Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kis súly nem egyenlő a boldogsággal! fórum

Kis súly nem egyenlő a boldogsággal! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kis súly nem egyenlő a boldogsággal!

1 2
2020. máj. 7. 21:08
De.
2010. febr. 20. 13:49

Sziasztok!Nekem is mondják,hogy anorexiás vagyok,pedig sose voltam és most sem vagyok,viszont 170/43kg hát igen kevés.De ez van,ilyen génjeim vannak.Nem vetem meg a sütit,meg semmit sem,igazából este 6 után tudok jókat enni,de ez van.


Abban igazad van,hogy a problémáról beszélni kell!

30. b393c24117 (válaszként erre: 29. - Db5df1d25b)
2010. febr. 15. 11:44

Az az igazás, hogy annyira nem szeretek takarítani, szóval a kényszeresség tényleg nem fenyeget :D

De azért köszönöm,

Minden jót neked is!

29. db5df1d25b (válaszként erre: 28. - B393c24117)
2010. febr. 14. 16:22
Ok, de azért figyelj oda. Mert az egy másik pokol. Minden jót.
28. b393c24117 (válaszként erre: 27. - Db5df1d25b)
2010. febr. 14. 14:08

Szia,

igen, mint ahogy ezt olvashattad a naplómban, az anorexia még mindig benne van az életemben.

Szerencsére már nem ő dominál, de még valahol ott motoszkál...


Viszont a kényszeresség miatt nem aggódom, az tudom, hogy nem vagyok! Szerintem az, hogy szellőztetünk, kezet mossunk, porszívózunk és nem köhögünk a gyerek szájába az csak tényleg egy alapp higénia!

Meg ha beleolvastál a naplómba, akkor láthattad, hogy ezek azok következményei hogy egy hetet töltöttem a 6 hónapos fiammal a korházban...

Szerintem teljesen természetes reakció, hogy miutàn láttam szenvedéseit még jobban oda szeretnék figyelni...

27. db5df1d25b (válaszként erre: 26. - B393c24117)
2010. febr. 14. 12:19
Csak egy jó tanács. Beleolvasgattam a naplóidba. Anorexia sajnos élő probléma nálad és nem is kicsit. A higéniára vonatkozó új szabályaid pedig egy kialakuló kényszerbetegség tünetei (személyiséged valószínűleg eleve kényszeres). Kérj segítséget.
26. b393c24117 (válaszként erre: 25. - Belle Morte)
2010. febr. 14. 10:21

Szia,

köszönjük szépen, már jobban van! Pénteken engedtek minket haza.

25. Belle Morte (válaszként erre: 23. - B393c24117)
2010. febr. 13. 13:35
Remélem minden rendben van a Fiatokkal! És Én személy szerint Neked adok igazat... (Mivel tapasztalom a bőrömön én is!)
24. Belle Morte (válaszként erre: 21. - 4ab67f870d)
2010. febr. 13. 13:34
Igencsak kiállnak a bordáim és a medencém, mivel a sok idegeskedéstől már a 173 cm-hez vagyok 55kg... és hangsúlyozom, a pasik is megjegyzik, hogy összetörnek, anyámék is, mindenki. Ha neked a soványság=boldogság, akkor ott komoly gondok vannak. nekem egy süti sokkal nagyobb boldogság. :D Ha kövér voltál és lefogytál, akkor a fogyás okozhat örömet, de ha meg tudod tartani a súlyodat az még nagyobb boldogság...
23. b393c24117 (válaszként erre: 21. - 4ab67f870d)
2010. febr. 13. 11:08

Ezt nem értem, ezt nekem írtad? Azt hogy igenis egyenlő a boldogsággal???

Ha igen, akkor:

165cm-hez 44,3kg vagyok jelenleg, szerintem ez már cérna kategória. És kijelenthettem: nem vagyok boldog!!! Szülés után voltam 56kg kb. , az már normál kategória, akkor boldog voltam ( 2 évvel ez előtt 36kg voltam, az már nem cérna hanem csontváz kategória..).

Szerintem az a felelőtlenség, ha valaki azt mondja, hogy igenis a soványság egyenlő a boldogsággal. Az tuti nem anorexiás, hanem más divat anorexiás... Egy beteg soha nem lesz elégg vékony, igy boldogsem.

Annak örül, hogy fogy: kontrolálja a testét, de boldog? Soha...

Ez ennél sokkal összetettebb betegség...


A többiektől akik írtak a fórumra azoknak elnézést, de a korházban voltam a fiammal igy nem igazán tudtam foglalkozni a témával. De köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat.

2010. febr. 13. 10:15
Mindenesetre nem az anorexia vagy a bulimia a megoldás...
2010. febr. 13. 10:13
De, egyenlő. Én tudom a különbséget... Kicsit felelőtlenség ilyesmit kategorikusan kijelenteni. Mindenkinek más a boldogság. Ha egyszer lennél cérnavékony, akkor tudnád összehasonlítani a testi-lelki állapotot...
20. Belle Morte (válaszként erre: 18. - Mariann2010)
2010. febr. 7. 18:20
Hullahopp karika, felülések, sport. Meg egészséges étkezés (ez alatt értsd, nem a mekiben kell enni, meg ilyen helyeken.) :)
2010. febr. 6. 20:28

Sziasztok:)


Voltaire nekem sem voltak soha hanolnó problémáim, de ha te ezt a cikket így leírtad akkor bizony nagyon erős vagy és igenis meggyógyultál:))) Gyönyörű a Kicsikéd...legyél nagyon boldog:)


Mariann sztem rossz forumra írtál ezzel kapcsolatban. de nekem is nagy hasam volt, én diétával és tornával fogytam:)

2010. febr. 6. 19:04

Sziasztok

szertnék segítséget kérni abban hogy mért nem tudok hasból lefogyni

17. Belle Morte (válaszként erre: 16. - B393c24117)
2010. febr. 6. 18:56
Köszönöm szépen, ez nagyon jól esett. :) Igyekszem figyelni magamra. :) A családod nagyon szép! Gratulálok! :)
16. b393c24117 (válaszként erre: 14. - Belle Morte)
2010. febr. 6. 09:55

Ügyes vagy, hogy felismerted a problémát! Ameddig jól érzés magadat a bőrödben addig minden redben! Azért vigyáz magadra, mert az egésznapos nem evés+cigi+kávé hamar gyomor fekélyhez vezet.


Azért tartottam fontosnak hogy megírjam a cikket mert szerintem többen szenvednek ebben mint gondolnánk, csak sokan nem mernek róla beszélni vagy a környezetük nem ismeri fel a problémát, vagy csak a homokba dugja a fejét..

15. b393c24117 (válaszként erre: 12. - 6532c775dd)
2010. febr. 6. 09:50

Diácska, egyett kell hogy értsek Erikpipivel: az anorexia is csak egy betegség, ugyan ùgy mint a nátha. A náthától sem lesz hírtelen gonosz az ember!

Egy 12 éves még csak gyerek, ilyenkor még csak a környezete tükre... Valőszinüleg inkább azt kéne megkeresni, hogy mitől lett ő ilyen, mert valószinüleg ugyan ez váltotta ki nála az anorexiát is.

Inkább nyusd felé a kezed mint hogy hátat forditsál. Majd ha készen áll rá él a lehetőséggel!

2010. febr. 6. 08:50
Átérzem. Mikor anyuék elváltak nem ettem, és 65kg-ról 56-ra fogytam le 2 hét alatt, persze a sportot nem hagytam abba, viszont volt, hogy 5 napig egy falatot sem ettem. Mai napig hajlamos vagyok nem kajálni, csak jönni-menni, suli, intézkedés, utazás, stb, de este legkésőbb mindig észbe kapok, habár ez így nagyon nem egészséges. És még dohányzom is, tehát nem érzem, hogy éhes lennék, plusz kv-t is fogyasztok rendesen, ezért kell rám szólni (még sajnos néha így 21 évesen is), hogy kajáljak napközben 4-5 alkalommal. Most is 57kg vagyok és 173 centi, de jól érzem magam a bőrömben, ha 60-ig felhízok sem zavar, maximum olyankor többet sportolok picit, és megtanultam mi a normális végre. :) Gratulálok a cikk írójának, hogy merte vállalni és beszélt róla! :)
13. erikpipi (válaszként erre: 12. - 6532c775dd)
2010. febr. 6. 08:24

Ha egy gyerek nem normálisan viselkedik, annak ok van. És az esetek nagy százalékában a szülő a felelős. A gyerek csak a figyelmét akarja felhívni, hogy valami baj van.

Nem ő a hibás.

2010. febr. 6. 00:37
Hu nekem az unokahugom anorexiás, azóta összevissza hazudozik mindenkinek és átveri a saját anyját is. 12 évesen annyira undoritó kis béka lett, amiylen jóban voltunk régen úgy utálom most. Teljesen megváltozott, Karácsony estéjén úgy megbántott, hogy 2 hétig össze törtem, mire ráeszéltem hogy ne már hogy egy 12 éves elkényesztetett kis picsától hagyjam ezt a viselkedsét. Nem is beszélünk azóta nagyon, örülök, ha nem látom, a maradék józan esze is elment, hiába jár orvoshoz elszabadult benne a gonosz és csak tör zúz és rombolt egy komplett kis pokol gép lett az a gyerek, valami rettenet. Eleinte még én is sajnáltam, de rájöttem, hogy anorexia ide vagy oda lehet hogy ez csak előhozta belőle a sötét oldalát. Soha többet ilyen karácsonyt, és soha többet ezt az unokahugot. Lehet ez az a méger amit másra szór az a méreg amit ö is érez hogy felemészti magát. De tényleg ilyen pokolfajzatot én még nem láttam, rettenet, borzadály lett belőle.
11. 9183e5be3e (válaszként erre: 9. - B393c24117)
2010. febr. 5. 21:47

Jó a cikk, mert látszik h, vki olyan írta aki volt benne, és azért egészen-vagy majdnem egészen kijött belöle. Ez így van egyébként...Sokkal több erő kell meggyógyuláshoz, mint a fogyáshoz. A fogyásnál nincs egyszerűbb: nem kell enni, és akkor lefogysz. De a gógyulás, nah az már egészen más téma. A kajához kapcsolódó mindenféle függőségszerű dolog össze nem vethető pl. a drog/cigi/alkohol stb. függőségekkel, mert a kajára szüksége van az embernek, azt nem lehet letenni úgy mint a szereket. És főleg ezért olyan nehéz belőlük meggyógyulni. Állítom hogy milliószor nehezebb...

Igen, azt kell megtanulni, hogy KONTROLL. Ez mindenben kulcsszó. A diétában, fogyókúrában , sportban és ugyanígy a nemevést is konrtollálni kell, és csak az vezet általában a gyógyuláshoz.

2010. febr. 5. 21:37
Szia Áná! Jo cikk, en nem tartozom ide,sose voltam anorexias vagy hasonlok..., de azzal a reszevel hogy barmilyen problemad van merj beszelni rola, teljesen egyetertek!!
9. b393c24117 (válaszként erre: 8. - Erikpipi)
2010. febr. 5. 21:36

:)

Pontosan ezt mondta nekem anno anyám is, hogyha ennyire kitartó vagyok abban, hogy elérjem a célomat, hogy lefogyak és én kontroláljam a testem, akkor legyek ugyan ilyen kitartó, amikor gyógyulásról van szó.

Szerintem sikerült ez a célom is :)

2010. febr. 5. 21:29

"hogy én már nem vagyok ilyen gyenge. ".:) Ne viccelj, aki így lefogyasztja magát, az nem hogy gyenge, hanem nagyon is erős, és kitartó:D Mindenben megvalósíthatja amit akar!

Aki leír egy ilyen cikket magáról, az már gyógyult. Az a beteg, aki ezt nem látja.

7. b393c24117 (válaszként erre: 4. - Szabina1984)
2010. febr. 5. 21:06

Hu Szabina... Mi azért már rég ismerjük egymást, és bevallom, hogy sejtettem, hogy nálad is vanak hasonló gondok még akkor is ha mi erről soha sem beszéltünk!

Engem is kisért a mùlt, de próbálok felülkerekedni rajta, és ugy érzem, hogy most sikerül :)

Remélem neked is menni fog (biztos vagyok benne ;) )

Engem bármikor megtalász ha beszélned kell ;)

6. szabina1984 (válaszként erre: 5. - Mayalina)
2010. febr. 5. 20:45

Ez milyen kérdés??

Hogy csinálom?

5. Mayalina (válaszként erre: 4. - Szabina1984)
2010. febr. 5. 20:42

Neked mit jelent a bulimia?

Hogy csinálod?

2010. febr. 5. 20:23

Hú, az ember ilyenkor jön rá, hogy mennyien is vagyunk, akiket sajnos a múlt kísért. Éppen tegnap nyitottam egy új naplót, és ezt is leírtam.

Sajnos belátnom is rossz, de 17 éves koromtól a bulímia engem is kísért. Most jó, egyenlőre, de sajnos félek, meddig...

Mert a súlyprobléma már kezd előjönni, és sajna én gyenge vagyok...az is voltam mindig..:-(

3. b393c24117 (válaszként erre: 2. - Zselice)
2010. febr. 5. 17:33

Köszönöm szépen :)

Neked is hasonló jókat kivánok :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook