Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ki veszi ki jobban a részét otthon a gyereknevelésből? fórum

Ki veszi ki jobban a részét otthon a gyereknevelésből? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 6. 15:45

Sziasztok!

Mi közösen neveljük és gondozunk a gyerekeket. Apuci amkor dolgozik akkor ugye én vagyok velük. De amikor haza jön apci akkor át veszi tőlem a gyerköcöket. De azt is hozzá teszem, hogy apuci kiveszi a részét a háztartás vezetésében is.

2010. febr. 6. 14:06

Én megértelek,tudom miről beszélsz.A 3-ik babánkkal vagyok itthon gyesen.Apa reggel 6 után elmegy dolgozni,hazaér este 9 körül.Szombaton is délig dolgozik,mert muszáj sajnos ha meg akarunk élni,előbbre akarunk jutni.Így minden itthoni teendő csak az enyém nálunk,és a 3 gyerek is.Segítségem senki nincs,annyi,hogy hétvégente a legnagyobb gyerekem már elvan a mamánál szívesen.A középsőt ha muszáj(és ráér a mama,még Ő is dolgozik)pár órára ráhagyom,a kicsire még senki nem vigyázott apán kívül,Ő is csak úgy,hogy este későn egyedül megyek bevásárolni,amikor már alszanak.Nekem nem is a segítség hiányzik,hanem az,hogy soha nem tudok kicsit egyedül lenni,kikapcsolódni.Imádom a gyerekeimet természetesen,de olyan jó lenne néha pár órát távol lenni itthonról....

Én azzal vigasztalom magam,hogy annyira gyorsan elröppennek ezek az évek,amikor még ennyire kicsikék édesek,és csak az enyémek,hogy inkább kiélvezem minden értékes percét.Apa egyébként nálunk is mindig fáradt ha itthon van,nem is akarom még terhelni,úgyis olyan keveset tud pihenni.Sajnos így vele játékra nem sok idő van a gyerekekkel,de megelégszenek a Drágáink azzal is,ha kicsit oda bújhatnak.

Gondolom Te már lefoglalni sem igazán tudod magad egy ötéves mellett,hiszem Ő már ovis,és nem is igényel olyan aktív foglalkozást mint a kicsik.

Biztos találsz munkát előbb -utóbb,és akkor majd jobban fogod érezni magad.

22. Wenta
2010. febr. 6. 13:12
Mind a ketten egyenlő arányban kivesszük a részünket, de a párom is itthon van.
21. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 14. - Wecuska)
2010. febr. 6. 10:18
Most gondolj bele azért a párodnak sem jó, hogy alig van otthon.
20. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 17. - Wecuska)
2010. febr. 6. 10:14
a hó tényleg jobban megvisel bennünket mint a gyereket...vedd egy külön közös programnak ha nem ugy indulsz neki hogy nyüg a vacak bevásárlás hanem ugy hogy közben buliztok egyet a gyerkőccel és be is lesz vásárolva könnyebb sokkal!persze sokat én is nyügösen és nyügnek fogom fel de meg kell próbálni kicsit máshogyan,nekünk a könnyebb tőle!
19. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 17. - Wecuska)
2010. febr. 6. 10:13
Örülök hogy segíthettem :))Nekem a nagyló fiam aki most 12 éves de még mindig imád szánkózni :)
2010. febr. 6. 10:12
Ez nem inkább gyereknevelési dolog,nem is az apa hibája,sajnos ez van elég sokunknál...nálam pl gond hogy nem tudok,szeretek segitséget kérni...pl utólag az általam irt helyzetben mondta mondjuk a postás,hogy de buta vagy befizettem volna a csekket ennek és ennek az öregnéninek stbnek is én szoktam...ez eszembe sem jutott volna...vagy utcabeli hogy én mindennap járok a központba kiváltottam volna a gyógyszert ha mondod stb.....most megfogadtam nyitottabb próbálok lenni ezekre a dolgokra,ha nekem ez nem könnyű akkor is...
17. Wecuska (válaszként erre: 15. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 6. 10:11
ez egy jó ötlet.nem jutott eszembe.
16. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 10. - Wecuska)
2010. febr. 6. 10:10
én halogattam ha nem volt létfontosságú,ettünk mást vagy mittudomén....de persze egyszer elfogyik minden szóval csak menni kell...várj mikor csendesedik ha van szánkó próbáld tényleg azzal...az volt a nagyon rossz mikor picikék voltak és mindhárman lázas betegen feküdtünk itthon,és a kaják is elfogytak pár nap után mármint a tartalékok nagy része,szakadt a hó közben december volt stb...valahogy túléltük,de ismerős nagyon amiket irsz,nem könnyű
15. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 10. - Wecuska)
2010. febr. 6. 10:07

Hát úgy ahogy más:)Gyalog :)

Szerintem ez nemcsak a te problémád, itt írta valaki hogy a férje vagy élettársa külföldön dolgozik.Ha ő meg tudja oldani akkor te is.Csak szervezés kérdése, és hát mint tudjuk a gyerek szereti a havat :)Ültesd szánkóra :))

14. Wecuska (válaszként erre: 9. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 6. 10:07
igen tudom.nagyon sok mindent elnézek neki.csak ritkán kiborul a bili.mint most is.
13. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 10. - Wecuska)
2010. febr. 6. 10:07
értem sőt nagyon értem,nekem is efféle napi gondjaim voltak sokszor vannak és aki nincs benne nem érti meg többnyire....viszont ez nem azt jelenti hogy a párod nem segit,ha napközben dolgozik akkor amugy sem tudna benne segiteni...
2010. febr. 6. 10:06
mi anyosomekkal elunk.igy kb igy nezz ki:en oltoztettem mar amennyit nem tud magaba felvenni,en olvasom az esti meset,apaval jatszik es eneket tanul(eleinte verset tanultak),a mamaval beszelget enket tanul a papaval jatszik.ugye az anyosok is jok valamire?
11. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 4. - Wecuska)
2010. febr. 6. 10:05
Eddig soha nem volt semmiféle segítségem,most annyi van hogy apósom velünk él és mivel nincs könnyű terhességem elviszi a kisebbik fiamat oviba és érte megy délután.Illetve most már rá tudom hagyni kicsit a gyerekeket,ennek hamarosan vége lesz mert az ujszülöttemet majd nem hagyom rá egy darabig...Évekig egyedül voltam segitség nélkül most ennyi picikék vannak mostmár ami nagyon sokat jelent.
10. Wecuska (válaszként erre: 7. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 6. 10:05
nem napi szinten kell a segítség,hanem úgy néha néha.pl most zuhog a hó,el kellene mennem a boltba,de hogy induljak el gyalog a kisgyerekkel?messze van a bolt.
9. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 8. - Wecuska)
2010. febr. 6. 10:05
Akkor ebben nem a párod hibás...Most gondolj bele, ha te egész nap dolgoznál.Te is örülnél ha aludnál, nem?
2010. febr. 6. 10:03
én már hat éve vagyok itthon és kezdek kiakadni.már alig várom,hogy felvegyenek valahová dolgozni.
7. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2010. febr. 6. 10:03
Na jó de ha amúgy is otthon vagy nem kell annyira a segítség.Megint más ha dolgozol..
2010. febr. 6. 10:03
nálunk mind a ketten részt veszünk a gyereknevelésben. Bár van mikor apuka kicsit ellustul (sz.gép) de azért örülök, h észre tudja venni magát, és segít mindenben
2010. febr. 6. 10:02
Nálunk közös a gyereknevelés, de nekem már nagyobbacskák, és már úgy nem kell nevelni mint egy ovist, de míg otthon voltam velük,pár évesen nem reklamáltam, mert otthon voltam.2 éves korukban elmentem dolgozni, vissza ahol eddig, és megoldottuk.Azóta is meg van osztva minden.DE míg otthon voltam nem szóltam, mert mégiscsak otthon voltam..
2010. febr. 6. 10:01
és van segítségetek?
2010. febr. 6. 10:00
amíg apa külföldön dolgozik és én itthon vagyok a gyerekekkel egyértelmű hogy én...ha más lesz a felállás akkor majd változtatunk gondolom.
2010. febr. 6. 10:00
Ne dühítsen!Örülj hogy van munkája..
2010. febr. 6. 09:58
sziasztok.lassan öt éves a fiam,és az idő 90%-át velem tölti.apa mintha,csak aludni járna haza.neha játszik vele,de általában vagy fáradt ,vagy más dolga van.még hétvégén is.ez engem egyre jobban dühít.csak kíváncsi lennék,hogy másoknál is hasonló a helyzet,vagy csak nálunk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook