Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismeretlen ismerősök fórum

Ismeretlen ismerősök (beszélgetős fórum)


19. cel (válaszként erre: 16. - 8696017fc8)
2010. febr. 4. 15:56

De mint írtad, csak körvonalakban. És itt a körvonal a fontos, hogy mi van belül, az titok továbbra is.

"Átláthattok rajtam, de belém nem láttok."

Valahogyan így:)

18. 8696017fc8 (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2010. febr. 4. 15:53
de ha figyelsz rajosz ha vallami nincs rendbe.es ha rakerdezzel nez csak meg hogy belle gabalyodik a valszba.na ezert szoktam en mondani:"inkabb mondj igazat ,mind ellenorizd hazugsagaid"
17. cel (válaszként erre: 15. - 8696017fc8)
2010. febr. 4. 15:52
Mint ahogy korábban már valaki megjegyezte, változunk és a férjünk napról napra, mondhatni percről percre átéli velünk a változást, így nem meglepő, hogy ő ismer bennünket leginkább. Testvéreinkkel jóval kevesebbet találkozunk (legalább is én) és akármilyen jó testvérek vagyunk, saját családunk és saját magunk problémája nagyon lefoglal, nem tudjuk figyelemmel kísérni egymás változásait, így természetes amit írtál.
2010. febr. 4. 15:51
de mondok vallamit.amikkor megismertem a ferjem ramondtam egy negativumot.beakarta bizonyitani ,hogy nincs igazam.mai napig nem sikerult.es massal is megtortent ,hogy egy arc alapjan es amit mondtam igaz volt,legallabbis ok ezt mondtak.ha nincs kep,egy nehany beszelgetes alapjan tudok egy korvonalas jellemzest adni.na nem most ehezz most tul faradt az agyam
15. 8696017fc8 (válaszként erre: 12. - Cel)
2010. febr. 4. 15:48
hat aferjem jobban ismer mint testvereim.azt hiszem o jobban ismer
14. cel (válaszként erre: 13. - Sylvia81)
2010. febr. 4. 15:45

De még mennyi ilyen szituáció van:))

Sajnos sokan csak magukból, saját nézőpontjukból indulnak ki és nem veszik a fáradtságot, hogy másik oldalról is megnézzék az adott dolgot. Képzeljünk csak el hasábot. Aki az egyik oldalról nézi téglalapot lát, amit egy másik szemszögből vizsgálva négyzetnek látunk, pedig ugyan arról a dologról van szó.

2010. febr. 4. 15:17

Huhh, ez jó kis fórumnak ígérkezik... :)

1-7 hsz-okban rengeteg igazság van!

SENKIT nem ismerhetünk igazán. Addig meg semmiképp, míg önmagunkat ne ismerjük. Ettől pedig sokan félnek. De addig nem ismerheted meg a másikat teljesen, mert azt sem tudod, magadtól mit vársz, nemhogy azt, hogy mástól!!!

"Önmagunk megismerése a legnagyobb utazás, a legfélelmetesebb felfedezés, a legtanulságosabb találkozás."

(MÁRAI SÁNDOR)

Aki önmagával egyenesben van (sztem nem sok ilyen van), az TALÁN képes megismerni alaposan a másikat. De nem naplóból.

Az, hogy írok valamit, egy dolog. Eleve, amit írok, az én szemszögemből láttatja a dolgokat. És minden gondolat az adott szituáció objektív ismeretében kap értelmet, töltést. Lehet, hogy az én szemszögemből nekem van igazam, de ha a másik felet is meghallgatnánk, rá kéne jönnünk, hogy neki is igaza van. Jajj, de sok ilyen szitu van!!!

12. cel (válaszként erre: 10. - 8696017fc8)
2010. febr. 4. 15:17
Érdekes dolgot vetettél fel, amire nem is rég egy napló bejegyzésemben tértem ki. Bizony az ember csupasznak érzi magát, ha legbensőbb érzéseit ismerteti meg akár csak a testvérével is. Pedig ki ne ismerne, ha nem ő.
11. cel (válaszként erre: 8. - 8696017fc8)
2010. febr. 4. 15:13
Igazad van, bizony még magunkatis meg tudjuk lepni olykor:))
2010. febr. 4. 15:13
en pl azzokat amik nekkem a legjobban fajnak ,legnagyobb problemaim soha nem irom naploba.nehany kozeli ismertlen jo baratnak estleg.de egy valos baratnak mar nem tudom ,hogy lenne merszem
9. cel (válaszként erre: 7. - Toprengo)
2010. febr. 4. 15:12
Nagyon jóhiszemű vagyok, elhiszem mindenkiről azt amit ír. Fel sem tételezem, hogy másképp lenne a valóságban. De nyilván vannak akik a naplóban eljátszák azt akik szeretnének lenni.
2010. febr. 4. 15:12
ha figyelsz valamenyire megismerhetsz egy szemelyt nem csak a naplo alapjan hanem mar abbol is amilyen stilusba ir.de en allittom,hogy sajat magam sem ismerem 100%.sajat magam megleptem :olyan dolgokrol amirrol azt hittem "soha"megis megtettem (pozitiv es negativ dolgokat egyben).es szerintem ha osszintek vagyunk mind elismerjuk ezt.
2010. febr. 4. 15:07

Sziasztok!

Szerintem legtöbben még önmagunkat sem ismerjük igazán, nemhogy egy másik embert. Naplón keresztül pedig csak egy képet látsz róla, de nem őt látod, hanem akit mutat.

6. cel
2010. febr. 4. 14:58

Köszönöm!

Én is így gondolom. Megerősítést kaptam abban, amit eddig is gondoltam.

2010. febr. 4. 14:57

Ha valakivel nem élsz együtt, nem látod nap mint nap miket csinál, hogyan viselkedik, akkor csak felszínesen ismered.

Példád is mutatja, hogy hiába ismerünk valakit, egy hirtelen döntés bárkiről változtathat véleményt.

2010. febr. 4. 14:57
csak napló alapján nem lehet ítélni, lehet körvonalakat látni,de 100%ban senkit nem ismerhetünk meg szerintem még a való életben sem, nemhogy naplón keresztül...
3. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Cel)
2010. febr. 4. 14:57
Ez így van szerintem is... Sajna az én tesóm is tud alakítani még ennyi év után is... :-(
2010. febr. 4. 14:57

A naplón keresztül megismerni valakit nehéz, mert nem biztos, hogy őszintén ír oda.

A hozzánktartozóink is, mint saját magunk is változásokon megyünk át, így ezen nincs mit csodálkozni. A külső környezeti hatások nagyon meg tudják változtatni az embert.

1. cel
2010. febr. 4. 14:53

Mennyire lehet megismerni egy személyt az általa vezetett naplón keresztül?

Azzal, hogy rendszeresen olvasunk naplót, már úgy gondolhatjuk, hogy ismerjük is az íróját?

Úgy gondoljátok, hogy aki naplót ír, az abban leírtak alapján annyira megismerhető, hogy ráhúzhatunk egy huzatot, hogy Te ilyen vagy?!


Én kicsit másképp gondolom.

Pl. a férjemmel harminc éve élünk együtt, még sem mondhatom, hogy ismerem teljesen. A minap szembesültem azzal, hogy a saját testvéreim is tudnak meglepetést produkálni.

Mi a véleményetek erről a témáról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook