Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kihez forduljak?Depressziós lettem? fórum

Kihez forduljak?Depressziós lettem? (beszélgetős fórum)


1 2
46. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 24. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 8. 16:15

Hát...pedig egoista lettél, ami nem is csoda. Általában az emberek szeretik kényeztetni az egójukat, ami "hozzászokik" ehhez és ugyanennyit, ha nem még többet igényel időről időre.

Egyszerűen fedezd fel magad, hiszen a külső nem minden, sőt...SEMMI. Múlandó, tehát nem kell miatta többet bosszankodni a kelleténél. A lelked viszont egyedüli, megismételhetetlen és te magad vagy. Ezt tartsd szem előtt! A picit pedig akár megbántad, akár nem, a tiéd. Gondolj bele, hogy ő nem a szépégedet nézi, ő nem hagy el téged. Ha más nem is, ő szeret téged és éppen ezért szeresd te is őt.

45. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 44. - 66b8a86ae1)
2010. febr. 8. 16:07
Illetve az önmagad csúnyának és kövérnek tartása lassan népbetegség, ha már most nem az. Ez azt jelenti, hogy az embereket egyre jobban érdekli az, hogy mit gondolnak egymásról az emberek és elfelejtik azt, hogy a tömegben ők maguk egyediek és pótolhatatlanok.
44. 66b8a86ae1 (válaszként erre: 1. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 8. 16:05

Jó meglátás. Tényleg pozitívum. Egy lépés előre, csak így tovább. :)

Ha úgy érzed, hogy fel kell keresned egy pszichológust, akkor tedd meg. Egy szakember ilyen téren ugyanolyan fontos, mint a "mezei" tanácsok. Szerintem egyébként az első lépésnek annak kellene lenni, hogy elfogadod és megszereted magad, hiszen ha saját magaddal hadilábon állsz, másokkal sem lehetsz másképp. ;)

43. pusztiju (válaszként erre: 40. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 8. 13:19
Félre értetted, azt amit írtam. Egy szóval nem írtam hogy mindent el kell tűrni, de nem érsz el semmit az állandó veszekedéssel, hisztivel. Akár hogy hívod anyósod, tudomására lehet hozni, hogy semmi keresni valója a szekrényetekben. A szobátok ajtaján van zár, rá lehet fordítani a kulcsot s zsebre lehet vágni.. apró trükk de bevált, többé nem jut be a szekrényedbe, s nem fogja megtalálni azt amihez semmi köze, s fog kotorászni. Használt a női logikát!!! Most azt mondod, könnyű mondani.. meglehet, de már írtam én együtt éltem férjem anyával, nem volt leány álom. Mindenbe bele akart szólni, mindent rosszul csináltam, s semmi nem volt jó.. Egy ideig hallgattam, majd forditottam a dolgokon.. Bejött a lakásunkba, közöltem, hogy most együtt szeretnénk lenni, próbált beleszólni mit hogyan kell főzni (nem tudott főzni!) közöltem, hogy azt csinálok, úgy csinálom ahogy én elgondoltam.. s ezzel fordultam egyet s folytattam a munkámat.. Durci volt, majd megbékült, de soha nem veszekedtem a férjemmel, mert tudtam hogy az csak a mi kapcsolatunk rovására menne, amit soha nem hagytam.. Panaszkodott a páromnak, süket fülekre talált, mert mindig gondoskodtam arról, hogy a anyjával való problémákat tőlem hallja elsőnek, s mire az anyja előadta magát, már csak mosolygott.. Munkám miatt 3-4 napra elkellet utaznom, nem írom le mi mindent mondott az anyósom..., milyen feleség és anya vagyok, de a férjem tudta, hogy ott a helyem, mert mindent megbeszéltünk, mindenbe beavattam, s mindig volt közös témánk. Hát ez a női logika, használd az eszed, fordíts az életeden s meglátod könnyebb és szebb lesz az életed. Napközben írd össze azokat a témákat, amikről beszélni akarsz.. kérdezd a férjedet, mi-történt, hogy történt napközben vele, mond el a napi eseményeket, mi mindent csinált vagy nem csinált a pici babátok, s ne enged hogy teljesen tönkre menjen a házasságod. Lehet hogy igazad van, hogy korán jött a baba, nem voltatok felkészülve a nehézségekre, s nem mondta el egyik szülő sem hogy mi vár rátok.. Ha így történt, még mindig lehet kérdezni, s biztos hogy anyád választ ad, hiszen ő is nő, aki nevelt gyerek, feleség is, aki jó néhány évet végig taposott apád mellett.. más szóval van tapasztalata, amit ha nem szégyell, elmondja lányának.. Én ezt tettem lányaimmal, s nem bántam meg, lányaim bizalommal fordulnak hozzám, mert tudják hogy mindig őszinte, korrekt választ adok. Párjaikkal ugyan ez a helyzet.
2010. febr. 8. 10:54
Mottóm: Ha azt akarod, hogy gyerekeidnek nyugodt életük legyen, hagyd őket egy kicsit éhezni, és fázni!
41. fbb53e1d99 (válaszként erre: 40. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 8. 08:29
nem..én nem azt mondom, h tűrj el mindent...ez nem helyes. Az sem helyes, hogy a szekrényedben turkálnak, és beleszólnak mindenbe. Ha felajánlották, h lakjatok ott ezért én speciel nem várnék jutalmat. Ha a szülők segítenek, önzetlenül tegyék. Ez az én véleményem.
2010. febr. 8. 08:02

pnt ezt, hogy ne nyafogjak... tűrjek el mindent.... végülis ez a nők sorsa...

meg h én jöttem ide lakni és ezért is nekem van kuss. bele kell törődnöm. na mindegy.

39. fbb53e1d99 (válaszként erre: 38. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 8. 07:14
Ezt hogy érted, hogy anyádnak kellett volna renberaknia a lelkedet? Mit tudna tenni ennek érdekében?
38. ff1c84cae8 (válaszként erre: 37. - Pusztiju)
2010. febr. 8. 00:02

Köszönöm, lehet erre volt szükségem.... Egyetértek az irománnyal viszont van , ami nem áll meg. A 9 órási hazajövetel 1 x fordult elő.

És igen mehetnékem van, de mégsem megyek.

Mert nem tehetem meg a gyerekem mellett.

A ruhásszekrényembe pakolást pedig rühellni fogom ha a fene fenét eszik is, mert akár a szexuális segédeszközeinket is megtalálhatná!


Azthiszem tudom a hibámimat, sőt mindíg megfogadom h másképp csinálom, de nem megy...

Lehet hogy anyámnak kellett volna néha kicsit rendbe raknia a lelkemet, úgy mint az előző hozzászólónak.

37. pusztiju (válaszként erre: 35. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 7. 20:50

Végig olvastam irományodat, s azt mondhatom hogy egy hisztis tyúk vagy akinek semmi nem jó!!! Kaptatok egy szintet a lakásból, ingyen és bérmentve, az anyósod vigyáz a babádra, de neked ez sem jó! Élnéd azt az életet,melyet megszoktál de előre nem gondoltad végig, hogy egy gyerek felelősséggel jár. Az a bizonyos 10 kg aggaszt, melyet magadra kaptál, s melyet nagyon könnyen le lehet dobni, ha van egy kevés akaratod, de ahogy látom a helyzetet, abból hiányba szenvedsz, viszont vádolni mindenkit tudsz a környezetedben. Én is szolnék, ha egy csecsemővel este 9-kor jönne haza a menyem, hiszen az a asszony aki szóvá tette, nevelt gyereket, s tudja hogy a gyereknek/csecsemőnek rendszerességre van szüksége, s nem arra, hogy a anyja mennyi időt tölt szüleinél. Nem értem anyádat sem, hogy miért nem szólt, "lányom, most be fejezzük, s indulj a gyerekkel haza!" Én megtettem volna bármennyire szeretem a lányomat. Szapulsz mindenkit a környezetedben, de önmagadba nem nézel, pedig jó mélyre kellene ásnod, hogy saját hibáidat is észre vedd. Itt nem csak az férjben, anyósban s család többi tagjában van a hiba, hanem benned. Kemények a mondataim, lehet hogy utálni fogsz, de nem érdekel. 16 évet éltem az anyósomékkal s tudom milyen nehéz a közös nevezőt megtalálni, de meg lehet, ha az ember egy kicsit alkalmazkodik, s nem csak azt látják, hogy a menyük flangál jobbra, balra, a lakás szalad mint a csatatér, a gyerek örökké le van passzolva mert mehetnékje van.. Hányszor tetted fel magadnak a kérdést, hogy szereted-e illetve szeretted-e a férjed? Azon kívül hogy sok mindenről le kellett mondanod, mit tettél cserében? S folytatom át kell rendezni az egész életed, akár tetszik akár nem, mert hiába mész vissza anyádhoz azt a gyereket fel kell nevelni, s a gyereknevelés nem babazsúr. Azt hiszed hogy egyedül olyan könnyű lesz?! Nem, nem, nem lesz könnyű! Két ember helyett kell dolgoznod, ami azt jelenti, napi 10-12 óra meló, közben a gyereket bölcsibe, oviba, iskolába kell vinned, foglalkoznod kell vele, ha nem akarod hogy az utca nevelje! Vagy úgy gondolod, hogy majd az anyádék helyetted felnevelik?! Egy ideig segítenek, de a végtelenségig nem, főleg ha látják hogy piciny leánykájuk nem az unokájukkal foglalkozik. Mint írtam, egy gyerek nagyon sok lemondással jár. Le kell szokni (egyenlőre) a szoliról, a menő cuccokról, kozmetikus havonta 1-szer, fodrász 2-3 havonta s sorolhatnám még egy darabig.. Ellenben meg kell tanulnod spórolni, hogy ne legyetek mínuszban.. s ebben kérheted az idősebb, tapasztalt környezetedben lévő családtagok segítségét. Azt hiszed hogy az örökös hisztiddel sokra mész?! Nem! Egy ideig elviseli a párod, de a végtelenségig nem! Valamit, valamiért! Nem akarok hogy elmenjen otthonról, vigyél haza 1-2 dobozos sört, lepd meg vele, ez egy gesztus, lássa hogy foglalkozol vele, s egyből jobb lesz a kedve, s nem fog elmenekülni ha nem áll örökké a "bál".. Próbálj lecsillapodni, most igazán nem lenne jó ha gyógyszerekkel tömnének s úgy néznél ki mint egy debil, (ráadásul híznál még 10 kg!), aki mást nem csinál mint alszik, alszik, néha magához tér, megeteti a gyereket, aztán vissza zuhan a kómába! Egyetlen mondattal helyre tudod hozni magad, ha akarod! Leirom mit tanulj be, s a nap bármely időpontjában alkalmazhatod, annyi ideig ameddig le nem csillapodsz s minden mellékhatások nélkül!


NAPRÓL, NAPRA, PERCRŐL, PERCRE EGYRE JOBBAN ÉS JOBBAN ÉRZEM MAGAM, NEGATIV ESEMÉNYEK NEM BEFOLYÁSOLJÁK KÖZÉRZETEMET..


Ha ezt a rövidke mondatot megtanulod rövid időn belül elfog múlni a depis hangulatod, s ezt halál komolyan mondom. Naponta tervezd meg mit fogsz csinálni, mit fogsz főzni.. oszd be az idődet, beszéld meg a pároddal, mit szeretne vacsorára enni, főzzél, mossál, takarítsál, neveld közös gyereketeket.. hiszen otthon vagy ez a munkád. Ha jól szervezed a napod, azt veszed észre hogy otthon van a párod, tiszta a lakás, s jut egymásra idő, ami egy fiatal pár esetében nagyon, nagyon fontos..

36. fbb53e1d99 (válaszként erre: 35. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 7. 16:23
ja..akkor nem 30 vagy? Jó, akkor sajnos többet nem tudok tanácsolni..vagy önmagadban eldöntöd, h mit akarsz, vagy keresni kell egy szakembert:(
35. ff1c84cae8 (válaszként erre: 34. - Fbb53e1d99)
2010. febr. 7. 16:19

nem 30 vagyok.

Már írtam, hogy régi hoxás vagyok csak sokmindent nem szeretnék nyilvánosságra hozni...

34. fbb53e1d99 (válaszként erre: 32. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 7. 16:12

Na ez már kicsit nagyobb baj:( Mármint hogy abban sem vagy biztos, hogy a pároddal akarsz-e élni.


Most néztem meg az adatlapodat..30 éves vagy. Nem jött ez a baba olyan korán:)

33. fbb53e1d99 (válaszként erre: 31. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 7. 16:06
azt az annyát neki...mintha a lányomat és vőjelöltemet hallanám..a vőjelöltem ugyanez...hát én nem tudom..nem tudok még a lányunknak sem tanácsot adni, mert nem lehet..ezt ő tudja, hogy így elfogadja -e a fiút, vagy elválnak útjaik..ráadásul itt egy szem fiúról van szó, aki az anyuka mindene..
2010. febr. 7. 16:06

Az a baj, hogy már én abban sem vagyok biztos h a párommal akarok e lenni...

Figyu... szerintem tök felesleges volt ezt a fórumot is kiírnom, mert még magam sem tudom mit akarok... Istenem... be vagyok kattanva...


Egyik percben szeretem, másikban gyűlölöm...

Komolyan csajok köszi h segítetek, jöv héten felkeresek egy pszihológust, aztán megírom h mi volt...


Na a másik dolog... Olyan sokmindenkitől hallottam már h én gyűlölöm az embereket... viszont legalább annyira szeretni is tudok...

De pl. van olyan ember akit utálok és még én sem tudom h miért...

Talán mert gyagyás vagyok.

31. ff1c84cae8 (válaszként erre: 30. - Fbb53e1d99)
2010. febr. 7. 16:01

Igen, de ő anyafüggő.

Azt mondta h ne foglalkozzak vele, meg h őt nem érdekli ha az anyja duzzog.

Pff..

A szekrényembe hajtogatásra meg annyit mondott neki, viccesen, hogy anya tudod ez nem esik nekünk jól....

Pff...

ennyi...

30. fbb53e1d99 (válaszként erre: 29. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 7. 15:59
Értem..akkor pedig kompromisszumot kell kötni valahogy..olvastam, h nem szereted, hogy mindenbe beleszól anyósod. Ezt nem említheted meg a párodnak?
29. ff1c84cae8 (válaszként erre: 27. - Fbb53e1d99)
2010. febr. 7. 15:57
Lehetetlen... Olyan dolog miatt el vagyunnk adósodva amink nincs is... na mindegy ez nem tartozik már ide...
28. torde (válaszként erre: 26. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 7. 15:56
Nézd szerintem persze, hogy az embernek egy idő után betelik a póúja, és sokmindent megbán, és tulajdonképp valahol ennek le is kell csapódni, hogy kicsit elmondd azt ami bánt, ha olyan fülekre találsz, akik megértenek, akkor átlendítenek ezen!
27. fbb53e1d99 (válaszként erre: 26. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 7. 15:53

Ugyan...ne ostorozd már magad..ez így esett, és ezzel már nincs mit tenni..ott a baba, és kész. Inkább arra kellene törekedni, hogy a pároddal megértesd azt, hogy Neked mért ennyire rossz.

Nem tudnátok sehogy sem külön költözni?

26. ff1c84cae8 (válaszként erre: 25. - Fbb53e1d99)
2010. febr. 7. 15:50

Emiatt is bűntudatot érzek, hogy én is azon gondolkozom, hogy mégesm kellett volna megtartanom.

Igaz ezek nem egy anyához illő szavak???

Borzasztóan is érzem magam:(

25. fbb53e1d99 (válaszként erre: 24. - Ff1c84cae8)
2010. febr. 7. 15:47

sajnálom:( együtt élés a szülőkkel mérgezi a legjobb kapcsolatot is:(


mintha a lányomat hallanám..pontosan ezért nem akar még babát...

2010. febr. 7. 15:42

Nos az a baj velem, hogy én terhességem előtt elég dekoratív voltam...

Sőt mondhatni nagyon szép...Szerettek a férfiak megbámulni( bocsi nem nagyképű akarok lenni)


MOst meg 10 kiló felesleg van rajtam...igaz nem vagyok kövér, de ahhoz képest amilyen voltam... van rajtam na.

Régebben szoliztam... és úgy öltözködtam hogy csak na...

Most meg ha van plusz pénzünk azon gondolkozunk h mit vegyünk a gyereknek belőle...

Persze csak ha van...Már nem tudok úgy öltözködni , sminkelni, szórakozni, mint régen... bánt... lehet azért is mert fiatalon vállaltam a babát... ( nem terveztük)


A másik dolog... A párom testvére állandóan szapul... nem tudom mi baja van velem, de már többször is odáig fajultak a dolgok , hogy mondtam kész vége elköltözöm a babámmal együtt...Egyébként a legnagyobb baja a féltékenység... féltékeny a babámra mert most minden figyelem rá hárul... Sajnos csak anyukámhoz mehetnék de ott nem férne el a párom is... Csak miatta tartok még ki és miatta lakok még itt a szüleivel.

Külön szinten lakunk igaz bármikor fel -le járás van ,ami ugye nem egészséges...

Eddig nem nagyon zavart , de kezdem kicsit tehernek érezni a "jóindulatú tanácsokat" is.

Nem szeretem ha beleszólnak az életembe. na

Nem szeretem ha kiszedik a szekrényemből a ruháimat, mialatt én orvosnál vagyok és nagyira bízom a gyereket.

Nem szeretem, hogy lecsesznek ha este 9-kor érek haza a gyerekkel..( az édesanyámnál voltunk és a babám végigaludta a látogatást)


Szóval rengeteg dolog miatt kezdek kiakadni és bizony mindezt a páromon vezetem le:(


Egy sörre akart tegnap is kimenni a barátjával és olyan hisztit vágtam, hogy nem is ment és nem is szóltunk egész este egymáshoz...


Nem tudom mi lett velem... A végén már azt mondtam h el akarok tőle költözni, ne folytassuk a kapcsolatot.


Egész éjszaka bőgtem.

Olyan önsajnálat van urrá rajtam , hogy hihetetlen...Nem tudom, teljesen úgy érzem mint aki becsavarodott:(:(:(

23. a7cc68ff82 (válaszként erre: 14. - Pusztiju)
2010. febr. 7. 15:24
Négy fal közötti élet élménye nekem is ismerős, bár nem vagyok kismama. Nekem is az agyamra ment, és nehezen szerzek új ismerősöket.
22. pusztiju (válaszként erre: 20. - Banita33)
2010. febr. 6. 20:16
Nem, miért volna baj? Így nem befolyásolt senki gondolataimban.
2010. febr. 6. 19:34

köszönöm hogy írtatok, holnap még bővebben kifejtem a dolgokat... sok tényező van ami idegesít pl együtt lakunk s családdal , após anyós, testvér... egy házban de külön szinten.... ez is kiborít


de holnap kifejtem csak nem alszik a babám és már ki vagyok:(

2010. febr. 6. 19:17
Ez most akkor baj????
19. pusztiju (válaszként erre: 17. - Banita33)
2010. febr. 6. 19:10
Bevallom őszintén nem néztem a kommenteket, fogalmam nem volt hányan irtatok, de valójában majdnem mindenki ugyan azt írta, más szavakkal.
18. Re87 (válaszként erre: 16. - E27d5a6391)
2010. febr. 6. 18:52
Igen,de nem bánnám,ha kimaradt volna az életemből.És még mindég hajlamos vagyok rá.
17. banita33 (válaszként erre: 14. - Pusztiju)
2010. febr. 6. 18:51
Na ,valahogy így gondoltam én is,csak nem vagyok ilyen ékes szóló !Köszönöm,hogy ilyen jól meg írtad!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook