Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 30.000 Ft-os kenyér, avany tényleg ennyire kell a pénz az államnak? fórum

30.000 Ft-os kenyér, avany tényleg ennyire kell a pénz az államnak? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. márc. 4. 05:31

nem a rendőr az embertelen, hanem akik megalkották a közigazgatási bírságot. igen, akikre szavaztál, hogy az érdekeidet képviseljék abban a szép épületben a Duna partján Pesten.

sajnos közig. bírság esetnén nincs tól-ig, ott fel kell jelenteni a szabálytanakodót és fix összegre szól a büntetés. ne hidd, hogy a rendőrök egyet értenek vele, vagy élvezik, hogy lefotóznak, de ha kinn a tábla...



valaki írt fizetős parkolóról az iskola előtt - ép eszű önkormányzat a helyi lakosok részére kiad parkolókártyát, utána kéne nézni.

48. MMMaya (válaszként erre: 38. - Cloe08)
2010. febr. 6. 16:30
Biztos nem véletlenül van ott az a bizonyos tábla, nem kell azon csodálkozni, hogy negyed óránként mennek.
47. MMMaya (válaszként erre: 36. - Cloe08)
2010. febr. 6. 16:26

Mindenkire vonatkozik a megállni tilos tábla! Tök mindegy, hogy mami, papi, vagy anyuci rohan be fél percre. Ha ott a tábla, ne álljon meg, pláne, ha tudja és akkor nem kell feleslegesen kiadni 30 ezret a semmiből.


Egyszerű, ha nincs pénzem, legalább a szabályokat betartom, ne kelljen fizetgetnem feleslegesen.

46. genlips (válaszként erre: 45. - 99279bb06f)
2010. febr. 6. 14:37
te is le leszel tolva :)
2010. febr. 6. 13:52

Aki ismerős a környéken, tudja, hogy a tábla "alig látszik" - tehát TUDJA!


Ha viszont idegen, akkor meg figyelnie kell minden táblát, hogy szabad-e várakozni, megállni...


Akkor miért is van felháborodva, ha megbüntetik? Ráadásul tudomása van a tábláról, nem aközben helyezték ki, míg ő bement a boltba!

Az ilyeneket nyugodt szívvel büntetném meg én is.

44. Re87 (válaszként erre: 42. - Cloe08)
2010. febr. 6. 12:46
A megállni tilosban 1-2 percig sem parkolhat "jogosan"
43. Re87 (válaszként erre: 41. - Cloe08)
2010. febr. 6. 12:46
Elég nagy paradoxonba keveredtél...
42. Cloe08 (válaszként erre: 40. - Re87)
2010. febr. 6. 11:26
Ha nem adhat, akkor lehetne annyi emberség, hogy ha x időn belül nem jön vissza a kocsi tulaja, akkor fénykép és büntetés. Mert van egy-két ember, akit jogosan büntettek meg, mert nem 1-2 percre hagyta itt a kocsiját, hanem pl. elment vmelyik ruházati üzletbe próbálgatni... NEm is egy-két percig állt itt, hanem legalább negyed órát. Az ilyet nem sajnálom!
41. Cloe08 (válaszként erre: 39. - Re87)
2010. febr. 6. 11:24

Tudtommal azért van ez a portál, hogy bármilyen témában leírjuk, hogy mit gondolunk, tanácsokat, véleményeket kérünk.

Elolvastam a Te véleményedet, és én nem értek egyet vele. Te meg az enyémmel nem, ennyi.

Nem kell mindenkinek mindenkivel egyetértenie.


Csak éppen túlzásnak tartom ezt az összeget, és hogy sokan közülük alig várja, hogy lecsapjon az emberekre.

Ennyi.

A fórumon meg bárki kinyilváníthatja a vélenyét, és a másik éppúgy megcáfolhatja... ha meg nem tetszik, hogy nem ért Veled egyet néhány ember, akkor ne írj!

Tudtam, mikor indítottam a fórumot, hogy biztos, hogy lesz pár ember,aki beszólogat, és akinek más lesz a véleménye. Ezzel minden fórumindító tisztában van.

40. Re87 (válaszként erre: 38. - Cloe08)
2010. febr. 6. 09:40
Nem adhat helyszíni bírságot,közig.rendre tartozik.
39. Re87 (válaszként erre: 36. - Cloe08)
2010. febr. 6. 09:35
Csak még annyit,h ha annyira sajnálod őket be kell menni az illetékes hivatalba és szólni,hogy rossz helyen van a tábla(nem ide irkálni és kiakadni,ha valaki Veled nem azonos véleményen vagy).ENNYI
38. Cloe08 (válaszként erre: 37. - Simple)
2010. febr. 6. 09:32

Ha értelmezted volna, amit írtam, akkor rájöttél volna, hogy nem azon vagyok felháborodva, hogy megbüntetik...

Hanem, hogy negyed óránként mennek oda ellenőrizni, és hogy 30.000re büntetnek!

Csinálhatnák pl. hogy helyszíni bírság 5.000... vagy ilyesmi... DE NEM 30!!! Ennyi

37. simple
2010. febr. 6. 08:27
Az embereknek szokásává vált megállni a tilosban,majd arra hivatkozni, hogy csak beszaladtam. Na persze, mindenki csak beszaladt. És miért gondolják azt, hogy felmenti őket a szabályok betartása alól hogy csak 5 percre mennek be?! Hisz írtad, hogy ott a tábla! Vajon az miért van ott? A szabályok nem viccből vannak,ezért ilyen a közlekedési morálunk, mert mindenki ilyenekkel takarózik. Én csak beszaladtam azért álltam meg tilosban, én siettem azért mentem 50 helyett 100-al, én nem vettem észre a táblát, azért nem adtam elsőbbséget stb. Én azt mondom aki tilosban áll meg, igenis kapja csak meg a büntetést, talán majd abból tanul, és legközelebb nem áll oda.
36. Cloe08
2010. febr. 6. 07:04

Gratulálok Nektek! Úgy látszik, egy csepp emberség sem szorult belétek!

Érdekes, kb. októbertől kezdték el büntetgetni az embereket. És nem fer, hogy 30ezer!!! De úgy látszik, itt mindenki el van látva pénzzel, és rohadtul nem számítana az a 30. Csak a baj az, hogy sok embernek igenis számít. És mikor a papika bement mamikával, fél percre, mire jöttek ki már le is fényképezték... Dehát persze megérdemelték... minek álltak oda... vagy anyuka berohan, mert épp jött melóból, és ment gyerekért, nem gond, áhh nyugodtan! jól tette a rendőr...

A tábla meg annyira nem látszik, hogy nagyon sokan nem tudják, hogy nem lehet megállni.


Engem nem büntettek meg, de sajnálom ezeket az embereket... és naponta látom, hogy mit művelnek!

Az meg elég szomorú, ahogy erről néhányan vélekedtek!!!

2010. febr. 6. 00:25
Én is jogosnak tartanám, hogy büntessék meg aki megszegi a szabályokat, ha minden területen működne a büntetés intézménye. Sajnos csak az autósokat lehet ilyen egyszerűen tetten érni. Az igazi bűnözőket meg ha el is kapják, a bíróság nem szab ki olyan súlyos büntetést rájuk, mint egy egyszerű szabálysértésért az autósra. Nem is csoda, ha a tolvajokat nem csípik el, mert majd minden rendőr az autósokkal van elfoglalva.
34. globus
2010. febr. 5. 23:42
Sajnos mindenütt megbüntetnek, pedig az esetek többségében az emberek csak "beugranak" valahová. Ha így nézzük, ez elvileg igaz is... :D A gyakorlatban nem rajtunk múlik, hogy meddig tart a manőver.
33. MMMaya
2010. febr. 5. 23:28

Attól függetlenül, hogy a tábla nem nagyon látszik, még ott van és érvényes. Teljesen normális, ha büntetnek.

Engem is büntettek meg, mert nagy ködben ködlámpával mentem, vagy mikor civil autóból trafiztak és 6-tal túl léptük, de ha verem a nyálam, akkor is megszegtem a szabályt.

Ha ezeket nem tartjuk be, mégis mit várunk egymástól?


Ha meg valaki megy a boltba, és tudja, hogy ott tilos parkolni, hát álljon meg máshol, max sétálni kell 500 métert, nem nagy cucc és nem is 30 ezerbe kerül.

32. 5e48d37001 (válaszként erre: 28. - Cloe08)
2010. febr. 5. 23:13

Igen,meg kell Nekik büntetni az embereket.Sőt ha nem teljesítik a "tervet" akkor őket tolják le.

Meg van határozva mennyi büntetést kell kivetniük,ha nem teljesítik a tervet hó végén be erősítenek.

Mindenki tagadja,hogy így működnek a dolgok,pedig igen.

Megtalálták ezt a jó kis eldugott helyen lévő megállni tilos táblát és itt szedik be a napi bevételt.

31. simple (válaszként erre: 27. - Benvik)
2010. febr. 5. 19:39
Egyetértek. A szabályokat be kell tartani.
30. genlips (válaszként erre: 23. - Cloe08)
2010. febr. 5. 16:52

Californiában a két méteres rendőrök azért is megbüntetnek, ha a megengedett sebességet 1-gyel is átléped! ott az emberek inkább kevesebbel mennek, minthogy megbüntessék őket. ugyanez biztonsági övvel. nincsen, máris büntetnek. ennek így kell lennie, a szabály szabály, a vezetőnek kell körültekintőnek lennie, nem a lutrin nyerte a jogsiját... persze nekem is fájna a büntetés.

de nem még a másikat hibáztatom azért, mert megbüntetett (jogosan) az én hibám miatt!...

29. szszilard (válaszként erre: 28. - Cloe08)
2010. febr. 5. 15:41

Mélyen tisztelt embertársaim!

Én nem akarok senkit sem alázni...vagy rossz színben feltüntetni,de nem állhatom meg,hogy ne nyilvánítsam ki a véleményemet.

Nos...nem hiszem el,hogy ennyire nem látják a fától az erdőt egyesek...

Arra gondolok...hogy amíg különböző oltári nagy baromságokat írnak emberek az ilyen forumokra..és meg vannak győződve a saját igazukról....addig kedves kis államunkban jópár éve..bizonyos személyek irányításával az átlagpolgár elleni kibaszásra ..sárba tiprására...vagyonuknak elkobzására...megalázása adnak kifejezett parancsokat..és még jól ki is röhögnek bennünket.

Mekkora bírkaságnak kell lenni ebben az országban,hogy ezt büntetlenül tegyék..közben pedig bennünket büntetnek ahogy csak tudnak...

Emberek!Nem a környékben cirkáló rendőrrel...nem a posztján kajánul mosolygó parkolóőrrel,nem a bank (legális pénzbehajtó) irodáiban kávézó kedves alkalmazottakkal,és nem az állami cégek kedves végkielégített és visszahelyezett alkalmazottjaival....stb stb stb...van a baj.....Ők is csak emberek..teszik azt amit tudnak...ahogy tudják és ahogy megmondják nekik.De önök kedves hozzászólók..tisztelt állampolgárok...nagyrabecsült fórumozók...önök elsősorban a baj forrásai.Hogy miért?ok maradjuk ennél a példánál....nem tetszik valakinek hogy pénzt hajtanak be egy tiltott parkolóhelyen?Nos valahol teljesen jogos ez a felvetés...mert amellett hogy tényleg szabálytalan a megállás ezen a helyen...mégis hol marad az ésszerűség..hol marad a tolerancia?Sehol..mert baszdmeg mindenkit meg kell büntetni...és a legmagasabb összeggel....és tudod miért?mert ez a parancs...fasza..szépen vagyunk...De gondolkozz csak egy kicsit el ezen...Amikor az iskola előtti parkolót fizetőssé kell tenni..és csak kizárólag reggel 8 előtt és d.után kettő után jár arra parkolóőr...biztos addig máshol van dolga...és minden 5 percre megálló anyukát megbüntetaki épp a csemetéjét viszi az iskolába...mondjuk ezzel sem értek egyet..de mindegy...Nos mi van ha te vagy az apuka vagy az anyuka?jah tudom..biztos te is megállsz egy kilóméterrel arrébb ott ahol nem kell fizetni...jah nemmis..kifizeted az öt percre a 30 percet minden reggel..mert az úgy életszerű....nagy lófaszt...viszont nem is teszel semmit annak érdekében hogy ne szülessenek ilyen idióta törvények.Na de nem is az én dolgom ítélkezni senki felett..és nem is megbántani akarok senkit....de néha elgondolkozni..mélyebben azelőtt mielőtt elhamarkodottan dobtok egy pár szót a téma megalkotója felé.

28. Cloe08 (válaszként erre: 25. - Banita33)
2010. febr. 5. 14:54

A tábla, mint írtam nem feltűnő helyen van.


És nem azon vannak az emberek itt leginkább felháborodva, hogy megbüntették, hanem, hogy kicsit túlzás ez az összeg. És az sem fer, hogy negyed óránként kell itt kőrözni, hogy minél több embert meg tudjanak büntetni!

27. benvik
2010. febr. 5. 13:40
Ott a tábla, teljesen jogos a büntetés. Nem viccből vannak a közlekedési táblák. És nagyon helyes, büntesenek csak meg minden szabálytalankodót. Ha engem megbüntetnek valamiért, akkor behúzom fülem-farkam, nem felháborodok. Megjegyzem, nem büntettek meg még soha, mert betartom a szabályokat, nem véletlen lettek kitalálva, a táblák meg nem a város díszei.
26. Cloe08 (válaszként erre: 24. - Re87)
2010. febr. 5. 13:19
Te! Most hogy jön ez ide???? Semmi köze az egésznek ahhoz, amit írtál!!!
25. banita33 (válaszként erre: 23. - Cloe08)
2010. febr. 5. 13:16
Bocs,de ami TILOS az TILOS!!!Ennyire már ne legyünk primitívek!!! -Biztosúr kérem én csak be szaladtam ....!Ja meg az a másik 200 ember is......???
24. Re87
2010. febr. 5. 13:06
1-et mondok még utoljára,aztán írkálhattok amit akartok:A párom egy gázzal teli házból hozott ki egy eszméletlen 5éves kisfiút,meg az anyját.Nekem ezek után beszélhetsz a szaros 30ezerről.
23. Cloe08 (válaszként erre: 20. - Re87)
2010. febr. 5. 13:06

Most hogy jön ez ide? Más lenne, ha rablás, vagy ilyesmi lenne. De nem azért állnak meg, könyörgöm!!! De látom, hogy hiába is írok bármit.. Neked a rendőrök szent és sérthetetlenek. Csak ha majd téged büntetnek meg, mert épp csak berohansz valahova, akkor is védd őket!

Ugyanis, amennyire a pénz számít, ezeknek az embereknek igenis sokat számít az a 30ezer Ft. De mivel máshogy nem tudják már lehúzni az embereket, most ez megy...

22. Re87 (válaszként erre: 21. - Cloe08)
2010. febr. 5. 13:05
Kapnak utána valamit?Bár úgy lenne!
21. Cloe08 (válaszként erre: 19. - Re87)
2010. febr. 5. 13:03
Figyelj! Ha egy kicsi jószándék is szorult volna a többségbe, akkor nem büntetnének meg naponta ennyi embert. És mondhatsz bármit, ők ezek után kapnak is valamit... Tehát most akkor miről beszélünk?!
20. Re87 (válaszként erre: 18. - Cloe08)
2010. febr. 5. 13:02
Nem tudom,ha kirabolnának és a rendőr elkezdene parkolóhelyet keresni Te mit szólnál??
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook