is illene kielégíteni. A fizikai szükséglet kielégítése is gyakran azonos az azonnali tápszerezéssel, hiszen ugyan mi értelme lenne szoptatni, ha 8 hetes korában az anya visszamegy dolgozni? (Most, ahogy végiggondoltam a kinti ismerőseimet, hát egyről se tudok, aki szoptatott volna...)A férjek meg azon a véleményen szoktak lenni, semmi szükségük egy kiégett, begyöpösödött asszonyra, akivel esténként csak a kakis pelenkákról tudnának beszélgetni.

Számomra mindenesetre elképesztő. Mintha a szerelem beteljesülése után a végtermék már fölös cucc lenne, s nem a szülő feladata a sz@rpucolás. A nevelést, tanítást oldja meg állam bácsi!


Nekem mindenestre elég sz@rnak tűnik a kinti helyzet. Mondhat bárki bármit, cseppet se humánus, de még kevésbé gyerekközpontú.

152. DODICA (válaszként erre: 151. - Kedveske)
2009. szept. 16. 21:44

Mit nevezünk fokozatosságnak? Nyilván a csecsemőkori napi 8-10, avagy 6 szoptatás már nem működik 2-3 éves kor között. Napi 1, netán 2, 3 szopi, de az is előfordult, hogy kimaradt egy-egy nap. (Nem az én akaratomból.) Ha így nézem, akkor lassan, fokozatosan hagyták el. Minden a saját tempójuk szerint történt, értsd ezalatt, hogy egy közel 3 éves gyereket én se hívtam volna cicizni, de nem utasítottam el addig, míg jött magától.


Viszont pl. a középső gyerekem egyik napról a másikra bejelentette, hogy ő még aznap este szopik egy utolsót, aztán reggel már nem fog, átadja a cicit a kistesónak. (Utóbbi már bőven pocaklakó volt.) Így is lett. Nem mondom, másnap reggel kissé furcsa volt, egyfajta hiányérzet bennem, de az se volt eszem ágában, hogy hívjam cicizni. Csak épp visszafordíthatatlanul - de teljesen természetesen - lezárult kettőnk közös életében egy fontos korszak, hogy átadja helyét más korszakoknak. Az ember nem mindig van tudatában a korszakok váltakozásának, de ez akkor teljesen nyilvánvaló volt, és egyben szokatlan felismerés is...

Az utolsó szopi nagyon hosszú, s nagyon bensőséges is volt... A lányom elbúcsúzott a cicitől... Tettel, s szóval is. Bizonyára a különleges bejelentése miatt emlékszem erre annyira...


A legkisebb lányom nem tett ilyen bejelentést, de egy hirtelen helyzetváltozás (a házunk megvételekor átmenetileg beköltöztünk a nagyszülőkhöz a renoválás idejére, a gyerekeknek ez nagyszerű és újfajta élményhalmazt adott) azt eredményezte, hogy egyik napról a másikra elfelejtette a cicit. Vele nincs utolsó szoptatás emlékem, de ez ebben az esetben így jó, ahogy van. :)) Érdekes módon, nekem is csak pár nappal a tényleges leválás után tűnt fel, hogy már nem jelentkezik ilyen szándékkal.


Két teljesen más megoldás a részükről, s mindkettő úgy volt jó és normális, ahogy történt.


Az összebújások természetesen megmaradtak. Mai napig tartanak, remélem még sokáig! Jó érzés, ha az anyához odabújik néha a 10 éves "vagány" kiskamasz fiú, vagy a 7 és 4 éves lány...Aszerint, melyikőjüknek milyen gyakran van erre szüksége... Ez habitus kérdése is... Van köztük, aki többször igényli, van, ki kevésbé, mégis egészséges mindegyik, egyik se ferde hajlamú...


Aztán persze majd ez is elkopik valamikor....

151. Kedveske (válaszként erre: 146. - DODICA)
2009. szept. 16. 20:12

Dodica!

A gyerekeid, hogy szoktak le a cicizésről? Egyik napról a másikra, vagy volt benne valami fokozatosság a részükről?

2009. szept. 16. 18:08

Én most megnéztem a franciaországi helyzetet az egyik netes oldalon, azért olyan sz.r helyzet nincs ott, hogy 2 hónap után vissza kellene mennie egy anyának dolgozni. Csak pár sort másolok ki, de francia oldalakra is rá lehetett ott kattintani, ahol összegek is vannak:


"Családi támogatások



Gyermekek után járó támogatások


A gyermeket nevelő családok, meghatározott feltételek teljesítése mellett családi támogatásokra jogosultak Franciaországban.


A támogatásoknak 22 fajtáját különböztetik meg, melyek típusuk szerint négy nagy csoportba sorolhatók: a gyermek születéséhez, a gyermek oktatásához, a háztartáshoz, és egyéb speciális körhöz kapcsolódó támogatások.


PAJE - Gyermekgondozási segély


Gyermek születése után a magyar GYES-hez hasonló ellátást folyósítanak (Prestation d'accueil du jeune enfant - PAJE) a családnak, amely a gyermek 3 éves koráig igényelhető.


A juttatás jelenlegi összege az alábbi oldalon található táblázatban olvasható.



A PAJE-ről bővebben az alábbi oldalon található információ.


AGED - Gyermekgondozási díj


A magyar GYED-nek megfelelő francia juttatás igénylésére a gyermek 6-ik életévéig van mód. Az AGED igénylése során, az egy háztartásban élő felek mindegyikének kereső tevékenységet kell folytatnia.


A további feltételekről részletesen az alábbi oldalon olvashat."


De nem akarok most már belemélyedni ebbe. Van, aki inkább a gyermekével marad otthon mindenáron, hogy legalább az első hónapokat/éveket vele töltse, s van, aki nem (gondolom, megvan rá az oka, sajnos :((( )

149. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 146. - DODICA)
2009. szept. 16. 16:51

" Viszont a szoptatás egyben törődés is. :)) "


igen, de törődés is van szoptatás nélkül:)


Egyébként a külföldet is meg lehet érteni.Azért az államnak el is kell tudni tartani a 3 vagy több évig otthon maradó anyákat,amire ugye bevétel kéne..


Viszont aki nem tud szoptatni, mert olyan is van attó ugyanolyan jó anya.ezt sem szabad elfelejteni

148. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 145. - DODICA)
2009. szept. 16. 16:49
Nem tudom,nekem ilyet egyik gyerek se csinált:mármint nem ivott 4 évesen cumisból.Szépen pohárból ittak, és nem cumizott egyik sem.
147. 97e35043a4 (válaszként erre: 146. - DODICA)
2009. szept. 16. 15:59

Persze, én nem is vagyok ellene, bár én azért nem szeretném olyan sokáig szoptatni a kisfiam, de a legfontosabb, hogy egészséges legyen a gyerek!:)


Sajnálom, hogy nem tudott otthon maradni a hugod, de ha nagyon akart volna, csak meg tudta volna oldani legalább 1 évre, hogy összeszokjon a gyerekekkel.Én meg is őrülnék, ha most dolgoznom kellene mennem. Másrészt meg melót kellene először keresnem, amit úgysem találnék. Nem szeretnék ám okoskodni, mindenkinek megvan a saját élete... :) És le a kalappal a hugod előtt, hogy ennyi gyereket így bevállalt! :)


Azért az hihetetlen, hogy egyes országokban (vagy talán a legtöbb országban? nem tudom...) annak ellenére, hogy kevés a gyerek, nem segítik a családokat/anyákat... :(((

146. DODICA (válaszként erre: 141. - 97e35043a4)
2009. szept. 16. 15:45

El kell keserítselek, igaz, konkrét ismereteim csak Franciaországról és Belgiumról vannak, de nagyon-nagyon kevesen engedik meg azt a luxust (mert sajnos ott az luxusnak számít!!!), hogy otthon maradjanak a kicsivel.

Első gyereknél 2 hónapig lehet otthon az anya, másodiknál is. Mivel harmadik szülése ikerszülés volt, így kapott kivételesen fél évet a 2 babára. Fél év a 4. gyerek után jár amúgy.


Igaz, otthon lehetne továbbra is maradni, ha az ember lánya kibékülne a fizetése 10-15 %-val (mert kb. ennyit kapna a határidő lejárta után). Szóval nem árt egy multimilliomos férj, de ha csak átlagkereső, akkor ennyiből kint se lehet megélni. Másrészt az is a kapitalista szokások egyike, hogy gyorsan elbocsátják a frissen szült anyát állásából, ha nem óhajt a lehető leggyorsabban visszamenni dolgozni. Jelentkező a helyére bőven akad.

Ott kint se anyát, se gyereket nem véd igazán a törvény. Így az átlag bizony bölcsibe adja a két hónapos picit, ha jut neki egyáltalán bölcsőde. Ha nem, akkor marad a dadus.


Senki soha nem mondta, hogy a szeretet múlik a szoptatáson. Viszont a szoptatás egyben törődés is. :))

Én se tudtam az első gyerekem úgy és addig szoptatni, míg elterveztem, s ettől egyáltalán nem szeretem kevésbé.

A szoptatás egy fantasztikus dolog, óriási a szerepe mind testileg, mind lelkileg, de nem a csoda, nem a leg-leg-leg, mert ha nincs, attól még lehet boldog felnőtté válás. Az egyedfejlődés nagyon összetett dolog, ez is csak egy része. Nem pótolhatatlan, de fontos része... Mégis, ha megadatik, miért ne használhatná ki a kicsi, míg csak szükséges számára?

145. DODICA (válaszként erre: 139. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 16. 15:32

Nem hiszem, hogy az önállóságra nevelés egyenlő lenne azzal, hogy nem engedjük szopni. Ráadásul senki se mondta, hogy a 3 évest babának kell nézni, mert természetesen nem az. Ugyanakkor miért kellene feltétlen nemet mondani a cicire? Attól lesz egy kisgyerek nagy, ha lemond róla? Ilyen alapon sok félévest is annak kellene tekinteni....


A fokozatossággal egyetértek. Viszont kinek így, kinek úgy.... Kinek mikor. :)) (Gondolok itt továbbra is a 3-4 évesen pelenkásra, a cumisüveget vagy rágócumit pl. 4-5 évesen használó gyerekre, stb... Ezekről nekem is megvan a privát véleményem, mégsincs jogom elítélni a szülőt. Ők tudják...)


Tényleg! Ha cicizni 3 évesen már "pedofília", akkor az nem egészségtelen, hogy sok kicsi még oviba is viszi a cumiját, avagy este a kakaót még üvegből issza??? És ők már nem 2 és fél évesek....

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook