Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hasra Te hogyan tornázol? fórum

Hasra Te hogyan tornázol? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. ápr. 6. 13:49

Fekve a lábakat terpeszbe kicsit hajlítva és ici-picit előre is dőlök közbe))

Hétvégén is csináltam izomlázam is van)))))

68. klenca
2009. ápr. 5. 23:28

Jelenleg fekve. S nem eredménytelen.

A receptet egy gyógytornász állította össze.

2009. ápr. 5. 23:05
hát a héten annyit eettem, azt hiszem testépítek:-)))
66. Pezo80 (válaszként erre: 63. - Vasolya)
2009. ápr. 5. 22:56
Ha helyes technikával csinálod, akkor 4-szer 30 ismétlést már megérzel. Fittlabdán helyes technikával 4-szer 20 már nagyon hatásos.
2009. ápr. 5. 20:41

Szervusz anita 81 !

Én a callanetics tornát javasolnám ez atorna egy alakformáló torna semmi féle diétát nem igényel és nagyon hatásos.Formálja a hasat a combot a csipőt és szinte minden testrészt. Én már jó ideje csinálom és pár hét után szépen látszik a változás

2009. ápr. 4. 19:37
Sziasztok! Én is otthon tornázom különféle dvd-kre. Több helyen azonban azt olvastam, hogy magában a torna nem hatásos, az étkezésre is nagyon oda kell figyelni. Én a kilókból nem igazán szeretnék fogyni, tehát a diéta nem jöhet szóba. Milyen étkezést javasoltok ebben az esetben? (A hasamon és a combomon van némi felesleg, ennek az eltüntetéséről lenne szó :))
2009. ápr. 4. 16:13
Szerintetek mennyi hasprés,ami hatásos? Úgy értem darabszámra,mert úgy halottam napi 400-500 ami eredményes,és látszata van.
2009. márc. 20. 07:36
Sziasztok. Én lusta vagyok bármiféle tornára otthon,hullahoppozni viszont szeretek zenére vagy valami jó műsor közben, és szerintem hatásos.
2009. márc. 19. 22:22

Cinka hozzászólása a jó!!!

Tuti!

2009. febr. 22. 20:38
A fogyást hasról sajnos csak sebészkéssel lehet lokalizáltan elérni.
59. 2d5a00656a (válaszként erre: 55. - 1e8f358d6a)
2009. febr. 22. 20:36
Czanik Balázsnak nem vált be:)
2009. febr. 22. 20:28
Én futok naponta 2*40percet, ami elég jó aerob mozgás, meg csinálom a callnetics-t, hasonló a pilateshez. Sztem nagyon keményen megdolgoztat.
2009. febr. 22. 18:32

Úgytudom a felülések és hasprések semmit nem érnek.. Én nem tudom.

Kick box és pilates. Bevált.

2008. júl. 28. 22:26
hasprés- ez állítőlag nem annyira leterhelő a gerincnek, mint a felülés- de FONTOS, hogy ugyanannyi hátizmot is csináljunk, mivel a későbbiekben elferdülhet a gerincünk.
2008. júl. 10. 17:21

Czanik Balázs: Hasburning.

Ajánlom mindenkinek!!!

2008. júl. 9. 22:45
Hm. Mindenki belepusztult a hasizmozásba...
2008. júl. 7. 17:57

Sziasztok,


valaki meg tudná-e mondani, hogy menzesz alatt hogyan lehet hasizmozni? A hasprések tényleg nem ajánlottak?

Ha egész idő alatt nem végzek hasizom-gyakorlatot, felborul az egész edzésterv :(

52. Cinka
2008. jan. 5. 18:09

5. Lábainkat egyenesen felnyújtjuk, derék a talajon marad. Lábfejeket keresztezzük.

6. Lábak felnyújtva maradnak, de terpeszbe nyitjuk őket.

7. Lábakat leengedjük, kinyújtjuk a talajon. Egyik térdünket felhúzzuk, másik kinyújtva marad. Könnyített változat, mikor mindkét láb a talajon marad, a nehezebb, de hatékonyabb, mikor a nyújtott és a felhúzott lábat is felemeljük kissé a talajról. Ez nagyon nehéz, kezdetnek lehet csak a hajlított lábat felemelni, a nyújtottat a talajon tartani, de törekedjünk arra, hogy mindkettőt fel tudjuk emelni!

8. A 7. pozíció váltott lábbal.

9. Térdeket felhúzzuk, összeszorítjuk és eldöntjük csípőből, lehetőleg érjenek le így elfordítva a talajra.

10. A 9. pozíció váltott oldalra.

51. Cinka
2008. jan. 5. 18:07

Lábtartások, amiket ebben a sorrendben kell pontosan(!) végigcsinálni, egyet sem kihagyva, vagy felcserélve!

1. lábak térdben felhúzva, lábfejek egymásra téve keresztben a talajon (ezt közben lehet váltogatni is).

2. szétdöntjük a térdeket, amennyire bírjuk és a talpainkat a talajon egymással szemben összeszorítjuk.

3. Térdeinket újra összezárjuk, felhúzzuk és megemeljük, mintha biciklizni akarnánk. A lábfejeket ismét egymáson áttesszük.

4. Térdek felhúzva és megemelve maradnak, de szétnyitjuk őket és a levegőben a talpainkat fordítjuk szembe egymással, összeértetjük őket. Itt már nehezednek a gyakorlatok!

50. Cinka
2008. jan. 5. 18:05
Az alaphelyzet a következő: hanyattfekvés kemény talajon, esetleg polifoam lapon. A kezeket TILOS tarkón összetenni! Helyette a két kart keresztben áttesszük a hátunkon, amilyen mélyen csak bírjuk. Lehet, hogy először csak épp a nyakunk alatt sikerül keresztezni, de higyjétek el, később a lapockánkat is elérjük, nekem 10 éve sikerült idáig eljutnom. Most újra nyaktájról startolok:( Lényeg tehát a minél mélyebbre levitt, keresztezett két kar.Ez lehetetlenné is teszi a hagyományos felülést, itt emelésekről beszélünk. Az emelés azt jelenti, hogy a felsőtestet gördítjük felfelé. Gördítjük, tehát lassan, nyugodtan végezzük a mozdulatot és visszafelé ugyanúgy. Nem rángatjuk magunkat, mint az idegbetegek :DD Csak a két vállunkat kell emelni a talajtól, a hát nagy része és a derék a földön marad! Ez mentesíti a gerincoszlopot, a hasizmok viszont dolgoznak. Ezt a munkát a lábtartások biztosítják. 10 féle módon kell tartanunk a lábainkat a program alatt. Ezeket leírom sorban. Tehát: hanyatt fekvés, kar hátul minél mélyebben keresztezve, csak vállunkig emelünk gördülve oda-vissza.
49. Cinka
2008. jan. 5. 18:02
Tehát a torna.Ezt a gyakorlatsort egy amerikai sportorvos fejlesztette ki, keleti módszerek alapján. Nem rángatja a gerincet, mint a hagyományos felülések, viszont ha jól csináljuk, nagyon hatékony. Ezt magam is mondhatom. Testnevelő kolléganőmnek mutattam ezt nemrég, hát azt mondta, így lestrapálódni hasizom gyakorlatokkal még nem sikerült neki sem. :D A lényege: a program 10 féle pozícióból áll. Ezeket nem szabad felcserélni és kihagyni sem belőle. Az ideális profi szint, mikor valaki minden pozícióból 100 emelkedést csinál, az összesen 1000 emelés. De kezdjük szerintem 5-10 emeléssel, a végére ettől is garantált eleinte a kinyúvadás. :)
48. Cinka
2008. jan. 5. 17:59
ide másolom )
47. Cinka
2008. jan. 5. 17:58
A 100 kiló felettiek topikjában, vagy a hsz-eim közt keressétek vissza, leírtam egy nagyon jó hasizom tornát!
2008. jan. 5. 17:47
Keményen, KŐkeményen.:D
2008. jan. 5. 17:21
Hastánccal tuti a belsőizmok erősítése, nem beszélve az egyidejű intimtornáról, aminek ugye hosszú távon a párunk is hasznát veszi...! :o)
2007. nov. 14. 10:22
Nagyon hatásos Rubint Réka 3. dvd-jén a 30 perces hasizom.Garantáltan megdolgoztat!
43. adri25
2007. okt. 13. 10:56
felülések
2007. okt. 12. 23:02

NÉZZÉTEK MEG!!!!!!!!!!!!

www.baucsek.tv.hu

Ez egy olyan oldal ahol ingyen nézhetsz,tölthetsz le zsírégető-,alakformálótorna videót!

2007. okt. 1. 14:53
Én ugyan még nem szültem, de én nagyon szeretem Béres Alexandra dvd-it. Nagyon jók! A legkeményebb hasizom gyakorlatok a 200% című dvd-n vannak, azt nagyon tudom ajánlani. Először én sem bírtam végigcsinálni, de attól tuti jó hasizmod lesz! :)
2007. okt. 1. 14:11

Momentán sehogy! Épp növesztem a pocakomat lakójával együtt! :PP


Amúgy én régebben bicajoztam és az nagyon jó volt a hasamnak is, főleg dombon felfelé!! Tudom ajánlani!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook