Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? fórum

Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
3124. michelle.r (válaszként erre: 3122. - B892d196e8)
2012. szept. 24. 17:59
Háááááááát, ha vasalt-hatású lenne, abba nem hagynám. De most nem göndör, de nem is egyenes, valahol a kettő között, amit utálok :)
3123. michelle.r (válaszként erre: 3121. - Cséká11)
2012. szept. 24. 17:58

Először is egy vérképet, mert az nem lehet véletlen, hogy ennyire hullik. Utána jöhet minden más.


Nekem pl. azonnal abbamaradt, talán a második rici-kezelés után.

3122. b892d196e8 (válaszként erre: 3116. - Michelle.r)
2012. szept. 24. 15:08
Hát nekem el kellene kezdenem hennázni,ha egyenesíti a göndörséget és akkor vasalnom sem kellene a hajam:)
3121. cséká11
2012. szept. 24. 13:35

Helo!


Bocs,hogy ilyen hülyeséggel a közepébe vágok, de csak nekem vannak rossz tapasztalatim a ricinusolajról?:-/


kb 3 hónapja kezdtem használni, mert kicsit hullott a hajam mg amúgy is ráfért volna egy kis erősítés. Heti egyszer olívaolajjal keverve raktam fel, csak hajtövekre, kb 4-5 órákra. Szilikonmentes samponnal le, pici kókuszolaj utána. Tök jól hangzik nem? Ehhez képest, semmit de tényleg semmit nem nőtt a hajam ( havonta 1 centit vágok vissza ), állítólag szebb lett, a hullás sem maradt abba sőt, rosszabb lett! Amikor mostam le a ricinust (csak akkor ) láttam, hogy elképesztő mennyiségű hajam hullik ki. Fésűben soha nem maradt annyi, mint ami a lemosáskor jött ki. Az utolsó ilyen múlt héten volt, úgy döntöttem nem használom többet, bár nem csodálkozom, nekem semmilyen "csodaszer" nem szokott segíteni..-.-


Kérdés: mit használjak helyette, ami megfelelően ápolná a hajam? Tojássárgája? Sör? Vagy valami drogériás termék?:) Köszi szépen előre is:)

3120. michelle.r (válaszként erre: 3118. - Kicsivihar)
2012. szept. 23. 20:14
Igen, sajnos ezt igazolni tudom :(. Remélem, visszanyeri eredeti formáját. Egyébként úgy gondolom, sokat teszek érte, hogy az a kb. kéthavi festés ne tegye tönkre. Soha többé henna!
3119. Cicus97
2012. szept. 23. 09:59

Szia!

Én tegnap előtt próbáltam ki először.Nagyon jó fényes,sima,könnyű lett a hajam tőle.Szempillámra is használom,szépen megadta a színét :)Íme egy hasznos cikk :

[link]

2012. szept. 22. 23:12

Michelle, örülök, hogy írtad ezt a göndör haj dolgot. Illetve dehogy örülök, mert én is hennával szerettem volna festeni a hajam, de nekem alapból göndör, és nem szeretném, hogy kiegyenesedjen.

Egyébként már máshol is olvastam, a göndör hajúak nagy részének ez a tapasztalata, hogy kiegyenesíti a fürtöket:(

3117. michelle.r (válaszként erre: 3092. - Kicsivihar)
2012. szept. 21. 10:45
Tuti, hogy nem ;)
3116. michelle.r (válaszként erre: 3111. - 14c8e51490)
2012. szept. 21. 10:41

Hennával nem lehet feketére festeni. Legalábbis nekem mindig kikopik az indigo és három-négy hét múlva elkezd vörösödni az egyébként egészen sötétbarnára festett hajam.

Ha fekete hennát találsz, az viszont tele van mindenféle katyvaszokkal.


Én egyébként most készülök leállni a hennáról, mert amióta azzal festem, kezdi elveszíteni a göndörségét. Valaki tapasztalt még ilyet?

3115. Milli10
2012. szept. 21. 09:32
Szőkítés(tőfestés)után közvetlenül feltehetem a ricinus pakolást?
3114. Peggy73
2012. szept. 8. 23:47

Ezt találtam a kókuszolajról:

A kókuszolaj az egyik legjobb kémiai anyagoktól mentes hajkondicionáló. Ereje részben a közepes láncú zsírsavak ellen harcban rejlik. Egyedi zsírsavai nagyon kicsi molekuláris struktúrában vannak jelen, éppen akkorák, hogy szabadon átjutnak a virusok sejtjein és elpusztítják. Sőt könnyedén áthatolnak a haj sejtmembránjain is. Ez teszi lehetővé a tápláló olajnak, hogy felszívódjon a hajgyökereknél és belülről mélykondicionáljon. Míg más hajkondicionálók kívülről befelé dolgoznak, a kókuszolaj belülről kifelé.Másik fő előnye, hogy nagymennyiségű antioxidánst tartalmaz, melyek védelmet biztosítanak a szabadgyökök kárt okozó hatásától, így a hőtől és a környezeti károsodástól.

3113. Kiraman
2012. szept. 8. 22:40

Köszönöm a gyors válaszokat :)

Szerintem ki fogom próbálni, és majd látom a hajvégekre jó e :)

Igaz, tegnap dicsérte meg egy mesterfodrász a hajam, de én arra adok amit látok, és nem amit más mond, szóval a hajvégeimre mindig vigyázok, ezért voltam kíváncsi a kókusz olajra :)

3112. Peggy73 (válaszként erre: 3111. - 14c8e51490)
2012. szept. 8. 18:47

:)

A henna az egy növény, aminek a porrá őrölt leveléből készült masszával lehet hajat festeni. A vörös szín különböző árnyalatait lehet vele elérni, de a végeredmény természetesen függ a hajad alap szinétől is. Feketére/sötét barnára is lehet vele festeni a hajat, ha indigót adsz hozzá.


De a vegyi és a hennás festés közt el kell telnie minimum 3-6 hónapnak!

3111. 14c8e51490 (válaszként erre: 3110. - Peggy73)
2012. szept. 8. 17:53
Köszi :) Most épp a te naplódnak estem neki :) Annyi infó van ezekkel az olajpakolásokkal kapcsolatban, hiába olvastam annyi mindent, már semmire nem emlékszem :) A ricinus az marad, én decemberre szeretnék kb. 10 centis növekedést, na meg megállítani a hullást. Erről a hennás hajfestésről még semmit sem tudok, azt sem tudom mi az, de most ennek is utánanézek, mert havonta kell fessem sajnos, ráadásul feketével, ami még károsabb mint a többi, állítólag.
3110. Peggy73 (válaszként erre: 3109. - 14c8e51490)
2012. szept. 8. 15:52

Mondjuk. :)

De nincs erre kialakult recept. Kinek mi válik be, csak kisérletezgetéssel derül ki :)

Én pl nem kenem a ricinust a hajvégemre, csak a fejbőrre, mert úgy éreztem, szárítja a hajvégeimet. De van aki meg az egész hajára keni.

Rákereshetsz hajasnaplókra (haj, rici, henna stb keresőszavakkal) sokan írjuk le a tapasztalatainkat a különböző olajpakolásokkal és a hajunk ápolásával kapcsolatban.

2012. szept. 8. 14:21
Milyen arányban keverjem a ricinusolajat a kókusszal? Fele fele?
3108. Peggy73
2012. szept. 7. 20:15

A kókusz olajat bioboltokban/webboltokban kapni.

Kb 1800-2000Ft/100g Csak arra vigyázz, hogy hidegen sajtolt, szűz kókuszvajat vegyél. A szűrtet főzésre használják leginkább.

Isteni kókusz illata van! :)

3107. babyyy
2012. szept. 7. 19:59
Nekem jelenleg ricinusolaj-kókuszolaj-rozmaring illóolaj keveréke van a hajamon :)
3106. babyyy (válaszként erre: 3104. - Kiraman)
2012. szept. 7. 19:42
Kókuszolajat bioboltban tudsz venni. Ami hajra jó, az a hidegen sajtolt,szűz olaj, ami elég drága. Én kétezer valamennyiért vettem 500 ml-t.
3105. Kicsivihar (válaszként erre: 3104. - Kiraman)
2012. szept. 7. 19:26

Én ezt használom:

[link]


De ezt is használtam már, ez egy kicsit olcsóbb, és 2x akkora kiszerelés, mint a másik:

[link]


Más: ma elmentem a Mediline-ba, és vettem almaecetet, olyan sokan dicsérik, hogy milyen jó öblítő hajmosás után. Viszont sokan írják, hogy érdemes tenni bele illóolajat is, úgyhogy vettem jojoba, argán, és makadámia olajat is. Nem bírtam ki, hogy ne tegyek belőle a hajamra, összekevertem pár cseppet mindegyikből, és a hajam végére kentem. Naggyon puha lett a hajam, szóval ezt is jó szívvel ajánlom mindenkinek:)

3104. Kiraman
2012. szept. 7. 15:58
És a kókusz olajat is be lehet szerezni patikában? E téren tudatlan vagyok, de fel keltettétek a figyelmem. És árban kb. mennyi mégis, meg egyáltalán mennyiségbe hogyan lehet venni, mennyit egyszerre?
3103. Peggy73 (válaszként erre: 3101. - 14c8e51490)
2012. szept. 7. 15:10
Akkor mindenképpen kukába a rossz olajjal! ;)
2012. szept. 7. 10:06
Amúgy itt is gyógyszertárakban kapható, meg vannak spéci boltok ahol csak növényi alapú olajak, kozmetikumok kaphatók, a rosszat pont egy ilyen boltban vettem.
2012. szept. 7. 10:05
Én Romániában élek, eddig 3 félével találkoztam, mármint 3 különböző cég gyártmányával. Kettő nagyon jó volt, a tegnapi pakolást ma reggel lemostam és végre megint szép fényes, puha a hajam, van esése. Az egyik viszont semmit nem csinált a hajammal, megjegyeztem a cég nevét és nem veszek többet olyat. Ma pedig veszek kókuszolajat, azt is kipróbálom :)
3100. Peggy73 (válaszként erre: 3098. - 14c8e51490)
2012. szept. 7. 09:22

Hol vetted? A naplókat olvasgatva úgy látom, hogy a többség egyszerűen bemegy a gyógyszertárba, és onnan szerzi be a napi betevő ricinus adagját))

Próbáltad kombinálni más olajjal együtt? Pl a kókusz olajat is ajánlják hajápoláshoz.

Vagy akár ki is válthatod a ricinust vele. :)

3099. Peggy73 (válaszként erre: 3097. - Peggy73)
2012. szept. 7. 08:34

Jaj, miket írok! :/

*ezérT

2012. szept. 6. 21:59
Sziasztok, nekem sajnos rossz híreim vannak, kb. a 6-odik pakolás után már semmi hatása nem volt, vagyis nem fénylett, nem volt puha és ugyanúgy hullott, mint régen. Arra gondoltam, talán azért, mert nem ugyanazt a terméket vettem, mint az első pakolásoknál. (Nem találtam olyat). Most épp rajtam van megint egy pakolás, reggel lemosom, ha nem lesz hatása, azt hiszem abbahagyom :(( Pedig eleinte szuper volt a hajam tőle, sokat nőtt is és egyáltalán nem hullott, nem tudom most mi történhetett :( Holnap megírom a mostani pakolás eredményét.
3097. Peggy73 (válaszként erre: 3095. - Kiraman)
2012. szept. 5. 05:37
Első alkalommal mikor kipróbáltam a ricinust, én is úgy éreztem, mint ha szárítaná a hajvégeimet, ezér a hajamra nem is kenek ricinust, csak a fejbőrömre. :)
3096. Peggy73 (válaszként erre: 3094. - Ene1986)
2012. szept. 5. 05:32

Mások naplójában is olvastam, hogy büdös maradt a hajuk a tojás után. Eddig ezt nem tapasztaltam, de lehet csak azért, mert nem érzem büdösnek. Meg a henna illat, ami a vizes hajamból árad (hennával festem a hajam), sok mindent elnyom. De van aki a henna szagától rosszul lesz. Én imádom. :)

Olvastam olyat, hogy a tojást hűvösebb vízzel kell kimosni, akkor nem(?) lesz büdös. Nem tudom, hogy a samponod befolyásolja-e a szagát.


A pakolásom: ricinus, extra szűz oliva olaj, tojás sárgája, méz, 1 kk henna. Ezt kenem a fejbőrömre, a hosszára oliva olajat, és Dabur Vatika hajolajat teszek. Álltalában egy éjszakára fent hagyom. Kimosni a DM-es Baby Love samponnal szoktam (a henna miatt nem ajánlott vegyszeres dolgokat használni), balzsamot ritkán használok, akkor is Alverde-t.

3095. Kiraman
2012. szept. 4. 21:48
Nekem azóta, mintha jobban töredezne a hajam vége... fene tudja, használjam e tovább, vagy hagyjam abba. De sok sikert mindenkinek! :)
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook