Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? fórum

Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
3094. ene1986 (válaszként erre: 3093. - Peggy73)
2012. szept. 3. 14:41
Nem próbáltam még. Eukaliptuszos head & shoulders-szel mosom meg kétszer s loreal balzsam megy rá. Nem tudom ez számít e. Kint élek Németországban, így német ricinusolajom s tojásom van. Sok minden másabb itt, mint otthon. Nem tudom ez is mennyire befolyásolhatja,de nekem nagyon büdös marad. Ki tudja mivel etetik itt a tyúkokat :). És azért keverem, mert könnyebb felvinni a hajra, mint ha csak olaj menne rá. Csak ricinust és sárgáját keverted vagy volt benne más is?
3093. Peggy73 (válaszként erre: 3085. - Ene1986)
2012. szept. 3. 13:41

Érdekes, többször raktam a ricis pakolásomhoz tojás sárgáját, de eddig egyszer sem éreztem büdösnek! Pedig volt többször, hogy egész éjszaka rajta hagytam!

És ha almaecetes vízzel öblítesz, akkor is marad a kellemetlen szag?

2012. szept. 3. 08:29
Ne már, fél liter tuti, hogy 2000 fölött van. Én 1 decit szoktam venni, és az majdnem mindenhol 400-600 között mozog.
3091. michelle.r (válaszként erre: 3090. - Kati_1975)
2012. szept. 2. 22:24
Nem emlékszem pontosan, hónapokkal ez előtt vettem, épp most készülök újra. Úgy 5-600 ft között volt.
3090. kati_1975 (válaszként erre: 3089. - Michelle.r)
2012. szept. 2. 22:04
Köszi, igen, nekem mindkét cím jó lenne. Az Oktogonnál is patikából? Mennyibe kerül fél liter?
3089. michelle.r (válaszként erre: 3088. - Kati_1975)
2012. szept. 2. 21:59
Én az Oktogonnál szoktam venni, éppen fél litert, illetve Óbudán, a Lajos utcában, a Kolosi tér mellett a homeo Patikában. Remélem budapesti vagy ;)
3088. kati_1975
2012. szept. 2. 21:56
Hol tudtok venni nagyobb mennyiségű ricinusolajat? Kb fél literre lenne szükségem, de a patikában ennyit nem adtak. Webáruház is jó lenne nekem...
3087. ene1986 (válaszként erre: 3086. - Kicsivihar)
2012. szept. 2. 17:24
És legalább méz illatú volt a hajad tőle? :)
3086. Kicsivihar (válaszként erre: 3085. - Ene1986)
2012. szept. 2. 16:14
Szerintem a tojást simán hagyd ki. Attól tényleg nagyon büdös tud lenni a haj, de nekem a méztől is az volt.
3085. ene1986
2012. szept. 1. 11:47
Sziasztok! Én egy kérdéssel jöttem. Nagyon hullik a hajam s már három alkalommal kentem a hajamra ricinusolaj-tojássárgája keveréket. Viszont ritka büdös marad tőle a hajam, pedig kétszer is megmosom s még balzsam is megy rá. Olvastam, hogy hideg vízzel kell leöblíteni, de nekem az sem vált be,szag maradt. Valakinek valami tipp ellene? Bár a cserén gondolkozom, tojás helyett méz, ha nem sikerül kiküszöbölni a problémát. Előre is köszönöm
2012. aug. 31. 08:36

Én úgy kenem a hajam tövét, hogy az üvegcse száját ráfordítom 2 ujjamra, és rákenem. És tincsenként megyek tovább, mint hajfestésnél. Persze nem olyan precízen:)


Szerdán bekentem az öcsém haját is. Neki is göndör, de neki olyan mint a drótkefe, és emiatt nehezen szellőzik a fejbőr, és hát szaga van... közvetlenül hajmosás után is:S

Na szóval, rákentem, éjszaka rajta hagyta. Másnap semmi szaga nem volt! Szóval nála is rendszeresíteni fogom, és a következő áldozat anyukám:) Neki nagyon kevés haja van, és a fejbőre is problémás.

Majd írom a fejleményeket.


De lenne egy kicsit más jellegű kérdésem. Használ itt valaki természetes alapanyagokat hajápolásra? Ezekre gondolok:

[link]

[link]

Ezekből is szeretnék majd hajpakolást csinálni.

3083. Peggy73 (válaszként erre: 3082. - Lulill)
2012. aug. 30. 22:36

Hajfestő ecsettel kenem. Úgy jó bőven jut az olajból a tövekre. A hosszára viszon csak teszek a kezembe egy kis olajat és belekenem a hajamba. Aztán megpróbálom egyenletesen eloszlatni.

Van aki csak egyszerűen a kezével viszi fel a hajtövekre is. Ennek az előnye, hogy a felvitel közben már jól át is tudod masszírozni a fejbőrödet, ami élénkíti a vérellátást, ezáltal segíti a hatóanyagok felszívódását.

3082. Lulill
2012. aug. 30. 21:45

Hosszúhajúakhoz lenne kérdésem: Ti hogyan tudjátok mindenhol bekenni a hajtöveket? Tincsenként ahhoz hasonlóan, ahogy hajat fest az ember?


Amúgy én is egy keveréket csinálok a hajamra: olívaolajat, ricinusolajat, kókuszolajat, jojobaolajat, pici kakaóvajat, geránium illót, szantál és levendula illót keverek össze. A tövekre meg csak a ricinust próbálom kenni.


De apunak is kenem a fejét. :) Ma kapott a ricinusolajba egy kis kakukkfű illót is mert azt olvastam , hogy az jó a kopaszodásra.. Majd meglátjuk. :) Ha valakinek van tapasztalata illókat is megírja azt megköszönöm. :)

2012. aug. 27. 11:41

Sziasztok!

Én is nemrég kezdtem el olajokkal ápolni a hajam. Göndör, vállig érő hajam van, és épp növesztés alatt áll. És mint minden göndör haj, az enyém is elég száraz (nagyon száraz)

Az elmúlt 3 hónapban csak kókuszolajat tettem rá, és egész éjszakára rajta hagytam. Nem mertem kipróbálni a ricinust, mert féltem, hogy nem fogom tudni kisuvickolni a gyapjamból :D

Aztán múlt héten úgy döntöttem, hogy tovább fejlesztem a hajápolást, és elmentem a patikába ricinust venni, illetve vettem olívaolajat is.

És most azt csinálom, hogy ricinusolajjal bekenem a hajtöveket, és átmasszírozom.

Utána ricinusolajból, extra szűz kókuszolajból, és extra szűz olívaolajból csinálok egy mixet, ezzel bekenem a hajamat a tövétől egészen a végéig. Ráhúzok egy fóliát, egy jó vastag téli sapkát (hogy melegen tartsa éjszaka), a biztonság kedvéért letakarom a párnámat törülközővel.

Ma reggel mostam le a második ilyen pakolást, és a hajam gyönyörű fényes!

Annyi, hogy 2x át kell mosni, hogy kijöjjön rendesen az olaj. Ami erre nekem nagyon jól bevált, az a Schauma Repair & Pflege, és a Schauma Oil Intense samponok. De 2 mosás után semmi zsíros érzés nem marad, és azt vettem észre, hogy az amúgy zsírosodásra hajlamos hajam 4 nap után sem zsíros :O

Viszont én nem tudom megtenni, hogy hetente 1x mosom csak meg, mert a göndör fürtökből 4 nap után bozont lesz.

3080. Bonycicus
2012. aug. 23. 10:02
Sziasztok! Tegnap tettem fel az első rici pakolásomat éjszakára! Dauerolva van a hajam persze nem látszik belőle semmi csak picit dúsabbnak látszik tőle a hajam de most nagy örömömre előhozta a hullámokat az olaj és most tök happy vagyok :)
3079. KiViktória (válaszként erre: 3077. - Kiraman)
2012. aug. 22. 22:37

Szempillára és szemüldöre teszek minden nap (pontosabban minden este)

Éjszakára bekenem, reggel lemosom ami megmaradt és napközben szabadon van.

Aggaszt, hogy a szemöldököm csak nem akar kinőni...

3078. 14c8e51490 (válaszként erre: 3077. - Kiraman)
2012. aug. 22. 20:58
Neked is sok sikert :) Az én hajamon sokat javított ez az négy pakolás, ami eddig volt. Mostmár én is a növekedést várom. Takács Nóra egyik műsorában mondta, hogy heti 2x most hajat, de csak 1x tesz rá pakolást és így is hatásos. Én is átállok mostmár a heti 1re.
3077. Kiraman
2012. aug. 22. 20:44

Sziasztok! :)

Én szempillára, szemöldökre többször teszem, mint heti 2, de nem is minden nap. Szerintem az se jó, ha minden nap tesszük rá ezt a sűrű olajat, bármilyen hatásos is, de levegőznie kell a szőrtüszőknek, szerintem kell neki pár olyan óra, amikor semmi sincs rajta. De ez csak az én véleményem, nem vagyok orvos :)

A hajamra heti kétszer teszem, de pl. kutyasétáltatás után, ha tiszta por, fű lesz a hajam, olyankor kénytelen vagyok még egyszer meg mosni a hajam, és akkor nem szoktam rá tenni, mivel nincs 5-6 órám állni hagyni rajta. De lehet nekem is rá kellene szoknom a heti 1re, és a második hajmosás meg nélküle lenne, amikor szükség van rá. Heti 3,4 hajmosást nem igényelne a hajam, csak nem fekszem be az ágyba este poros, füves, kutyás fejjel :))

De ha heti egyre szoknék át, meg attól félnék nem lenne látszata és hatása, mivel mell alatti hosszúságú a hajam. Amúgy ez a heti kettő után, mintha puhább, könnyebb lenne a hajam. A végein még nem láttam hatását, habár amúgy se volt sok baj a végeivel, átlagosan csak. Minden esetre kíváncsi vagyok fog e nőni tőle a hajam, mert én e célból kezdtem el :)

Sok sikert minden kedves próbálkozónak :)

3076. KiViktória (válaszként erre: 3069. - Lulill)
2012. aug. 22. 19:25

El is felejtettem megköszönni a linket :)

Tényleg hasznos oldal, köszi :)

3075. 14c8e51490 (válaszként erre: 3074. - KiViktória)
2012. aug. 22. 15:24
Tényleg? Ezt én nem olvastam sehol. De ha így van, akkor heti 1x fogom én is.
3074. KiViktória (válaszként erre: 3073. - 14c8e51490)
2012. aug. 22. 15:18

Akkor lehet, hogy jobb lenne csak heti 1x kenned, nem?

Én is azon gondolkodom, hogy 2x csináljam-e vagy jobb lenne 1x...

Azt olvastam, hogy a sűrű használat miatt hullani kezd.

2012. aug. 22. 14:20
Én ma teszem fel a negyediket :) Reggel viszont azt vettem észre fésülködésnél, hogy valamivel több hajam hullott ki :( Remélem csak a kánikula miatt, megizadt és összeragadt, ez lehet az oka. Szempillára úgy olvastam valahol, hogy minden este kell kenni és nem kell lemosni.
2012. aug. 22. 13:29

Én ma teszem fel a 2. pakolást :)


A szempillámra én naponta kenem. Láthatóan sűrűbb lett, de szerintem a hossza maradt a régi.

Ja és ajakápolónak is kiváló :)

3071. Lulill
2012. aug. 22. 00:23

Miután megszáradt a hajam nagyon selymes és a párom szerint dúsabb lett. :> Illetve nem csomósodik annyira és egyenesebb is lett. (Tipikus szénakazal, kusza, kócolódó hajam van.) Már alig várom a következő hajmosást, hogy feltehessem előtte a pakolást a hajamra. :) Bár mostanában tökéltem el, hogy rászoktatom a hajam a heti 1 mosásra.


A szempillámon majd én is bevetem. Arra milyen gyakran kenitek fel a ricinusolajat?


Örülök, hogy rátaláltam erre a topicra. :)

2012. aug. 20. 12:11

A szempillám már már 3x bekentem és úgy vettem észre, hogy sűrűsödött. Majd ha ki lesz festve a szemem, dobok róla képet :)

Lulill, várom a ti tapasztalataitok továbbra is :)

3069. Lulill (válaszként erre: 3063. - KiViktória)
2012. aug. 20. 01:19

Ajánlom a www.lukreciakencei.hu oldalt, itt több natur kozmetikum receptje megtalálható - samponé is és a kérdésekre mindig válaszolnak. :) Én nagyon szeretem. :))


Amúgy ma tettem fel az első ricinus olajos pakolást a hajamra. Igaz több mindennel kevertem (olíva olaj, kakaóvaj, shea vaj, kókusz olaj, jojoba olaj, levendula, szantál és geránium illóolajokkal). Most szárad, kíváncsi vagyok az eredményre.

De apunak is csináltam egy olíva- és ricinus olajos keveréket, amit rákentem a fejére ott ahol kopaszodik. Kíváncsi vagyok az eredményre, hogy mikor lesz látható. :) Ha beválik neki esek a párom hajának is. :]

2012. aug. 19. 22:39
Még annyit, hogy nekem annyira hullott, hogy a párom minden hajmosás után amikor látta a rengeteg hajat a kádban, megígértette velem, hogy elmegyünk orvoshoz, mert tuti valami betegségem van. Szóval, ha nem is fog gyorsabban nőni, nekem már azért megéri a macera, mert nem hullik :)
3067. 14c8e51490 (válaszként erre: 3066. - KiViktória)
2012. aug. 19. 22:30
Kb. 20 ml ricinusolajhoz 1-2 teáskanál napraforgó olajat teszek, ennyi. Felmelegítem, és az ujjbegyeimmel bemasszírozom a fejbőrömbe, aztán egy kis vattacsomóval eloszlatom a haj hosszán is. (kb vállig ér a hajam). Betekerem zacsival, törölközővel, ma pld. 6 órát állt rajta, de a multkor egész éjjel rajta hagytam. Képet jelenleg nincs mivel csináljak, a kamerás telónk a párommal együtt 2000 km-re van. Van néhány fényképem, ami májusban készült, azok közül keresek egyet, ahol látszik jól a hajam hossza, és majd a 10. pakolás után összehozok egy fotót. Én a növekedést várom nagyon :)
3066. KiViktória (válaszként erre: 3065. - 14c8e51490)
2012. aug. 19. 22:07

Juj, de jó :)))

Nekem is erősen hullott mostanában, főleg, mikor göndörre szárítottam. Kíváncsi vagyok, hogy ez elmúlik-e.


Teszel majd fel képet a hajadról?

Én lefotóztam ma és persze fogom folyamatosan minden pakolás után. Ha látszik jelentős változás, akkor mindenképp dobok fel.


Amúgy Te csak az olajat kened fel, vagy teszel hozzá mást is?

2012. aug. 19. 21:25
Nekem ma volt a harmadik ricinusolaj pakolásom és sokat javult a hajam. A hajvégek egészségesebbek, a hajam szép, fényes és dúsabbnak tűnik. De amitől a legjobban elvagyok ámulva, hogy nem hullik. Évek óta hullott, mosáskor, fésülködésnél rengeteg, most meg csak ámulok, hogy alig van pár szál a kefében. Múlt héten kezdtem a ricizést, hetente 2x-re tervezem. Remélem a növekedés is beindul hamarosan, szerintem most "gyógyulgat" :)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook