Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Közalkalmazott vagyok. Nekem nem jár a bérkiegészítés? fórum

Közalkalmazott vagyok. Nekem nem jár a bérkiegészítés? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2010. febr. 11. 15:11
Járni jár (a szád), csak nem jut.:))
2010. febr. 8. 06:33
Lányok, utólag elnézést mindenkitől, de aznap igen rossz passzban voltam, pont ilyen vélemények miatt...Mindnkinek értelmes munkát, és jobb körülményeket kívánok! :-)
83. Boszy28 (válaszként erre: 58. - 1e958693ca)
2010. febr. 7. 00:48
ott a pont :)
82. Boszy28 (válaszként erre: 25. - 1e958693ca)
2010. febr. 7. 00:46
Bocsesz, ezt nem tudtam :(
2010. febr. 6. 21:25

Jesszus! Ezt nem mondjátok komolyan, hogy erre a kérdésre igy kell reagálni!!!

Miért kell veszekedni, és szidni a másikat??? De öszintén!


Mit tehet róla Xy, hogy jár-e neki plusz juttatás vagy sem? Tanult egy szakmát, amit bárki más is megtanulhat. Az, hogy valaki ápoló vagy asztalos lesz a saját dolga, de legyen tisztába azzal, hogy mik a szépségei és árnyoldalai.


Tudjátok az, hogy elmentem táppénzre egy dolog. Az én munkaköröm veszélyes.

Pl.: vérvétel közben csak véletlenül szúrjam meg magam, vagy véletlenül jöjjön be olyan beteg, aki engem nem, de a babáimat megfertőzheti, vagy véletlenül jöjjön olyan beteg aki MRSA-s... stb...

Nem szerettem volna ha ez miatt baja lesz bérmelyik babámnak. Ráadásul alapba veszélyeztetett vagyok, mert ikres terhes vagyok, és sajnos nem problémamentes a dolog.

Ha ez miatt valaki sajnálja, hogy táppénzen vagyok, megjegyzem szívesebben mennék dolgozni, mert táppénzből nem lehet megélni, akkor sajnálom.


Amúgy pedig utána néztem, nem jár a bérkiegészítés, sőt semmi kiegészítés ( nem mintha olyan sok lenne ) mivel 45 napnál több ideje vagyok táppénzen.


Köszönöm annak aki értelmes vélaszokat írt, aki meg idejött kötözködni, gondolkozzon el azon, hogy biztos jó emberrel veszekedik... Talán azzal kéne aki kitalálta ezt a rendszert.

80. d9d8721118 (válaszként erre: 26. - 8ee31e318f)
2010. febr. 6. 21:13

Nem akarok vitát nyitni, de én ezt fórumot azért indítottam, hogy megtudjam, hogy jár-e a bérkiegészítés. Elfogadom, ha nem, csak gondoltam rákérdezek, hátha más is van itt aki tudja.


Leszólni meg nem kell senkit, mert te is elmehetsz közalkalmazottnak. Arról nem tehet itt senki, hogy neked van egy rossz fajta állásod.

Tudod, erre mondják, hogy rossz padba ültél...


Nem nagy öröm ám ez az egész közalkalmazotti dolog!!! Csomó járandóságot??? Mégis mit?


A másik, lehet nem vagyok okosabb, mint más, aki eü.-ben dolgozik 10-20-30... éve, de tudod az ember mindig képzi magát. sajnos nem vagyok túlfizetve, pedig keményen megküzdöttem a végezttségemért.

Tudod mi emberek életéért felelünk, ahol nem mindegy kinek, mikor, mit, mennyit adsz be vagy milyen módon látod el.


Sajnos totál nem a kérdésre válaszoltál!!!

2010. febr. 6. 12:38
Persze, hogy baj van az ország működésével, de Rózi70-nek tök igaza van: az ember saját szerencséjének/szerencsétlenségének kovácsa. Kifogásokat meg könnyű találni...
78. rózi70 (válaszként erre: 76. - 8ee31e318f)
2010. febr. 6. 12:22
Ha ennyire nem nem jó Neked az ami van, akkor miért nem változtatsz? Miért nem tanultál orvosnak? Vagy most miét nem tanulsz mérnöknek, vagy villanyszerelőnek, mittudomén... Miért nem keresed meg azt magadnak, ami Neked jó? Miért mást piszkálsz, lehet, hogy pont olyat,a i becsületesen végzi a munkáját, még ha történetesen közszolga is?!
77. rózi70 (válaszként erre: 73. - 8ee31e318f)
2010. febr. 6. 12:19
És akkor szerinted honnan kellene bért, fizetést kapnia az orvosnak ,ápolónak,tanárnak, rendőrnek, tűzoltónak...stb... ? Ha elviszed a gyereked az iskolába, akkor ki is fizeted zsebből a tanító néni napi-, vagy órabérét? Ha kiveszi az orvos a manduládat, akkor neki is fizetsz? Vagy a nővérnek, hogy kivigye alólad az ágytálat, vagy anyukád elé tegye az ételt?( és most ne gyere a csúszópénzzel, borravalóval, mert nem az a téma, az egy teljesen másik történet) A tűzoltónak,a mikor eloltja az asztalosműhelyedben a tüzet? Mégis, honnan kellene kapjuk a fizetésünket?!
76. 8ee31e318f (válaszként erre: 75. - 1e958693ca)
2010. febr. 6. 12:05
ezzel egyetertek. az orszag mukodesevel van a baj. hisz mas orszagokban ugyanijen arak mellett is meg tud elni aki becsuletesen dolgozik, es nincs rakenyszeritve hogy mellette feketen vagy teljesen feketen dolgozon, es csaljon.
75. 1e958693ca (válaszként erre: 74. - 8ee31e318f)
2010. febr. 6. 11:58
Ez sem igaz, teljesen... Sajos az ország működésével ma baj van, igen nagy. Pl. ma az orvos ma kizárólag olyan vizsgálatot kérhet, ami a legolcsóbbb, mást nem. Ha ennnek eredményét kézhezveszi, és konkrétan gyanakszik valamire, kb. 3 oldalról kell saját magát levédenie, hogy egyáltalán kérhesse azt a vizsgálatot, amit indokoltnak tart.
74. 8ee31e318f (válaszként erre: 72. - 1e958693ca)
2010. febr. 6. 11:52
ez teny. az orvosok viszont kodositenek, es haritanak. de nem vallalnak felelosseget a hibaikert.
73. 8ee31e318f (válaszként erre: 69. - Rózi70)
2010. febr. 6. 11:51
a kozalkalmazottak a gyari munkas berebol elnek. akik hasznot hoznak. hiszen a rendor nem termel hasznot az allamnak csak ha buntet. a revizorok sem. az orvosok meg csuszo penzert dolgoznak legtobb esetben, s meg felveszik a fizetesuk is. akkor millio muhibaval, amit megusznak tobbnyire.
72. 1e958693ca (válaszként erre: 71. - 8ee31e318f)
2010. febr. 6. 11:50
De igenis az élet egy része megfizethető.. Ha veled szerződést kötnek és elrontod a fellelőséget vállalnod kell....
71. 8ee31e318f (válaszként erre: 66. - Rózi70)
2010. febr. 6. 11:48
egy elet nem meg fizetheto. de akkor miert is a sok papir ha nem tud tokeletesen dolgozni. mire vag fel. ha meg elront valaki egy konyhabutort millios kart csinalhat. egy atlagos asztalos azt sem tudja mefizetni. mindketto szakmaban vannak ismereti tantargyak. az asztalosnak ismernie kell a fa tulajdonsagait. mely fabol mit lehet csinalni. s igy megmunkalni. az orvosnak ismerni kell az emberi szervezetet.
70. 1e958693ca (válaszként erre: 56. - 8ee31e318f)
2010. febr. 6. 11:47
Ne vonj olyanért felelősségre, amihez nincs közöm! Én egy kistérségi ÁNTSZ-nél dolgozom, ahol hála Istennek, mindenki becsületes (tiszta szívvel kimondom, hogy nincs korrupcó). Az APEH-ről megvan a vélenyémem azok után, hogy még azt is vizsgálják, hogy tényleg annyi-e a melegétel fogysztás, mint amennyi melegétel utalványt beváltottak a boltban. Ezzel részben maguk ellen is dolgoznak....Na mindegy.. Az egész saját felháborodásom alapja annyi: 5 éve semmmiféle fizetésemelés nem volt, szabadidőmben járok bíróságra,szbabadidőmben csinálom a munkát, mert ha nem, kirúgnak, és ha ne 'adj' Isten merek intézkedeni a fogyasztók védelmében -mellékesen jegyzem meg, hogy az uram rendőrként, ha mer intézkedni (mer a tisztelt bűnöző, meg maffiózó uraknak keményen érvényesíthető jogaik vannak, és valamiféle nevezetes ügyvédi iroda áll mögöttük), szababdidőben jár tárgyalásra, ahol mindenfélével megvádolhatják, és elméletileg igen, de a gyakorlatban azonban nem jár neki semmmiféle jogi segítség. MOst ezek után legyen ember, aki képees irigykedni....
69. rózi70 (válaszként erre: 65. - 8ee31e318f)
2010. febr. 6. 11:45
És ez ugyan hogy jön a közalkalmazottak béréhez, meg a kiegészítéshez?!
68. xti_ (válaszként erre: 63. - 8ee31e318f)
2010. febr. 6. 11:44
azért nem ugyanaz a jelentősége, mikor 32 óra után a kerti filagória van kész vagy életben marad egy ember.
67. 'szti (válaszként erre: 63. - 8ee31e318f)
2010. febr. 6. 11:44
arról beszélek, hogy az asztalos a saját ujját vagdalja, ha hibázik, ha viszont az orvos hibázik, nem ő hal meg. nem saját magával szembeni a felősség, hanem másokkal. ettől közalkalmazott/tisztviselő.
66. rózi70 (válaszként erre: 63. - 8ee31e318f)
2010. febr. 6. 11:43
De ha a beteg meghal, akkor az már nem korrigálható, nem gondolod? A szekrény meg igen, legfeljebb csinálsz egy teljesen újat. Erről a különbségről beszélt 'szti, mi nem érthető?
65. 8ee31e318f (válaszként erre: 60. - 'szti)
2010. febr. 6. 11:43
tudod mi a gond? amikor egy kamionnak nekimegy megy felnotas es belehal a serulesebe. masik pelda a kamion athalad a vasuti sineken, es kozben atvalt pirosra a lampa. eloz kamionost lecsukjak vetlenul a masiktol elveszik a jogsijat. ennyit a felelossegrol. s nekik is van csaladjuk.
64. rózi70 (válaszként erre: 61. - 8ee31e318f)
2010. febr. 6. 11:42
És itt ki sír, vagy sírt más nyakán?! Te jöttél ide, hogy mit képzelnek a közalkalmazottak, hogy nekik mi jár, meg mi nem.
63. 8ee31e318f (válaszként erre: 60. - 'szti)
2010. febr. 6. 11:40
egy orvost is meg lehet hurcolni egy hibas mozdulatert. egy asztalost is. a ketto kozott van nehany ujjnyi kulonbseg. az orvosnak meg van mind utana is. az asztalosnak nincs.
2010. febr. 6. 11:38
irjatok mi lesz ha megszunik a munka hely. lehuzhatjatok a rolot. hiaba a sok papir. rugalmasnak kell lenni a mai vilagban. akarmit csinalsz. csak akkor tudsz tulelni bar mit
61. 8ee31e318f (válaszként erre: 57. - Rózi70)
2010. febr. 6. 11:37
csinaltam en sokmindent. telefont gyartottam, burger kingben doliztam angliaban. gatteroltam, es nem szegyenlem de voltam segedmunkas is. voltam tobb helyen asztalos is. egy a fontos. meg tudjak elni, ha nem megy, keresek megoldast, es nem sirok mas nyakan
60. 'szti (válaszként erre: 56. - 8ee31e318f)
2010. febr. 6. 11:36
te is csak a magadét hajtogatod. van egy nagyon bölcs mondás: mindenki a maga szerencséjének kovácsa. történetesen épp szükségem van asztalosra, sose kérdőjelezném meg, hogy fontos a munkátok. vagy azét se, aki szippantós autóval dolgozik. de ne akarjuk már összahasonlítani a felelősségét mondjuk egy orvoséval.
59. 8ee31e318f (válaszként erre: 53. - 'szti)
2010. febr. 6. 11:34

igen vannak ilyen helyek az apeh revizorok is folyton minden nap magoljak a rendeleteket. azert hogy le tudjanak rantani olyan embereket akik dolgoznak, es hasznot hosznak az allamnak. fejetol buzlik a hal.

nektek jo, mert nektek lesz nyugdijjatok. en meg dolgozhatom amig tudok.

58. 1e958693ca (válaszként erre: 50. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 6. 11:33

Most komolyan, tényleg nem egy köztisztviselői panaszkodós topikot akarok nyitni, de ez egész más, mint ami a közutdatban van....Pont ugyanúgy sz.r mint akárki másnak...Ahol én dolgozom- a végeken- itt eegyáltalán nem számít a kapcsolat, csak a tudás- tudsz itt dolgozni önállóan, vagy szenvedni kell veled?

Engem ez ma fölháborít, hogy a médiában ez egész másképp van előadva, hogy emitt az emberek tudatában széles körben ma az él, hogy külön, kivételezett kaszt vagyunk, akik halálra kereseik magukat, minden felelősség nélkül, pedig tök hülyék, és ismerősök által szerzik az állást és kirúgathatalanok...

Közben a valóság egész más, csak az már senkit sem érdekekel.

57. rózi70 (válaszként erre: 48. - 8ee31e318f)
2010. febr. 6. 11:33
Idősek otthonában dolgozom és HIVATÁSNAK! érzem a munkám, amit csinálok! Nem írtad, hogy fújsz, csak simán fújsz a közalkalmazottakra, miközben nem is tudod, hogy mit jelent közalkalmazottnak lenni. De ha nem lenne aki gyógyítana és ápolna, tanítana és védene, oltaná a tüzet, mentené az "árvizest" és még jó páran, akkor nem tetszene. És sokan azért éhbérért, mert hivatásnak tekinti azt amit csinál. És igen, kevés, amit kapunk, aki ezzel vitatkozik, az nem tudja, hogy miről beszél. Te miért vagy asztalos, ha nem jó úgy Neked?
56. 8ee31e318f (válaszként erre: 46. - 1e958693ca)
2010. febr. 6. 11:31
azt mondod papirtologat. megsem latjatok a dolog masik felet. tudom. mert egy apeh revizor ismerosnek egyszer el lett mondva hogy mibe kerult, es munka volt a kivaltani egy iparengedelyt le volt dobbenve. mert o csak az apeh reszet ismerte es az semmi a tobbihez kojal, tuzoltok, onkormanyzat es sorolhatnam meg. egy allo epulet, es teljes geppark meglete mellett 3millioba kerult kivaltani az ipar engedelyt. s senki nem garantalta hogy megterul. szerintetek az ilyent nyugodt korulmenyek kozott lehet csinalni? telen nincs ugy munka. nyaron meg se hetvege semmi, es napi 10-14 orak. miert nem lesztek vallalkozok ha annyira okosak vagytok? ott is van felelosseg doge, es meg a fizetes sem biztos. akkor sem ha elvegzed a munkat, mert kicsusznak a megrendelok a hataridokbol. de neked fizetned kell mindenhova hataridore.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook