Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A terhesség első feleben normális a szédülés és erőtlenség? fórum

A terhesség első feleben normális a szédülés és erőtlenség? (tudásbázis kérdés)


1 2
49. jenBP (válaszként erre: 48. - Kinga08)
2019. dec. 8. 22:33

Nyugi, ez hamar elmúlik, nálam legalábbis csak kb. 2-3 hétig tartott. Addig vigyázz magadra, fekvő helyzetből pedig lassan kelj fel.

Idő kell, amíg a szervezet hozzászokik az extra terheléshez. 😊

2019. dec. 6. 16:45

Sziasztok. Tudom régi a fórum,de 7 hetes és 4 napos a picúr, és most kezdődött az elég erős szédülés.:(

Munkahelyről is haza kellett jönnöm. Remélem nem tart sokáig ez az állapot.

2014. aug. 11. 09:09
Sziasztok, nekem van 2 tesztem ami negativ 2 napja barnázgatás,pár cseppnyi vér menstruáció helyett, hányinger görcsölgetés, ahőm még mindig fent teljesen úgy érzem terhes vagyok de akkor mi ez a barnázgatás meg anegativ tesztek
2012. dec. 20. 21:14

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni valakitől, hogy lehetek-e terhes ha már egy jó pár napja szinte mindennap begörcsöl a hasam...de nagyon. És nagyon nagynak látom a hasamat, mintha fellenék puffadva. Az az igazság sajnos volt már egy abortuszom...ezért félek tesztet venni...vagy esetleg attól nem lehetnek ezek a tünetek mert folyamatosan ideges vagyok...lassan itt az érettségi...Ja és rendszeresen védekezünk....fogamzásgátlót szedek...cypromixet. Gyors választ kérnék!!! Előre is köszönöm!!

45. zebracsikó (válaszként erre: 44. - Dobos0521)
2012. aug. 29. 19:08
igen
2012. aug. 29. 11:26
Sziasztok. n csak most csatlakoztam, de szeretném kikérni a véleményeteket. Kb egy hete szédülök hányingerem van, néha enyhén görcsöl a hasam erőtlen és fáradt vagyok. A párommal megszakítással védekezünk. Másfél hónapja hagytam abba a symiciát. Szereintetek lehetek terhes?
2011. okt. 14. 16:24
Egyébként szorítok MINDENKINEK, hogy problémamentes állapotossága legyen!!
42. kicci1008 (válaszként erre: 23. - Moniq79)
2011. okt. 14. 16:23

Sziasztok!

Benéztem Hozzátok is, bár én az inszeminációs fórumon járok sűrűbben. Remélem nem gond, ha írok a tapasztalataimról idáig. Nekem is vannak alhasi görcseim. Én is 5 hetes vagyok, viszont nekem inszeminációval jött létre a terhességem. Nekem sajna voltak/vannak cisztáim, én annak tudom be a fájásokat. MagneB6-ot javasolt a doki nekem, no meg az igazság az, hogy egésznapos állómunkát végzek egy ruhagyár szabászatán, biztosan az sem tesz jót, főleg így az első időszakban. Nálam a hányinger a főbb tünet, meg a fáradékonyság. Viszont a mai napon úgy döntöttem ez volt az utolsó munkanapom. A derekam is fáj, nem reckérozok tovább. Jönnek a nagyon hidegek reggelentére, felfázni sem akarok. Hétfőtől veszélyeztetett terhesként kiíratom magam. Remélem semmi gondom nem lesz, és végig tudom vinni a terhességet.

41. fe1580486b (válaszként erre: 36. - Jasmine)
2009. szept. 27. 13:51

Szia!

Egy cipőben járunk,a szédelgés a legerősebb tünetem,ha van babám most 17 naposak vagyunk.Ma kellett volna megjönnie,semmi de görcsölgetek és imádkozom bárcsak picit várnék.Még 2 napot várok és tesztelek újra mert az első 2 nappal ezelőtt negatív lett.Remélem nem csak magamba beszélem az egészet és sikeresek leszünk végre mert már 37 éves vagyok!Szorítok én is Neked!

2009. máj. 20. 15:49
JA és 12 hetes a mucus a pociban. ja és rúdnál van a balett:)
2009. máj. 20. 15:48
sziasztok, nekem olyan alacsony a vérnyomásom hogy attól is hányingerem van és fáj a fejem és szédülök. ez mind oké mert van időm feküdni, csak balettból vizsgázom hamarosan. vicces, mert ELDŐLÖK
38. naiv (válaszként erre: 23. - Moniq79)
2008. aug. 19. 19:40
még nem tudom,h hány hetes terhes vagyok de igen nekem is vannak alhasi görcseim amik néha nagyon tudnak fájni,kérdeztem a dokimat nem mondott erre semmit
37. anan
2008. aug. 19. 18:57

Sajnos igen! Hiszen ilyenkor jobban megviseli szervezetünket egy új élet kezdete! :)

Szédülés, erőtlenség, és álomkór!!!!

De nem tart sokáig, csak kb az első 3-4 hónapban jellemző!

KITARTÁS minden kismamának!!! :)

2008. aug. 19. 18:43
Sziasztok! Rám nem jellemző amúgy a szédelgés de nagyon alacsony a vérnyomásom. Most szeretnék babát és elvileg holnap kellene megjönnie, ha nem jött össze ebben a hónapban. Viszont ha igen, akkor még csak 2 hetes max. és én ha nem is minden nap de pár napja elkezdtem szédülni de csak pár másodpercig vagy percig tart az egész. De jó lenne ha ababa miatt lenne!!!!
2008. aug. 1. 23:42
Én néha szédelgek, minden ok nélkül is:)
34. supin
2008. máj. 16. 14:42
Ígen!!!
2008. máj. 16. 12:16
Én a 6.héttől kb.3 és fél hónapos terhességig feküdtem, nem volt erőm, nem tudtam enni, ha mégis ettem, akkor kihánytam, fogytam 5 kg-ot. Szédültem, forgott velem a világ, a lábam rogyott össze alattam. Nagyon nehéz volt, de szép lassan elmúlt.
2008. máj. 16. 11:31

Normális.Hirtelen leesik a vércukor v a vérnyomás.

Nekem most is van és az előzővel is volt.

31. Roni24 (válaszként erre: 30. - Roni24)
2008. máj. 16. 11:06

JA, most néztem a dátumot! :S

Akkor gondolom mostanra már kiderült mi volt a gond 1 hónapja! :P

Igazából a szédelgést írtam be a keresőbe, úgy jutottam ide! 14. hétben vagyok és reggel óta hébe-hóba rámjön a szédülés. A fiammal ilyen nem volt, ezért furcsálltam kicsit, de ahogy olvastam a hozzászólásokat ez normális! Megnyugodtam! :)

30. Roni24 (válaszként erre: 29. - Dimerta)
2008. máj. 16. 11:01

Elvileg gyógyszer mellett is teherbe eshetsz, de persze kisebb az esély rá, de előfordulhat.

Szerintem menj el dokihoz!

Én annó 5 hetes terhes voltam a fiammal és csak a 3. teszt mutatta ki, hogy az vagyok!

2008. ápr. 15. 13:43

Sziasztok!

Én fél éve vagyok együtt a barátommal és végig szedtem fogamzásgátlót.

Nemrég csináltam tesztet,negatív lett.

De 2 hete folyamatosan émelygek.

Ez lehet terhesség?

Az a helyzet hogy mi mensturáció alatt is együtt voltunk.Nem egyszer.

28. jürgen (válaszként erre: 24. - 200a1d39d3)
2008. márc. 27. 13:17
Szia. remelem nem zavarlak. En uj vagyok ma jelentkeztem be. Az emelygesed melle veletlenül nem tarsult derek,es alhasi fajdalom is? Nagyon erdekelne mert en igy erzem magam,es a parommal mar egy eve probalkozunk,mindhiaba. VALASZOLJ KERLEK!
2008. febr. 11. 14:52
Hát ez mindenkinél más.3 gyermekem van(a legkisebb 1 éves).Az utolsó terheségemnél én is szédültem,de annyira,hogy előfordult a férjem kapott el. Abbahagytam a magneB6-ot és ezután rendbe jöttem.Van akinek meg pont az használ.
2008. jan. 31. 09:31

Sziasztok!


Igen, én próbáltam már a gabriella tesztet! megbízható! sajnos már nem kapni sehol sem

2007. okt. 27. 01:03
Szia! Igen mert teljes átalakuláson megy keresztül ilyenkor a szervezet és mi is.
2007. okt. 22. 22:26
Rám is jellemző volt az émelygés terhességem elején,és a szédülés.Enyhén a hasam is görcsölt.
2007. okt. 22. 12:05
Öthetes terhes vagyok, azonban kb. 4-5 napja erős, olykor könnyfakasztó bal oldali alhasi görcseim vannak, vérzés nincs. A legfájdalmasabb görcsök az este folyamán jelentkeznek. Ultrahang szerint az embrió méhen belül. Tapasztalt már más is hasonlót?
22. Szamó
2007. okt. 21. 17:05

Szerintem "normális". Nálam is volt, sőt, hánytam (már 6 hetesen kórházban feküdtem, 16 kilót fogytam.... Émelyegtem szagoktól, nyers hús látványától....Állandóan fáradt voltam, legszívesebben egész nap aludtam volna.

Elmúltak a tünetek, mikor 16 hetesen megéreztem, hogy mozog a pici.

2007. okt. 21. 14:08
Igen.De vashiánytól is lehet(söt!).De a vitaminok sokat segíthetnek.
2007. jún. 11. 22:17

Sziasztok Kismamák!

:)

A várandósság alatt teljesen normális a szédülés!

De leírok egyéb tüneteket is!

Az első három hónap


Kedves Kismama!

Az itt leírt tüneteket tapasztalhatja magán, lehet, hogy csak egyet-egyet, lehet, hogy valamennyit. Kérem forduljon védőnőjéhez, aki tanácsokkal segíti Önt!


Mit érezhet ebben az időszakban?

Testi változások:

Fáradékonyság, álmosság, aluszékonyság

Időnként fejfájás, szédülés

Émelygés hányással, vagy anélkül, fokozott nyálképződés

Undorodás egyes ételektől, vagy más étel megkívánása

Szagok iránti érzékenység

Gyomorégés, emésztési zavarok, has felpuffadása

Székrekedés

Gyakori vizelési inger

Emlő változásai: elnehezülés, duzzadás, érzékenység, elszíneződés

Harmadik hónap végére:

Szűknek érezheti ruháit derékban, mellben

Hasa nagyobbnak látszik

Fokozódó étvágy

Érzelmi változások:

Változó kedélyállapot

Szorongás, félelemérzés, öröm, túláradó jókedv

Szeretetigény

Harmadik hónap végére: eddig nem észlelt nyugalom Negyedik hónap


Testi változások:

Fáradékonyság

Időnként fejfájás, szédülés

Émelygés, hányás ritkulása, esetleg megszűnése

Gyomorégés, emésztési zavarok, puffadás

Székrekedés

Vizelési inger ritkulása

Terhességi fogínygyulladás

Fokozódó étvágy

Emlő tovább növekszik, de a feszülése, érzékenysége csökken

Kevés fehér hüvelyváladék jelentkezhet

Enyhe ödéma (duzzanat) a lábon, bokáknál

Fokozott szőrnövekedés

Hónap vége felé megmozdulhat a baba


Érzelmi változások:

Változó kedélyállapot

Boldogság vagy szorongás érzése

Szórakozottság, szétszórtság, feledékenység, figyelem lanyhulása

A legharmonikusabb időszak

Nemi vágy fokozódása


Ötödik, hatodik, hetedik hónap


Testi változások:

Időnként fejfájás, szédülés

Gyomorégés, emésztési zavarok, puffadás

Hasfájás, székrekedés

Fokozódó étvágy, súlygyarapodás

Boka, láb, időnként a kéz, arc enyhe ödémája (duzzanata)

Lábgörcsök jelentkezhetnek

Visszerek a lábon, aranyér

Hátfájás

Szaporább szívverés

Bőrszín elváltozása, foltok a hason, arcon

Terhességi csíkok a hason, melleken

Növekvő mennyiségű fehér folyás

Magzatmozgás


Hatodik, hetedik hónapban:

Magzatmozgás fokozódik

A has bőrének viszketése jelentkezhet


Érzelmi változások:

Ritkábban jelentkező változó kedélyállapot

Harmonikus időszak folytatódik

Időnként fellépő ingerlékenység, szórakozottság

Szeretetigény-apa bevonása Nyolcadik, kilencedik hónap


Testi változások:

Időnként fejfájás, szédülés, ájulás érzése

Gyomorégés, emésztési zavarok

Csökkenő étvágy

Székrekedés

Boka, láb, kéz és arc fokozódó ödémája (duzzanata)

Lábgörcsök jelentkezhetnek

Visszerek a lábon, aranyér

Egyre erősödő hátfájás

Far és medence fájdalom

Has bőrének fokozódó viszketése

Baba beilleszkedése

A méh leszállása után könnyebb levegővétel

Gyakoribb vizelési inger

Alvászavarok

Erősödő jósló fájások lehetnek

Hüvelyváladék sűrűbbé válik, több nyálkát tartalmaz

Magzatmozgás jellegének megváltozása (ahogy a méh egyre szűkebbé válik több az ún.: fészkelődés, kevesebb a rugdosás

Mellből szivárgó előtej

Fáradtság, vagy éppen rendkívüli tetterő, a kettő váltakozása


Érzelmi változások:


Ingerlékenység, túlérzékenység, türelmetlenség

Növekvő izgatottság

Álmodozás a születendő gyermekről

Megkönnyebbülés érzése a szülés előtt

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook