Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Együttélés vs. házasság fórum

Együttélés vs. házasság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Együttélés vs. házasság

1 2 3 4
2012. márc. 9. 10:55

Májusban lesz 4 éve, hogy együtt vagyunk a párommal és szinte a kapcsolatunk elejétől kezdve együtt is élünk.

Idén májusban pedig összeházasodunk. Én mindig is szerettem volna férjhez menni és amióta ismerjük egymást a párommal ő is úgy gondolja, hogy szeretné, ha az a bizonyos papír is összekötne minket. Nyilván ez nem mindenkinek fontos és konkrétan mi sem tudjuk megmondani, hogy nekünk miért az... De mégis csak jobb lesz majd azt mondani, hogy férjem. És nem csak annyit, hogy a barátom. Ezt a szót nem is szeretem, mert nem vagyok már 16 éves... Inkább azt szoktam mondani, hogy a párom. De az, hogy a férjem, már magában hordozza kapcsolatunk szavakkal kifejezhető komolyságát.

2011. nov. 11. 04:50
tok mindegy hisz nem a papir tesz boldogga hanem a parod.
2011. nov. 3. 10:53

A világon mindennél jobban szeretem a Férjemet, sokkal boldogabb vagyok mióta feleségül vett. Aki hiszi, aki nem, sokmindent megváltoztat a házasság. Sokkal de sokkal szorosabb a kapcsolat, sokkal nagyobb biztonságban érzem magam, és Ő is. Más, mert családom van. Igaz még nincs bébi, de ami késik nem múlik :))

Amíg csak együtt éltünk nem ilyen volt :)

2011. nov. 3. 10:40
Lassan 7 éve élünk együtt a párommal 'vadházasságban'.:) Szeretjük egymást,és tudjuk,hogy együtt szeretnénk leélni az életünket,de a házasság nem szerepel a terveink között! Engem,személy szerint kiráz a hideg a 'ceremónia' gondolatától is!:S Egy bizonyos 'fehérruhával' pedig, a világból is ki lehetne üldözni!!:)
2011. nov. 3. 09:36

Mindenki maga tudja, hogy mi neki a legjobb és ezt nem döntheti el más, sőt meggyőzni saját igazunkról is fölösleges lenne. 8 évet éltem házasságban, ahol a férjem volt az abszolut uralkodó. Mikor ki akartam lépni akkor azt mondta nem irja alá a papirt. Nem arra gondoltam, hogy ott van az a fránya papir, hát könnyebb kibékülni, mint elintézni a válást, hanem elköltöztem. Mert mélyponton is csak akkor lehet átlendülni ha mindkét fél akarja. De a férjemnek kényelmes élete volt, ő nem akart változtatni. Elhagytam. Most párkapcsolatban élek és néha annyira szeretném ha a párom megkérné a kezem, ha a felesége lehetnék...de többé nem megyek férjhez.

Azért vagyunk együtt mert szeretjük egymást és rám tökéletesen illik a mondás mi szerint : " ... A macska, ha egyszer ráült a forró kályhalapra, soha többé nem fog forró

kályhalapra ülni. De hideg kályhalapra sem."

2011. nov. 3. 09:21
edes mindegy napjainkban.lenyeg ,hogy megetsetek es szeressesek egymast,nem a papir adja a boldogsagot hanem ti azt egymasnak.
2011. márc. 23. 16:01
* -1z:D
2011. márc. 23. 16:00
Én házasság párti vagyok. Én vele akarom leélni az éltem, a mai eszem szerint nem akarok elválni, és úgy gondolom, hogy képesek is vagyunk erre. Sőt, számomra a házasság szent dolog- legalábbis az én életemben az én házasságom- más az sajátját úgy éli meg ahogy akarja, nem ítélem el, nem háborodok fel stb., ha nem gondolkodik úgy mint én:)
90. kiddy
2010. jún. 19. 10:37
Nekem es a Paromnak sem fontos a hazassag,elvagyunk elettarsi viszonyban es nincs tervben hogy ezen valtoztatnank.
89. melcsiii (válaszként erre: 88. - Sztavros)
2010. jún. 19. 10:11
Én értem hogy értetted, de azért szerintem a hangsúly akkor sem azon van hogy együtt a család és titeket ünnepel, hanem hogy ez a ti kettőtök meghitt napja amikor összekötitek az életetek, és ehhez nem feltétlen kell senki más. Persze mindenki szivesen látja olyankor a szeretteit, de én azért nem esnék kétségbe ha valaki nem lenne ott, mert a párom jelenléte a legfontosabb. De lehet hogy én azért gondolkodom így mert az én családom külföldön él..és nem biztos hogy mindenki ott lesz majd.....
88. Sztavros (válaszként erre: 87. - Melcsiii)
2010. jún. 19. 10:06
A családot úgy értettem, hogy az enyém meg a páromé, egy helyen sokan. Szülők, nagyszülők, testvérek, rokonok, barátok.. Mert az olyan jó!! Kettesben összeházasodni, csak a papírért, abból pont a varázs hiányzik. De most úgy néz ki, nagy elkeseredésemnek hangot adva megértő fülekre találtam, és elkezdtünk róla legalább beszélni a szüleimmel! Ez nagy haladás, és reménykedem! :)
87. melcsiii (válaszként erre: 86. - Sztavros)
2010. jún. 16. 21:38
szia.Szerintem ne add fel senki miatt a vágyaidat.....ha férjhez akarsz menni, tegyétek meg, nem kell ahhoz lagzit tartani.....a papír meglehet anélkül is, ahogy a család.
2010. jún. 16. 10:38
Éppen a cikkedben leírakon vacillálok én is. Számomra egyértelmű a kérdés. Én 26 éves vagyok, a párom 35. Három éve vagyunk együtt, február óta vagyok menyasszony. Másfél éve van közös lakásunk, nekünk hármunknak, Adósnak, Adóstársnak és banknak... Én nagyon vágytam (vágyom...) az esküvőre és a lagzira. A szertartás, a papír, a ruha, a buli, és leges legfőbbképen pedig a család miatt! Mert nincs még egy ilyen örömtelei esemény, amikor mindenki, akit szeretsz, összejön és együt van! Így nőttem fel, az életem része az esküvőre való vágyakozás. Most mégis, már egy pár hete kezdek lemondani róla. Méghozzá azért, mert sajnos úgy látom, senki mást nem izgat túlzottan a gondolat. A párom benne lenne bármiben, amit szeretnék. De a szüleinknek kisebb gondja is nagyobb annál, hogy a mi esküvőnk megszervezésésre pazarolják az idejüket. És, mint mondottam, nekem a CSALÁD miatt lett volna a legfontosabb, de ha nekik ez csak teher, akkor már nincs is semmi értelme. Jövő nyáron lett volna, de azt akkor már most el kellett volna kezdeni megszervezni, mert a zenekarok máris le vannak foglalva... És nem akarom senkire ráerőltetni a vágyaimat. Anyagilag is, a mai gazdasági helyzetben önerőből nem tudjuk bevállalni, szülőkre hárítani meg, úgy, hogy szikrányi lelkesedést sem látok rajtuk... Hát... Szóval, most úgy vagyok vele, hogy várhatnánk ugyan, hogy összejöjjön rá a pénzünk, könyöröghetnék, vagy hisztizhetnék, hogy én akarom, de mivel, a korunkkal kezdtem az igen hosszúra nyúlt hozzászólásomat, így be kell látni, csak az idő telik. Nem akartam gyereket az esküvőig, de mivel az minimum még egy vagy két év, és aztán csak a gyerek az kettő vagy három év... Most ott tartunk, hogy valószínűleg házasság nélkül belevágunk a családalapításba ősztől, és ha majd egyszer valamikor úgy hozza az élet, hát később is össze lehet házasodni, saját gyártású koszorúslányunk lesz legalább..., bár tudom, számomra az már nem lesz az igazi....
85. 809c62b982 (válaszként erre: 84. - Ab4b6bc17d)
2010. febr. 26. 06:51
Ez :) hogy hogy cseng egy dolog, hogy mennyi a válás az még egy.Két emberre, és max az utódaikra tartozik hogy házasodnak vagy sem.
84. ab4b6bc17d (válaszként erre: 79. - Bcicus)
2010. febr. 20. 19:07
Érdekes dolog, kinek, hogy cseng, maga az élettárs szó, így egybe, nekem is hidegen hangzik. Sokkal melegebb, igazibb kifejezés rá a férjem/feleségem:) vagy az életem párja szavak.
83. sziko (válaszként erre: 24. - Cyntia)
2010. febr. 17. 20:59
Én is ugyanigy gpndolom. Mintha magamról olvastam volna. A párom is annyi mint a Tied s ok. megallgatja amit mondok neki a házasságról stb. de ő nem akarja. Nem tudom hogy a férfiakat mi rémiti el ha meghallják azt a szót hogy házasság. Szerintem az egy nagyon szép dolog, mikor mindenki előtt válalom hogy ő a férjem. Én is családban nőttem fel, és én is szeretnék házasságot.De lehet hogy igazad van erre még fel kell nőni.
2010. febr. 17. 12:14

Én 24 éve vagyok házas, de ez akkoriban természetes dolog volt a környezetünkben. A szüleim még azt sem engedték, hogy együtt lakjunk a házasság előtt. Úgyhogy mi 1 év ismeretség után belevágtunk a házasságba. Nagyon sok hullámvölgy és -hegy tarkította életünket, és igazán nagy erőfeszítésünkbe került a hullámvölgyekből felemelkedni. Ám nem a papír tartott vissza attól, hogy szétmenjünk, hanem a gyerekek és az egymás iránti szeretet.

Szerintem, ha Te nagyon szeretnéd az esküvőt és a kedvesed szeret, előbb-utóbb beadja a derekát, és legalább érted megteszi.

Nagyon sok sikert és boldogságot a "vállalkozásodhoz".

2010. febr. 15. 08:49

Az esküdjön akinek jelent valamit.Csak hogy legyen apair nem kell a szertartás, az meg egyenesen mókás ha valaki az esküvő után párhónappal éveel válik.Ne komolytalankodjunk:)

21 éve vagyok háza templomban is esküdtem, mert NEKEM jelent valamit.Két fiam van 19 és 17 évesek és 40vagyok. Attól hogy egy kapcsolat nem kötetett az anyakönyvezető előtt még lehet komoly és életreszóló.

Ki ki a maga érékei alapján.

80. Gica6
2010. febr. 13. 06:19
Bcicusnak. Te vagy a barátom! Mi lassan 14 éve élünk eggyütt, összehoztunk 4 gyermeket és még soha nem jutott eszünkbe, hogy szétmenjünk, csak mert nincs papírunk. Valóban gyönyörű egy esküvő, de a mi életünk így alakult. Azért őszintén megmondom, szeretném a leányaimat fehér ruhában látni az oltár előtt.Lehet titokban én is behódolok a konvencióknak? Vagy csak érzelgős lennék? Nem is a papír végett, de az én gyönyörű leányaim biztosan megríkatnának... . Olyan álomszerű tud lenni, ha látod ott őket az oltár előtt.
79. Bcicus (válaszként erre: 77. - Pitypang)
2010. febr. 13. 00:24

Én szeretem az élettárs szót. Azt jelenti Ő az Életem Társa, és szerintem ez szép gondolat. Dehát izlések és pofonok, egyébként egy értek.

Én teljesen megértem ha valaki összeházasodik ha neki az fontos ám tegye, csak azt nem értem, hogy egy házas emberek (itt lentebb) miért gondolják, hogy aki másképp gondolkodik az nem szereti a párját, nem gondolja komolyan stb.

78. sajert
2010. febr. 12. 22:03

Én imádom a FÉRJEM :-DD - és ő is engem. Szeptemberben leszünk 7 éve házasok. Elrepült az idő. Voltak hullámvölgyek, hullámhegyek, de ez így változatos.


Gyönyörű ruhám volt, a férj-jelöltemnek elállt a lélegzete mikor meglátott benne :-D. Az esküvőm egy jó buli volt, amire mindig jó emlékezni.

A polgári esküvőn olyan hangosan mondtam ki az igent, hogy röhögésbe tört ki a hallgatóság, meg bólogattam is hozzá :-DD.

A templomban is megkérdeztem egy ének alatt a papot, hogy melyik ajtót hagyta nyitva a férjemnek, hogy el tudjon még szaladni? - erre majd röhögött a pap, alig bírta visszafojtani. Mindig ezt mondta a jegyesoktatáson, hogy az egyik oldalajtó nyitva lesz, hogy még el tudjon menekülni a házasság elöl :-DD.


Jó férjnél lenni, és én a férjemet úgy szoktam bemutatni: Ő a férjem, Z.


A 2 éves fiunk is láttam már többször az esküvői felvételt :-DD, igaz azt nem igazán érti, hogy én miért sírok rajta (ráadásul az esküvőt végig nevettem).

77. Pitypang (válaszként erre: 76. - Bcicus)
2010. febr. 12. 21:23

Háááát... Akik nem egymáshoz valók, különválnak az útjaik így is, úgyis, csak idő kérdése.

Szerintem ez akkor igazán érdekes egy kapcsolatban, hogy együtt élnek csak úgy, vagy házasság legyen inkább, ha egyik fél így érzi, a másik úgy. Ha egyformán gondolják, akkor mindegy.

Ez különben olyan, mint amikor kérdezik, hogy mennyi az ideális szex mennyiség. :D :D :D Hát ha egy pár gyakran szereti, akkor az az ideális. Akik ritkábban vágynak rá vagy csak épp idejük és erejük is alig van (sok munka, kicsi gyerek, stb.), akkor meg az az "ideális", vagyis attól még nem kell rossznak nevezni a kapcsolatot. Na, ez épp olyan, mint a házasság és az együttélés.


Jaj, tudjátok melyik szót utálom még, ha már itt tartunk? AZ "élettárs" szót. Brrr... Mintha valami krimi rovatban olvasnám vagy ilyesmi. Amikor még nem házasodtunk össze, de együtt laktunk, néha mondták, hogy a Norbi élettársa vagyok vagy fordítva. A hideg futkosott rajtam tőle és a kedves "élettársamnak" is. :D :D :D

76. Bcicus (válaszként erre: 75. - Pitypang)
2010. febr. 12. 19:04
Ezzel csak azt akartam kiemelni, hogy én nem vagyok az. Nem azzal van a bajom, ha valki a házasságot választja, gratulálok és sok boldogságot, de itt van aki nem ezt írta, hanem azt, hogy akik nem ezt az utat választják azok nem szeretiik igazán egymást és úgy is szét mennek.
75. Pitypang (válaszként erre: 63. - Bcicus)
2010. febr. 12. 18:44

Ezzel, hogy "ti házasok", te is belemész egy megkülönböztetésbe. Senki sem mondta, hogy baj ha valakik nem házasok. Úgy vettem ki a hozzászólásokból, hogy mindenki azt írta, hogy lehet együtt élni csak úgy is, de ők a házasságot választották és jó érzéssel tölti el őket. Fizikálisan csak egy papír a fiókban, ez igaz. Viszont szerintem van más jelentése is, ami nem kézzel fogható, nem szemmel látható.

Én nem mondom, hogy a házas kapcsolat több és jobb, de nekem mégis sokkal másabb, mint a házasságkötés előtt. Nem tudom miért, de más és kész. Jó értelemben. :)

2010. febr. 11. 05:39

Én amikor elváltam, azt mondtam:SOHA többet házasság!!

DE!!!

Eljött az idő, és most úgy érzem, , igen, jó a házasság, az esküvő, mert mindennek meg kell adni a módját, főleg, ha a "lelkünknek" van rá szüksége!

A házasság szerintem nem csak papír, inkább nyílt színen vállalt, önkéntvállalt FELELŐSSÉG IS!!!!

Most kaptam gyűrűt, és bár adunk magunknak időt, még ilyen korban is akarjuk a házasságot!

Ez nem jelenti, hogy aki együttél, az kevesebb lenne, de azt igen, hogy NEKÜNK így teljes az életünk!!!

2010. febr. 10. 19:53
Figyeljetek:most komolyan.....vezet valahova ez a vitatkozás????Mindenki azt gondol amit akar a házasságról, saját magányügye. Ugyhogy ha elmondta mindenki a véleményét, akkor próbáljuk meg tiszteletben tartani és nem egymással vitatkozni, hanem annak segíteni, aki elindította ezt a fórumot, hogy választ kapjon a kérdésére. Ezzel most senkit nem akartam megbántani.
72. ab4b6bc17d (válaszként erre: 17. - 35491a860f)
2010. febr. 10. 14:52
Ezt nagyon szépen leírtad!
71. ab4b6bc17d (válaszként erre: 6. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 10. 14:49
"Sima" párkapcsolatban, élettársi viszony is lehet csak felszínes. Szóval ez nem mérvadó. Ki-hogy szeretné.
70. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3. - 116212323c)
2010. febr. 10. 14:47

Miért kéne másokhoz alkalmazkodnod a saját esküvődön??? Az igaz, hogy pl. nálunk is apósék úgy szerették volna, hogy nagycsaládi körben, bla, bla, de a párom kijelentette, hogy ő nem nyugdíjaskörben akar ünnepelni, hanem jó sok fiatallal, barátokkal - szóval hiába van próbálkozás, ha másképp nem megy, ki lehet jelenteni, hogy ez a mi esküvőnk, mi szervezzük meg, stb. - s nagyon is kellemes emlékek fűződnek pl. a távirat kiválasztásához (amit mi kreáltunk meg) és küldtünk szét, vagy a ruhám kiválasztásához, a rokonok/barátok/ismerősök megválasztásához, vagy pl. a ceremónia végén javaslatomra egy hatalmas csoportképet csináltunk a templom előtt -, ami azóta is örök emlék:)

Nem a pénz volt a lényeg, hanem, hogy jól érezzük magunkat a saját esküvőnkön. Csak rajtunk múlt utána, hogy hogy éreztük magunkat amikor a barátok megvicceltek, vagy elraboltak - és a báli zene után discos hangulatban tomboltunk a közeli kis bárban, amíg a párom utánunk nem jött és így tovább...

2010. febr. 10. 14:41
A kérdésre válaszolva én házasságpárti vagyok, de a leglényegesebb egy kapcsolatban, hogy a felek szeressék-tiszteljék egymást és legyenek hűségesek a másikhoz. Persze mindezt nem azért, mert az oltárnál megfogadták, hanem mert szeretik választott párjukat, tehát érezzék át!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook