Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tenni a zavaró zajok ellen? fórum

Mit lehet tenni a zavaró zajok ellen? (beszélgetős fórum)


10. eeab532645 (válaszként erre: 9. - F846fefa0e)
2010. ápr. 15. 21:16
Hűha azti
9. f846fefa0e (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2010. ápr. 15. 16:39
A számból veted ki:xD
8. 25c0404375 (válaszként erre: 1. - Szemmelver)
2010. febr. 10. 23:02

Fel kéne venned a hangzavart vmi kütyüre,aztán hívd fel a fókuszt.Azok tuti ráharapnak

Egyszer már láttam valami fasonlót, az is vmi csendháborítással volt kapcsolatos.Rögtön megszólalt és intézkedett a polgármester,

2010. febr. 10. 22:56
FÜLDUGÓ! A lakásomhoz kb. 150 m-re van egy klub, ahol esküvőket-lakodalmakat tartanak. Nyáron alig van hétvége, hogy csend lenne szombat éjszaka! A város kellős közepén családi és társasházakkal körüllakott terület..
2008. dec. 15. 16:02

A csendháborítás nem időhöz kötött, bármikor megvalósítható.

Az egyes szabálysértésekről szóló kormányrendelet értelmében, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul nagyobb zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, harmincezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


A szabálysértés elkövetőjével szemben a rendőrség, továbbá a helyi önkormányzat képviselő-testülete hivatalának erre felhatalmazott ügyintézője, a közterület-felügyelő, a természeti és védett természeti területen a természetvédelmi őr, helyi jelentőségű védett területen az önkormányzati természetvédelmi őr helyszíni bírságot szabhat ki.


Az Alkotmány Bíróság határozata úgymond "alkalmazhatóbbá" tette a csendháborítás tényállását, így lakossági bejelentés alapján a rendőrség mérőeszköz hiányában is felléphet és megállapíthatja a csendháborítást, amennyiben az indokolatlan zaj mások nyugalmát zavarja.

2007. okt. 28. 19:06

Anyukámék is emiatt szenvednek egy másik kocsma mellett:((

Tehetetlenek.

2007. jún. 19. 00:11

Elég szar helyzet......persze h halk volt mikor tudta h jönnek....a geci (bocs)

Vmi olyasmit tudok h csak este 10 után számít a dolog csendháborításnak.....egyébként én is szenvedtem már ettől.....vmi illetékes bizti többet tudna mondani.....sok szerencsét és kitartást

3. szemmelver (válaszként erre: 2. - Aramis39)
2007. ápr. 30. 08:54

Már ment beadvány 3 háztömb írta alá, de elutasították, mondván nem hangos..

persze, mert amikor ellenőrizték, a vállalkozó tudta mikor jönnek és halk volt:(

2007. ápr. 30. 08:06
Szerintem a hivatalnak ebbe bele kellene szólnia. Mert aki másokat zavar azt büntetni kellene. Szerintem vizsgáltasd ki.
2007. ápr. 29. 17:26

Azért indítottam ezt a fórumot, hogy segítsetek, hátha másnak is vannak ilyen problémái....

A házunk melletti kocsmában szombat esténként(általában) zenés buli van, amitől nem tudok pihenni és ez már szorongást okoz, félek a szombattól!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook