Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tilos gyermekkerékpár utánfutót használni! fórum

Tilos gyermekkerékpár utánfutót használni! (beszélgetős fórum)


1 2
2016. jún. 14. 13:44

Nem tilos ilyen utánfutót használni. Megfelelően felszerelt eszközt kell venni, de az összes forgalomban lévő megfelel.


Egyébként messze biztonságosabb, mint biciklire szerelhető ülésben vinni a gyereket. Persze nem a legforgalmasabb utakat kell használni, leginkább a bicikliutakat (ha van persze).

2013. júl. 12. 18:19
De jó! Bezzeg az én időmben!:)
32. katooca (válaszként erre: 31. - Ada21a0749)
2012. máj. 15. 16:42

Szia!


Sajnos nálunk nem lehet ilyet kapni, de a német ebayen láttam ezt:


[link]


illetve ez:

[link]

itt a "Infant Sling"-et és a "Baby Supporter" -t nézd

2012. máj. 4. 16:46
Sziasztok!Remélem,tudtok nekem segíteni!Két gyerkőcöm van,egy három éves,és egy három és fél hónapos kisfiam!Mivel eladtuk az autóm,így csak egy maradt a családban (amivel a férjem dolgozik),így bicajjal oldom meg a dolgaimat,de csak,ha a kisebbik le van adva Mamához (mivel Őt nem tudom elvinni sehogy sem)!Kérdésem,hogy vajon létezik-e olyan kerékpár utánfutó,amibe bele lehet tenni ekkorka babát,tehát elfektethető kellene!Bármilyen net-es oldalon keresgélek,úgy látom,hogy csak ülő pozícióban létezik!Ha lehet venni esetleg,tudnátok ajánlani boltot,ahol lehet kapni?Győriek vagyunk,de megoldható a távolság!Köszi a válaszokat!
30. Adry86 (válaszként erre: 26. - 91d4989ab9)
2012. márc. 26. 13:38

Sziasztok!

Régebbóta figyelem a hozzászólásokat a témában, de csak most tettem szert némi tapasztalatra ezzel kapcsolatban. Mi a gyerkőcöt 8 hónapos korától cipeljük bringával. Először volt egy kisebb gyerekülés, aztán mikor már kezdte azt kinőni, vettem neki egy nagyobbat. Még aznap kipróbáltuk az új ülés, hogy a párom felszerelte, de valamiért aznap otthon felejtettük a bukósisakot. És hát pont ekkor történt egy kis baleset. A hozzánk közeli városba kerekeztem el a gyerkőccel, és ott van egy utca, ahol a vasúti sínpár az úton átlósan halad át. Na mármost odafelé nem volt semmi gond, de visszafelé későn vettem észre, hogy kb. 10 centit áll ki az a r....dt sín az útból, és már nem tudtam megállni. A bicikli első kereke megcsúszott oldalra, és vele együtt mi is :-( Szerencsére amennyire tudtam, megfogtam a biciklit, de a hátsó ülésen lévő súly miatt eldőlt. Hál Istennek nem lett semmi probléma, csak a nadrágom bánta (ami elrepedt a fenekemem :-) ). De az ijedtség nagy volt. Az éppen arra járó, munkából hazaigyekvő nőszemélyek meg csak lestek, egyik meg nem kérdezte volna, hogy tud-e segíteni. De szerencsére a mögöttem autóval jövő férfi megállt, segített összeszedni az úton szanaszét guruló cuccaimat. Ezek után ha arra járok, mindig leszállok........ Ahogy egyre nőtt a gyerkőc, egyre nehezebb volt irányítani a biciklit. Egy-egy erőteljesebb mozdulatra csak úgy ingott a bicikli alattunk. Ekkor gondolkodtam el valamiféle megoldáson. A biciklit nem szeretném letenni, és autóval járni, mert az elég drága, meg hát nem szeretnék elkényelmesedni sem. Ha jó idő van, mindig biciklivel megyünk az 5 km-re lévő óvodába, aztán a munkahelyre. Ekkor jött az ötlet az utánfutóról. Körülnéztem a hazai aukciós oldalakon, de szörnyen drága volt mindegyik. Amelyik meg kicsit olcsóbb volt, az kopott és szakadt. Aztán egy külföldi ismerősöm segítségével sikerült Ausztriában venni egy szuper kerékpár utánfutót. Alig vártam, hogy megérkezzen és kipróbálhassuk. Amint megkaptuk, össze lett szerelve. Hihetetlenül stabil, masszív! A gyereket teljesen körbeveszi az könnyű, de mégis erős alumínium váz. Benne az ötpontos öv, ami megvédi a gyermeket egy esetleg balesetnél. És hát az esővédő és szúnyogháló sem utolsó! A biciklire könnyen le és felszerelhető, egy stift segítségével. Megvolt a főpróba is, és a fiam imádta! Nem volt nehezebb ebben húzni, mint a gyerekülésben vinni. Sőt én jobban biztonságban éreztem magunkat, mert nem ingott alattunk a bringa. Egy szó mint száz, csak ajánlani tudom! Főleg akinek két gyerkőce is van! Hiszen két gyerkőcöt biciklin már nem lehet szállítani. Ezzel viszont ez is megoldható! Bevásárlásnál, kirándulásnál is jó szolgálatot tesz, van bővel hely a csomagoknak is! Borulástesztet is csináltunk. Tényleg nem dől fel a biciklivel együtt, állva marad!


Most hogy jön a jó idő, megjön végre a bicikliszezon is, amire vártunk! :-)


Szép napot nektek!

Adri

2012. márc. 19. 11:26

Kerékpár: A kerékpáron egy 10 éven aluli gyermek szállítására alkalmas pótülés, illetve kerékpár utánfutó vontatására alkalmas berendezés helyezhető el. A kerékpárhoz kapcsolható legfeljebb 0,70 méter széles és legfeljebb 70 kg össztömegű, egytengelyű, két nyomon futó vontatmány (kerékpár utánfutó).


(7) A kerékpár utánfutót fel kell szerelni

a) hátul egy, az utánfutó középsíkjában, vagy attól balra, az úttest szintje felett legalább 0,35 méter és legfeljebb 0,60 méter magasságban elhelyezett piros színű, háromszög alakú – a pótkocsira előírt – fényvisszaverővel,

b) a kerékpárra előírt hátsó helyzetjelző lámpával. A kerékpár utánfutó hátsó helyzetjelző lámpája elektromos kapcsolásának olyannak kell lenni, hogy bekapcsolása a kerékpár hátsó helyzetjelző lámpáját kikapcsolja.

28. avacska (válaszként erre: 26. - 91d4989ab9)
2012. márc. 19. 10:05

én is tapasztaltam nem borul fel az utánfutó

oldalán van két ütközés és borulás védő rúd ,utánaolvastam még karambol esetén is nagyobb biztonságban van a gyerek persze bekötve (5 pontos biztonsági övvel) mint hátul a kerékpár ülésben.EU.-s országokban tesztelték ott nagyon elterjedt.

27. makket
2012. márc. 16. 20:28
Szia!Nem borul fel,csak a bringa.Ma eldölt de az utánfutó meg sem mozdult.Egyébként ma volt a főpróba szupi volt jó nagyot bingáztunk.
26. 91d4989ab9 (válaszként erre: 21. - Makket)
2012. márc. 16. 13:07
ha elesel vele abból is kiborul, inkább nem kéne
25. makket (válaszként erre: 23. - Avacska)
2012. márc. 16. 13:05
Szia!Megosztanád velem is hogy milyen szabályok vannak rá.Mi ma megyünk kipróbálni csak még alszik a pici.Tegnap mentem gyerek nélkül, nagyon oda kell figyelni de ez kb. olyan mintha valaki a kocsi után köt futót ott is figyelni kell.Szép napot!
24. makket (válaszként erre: 22. - Simple)
2012. márc. 16. 13:02
Nem hiába akartak buktatni helyesirásból (nincs hosszú i a billentyűzeten mielött ezért is szólsz) :)
2012. márc. 15. 21:14

azóta én is alaposan utánajártam a dolgoknak több rendőrrel is beszéltem megtanultam a kresz erre vonatkozó szabályát is ésss

persze beszereztem egy másik bicikli utánfutót

én nem tudnák létezni nélküle mindig szükség van rá üdv.

22. simple (válaszként erre: 21. - Makket)
2012. márc. 14. 14:35
BICIKLI lesz az nem bicigli.
21. makket
2012. márc. 14. 14:34
Sziasztok!Mi az ősszel vásároltunk egy utánfutót és babakocsit egyben, még nem próbáltuk ki csak a babakocsi részét de a napokban tervezem az összeszerelést.Eddig nagyon jó tapasztalataim vannak a nagy kerekeket a legnagyobb hóban is tudtam tolni és a gyereket a ponyva alatt nem érte a hó.Nekem sajnos az egyik lábfejem le van bénulva és sokszor estem el a biciglivel én ezért választottam az utánfutót remélem beválik,majd a biciglis uton és a kisebb utcákban közlekedünk aholnem nagy a forgalom.
2010. febr. 7. 08:41
Mindenkit elolvastam és mindenkinek igaza van.Az én gyerekem igen eleven,de megtanulta,hogy nem hámozhatja ki magát a gyerek ülésből ami a hátam mögött van a kérékpáromon.Tanítás és szoktatása kérdése az egész.Én figyelmesen közlekedek és még is az autósok el akarnak ütni.Pl:a zebrán vagyok és erre nem lassít hanem gázt ad ;telefonál vezetés közben így az 1-ik keze foglalt az idex nuku és fordul tekeri a kormányt és sebességet is vált de a müvelet közben ki esik a telefonja és utána kap.Hát erre varjatok gombot!!Szerintem néhány vezető aki régen lerakta a vizsgát már elfelejtett pár dolgot és a saját vezetési stílusa után vezet vagy csak megvette a jogsíját.
2010. febr. 6. 16:46

sziasztok!


én se használnék ilyet, de megértem a kisvárosbeli több gyerekes szülőket is

engem gyerekkel zebrán se engednek át, még akkor se ha már a felénél vagyok a 2éves lányommal :((((

van/volt autonk, vannak akik semmire és senkire nincsennek tekintettel.

jártam ugy nagy eső után szépen megálltunk a zebra elött, elengedtük az autosokat mert ráértünk pedig messze voltak még, de ugy lecsaptak minket lassítás helyett, becsaptak a babakocsiba is. kérdem én: ezek közé vigyem ilyen biciklis szállítoval a szememfényét???

2010. febr. 5. 17:31

ez így van!ha lenne rá kiépített megfelelő bicikliseknek út,akkor senki nem tiltaná meg.egyébként ha valamit betiltanak annak sajnos negatívumokat kellett produkálni

[link]


tessék ennyire vigyáznak a biciklisekre!és ez csak másfél hónap alatt!!!

17. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 13. - Avacska)
2010. febr. 5. 16:52
Szia! En a felsorolt orszagok egyikeben elek, hozza kell tenni a dolgokhoz, hogy pl nalunk ha epitenek vmit az az elso hogy kerekparutat epitik meg eloszor!!!!!!!! itt nem latsz ilyet a kocsik kozott, csak nagyon-nagyon ritkan! Azert vana kerekparut, hogy azon jarjanak!! ha ki lenn epitve rendesen mindehol !! a kerekparut nem tiltanam ezeket a dolgokat mert nagyon hasznosak, es amugy nagyon biztonsagosak is!
16. avacska (válaszként erre: 12. - Giga455)
2010. febr. 5. 15:20

Látod a gyermekszállító kerékpár utánfutó pont ebben praktikus a mi városunkban nincs helyijárat és mindenhova gyalog vagy kerékpárral tudsz menni

télen nem praktikus a gyerekeket kerékpáron szállítanimert bekapkodják a jég hideg levegőt és máris hörghurutosokok lesznek a kicsik meg két gyerekkel csuszós uton mernél kerékpározni?

a sátor szerű pongyva megvédi a hidegtől,széltől,esőtől a kicsiket mi nagyon szeretjük ezt a féle szállítást a kicsik meg élvezik is külön kis "hintójuk"van

ára aukcios oldalokon 13e.-20e.-ig már ki lehet fogni jó állapotút.

15. avacska (válaszként erre: 14. - 648bac5d4a)
2010. febr. 5. 15:11

Jo megértelek hogy kocsiból veszélyes észrevenni ezt én is aláírom akkor miért nem korlátozzák a használatát kerékpárutakra vagy kis utcákba ahol nincs nagy forgalom,Gondolj olyan szülőkre akiknek nincs kocsijuk és ezzel tudnak könnyen közlekedni.pl.bevásárláshoz is kitűnő segítséget nyujt .

Azt viszont jó ötletnek tartom hogy aláírásokat gyűjsek, és még több véleményre lesz szükségem ehez.köszi!

14. 648bac5d4a (válaszként erre: 13. - Avacska)
2010. febr. 5. 13:19

Szia Avacska!

Nekem nem kell bemutatni, láttam már árúházban és használatban is. Azért mertem véleményt mondani.

Tudod én vezetésközben is láttam az előttem lévő kocsi előtt kerékpározó embert. Amikor előztem akkor vettem észre, hogy a biciklis és a megelőzött gk. között ott van az utánfutó felzászlózva. Lehetett az zászlózva nem lehetett látni. :(

A felsorolt országokat leírhatod, hogy hasonlattal éljek én is kb. olyan mintha a mi és az ő országaik fizetéseit hasonlítanánk össze.

Ötletem: Tegyél ki felhívásokat ovikban, iskolákban, orvosi rendelőkben gyűjts aláírásokat!

Én akkor sem vinném a gyerekeimet gépkocsik közé, de ez magánügy. Mindenki azt tesz, cselekszik amit jónak lát. Cselekedj Te is úgy.

13. avacska (válaszként erre: 9. - 648bac5d4a)
2010. febr. 5. 12:28

szerinted a Osztrák.Német ,hollad emberek felelőtlenek ???

Nekem fél éve van gyermekszálító kerékpár utánfutónk.egy nagy anyacsagar rögziti a vázhoz a rudat amit ez a betét 3nagy csavar fogat fel + még karabiner is van a mégnagyobb biztonság érdekében

elég valótszinűtlen hogy lekapcsolodik magától még ütközéskor sem,

én soha nem használtam forgalomba autók között rikítós színű zászló van rajta és prizmák minden felé és a gyerekeket 5 pontos öv védiu és a felő p ogyvát két kapocs rögziti kivűlről a vázhoz azért van feltűnő szine hogy észrevegyék a autósok én csak kerékpárutón használtam meg kertvárosba de oda baromi nagy segítség volt a gyerekek szállításában.nem betiltani kell csak szabályozni a használatot másik konkrét példa pár éve kutyakakik felszedédét rendelték el nem a kutyák panellakásba tartását ez ép ugyan olyan dolog !

12. giga455 (válaszként erre: 11. - 648bac5d4a)
2010. febr. 5. 12:26

Igen mi is sokat biciklizünk, nekünk nincs kocsink, de nekem van jogsim. Úgy mennek mint az állatok, inkább kerülőn megyünk, de akkor se megyek ki a forgalomba. Pedig szeretünk biciklivel menni a férjem nagymamájához, jó kis túra, 10 km oda, 10 vissza.

Szerencsére az alsó dunaparton lehet menni, de jobb lenne ilyen utánfutó. Csak 25 000-ért luxus megvenni, ha nem is használhatjuk majd. :(

11. 648bac5d4a (válaszként erre: 10. - Giga455)
2010. febr. 5. 12:19

"Autók közé egyedül se megyek ki biciklivel, mert simán elütnek :( Nem azért mert béna vagyok, hanem mert tojnak rám, simán leszorítanak az árokba."


Erről van szó. Gépkocsit is vezetek, és szeretek kerékpározni is. Többször volt szinte a pedálhoz ért a gk. Ezért csak kirándulásra tudom használni sajnos. Pedig a gyerekeknek is milyen élmény(lenne).

10. giga455 (válaszként erre: 9. - 648bac5d4a)
2010. febr. 5. 12:08

Na én se vinném ki benne a gyereket közútra félreértés ne essék, nálunk van bicikli út elég sok, és a dunapartig autók közelébe se kell menni vele. Természetesen a fejvédő és egyéb felszerelés kötelező hozzá, abból is a legjobb.

Autók közé egyedül se megyek ki biciklivel, mert simán elütnek :( Nem azért mert béna vagyok, hanem mert tojnak rám, simán leszorítanak az árokba.

2010. febr. 5. 12:05

A hideg kiráz amikor ilyen szerkentyűben látom szállítani a gyerekeket. A gépkocsik között életveszélyes, nem beszélve arról pont a kipufogó magasságában van, és azt szívják be a gyerekek közvetlenül.

Nagyon jó találmány üdülésnél erdei, tóparti utakon gépjárművek elől elzárt területeken.

Én gépjárművek között használva nagy felelőtlenségnek tartom. Majd ha egyszer kiépül a kerékpárút akkor igen engedélyezném , addig nem.

8. nacsilla (válaszként erre: 6. - Giga455)
2010. febr. 5. 11:45

de,ezt nem mondtam.bicikliülésben is csak az első ülést használtuk mindkettőnél mert akkor szem előtt volt!

és nagybevásárolni nem kerékpárral gyerekkel jártam!

és..hozzáteszem.teljes felszerelésben!kobak,térd és könyökvédőben!

2010. febr. 5. 11:43
Szerintem sem biztonságos. Ha csak arra gondolok, hogy az én gyerekem még az autós gyerekülésből is megpróbálja kihámozni magát bármi áron, akkor is, ha én vagy az apja mellette ülünk, akkor mit művelne egy ilyenben! Simán kivetődne a kocsik közé, és gondolom nem csak az én gyerekem izgága...
6. giga455 (válaszként erre: 3. - Nacsilla)
2010. febr. 5. 11:41

már miért lenne felelőtlen?

ha biciklivel elesel akkor gondolod kevésbé üti meg magát?

Ebbe ugyan úgy belekötöd mint egy babakocsiba. nem tud kiesni.

5. nacsilla (válaszként erre: 3. - Nacsilla)
2010. febr. 5. 11:40
és mivel betiltják,nyilvánvaló hogy rádöbbentek,mekkora veszéllyel jár.kicsi gyerekek ülnek benne az ördög meg nem alszik,kioldják magukat stb,leválik,az autó elsodorja!!!én autóval közlekedem,de 4 évig toltam a babakocsit,majd azt követően a testvérfellépőt,mára a nagylányom bicajozik a kicsi meg még sportkocsiban de ha gyalog megyek akkor sem szakadt le a lábam és mindíg eljutottam a pontból b pontba,és nem 200méterre hanem 3 km-re lakunk az ovitól bölcsitől!a víz lever mikor látom az anyukákat apukákat ezzel flangálni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook