Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan fogyózzak munka mellett? fórum

Hogyan fogyózzak munka mellett? (beszélgetős fórum)


17. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - 308da614da)
2011. febr. 28. 10:10

Ülőmunkát végzek, 7.20-tól van a munkaidőm, 16.00, amire hazaérek, főzés... blabla (szokásos délutáni meló). Deeeeee.... 4-kor kelek reggel, 5-ig torna, aztán zuhany, öltözés, bevásárlás, reggeli, tízórai készítés, gyerekkeltés.... irány a melóba. ... szóval én reggelre iktattam be, délutánonként, esténként már nekem se volt rá energiám. :)

Mondjuk akaraterő ehhez is kell! ;))

2011. febr. 28. 10:02
Ja, és tornázni nekem se volt kapacitásom akkor, egyszerűen lehetetlen volt, amikor este 9-kor hazazuhantam, és az ajtóban már majdnem elaludtam. Szerintem ha tudsz, iktass be valahova napi 10 perc mozgást, és hétvégén tornázz kicsit többet. Ez nem sok, de a semminél sokkal több. Különben torna nélkül is le lehet fogyni, de előbb-utóbb úgyis rászánja magát az ember, hogy ne csak a súlya legyen ideális, hanem az alakja is.
15. loch ness (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2011. febr. 28. 10:00

Én ezt magyar közmondásnak ismerem :)


Tavaly nekem is volt egy ilyen időszakom, amikor reggeltől estig meg sem álltam. Nem is sikerült fogynom... Aztán megcsináltam azt, hogy vittem magammal kaját. Ha meg tudod melegíteni, annál jobb. Fontos, hogy napközben egyél rendesen, akkor este nem fogod kívánni a nagy vacsorákat. És eleget igyál, az is fontos, az is segít abban, hogy ne legyél éhes.

És ne csüggedj, ha nagyon lassan megy csak vissza a súlyod, ilyen életkörülmények között hetente pár dekának is örülni kell. Remélem, sikerrel jársz.

2010. ápr. 8. 11:33

Eddig én is úgy gondoltam, hogy munka mellett nem vagyok képes a napi tornára, de elhatároztam magam!!!

Régen úgy nézett ki a napom, hogy 7-kor elindultam munkába, 5-kor hazaértem, megtömtem a hasam és punnyadtam a tv előtt, mert úgy éreztem, hogy nincs semmihez erőm.

Mostanában a "műsor": 7-kor munkába, 5-kor haza, vacsi, 1 óra pihi, 1 óra torna és utána teljesen felfrissülök. Persze rohadt nehéz hullafáradtan nekiállni ugra-bugrálni, súlyzózni, de közben teljesen felfrissülök. Tegnap pl 8-kor értem haza, fél 12-kor tettem le a súlyzókat, utána mentem tusolni, fél 6-kor keltem és egyáltalán nem vagyok fáradt :)!

Kitartást kívánok mindenkinek a tornához, mert az is nagyon fontos, ugyanúgy, mint a helyes táplálkozás!

2010. febr. 6. 18:42

Szia!

Egy cipőben járunk!

Én augusztus végén kezdtem fogyózni, és eddig 10 kilót fogytam, még van hátra 3 kiló.

De én egy hete dolgozom, és azóta tornázni sem tudok, épp csak annyit tudok tenni, hogy legalább a táplálkozásra megpróbálok oda figyelni, de az sem egyszerű, mert pl. a héten úgy dolgoztam, hogy reggel 6-tól 12. 30-ig, és 11-kor tudtam reggelizni.

Szóval, nem egyszerű az biztos!

2010. febr. 6. 18:36
Köszönöm a tanácsokat..sajnos munka mellett sikerült 5 kg-t már vissza is szedtem...én is munka után eszem a főtt kaját és meg is látszik már rajtam...hétvégén meg suliban vagyok...ugyhogy akkor meg egyáltalán nem tudok tornázni...maradnak a hétköznapok hogy próbálkozzak..végre lépni kellene,,
11. a699eceb28 (válaszként erre: 1. - 308da614da)
2010. febr. 6. 18:27

Szia nem kevés az akarat erőd de szerintem munka mellet már nagyon nehéz.

maradnak a hétvégék tornára

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 308da614da)
2010. febr. 6. 18:26

Amikor nem vagy éhes, készíts Magadnak finom nasikat. Nem tudom mit szeretsz sósat, édeset?


Lehet túrót édesítővel és gyümölccsel ízesíteni, kész az édes nasi. Répát almával reszelni citrommal kevés mézzel (ez utóbbi kimaradhat inkább)ízesíteni. Ez is egészséges.


Salátát készíteni. Különféle zöldségeket összekeverni, joghurttal leönteni, natur husival esetleg tuningólni. Ue. saláta sajt darabkákkal.

Tényleg ezt csak úgy tudod megoldani, ha nem vagy éhes evés után 1-2 napra bedobozolod és ezt nasizod.

2010. febr. 6. 18:26
Kínai közmondás: reggelizz, mint a király, ebédelj, mint a polgár, vacsorázz, mint a koldus..
2010. febr. 6. 18:25
Én is ebben a helyzetben vagyok.Reggel 9-kor indulok dolgozni és fél 9-kor érek haza.Ahol dolgozom nincs lehetőség arra hogy meleg ételt vigyek,így általában marad a szendvics ami már a könyökömön jön ki és van hogy egész nap alig eszem.Aztán hazaérek és bepótolom az egész napit.Ilyenkor tudok csak főtt kaját enni.
2010. febr. 6. 18:23
Tudod, amióta itthonról dolgozom, a hűtő folyamatosan látótávolságon belül van, és bármikor - unalomból akár - kinyithatom és lakmározhatok belőle. Így sokkal nehezebb fogyni, mintha nem lennék itthon napközben
2010. febr. 6. 18:21
csak légy magadhoz türelmes és ne túl szigorú, fokozatosan leszokni az ilyesmikről sokkal könnyebb, mint hirtelem megvonni. annak mindig nagy zabálás a vége
2010. febr. 6. 18:20
Én sem tornaztam, amig munkaba jartam. Reggel és este is másfél órát utaztam - vezettem. Mire kiestem az autóból, csak egy kád vizet kívántam. A nagy vacsiról és a nasiról való leszokás csak önfegyelem és elhatározás kérdése. Hidd el nekem, tavaly fél év alatt 25 kilót fogytam (sport nélkül)
2010. febr. 6. 18:17
nekem az abaj mikor hazaérek a munkából egyből valami nasi vagy jó nagy vacsi..és nincs időm tornára :S
2010. febr. 6. 18:14
Tavaly márciusban megelégeltem ezt a rohamtempójú hízást, és sikerült sokat fogynom, de most is fogyókúrázom. Csak úgy megy, ha üres a hűtő, ha nincs itthon üdítő se édesség.
2010. febr. 6. 18:13
Szia Adri, nekem 2005. május végéig volt munkahelyem. 5-kor keltem, 6-ra ertem haza, gyakran csak 7-re. Addig nem volt gondom a sulyommal, pedig ülőmunkát végeztem. 2005. juniusa óta itthonülő vállalkozó vagyok... 2006. vegen a 60 kilomból 85 lett, 2008. végére 106 kg lett... Sokszor gondolkodtam azon, hogy el kéne mennem akarmilyen vacak munkahelyre csak azert, hogy lefogyjak :-)
2010. febr. 6. 18:08
Mióta el kezdtem dolgozni az egész napom rohanásból áll. Reggel 8kor indulok a munkába majd délután 5kor érek haza. Köözben vagy fél óra ebédidőm. És mikor hazajövök már olyan fáradt vagyok hogy nem birom magam rávenni a tornára. Lehet kevés az akaraterőm, hisz egyszer már sikerült 15 kg-t fogyni, viszont akkor csak fél nap voltam oda. Tanácsok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook