Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6+0 hetesen 17mm-es petezsák, de embrió még nem látható. Ott lehet még ettől? fórum

6+0 hetesen 17mm-es petezsák, de embrió még nem látható. Ott lehet még ettől? (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. epervirág (válaszként erre: 51. - Detty0809)
2015. jún. 15. 14:43
Szia!Hány hetes terhes vagy?
2015. jún. 15. 14:15

Sziasztok!


Én így jártam: 2015.04.16-án volt meg utoljára a mensim, az első pozitív tesztem 05.18-án volt (délután) , de még az egyik csík halványabban látszódott. A másikat következő reggel csináltam és mind a 2 csík rendesen látszódott .

Orvoshoz az sztk-ba mentem, akkor a papíromra azt írták, hogy az uterus üregében 11 mm kissé elmosódott kontúrú petezsák, benne jelenleg sem szikhólyag sem embrióárnék nem látható.

Azt mondták várjuk.

Ma vissza is mentem( más orvos volt) aki azt írta a papírra, hogy méhen belül egy 21 mm üres petezsák, embrióárnyék nem látható.

Holnap kellene bemennem a kórházba, h kikaparják :( Ez sajnos a második eset :(


Mit javasoltok? Menjek el magán dokihoz és várjak még 1-2 hetet?

Azért is bizonytalanodtam el, mert olvastam a 45- ös hozzászólást, amit Viool írt.


Válaszokat előre is köszönöm :)

2015. ápr. 3. 13:14
Sziasztok! Már korábban is írtam, hogy volt 3 vetélésem, 1 kis műtéttel méhtükrözés, ahol megállapították, hogy méhsövényem van! aztán volt 1 nagy műtétem, eltávolították a részleges sövényt a méhemből! Majd a kontrollon azt mondták már próbálkozhatunk decemberbe! Így is tettünk, de csak nemrég jött össze a baba! Február 08.-án volt meg a mensim utóljára, így ezek után úgy néz ki most vagyok 7 hetes terhes. Voltam tegnap a kórházba ultrahangon, ahol azt mondták, hogy szikhólyagot petezsákot látnak, de a babát nem. Teljesen kétségbe estem, mert azt mondta ott az orvos, hogy ha 1 hét múlva sem látnak babát akkor ki kell üríteni a méhem! :( Ma voltam a körzetünkben lévő nőgyógyásznál, ő is megvizsgált, teljesen kiakadt, hogy 3 vetélés után még mindig miért nem csináltak pajzsmirigy vizsgálatot és miért nem szedek E, D, C vitamint. Azt mondta ő sem lát babát csak szikhólyagot és petezsákot, de úgy gondolja, hogy nem is vagyok 7 hetes terhes és ez akár ilyen esetben normális is lehet, mert 5 hetes terhesen például még nem látszik az embrió. Szerintetek is így van? Esetleg volt valaki akinek ilyen vagy ehhez hasonló tapasztalata volt? Ha a neten beírom bármelyik vagy mindegyik terhes kalkulátorba az utolsó menstruációm első napját akkor azt dobja ki hogy 7 hetes terhes vagyok. Létezik, hogy el van valamilyen módon számolva és tényleg nem 7 hetes vagyok hanem fiatalabb terhes? Előre köszönöm a válaszokat!
2015. márc. 28. 11:52

Sziasztok :)

Tudom,az én /mi/történetem igen korai! Párommal eldöntöttük,h babát szeretnék! Hátrahajló méhem van,ami tudom nem jelent semmit,emellett hormonproblémák is! Ennek ellenére úgy tűnik elsőre sikerült megfogannia :)! Február 21-én volt a legutolsó mensim és egy hete késik! Egyből csináltam tesztet annyira izgultam,ami ugyan halványan de pozitív lett, majd egy erős pozitív! DE! Leszakad a derekam,néha kisebb szúrkálással vagy nyilalással! Szerencsére nem vérzek! Van két kisebb keresztcsonti csigolyahasadékom,ami alapvetően nem gáz! Ettől fájhat? És a tünetek alig 4 hetesen normálisak! Voltam uh-n is, gondoltam,h nem fog látszani még semmi,de jobbnak láttam,h már tudjon róla az orvos! Amit látott 17 mm-es nyálkahártya és megnyagyobbodott méh! Kóros nincs! Mi a véleményetek,mert nemtudok tapasztalat szempontjából máshoz fordulni! Előre is köszönöm :)

48. Kriszti94 (válaszként erre: 47. - Kalapos29)
2015. márc. 28. 11:22
Szia. Hát én még várnék evvel egy picit hátha tényleg van remény !
2015. márc. 28. 09:10
Sziasztok! Nem vagyok nagy fórumozó, de most szükségem van arra, hogy kiírjam magamból a kálváriánkat. Most vasárnap tölteném a 9.hetet(utolsó memenstruációtól számítva). A 6.héten voltam először uh.-n akkor volt egy 7mm petezsák petezsákom. A doki(sztk.-s) azt mondta menjek vissza két hét múlva. Ezen a héten kedden vissza is mentem,megvizsgált és rákszűrést is végzett. Utána jött a fekete leves az uh.Kb.20mm üres petezsák. Valamit motyogot az uh.készülék minőségéről és elküldött a kórházba, uh.-ra. Ott is megállapították ugyan ezt,plusz egy 3mm hematomát. Rögtön adtak is időpontot a terhesség befejezésére,de azt mondták ha bármi van azonnal menjek. Két nap múlva azaz most csütörtökön elkeztem barnázni. Szépen be is mentem a kórházba ahonnan el akarták hajtani,mert csak ügyelet van. Nagy nehezen megvizsgált egy doktornő, egy özönvíz elötti géppel. Minden rendben nem igénylek ellátást,de a hematomám egy másik petezsák amiben van egy 5mm-es embrió megnagyobbodott szíkhólyaggal, ami nem mutat élet jelet. Szerdára vagyok kiírva műtétre, nem akarok elmenni,hátha van remény! Szerintetek van remény,hogy a másik petezsákban életben van a kisbabám? Azóta is barnázom. Nem akarom elhinni, hogy három készülék három féle diagnózist állít fel. Vagy csak ennyire nem törödömök és simán kikaparnak, nekik mindegy?
2015. márc. 23. 10:32
Nekem sem látszódott még az ultrahangon az embrió 7+1 hetesen, csak a 20-22 mm-es petezsák. Pedig szinte mindenhol azt olvastam, hogy ennyi idősen már látszódnia kell. Egy héttel később már minden rendben volt, ott volt a 9mm-es kis embrió a petezsákban és szépen dobogott a szivecskéje:)
45. Viool (válaszként erre: 43. - 37403e3af4)
2015. márc. 12. 09:39
Nekem az utolsó menstruációtól számítva 8 hetesen 29 mm üres petezsák látszott. Embrió nem volt. Az orvosom azt mondta, nézzük meg 2 hét múlva. 2 hétig tiszta ideg voltam. A következő UH-n már volt szívhang. :) A doki szerint csak a 2. UH-n voltam kb. 8 hetes.
2015. márc. 10. 16:25
Nekem 5hetesen volt felritkulás 6hetesen petezsák és szikhólyag 7hetesen benne volt a bébink!1hétel kiseb az adatoknál de mára már 22hetes kisfiúnk van!Mindenkinek kitartás
2015. márc. 10. 12:10

Ha petezsák van akkor biztosan van terhesség is.

En ma.voltam masodszor uh-n. Mult héten kedden 8mm-es petezsakom.volt es lathato szikhólyag, ma pedig 13mm-es petezsák 5mm-es szikholyaggal, embrió nem volt lathato. Elegge el vagyok keseredve emiatt. Volt kar valaki hasonlo helyzetben?

2015. jan. 14. 14:44

Sziasztok!


Hasonló problémám van mint nektek, ma voltam orvosnál azt írta a papírra hogy petezsák és szikhólyag látható de embrió még nem, 5 vagy 6 hetes körül lehetek de vissza kell mennem 10 nap múlva mert kisebb mint kellene lennie 2 héttel kétségbe vagyok esve :( hogy mégsem lesz babánk 1 éve probálkozunk tanácstalan vagyok. Kérlek segítsetek, előre is köszönöm

2012. júl. 5. 19:00

Sziasztok!

Tegnap voltam orvosnál,és hasi ultrahangon nem látott babát,viszont hüvelyi vizsgálaton 2mm-es petezsákot látott!

De babát nem...akkor nem vagyok terhes?

Első babánk lenne,és még nem vagyok jártas ilyen dolgokban.

Köszi előre is a segítséget.

40. Gika38
2012. máj. 7. 18:35

Sziasztok!



az üres petezsák még egyáltalán nem ok a kétségbeesésre. Én is így jártam: 7 hetesen mentem el magánrendelésre:teljesen üres petezsák 24mm volt.Na gondoltam ebből nem lesz gyerek az biztos. Két hét múlva kellett visszamennem, hogy hátha mégis van ott valaki:)Mondanom sem kell 2 hetet végigsírtam.Remegve mentem vissza 2 hét múlva, akkor már ott volt a baba és már a szívecskéje is dobogott. Kiderült, hogy mivel 30-36napos ciklusaim voltak, még csak akkor töltöttem a 8. hetet!Úgyhogy mindenkinek kitartás.

2012. febr. 18. 18:30

Sziasztok!


m van, hogy 5 hete kiderült, hogy terhes vagyok, elmentem a magán dokihoz, megnézte mondta hogy minden oké, 2 hét múlva találkozunk pihenjek egyek stb. mentem serényen 2 hét múlva, közölte a baba szépen fejlődik, minden oké. Majd volt egy 2 csepp vérzésem azonnal hívtam, hogy mi van, mondta húzzak be a rendelőbe megnézi. bemnetem mondta hogy oké minden a magzat fejlődik, nem ő vérzik, pihi van jövő hétre berendelt, írt fel utrogestant biztos ami biztos. Mentem szépen rá 1 hétre majd nézte az ultrahangon és nem látta a babát, nagyon megijedtünk, hogy mi van. Mondta, hogy feksvés és elküdött egy másik dokihoz, hogy ő is nézze meg. Elmentem, megnézték de nem látták. Majd hívtam, hogy mi legyen mondta húzzal be a kórházba. Szerencsémre bent volt (Szent Imre) vizsgálgatott, mert mondta ameddig nem 100% nem veszi el....Reggel 8-tól délután 1-ig jöttek mentek az orvosok, majd jött egy hölgy, ő volt az utolsó, addig kereste míg nem meg lett...3mm engedett magából láttatni. Mondták, hogy a petezsák szépen fejlődik a szikhólyag ok, a baba bújkál. FEKVÉS! Így is tettem, majd most hívott, hogy biztos ami tuti menjek el még egy helyre...több szem többet lát. Elmnetem tegnap, megint semmi csak az ép petezsák, meg a szikhólyag. Hívtam, mondta reggel Szent Imre mármint hétfőn és megnézik, mert se nem véreztem se nem görcsöltem. Na most ilyenkor mi van? Van remény?

38. Paveláné (válaszként erre: 37. - Paveláné)
2011. okt. 15. 20:05
igen ott van csak bujocskázik
2011. okt. 15. 20:00

Sziasztok!Nagyon fontos nekem hogy megnyugtassatok.Boldog voltam mert kismama lettem.8mm-es volt a petezsák.De két hét múlva kontrollon azt mondták 20 mm -es a petezsák és nincs baba .

Sem szívhang.Egy hete egy nap enyhén rózsaszín vérezgetés volt.

6.hétben lehetek.

Reménykedek.Segítsetek!

2011. febr. 17. 12:57

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat! Szerencsés voltam.

Mára már a kiságyban fekszik:)

7 hetesen még mindig nem látták az embriót az sztk-s rendelésen, így este elmentünk egy magándokihoz, akinek elmeséltem, hogy mi a szitu. Hát, Ő is azt mondta, ha eddig nem látták, akkor valószínűleg üres, de azért megvizsgált. Ő rögvest megtalálta, pedig nem is kutakodott. Szerintem ez is véletlen, mármint attól függ, hogy az embrió hogyan helyezkedik el. Nem hiszem, hogy a kórházban voltak ügyetlenek. A magándoki csak szerencsés pillanatban nézett meg.

Tehát volt babó, vagyis van. Bár akkor még mindig volt miért aggódnom, mivel túl pici volt. Még fele se a standardnak, és hát ebben a fázisban, ilyen biztos fogantatási adat mellett igencsak nem szabadna eltérni, mert ekkor még nagyon kicsi lehet csak az eltérés. A 11. héten kezdte behozni a lemaradást. A szivverése már azon a magándokis 7. heti UH-on is látható volt.

Szülésig végig ilyezgető UH eredményekkel térhettünk haza. Mindig le volt maradva valamilye, valami meg túl nagy volt. Combia szinte végig min. 2 héttel rövidebb volt, míg a feje 2 héttel nagyobb. A pocia is vészesen kicsi volt. Az utolsó méréseken is kisebb volt a buksiánál, ami elvileg gáz. Ma meg akkora, hogy a 13kg-ig úszopelus olyan rajta mintha fűzőt hordana:) (7kg a súlya, a hasa giganagy) Születésekor teljesen átlagos méretekkel bírt. Ha mégegyszer válalok babót, akkor meg se fogom nézni ezeket az adatokat, mert csak agyonizgulom miatta magam. Ha nagy az eltérés akkor úgyis szólnak. Csak jó dokit kell keresni.

Remélem Ti is ilyen szerencsések lesztek végül.

2011. febr. 12. 08:48
málna, írd meg lszi mi volt akkor, most egy éve!
2011. febr. 10. 10:15

sziasztok,

most olvastam a fórumot, drukkolok én is nektek!

Nemrég voltunk mi is dokinál, 20mm petezsák és 5mm crl volt, de szívhangot még nem láttunk. Mondanom sem kell, hogy nagyon meg vagyunk ijedve, mert karácsony előtti voltak a pirosbetűs napok és az előző gyereknél kb ilyenkor már 1cm felett volt.

10 nap múlva megyünk vissza a dokihoz, de nagyon aggódunk. Nehéz ez ilyenkor, nincs mit tenni mint reménykedni és várni.

2010. júl. 24. 17:38

Szia!

Hasonló cipőben járok mint te!

Leírnád mit látott az orvos a következő uh-n?

32. málnabogyó (válaszként erre: 31. - Tücsimücsi)
2010. febr. 9. 12:36

Az nem semmi, hogy olyan idős terhességnél se látta a babót. gondolom te is jól megvoltál ijedve. Örülök, hogy minden rendben lett nálatok! Jó babázást. Talán nemsokára nekem is megadatik :)

Köszi a bíztató válaszodat!

31. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - Málnabogyó)
2010. febr. 9. 12:26

A fiam fogantatásának a napját pontosan tudom. Január 18.

Február vége felé mentem a dokihoz de nem látott semmit, szerinte azért mert előtte pisiltem és tele hólyaggal kell az UH-ra menni.

Még a petezsákot se látta, legközelebb március 2.-án mentem és akkor látta, de csak a petezsákot.

2010. febr. 9. 12:22

Sziasztok!

Hát... Még várakozó állásponton vagyok. Dokihoz most pénteken megyek, mert nem bírom kivárni a 2hetet. Persze a tünetek nem gyengén kínoznak, de sajna ez nem biztosíték semmire. De ha van baba, akkor minden megéri :)

Remélem péntek délután jó hírekkel szolgálhatok, és ténylegesen a kismamák táborába fogok tartozni :)

Puszi mindenkinek! Szorítsatok pénteken. Köszi a jókívánságokat!

29. c95c921ae7 (válaszként erre: 27. - Málnabogyó)
2010. febr. 9. 09:34
Mi újság felétek:) ?
2010. febr. 9. 07:44

CSak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.

Nálam szintén csak petezsák volt, én is kerek 6 hetesen mentem. Csalódott voltam, mert a lányomnál már többet mutatott az uh ilyen idős terhesen. De a bébi most is beindult, most vagyok a 33. héten.

Minden jót!

2010. febr. 4. 16:42

Bocs, hogy eltüntem,de jött egy vendég.

Nagyon szépen köszönöm a sok bíztatást. Azt hiszem nem fogok aggódni, vagyis csak keveset :)

Nektek is minden jót kívánok!

2010. febr. 4. 12:57
Nekem 5 hetesen csak petezsák volt, 7 hetesen meg már volt szívhang. Szerintem ne aggódj, minden rendben lesz!!!!
2010. febr. 4. 12:35

Szia!


Nekem 5 hetesen semmi nem látszódott az ultrahangon, csak a nagy feketeség. Visszamentem 4 hét múlva ( 9 hetesen ), és láss csodát, 2 kis szív dobogott ott, ahol előtte semmi nem volt!!! Mára már meg is születtek a lányok.

Sok sikert, és ne izgulj!!!!

24. 7cfd9675f9 (válaszként erre: 17. - Málnabogyó)
2010. febr. 4. 11:19

Igen :) ... gyönyörű, egészséges és 9 hónapos :))) ... csak azt tudom javasolni... próbálj meg nem erre gondolni ... pár hét múlva úgy is hallani a szívhangot :))) nekm teljes nyugalmat rendelt az orvos, és az első perctől fogva itthon maradtam, se porszívózás... se porseprés semmi... hetekig szinte csak feküdtem.

DEEEE ... megérte :))

2010. febr. 4. 10:13

Ne aggódj!!!

remélem ez nem reklám,de írd be a keresőbe,hogy babanet uh

Itt figyelemmel követheted a kisbabád fejlődését uh képekkel hétről hétre.

Egyébként van olyan,hogy üres petezsák,és nincs benne embrió!

De a Te terhességed még nagyon fiatal,és lehet még a számított kornál is pár nappal fiatalabb.


Boldog babavárást,és ne aggódj feleslegesen.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook