Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Füldugulás- morajlás fórum

Füldugulás- morajlás (beszélgetős fórum)


2010. febr. 8. 18:24
Figyelni kell ezekre a jelzésekre. A szervezetünk így próbál kommunikálni velünk. Valami nincs rendben
25. 64fe4d200a (válaszként erre: 1. - Buksi13)
2010. febr. 8. 18:22

Nem lehet, hogy nagyon stresszes vagy mostanában? Velem is megtörtént, 2 hétig volt bedugulva a fülem, olyan is volt a munkahelyem, hogy állandóan hajtva voltam. Lett egy kemény orrvérzésem is és azonnal bedugultak a füleim.

Energia italt nem iszol véletlenül, esetleg túl sok kávét? Agyonstrapálod magad?

24. d81878421d (válaszként erre: 23. - Médy-25)
2010. febr. 8. 08:09
Én is hallottam ilyen emberkékről akiknek a "200Ft-os" is bevált.Igaz, azt senki nem tudja, h mennyi kért okoz(hat) vele.
23. Médy-25 (válaszként erre: 22. - D81878421d)
2010. febr. 7. 10:21
Hát ez az! Ha olcsót veszel,akkor meg nem látsz benne,mert nem ott van a fókuszálója :s..anyósom vette egyet még régen nekem volt vagy 200 Ft...hát ezért nem látok benne...neki beválnak ilyenek,de hát én nem látok semmit ha felveszem,csak porosodik a szekrénybe! :s
22. d81878421d (válaszként erre: 21. - Médy-25)
2010. febr. 7. 09:39

A féléves ismétlésről nem hallottam, de túlzásnak is tartom panaszmentesség esetén...

A szemüveg még megér egy prószát. Csak az a rohadt ára ne lenne...

21. Médy-25 (válaszként erre: 20. - D81878421d)
2010. febr. 5. 13:40

Aha..hát nem tudom! Aki mellettem feküdt,annak elmulasztotta a fülzúgását,de ő gyárba dolgozik ilyen hangos zúgó-búgó gépek mellett,lehet neki attól volt a fülzúgása meg minden! A férje is volt egy kéthéttel előtte,de neki is csak enyhítette! Na mondom az egész család végig megy ott :d! Elvileg félévente meg kéne az infúziósat ismételni..bár nekem nem mondták,csak hallottam,hogy szokták ajánlani..de mivel kereken megmondták,hogy hiába az egész,már úgyis megmarad,így nem fogok menni,még magamtól sem! Elég szörnyű emberek is voltak ott,már a végére felfordult a gyomrom,és menekültem inkább,de ők is csak egy betegek tudom! Csak szörnyű látvány volt egyes ember! :s...

Azt mondta az a doki aki csinálta az állapotfelmérést nekem,hogy szerinte inkább hajszálér lehet,és attól zúgok :s! Valaki meg azt mondja,ha rossz a szemem akkor attól is lehet..igaz már egy éve legalább,hogy kéne szemüveg,feles..de nincs rá lóvé..és egyre jobban szarakszik sajnos :s,és most már valahonnan össze kell,hogy kaparjam rá a pénzt :(

20. d81878421d (válaszként erre: 19. - Médy-25)
2010. febr. 4. 11:05

Nem irigyellek...a betasercről én azt hallottam ,h jók a tapasztalatok, igaz, hosszabb ideig kell alkalmazni. A notrop... is (amit) infúzióban is adnak szokott használni. bár annak az alkalmazása kicsit rázósabb.

Lehet, h a helyedben újra próbálkoznék a fül-orr-gégészeten.

19. Médy-25 (válaszként erre: 17. - D81878421d)
2010. febr. 4. 10:54
De kaptam betaser vagy mit,meg betarevint is,de nem használtak! Aztán egy hónapra vagy két hónapra rá voltam ilyen érrendszeri állapotfelmérésen,és ott mondta a manus,hogy nincsen sehol sem érszűkületem,hogy attól lenne,azt mondta minden rendben,és hogy ezek a bogyók csak azért vannak felírva,mert nincsen más gyógyszer,de hogy ezek sosem fognak hatni! Aha..hát mondom ok! De a háziorvosom is így reagálta le,aztán nem is írt többet! Azóta meg olyan teákat próbálok inni ami fülzúgásra is jó,de hát annyira nem vagyok szerencsés,mert enyhíti,de el nem mulassza...pedig mit nem adnék egy ilyen csodaszerért! Van,hogy alig tudok elaludni tőle,a fejemmel együtt zúg..idegesít...ez is közre játszik már szerintem! Most is zúg folyamatosan...ilyenkor mikor elkelek,meg mikor lefekszem akkor hallom jobban! A fülgyertyát én is próbáltam,de azzal sem jártam sikerrel..már fogalmam sincs,hogy mit kéne!
18. Buksi13 (válaszként erre: 15. - Médy-25)
2010. febr. 4. 09:36
Hát nem irigyellek, én kb. egy hónaptól már kezdek megőrülni néha, nemhogy másfél év!!!!!!Talán másik orvost kéne nézni, nekem is a második, aki egyáltalán foglalkozott velem. És hát azért az okát jó lenne tudni, bármi legyen az.
17. d81878421d (válaszként erre: 15. - Médy-25)
2010. febr. 4. 07:49

Az infúziós kezelés után nem kaptál bogyókat? Azt hosszú hónapokig kellene még utána szedni...ua. mint az infúzió not...pil, és a betaser. tabletta.

Az infúzióból sem csak ötöt szoktak adni...

16. Cloe08
2010. febr. 4. 06:58

A kőrózsa is jó, régebben azt használtam, mikor fájt a fülem, vagy be volt dugulva. Pár hónapja szintén bedugult, iszonyatos volt, akkor sót melegítettem rá, és azt raktam a fülemre este. Másnapra elmúlt.

Jobbulást!

2010. febr. 3. 22:22

Sziasztok!

Hát ti még könnyebb helyzetbe vagytok :s..nekem már másfél éve folyamatosan..igaz nem csak dugulást érzek,hanem zúg a fülem..olyan mind amikor abba a nagy "kagylóba" vagy mi az belehallgatsz és zúg-búg folyamatosan :(..egész nap! És már másfél éve! Sokáig úgy voltam vele,hogy majd elmúlik,mert egy vírusos betegség vagy mim volt,és azt mondták a dokik,hogy attól lehet a fülzúgás,szédülés..aztán kaptam szurit,meg valami gyógyszert,de nem használt! Olyan szinten előjött,főleg a szédülés akkor,hogy amikor feküdtem az ágyon azt hittem elájulok + leesek az ágyról..kapaszkodtam! Kijött az ügyeletes,mert nem mertem felállni nehogy elessek! Aztán azóta is megmaradt mind a kettő,csak enyhén..a szédülés..a fülzúgás meg hol erősebb,hol enyhébb,de olyat nem tudok csinálni,hogy nem figyelek rá..sajnos! Aztán most nyáron már nem bírtam tovább,és elmentem a fülészetre,és azt mondták,hogy feküdjek be a korházba ilyen infúziós kezelésre..de nem használt,pedig 5 napig kaptam..és azt mondták,hogy akkor ezzel kell élnem,mert sosem fog elmúlni,ha az infúzió nem mulasztotta el :(! Hát ez van..de rohadtul idegesít...sokszor már azt hiszem megőrülök tőle :(! De lehet vissza megyek,mert lényegébe azt sem tudom,hogy most akkor mitől zúg-búg! :s..azt azért jó volna megtudni!

14. Ajnácska85 (válaszként erre: 13. - Buksi13)
2010. febr. 3. 19:02

figyi, amit én kaptam az nekem sem hasznalt, éreztem, h nem könnyebedik, egy fórumon találtam, h rhinospray pluszt használjak. Na az segített. Nem mellesleg a doki nekem azt mondta, hogy akár 1 hónapba is beletelhet mire elmúlik. Nekem is ilyen víz alattos érzésem volt. Én már minden nap sírtam, mert annyira féltem, h valami súlyos bajom van vagy így marad. Aztan nem hirtelen múlt el, hanem kimentem sétálni és éreztem h egyre jobban hallok. Utana még párszor be -ki dugult, de végül teljesen elmúlt.

Sétálj sokat friss levegőn nem betakart füllel. Nekem ezt is javasolták.

13. Buksi13 (válaszként erre: 12. - Ajnácska85)
2010. febr. 3. 18:59
Orrcseppet én is kaptam, de már kb. két hete. Azóta is hiába használom. Nekem is be van dugulva, és olyan mintha folyamatosan a viz alatt lennék.
2010. febr. 3. 18:53

hm, keressetek rá a fülkürthurutra. Nekem is be volt dugulva a fülem hetekig, voltam minden féle kivizsgalason, még vérvételen is, de csak a 3. orvos jött rá a tüneteimből, h ez fülkürthurut lesz. Orrcseppet kellett hasznalnom kúraszerűen, a harmadik nap elmúlt.

Nekm be volt dugulva, sistergett és egy kicsit feszített. Nektek is ilyen?

11. Buksi13 (válaszként erre: 10. - D81878421d)
2010. febr. 3. 18:49
Már ez a második doki, mert az első azt totál nem vett komolyan, kétszer voltam nála. Ez a dokinő legalább alaposan megnézett, aztán majd a hallásvizsgálat után kiváncsi leszek mit mond.
2010. febr. 3. 18:38
A fülészeten elvileg ki kellen tudni deríteni a probléma okát. Lehet, h másik dokival kellene próbálkozni...Valami kristályok is elmozdulhatnak és attól is elhet fülzúgás szédülés, infuzióval, bogyóval kezelhető.
9. Nívea (válaszként erre: 8. - Buksi13)
2010. febr. 3. 18:35
Szerintem segíteni fog. És tényleg jó! Nekem jó volt. Ha meg nem segít, ártani nem fog, hisz egy növény. Kellemesen lehűti a füledet és hagyod állni benne kicsit. Aztán elmúlik tényleg.
8. Buksi13 (válaszként erre: 3. - Nívea)
2010. febr. 3. 18:20
A kövirózsáról én is hallottam, de még nem mertem. Nehogy rontsak a dolgon. De lehet ha semmi nem segit, megpróbálom.
7. Buksi13 (válaszként erre: 6. - 4ce0ebd54f)
2010. febr. 3. 18:19
Hát én nem tudom, a doki küldött. Kb. két éve volt gerincműtétem, előtte volt ilyen, de a műtét után megszünt. Kérdeztem lehet -e összefüggés, de azt mondják nem. Hát remélem igy is van.
6. 4ce0ebd54f (válaszként erre: 4. - Buksi13)
2010. febr. 3. 18:12
Istenem te szegény. hát igen annál roszabb nincs is mikor csak formálod a fejed, meg nagyokat O-zol és még mindig érzed azt a szar érzést, hogy mi a rossebb dugaszolta el a fülemet. Gondolod, hogy lehet valami gond van a hallásoddal? Akkor inkább zúgnia kéne, nem olyan bedugulás érzést érezni....
5. Nívea (válaszként erre: 4. - Buksi13)
2010. febr. 3. 18:11

Uhh :S Nekem is az van, de nem kezelhetnek, mert nem engedtem a gyomortükrözést, így hivatalosan nincs megállapítva. :S

Próbáld ki ennek a növénynek a levét, hátha bioboltban vagy gyógyszertárban lehet kapni. De a hó alatt is találsz, ha van.

4. Buksi13 (válaszként erre: 2. - 4ce0ebd54f)
2010. febr. 3. 18:03
Én még csak náthás sem voltam. Most kedden mennem kell hallásvizsgálatra, de még a dobhártya nyomást is megnézték, és hogy nincs-e viz, fülzsir stb. De semmi. Ráadásul a nyakamon ez a pánikbetegség, amitől tele vagyok nyugtatóval, lehet különben már ettől is becsavarodnék. Már be kell fognom a fülem, és koncentrálni, ha valakivel beszélek. Hát tök jó.
2010. febr. 3. 18:01

Nekem évek óta van ez így. Egyszer bedugul, aztán ki, aztán be, megint ki. Közben egy csomót kínlódok vele.

Először voltam a háziorvosnál, aki felírt cseppet, aztán kimosta a fülemet. Aztán úgy kb 2 nap múlva ki is dugult.

Egy fél évre rá megint eldugult, aztán már kicsit fájt is. Na akkor vettem a gyertyát. Sokat gyertyáztam, akkor kidugult. És kb egy éve megint eldugult. Vettem azt az audy-sprayt, amitől mégjobban eldugult. Közben folyamatosan gyertyáztam. Akkor kerültek új gyerekek az otthonba, ahol dolgoztam. Az egyik mondta, hogy az anyukjája neki egy növény levelének a levét cseppentette a fülébe. Kiszaladt, szedett nekem, kipréselt 2 levélből mindent, aztán beletette a fülembe. Feküdtem egy darabig, aztán másnapra ki is dugult. Pattant egy jó nagyot, aztán semmi bajom nem volt. Se nem fájt, se nem volt eldugulva. Azóta sem!! Ez a növény a sziklakertek lakója: kövirózsa/kőrózsa.

2010. febr. 3. 17:55

Szia. Én is így voltam kb decemberben. Én nem voltam fülészeten, meg semmi extrát nem használtam, egyszercsak elmúlt 2-3 hét múlva. Nemtudom máig én se, mitől volt. Először rákentem arra, hogy fülzsír nem jön ki, vagy valami eltorlaszolja a hallójáratot. Folyton víz alá raktam a fülim, hátha kijön az a "kidugulás" féle érzés. Szerintem megfáztam, felfáztam, és ezért történt velem a dolog. 3 hétig majdnemcsak influenzás beteg voltam, elég erősen.

Nem értem a fülészeten mért nem tudják mitől van neked? Háziorvosnak is mutattad? Esetleg mumpsz, vagy valami fülgyuszi.

2010. febr. 3. 17:50
Lassan egy hónapja olyan mintha a viz alatt élnék. Olyan mintha be lenne dugulva a fülem, de közben "morajlik" és már nagyon elegem kezd lenni. Voltam fülészeten, már háromszor visszamentem, semmi gond, azt mondták. Fülgyertyát is próbáltam. Valakinek jó ötlete, mi lenne a megoldás erre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook