Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te hogy segitesz szegényebb ember társaídon? fórum

Te hogy segitesz szegényebb ember társaídon? (beszélgetős fórum)


1 2
38. csorocsaj (válaszként erre: 36. - Bri*)
2010. febr. 7. 19:13
sahnos nincs van egy fíu a fecske támogato szolgálattol heti 4 orába senki más nincs
37. Bri*
2010. febr. 7. 19:10
egyedel=egyedül
36. Bri* (válaszként erre: 35. - Csorocsaj)
2010. febr. 7. 19:10

Gondoltam is, mikor írtad, hogy mennyiből éltek, hogy ez a segély szempontjából sok. Na hát, mi a sok? Egyedel, egy beteg gyereket nevelni? Arra nem sok! Elinni, eljátszani, arra sok! Ez az, amit utálok ebben a rendszerben!

Van egyébként, aki segít? Szülők, család, barátok?

35. csorocsaj (válaszként erre: 31. - Anyuci91)
2010. febr. 7. 17:36
én is elfogadom a használt ruhát söt egy alapitványtol tejet és joghurtot is kapunk ezt a szakértöi bizotságtol aki vizsgálta a KLÁRIT ö intézte viszont nem kapok segéáyt mert sok a pénzünk JA SZÍASZTOK SZÉP DÉLUTÁNT
34. csorocsaj (válaszként erre: 32. - Bri*)
2010. febr. 7. 17:33
értem hát igen ha le írnám neked hogy tett tönkre a lakásmaffía hogy áltam, talpra mást ís irnál ja ön eröböl csak meg sugom hogy dolgoztam a Klári mellet
2010. febr. 7. 16:04

Egyszer adtam egy szegényebb családnak az utcánkban egy jó nagy zsák leginkább gyerekruhát.

A kislányon talán max 1-2 ruhát láttam a sok küzül.

Méretben biztos hogy jók voltak a ruhák.

Azóta inkább elviszem a nagyáruházaknál kirakott konténerekbe..

32. Bri* (válaszként erre: 26. - Csorocsaj)
2010. febr. 7. 10:43

Minden elismerésem a Tied! Látod? Most a Fókuszban meg itt-ott kellene szerepelned és várnod mások adományait. Mégsem ezt teszed, hanem megpróbálsz mindent, ami tőled telik.

Ismerek egy családot: a gyereknek veseátültetése volt, sokáig kórházban volt és sokat jár kezelésre. Anyuci nagyon ért hozzá, hogy hogyan kell siránkozni és szép leveleket írni, várni az adományt. Közben anyuci és apuci, két nagy mázsás disznó (nem tudok szebb kifejezést, bocs!), eljárnak pecázni, lustálkodnak a hűvösben, nehogy megsüsse őket a nap. A gyerek sétálgat a boltba 2 km-t, és elküldik üres pénztárcával kenyérért (a gyerek nem tudja, hogy üres, a boltban szembesül vele), és neki ad a boltos hitelben, mert megsajnálja. Ja! Mikor ideköltözött és még nem ismerték ki, a falu összedata nekik a fürdőszoba árát. Ezek a gyerekből élnek!!! Ez a kirakat szegénység!

2010. febr. 7. 09:59

Engedjétek meg, hogy én is leirjam a véleményemet erről Te hogy segitesz szegényebb ember társaidon?

Előre jelzem senkit nem kivánok ezzel megbántani, és valahol igazat adok a 18.kedves hozzászólónak,de már más fórumon is hasonló témát vetettek fel ezzel kapcsolatosan. Jogosan vetette fel ezt a kérdést és miért, mert akadnak akik csunyán visszaélnek ezzel, holott nem szorul rá már hallottam én is a példának okáért, valaki egyáltalán csak brahiból odaállt a Blaha Lujza téren egy évben egyszer decemberben az ebédosztásnál, de ilyenkor máshol is megtörténik.

De ezt mi sajnos nem tudjuk leellenőrizni és utánajárni ezeknek, mert néha jó lenne, tényleg csak azt segitsék, aki tényleg rászorul és örül mindenféle adománynak és megbecsüli és megköszöni, hogy kapott. Az ilyen kétes alakok, akik csalók saját zsebükre dolgoznak és kihasználják mások nyomorát és rászorultságát és önző módon csak magának szeretne mindent megszerezni. Velem is előfordult, hogy adtam egy kolleganőmnek gyermekruhát, de nagyon értékelte, mert a kedves lánya a nagymamára bizta a csemetéi

nevelését, mi jó barátságban voltunk és neki vittem el személyesen, cserébe kaptam tőle nagy adag cseresznyét, tisztában voltam vele hova is viszem az adományt. Várom még további véleményeket. Köszönöm, hogy meghallgatatok.Üdv.Ágnes

30. ef1191cb08 (válaszként erre: 29. - Csorocsaj)
2010. febr. 6. 21:49
Jó éjt nektek is.
29. csorocsaj (válaszként erre: 27. - Ef1191cb08)
2010. febr. 6. 21:41
asszem huzok aludni jo éjt vigyí magadra cupppantás
28. csorocsaj (válaszként erre: 27. - Ef1191cb08)
2010. febr. 6. 21:37
ajjaj nem az volt a nehéz hanem ami utánna jött rengeteg mindenen keresztül mentem de talpon vagyok már
27. ef1191cb08 (válaszként erre: 26. - Csorocsaj)
2010. febr. 6. 21:35

Úr Isten!!!!

Hát téged nagy lelkierővel áldott meg a sors ha ezt fel tudtad dolgozni.Minden tiszteletem a tiéd meg a hozzád hasonlóké.

26. csorocsaj (válaszként erre: 24. - Ef1191cb08)
2010. febr. 6. 21:28
nem nem tudte feldolgozni hogy így született a lánya öngyílkosa lett
2010. febr. 6. 21:26
adózok!!!
24. ef1191cb08 (válaszként erre: 20. - Csorocsaj)
2010. febr. 6. 21:25
Meg szabad kérdezni,hogy miért ketten vagytok a kicsiddel?Apuka elhagyott benneteket?
2010. febr. 6. 20:29
agok enni a lánynak addig csak irjatok
22. Sammel
2010. febr. 6. 20:23
:s
21. csorocsaj (válaszként erre: 19. - Bri*)
2010. febr. 6. 20:18
én is láttam éhezö gyereket beadták korházba a korházi koszton élt anya teso aki jött sajna ez van
20. csorocsaj (válaszként erre: 16. - Sammel)
2010. febr. 6. 20:17
ajjaj nekem van fogyatékos gyerekem vizfejü 110 ezrböl élünk 2 en nem sirok vannak nállam szegényebbek is
19. Bri*
2010. febr. 6. 20:11
Ja! És láttam éhező (szószerint!) gyereket, akinek az apja tökrészeg volt, az anyja meg csavargott valahol. Vittünk nekik enni és a gyereknek az volt az első, hogy az időközben megkerül anyjának mondta, hogy egyél te is!
18. Bri* (válaszként erre: 12. - Sammel)
2010. febr. 6. 20:09

A többiek már nagyjából leírták, hogy ezek a "kirakat szegények" hogyan élnek. Szerintem, akinek piára meg játékgépre tellik, az nem szegény. Olyan helyen dolgozok, ahol nagyon sok ember jövedelmi viszonyaiba be tudok tekinteni. Van olyan is, akinek az igazolt havi egy főre jutó jövedelme 15e Ft(4 fős csalá) és BMW-jük meg nagy házuk van, anyuci semmit sem dolgozik, csak egész nap a BMW-vel flangál. Láttam azonban olyan egyedül élő nénit, akinek havi 30 párezer forintból kell megélnie. És neki ennyi, mert ő már nem tud feketénmunkát vállalni sem. Láttam olyan 6-7 gyerekes "szegény" embert, aki azt mondta, hogy "alig tudtam elintézni, hogy ne vegyenek fel". Meg anya fel van háborodva, hogy aput börtönbe csukták és most hogy éljen meg a 7 gyerekkel 140ezerből havonta, holott, amíg apa itthon volt a 140-ből havi 50-et garantáltan elivott és elgépezett. Mesélhetnék még sokat...

A legelgondolkodtatóbb azonban az, hogy az akkor 10 éves gyerekemnek (elég válogatós)mondtam, hogy ha valamit nem eszik meg, adja oda azoknak, akik éhesek. Erre Ő azt mondta, hogy nem adom, mert akkor azt is elveszik, amit szeretek.

Egyszer az egyik vasas romának (írhatom-e még, hogy cigány) odaadtunk egy kocsi vasat, hogy vigye el. Mikor bejött, mondtam hogy fizet érte, mire telepakolta a kocsit, úgy forgatta a szót, hogy még mi fizessünk, mert elviszi. Legközelebb elvittük mi a MÉH-be, útközben jött a cigány és kiabálvaszidta a párom felmenőit. Hát köszi!

Add a kisujjadat, legközelebb a karod kell! A média felkapta ezt a kirakatszegénységet. Azokról miért nem írnak, akik lerokkannak, és mindenük rámegy az orvosra, ott maradnak egy kevés rokkant nyugdíjjal. Azért, mert azon igyekeznek, hogy a kevésből is először kifizessék amit kell, hogy legyen házuk meg villanyuk és nem putriban laknak? Hát így vagyok én ezzel a magyar szegénységgel!

2010. febr. 6. 19:25
ez ís igaz de ha már meg szülte felelötlenül mondjuk nem a mi dolgunk segiten9i de az állam nem segit enni meg kell mondjuk én vennék a gyereknek tejet de csak a gyereknek
16. Sammel (válaszként erre: 15. - Ef1191cb08)
2010. febr. 6. 19:25
igen igazad van ami utcánkban a terhes romák teherbe estek és nem figyeltek oda a picire a hasukban meg ittak stb hogy fogyatékos gyerek szülessen mert úgy több pénzt kapnak :(
15. ef1191cb08 (válaszként erre: 6. - Csorocsaj)
2010. febr. 6. 19:04

Én a gyerekeim kinőtt ruháit mindig annak adom a környezetemben akik rászorulnak,plusz egyéb használható dolgot is amik helyett újat veszünk.

Még soha semminket nem adtunk el,mindent úgy ajándékoztunk, a mosógéptől kezdve a mikróig, a játékokat ruhákat...stb....Mi így tudunk segíteni.


Egyébként azt had jegyezzem meg,hogy ahol a gyerekek éheznek,ott azért meg lehet nézni a szülőket...már nem ezért vagy azért,de....

Remélem nem bántok meg vele senkit,de sokan csinálnak egy rakás gyereket 1-2 szobás lakásokba,aztán meg nyavalyognak,hogy nem tudják őket eltartani,meg nagyobb lakás kell mert nem férnek el...stb...

Na,azért itt hol a felelősségérzet??

Ha nem tudok 6 gyereket felnevelni csak kettőt,akkor nem szülök hatot!Először megteremtem a körülményeket,ha nem megy akkor belátom,de nem várom,hogy más az állam tartson el!!

Mert ami ebben az országban megy,ahogy itt a tisztességesen dolgozó embert meglopják legálisan,hogy eltarthassák az ingyenélőket ez szégyen...

Itt sajnos nem érdemes becsületesen dolgozni!!!

Bocs,hogy ezt is leírtam,de ez tény és igaz!

14. csorocsaj (válaszként erre: 11. - Bri*)
2010. febr. 6. 18:42
tudom én csak ugy kárdezösködök
2010. febr. 6. 18:33

Nincs a környezetemben szegény ember!

Anyámék pl,tegnap este,egy koncerten voltak,ahol a Haiti-károsultaknak segítettek!A belépő árát nekik utalták!

12. Sammel (válaszként erre: 11. - Bri*)
2010. febr. 6. 18:33
ezt hogy érted ?
11. Bri*
2010. febr. 6. 18:31
Bonyolult dolog ez a szegénység. Nem az a szegény, aki a kirakatba teszi magát.
10. Sammel (válaszként erre: 9. - Csorocsaj)
2010. febr. 6. 18:30
nem biztos de azmár az ő dolguk .... :D azér az szép lenne
9. csorocsaj (válaszként erre: 7. - Sammel)
2010. febr. 6. 18:29
ja amin piát vesznek mondjuk az is segitség
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook