Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? fórum

Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
1624. CsillagTM (válaszként erre: 1623. - Piciici)
2011. jan. 25. 10:49
okés, köszi! félek a tojástól, úh marad a rici+oliva verzió:) és akkor minden gyógyszertárban kapható vajon?
1623. piciici (válaszként erre: 1618. - CsillagTM)
2011. jan. 24. 21:25

Én az elején úgy csináltam, hogy: ricinus+olivaolaj+tojássárga

A tojástól lett egy furcsa szaga a hajamnak, ami napokkal később is érződött, még a második hajmosás után is.

Most csak ricinus+oliva keveréket használok. Könnyebben fel lehet vinni a hajra. Szerintem jó:)

Amúgy valóban ki kell tapasztalja mindenki saját magának. Lehet neked tetszene tojással, de olivaolajjal nem:P szóval próba-cseresznye:)

1622. Csigusz 79 (válaszként erre: 1621. - Pirinyo79)
2011. jan. 22. 02:15
De aranyos vagy :o) köszi.
1621. pirinyo79 (válaszként erre: 1619. - Csigusz 79)
2011. jan. 21. 21:40

Neked köszönhetem hogy rákattantam a ricire :)))

Olyan sok hasznos ötletet adtál!

Na jó nem fényezlek tovább így is fényben úszol. :)

1620. anicco
2011. jan. 21. 21:14
most van a második pakolás a fejemen.. remélem mihamarabb észrevehető lesz a hatása:))
1619. Csigusz 79 (válaszként erre: 1618. - CsillagTM)
2011. jan. 21. 20:59
Mindenkinek más jön be.
1618. CsillagTM
2011. jan. 21. 20:55
okéoké, de akkor melyik a legjobb: simán, étolajjal, olivaolajjal v tojással?
1617. Hettii (válaszként erre: 1615. - CsillagTM)
2011. jan. 21. 20:22
Szerintem is tuti recept mindegyik, bár vannak olyan emberek, akik tojást tettek bele és megbánták.
1616. 4327a8e017 (válaszként erre: 1613. - CsillagTM)
2011. jan. 21. 13:24
azért olvastál több "tuti receptet", mert mindenki arra a keverékre esküszik, amit ő használ. szerintem próbáld ki valamelyiket, nincs mit elrontani, csak olaj (és tojás/méz) kerül a hajadra, nem domestos...
1615. CsillagTM (válaszként erre: 1613. - CsillagTM)
2011. jan. 21. 12:28
reagálj erre is kérlek, köszi nagyon!
1614. Hettii (válaszként erre: 1612. - CsillagTM)
2011. jan. 21. 11:52

a színváltozásról... hát valakinek kicsit vörösebb árnyalata lett a haja, de szerintem legtöbbünknek nem. Festés után nem szabad pár napig használni a ricinust, mert elvileg ki veheti a színét. Ilyen, hogy allergiás reakció, meg hajhullás nem hiszem.

Az első pár alkalomnál lehet, hogy kicsit több hajszálad fog kijönni a ragacsos olaj miatt, de nem azért, mert ez lenne a hajhullás forrása.

1613. CsillagTM
2011. jan. 21. 11:49
és akkor mondanátok egy tuti receptet? mert sok félét olvastam...keverik étolajjal, olivaolajjal, tojássárgájával...és a keverési arányok, illetve a fennhagyási idő is tök változó volt az általam olvasott honlapokon...előre is köszi!
1612. CsillagTM (válaszként erre: 1611. - Hettii)
2011. jan. 21. 11:24
oké...szóval semmi hajhullás, színváltozás, allergiás reakció, mittomén...
1611. Hettii (válaszként erre: 1610. - CsillagTM)
2011. jan. 21. 11:18
növesztésen és dúsuláson kívül semmi :)
1610. CsillagTM
2011. jan. 21. 11:02
ugye a ricinusnak nem lehet semmi mellékhatása a hajon és a szempillán?
1609. Tardosi
2011. jan. 15. 16:23
Készen vagyok. Na nem maga a hajmosás tartott eddig. Elintéztem mindenfélét :D Nem érzem, hogy benne maradt volna, igaz 3x mostam át(alapból is 2x szoktam) biztos ami biztos alapon tettem a hajamra pakolást is, hogy ki tudjam fésülni és hajvégápolót is :D (ezektől eddig is lágy volt és selymes de) most mint ha még puhább lenne! Remélem a sűrűségén és a hosszán is észrevehető lesz nemsokára a javulás! (fodrászpárom tanácsára én 5 naponta mosom, talán így is látványos lesz)
1608. Tardosi (válaszként erre: 1606. - Nusi85)
2011. jan. 15. 15:40
Én is azzal csináltam elől. Hátra meg csak öntögettem :D Most megyek zuhanyozni és lemosom. Bírnám még csak időm nincs. Kíváncsi vagyok!
1607. zsuzso100
2011. jan. 15. 15:27

Ezt most találtam:


Hajnövesztő keverék

Hozzávalók:


* 5 teáskanál nyírfalevél

* 5 teáskanál csalánlevél

* 5 teáskanál porított bojtorjángyökér

* 2 teáskanál levendulavirág

* 5 teáskanál fűzfakéreg

* 5 teáskanál kamillavirág


A szárított gyógynövényeket keverd össze, és egy liter vízzel forrázd le, majd hagyd állni legalább 20 percet. Ezzel a főzettel masszírozd át a fejbőrt hajmosás után. Egy héten legalább kétszer használd a hajnövesztő főzetet.

1606. nusi85 (válaszként erre: 1605. - Tardosi)
2011. jan. 15. 14:35
Nem tudom kinél olvastam annak idején, hogy ő fecskendővel adagolja a fejére. Nekem ez megtetszett és kezdetektől fogva így csinálom. Nincs pacsálás és trutymákolás, tényleg jó!
1605. Tardosi
2011. jan. 15. 13:12
Felkentem. Nem volt egyszerű. A szempillámra is. Most mindenem ragad, viszket és folyik is. Nagyszerű :D Remélem nem fölöslegesen szenvedek!
1604. Szetii
2011. jan. 13. 21:58
Na, kérem, túl is vagyok az első tortúrán. Kb. 3,5 órát állt a fejemen a trutyi, és 3 mosás után sem érzem azt, hogy 100%-osan sikerült kimosni. Úgy néz ki, mintha nagyon száraz lenne, közben meg a tapintása olyan, mint amilyennek egy olajosabb hajvégápoló után lennie kell. Reménykedem, hogy holnapra helyre jön. Kíváncsi vagyok, nálam használni fog-e! :)
2011. jan. 13. 20:15

* Hozzászólás szerkesztése

* Hozzászólás törlése

* Hozzászólás jelentése

* Hozzászólás az előzmény idézésével


ruicinusolaj


HozzászólásSzerző: hollyka » 7 perccel ezelőtt

1) Eltünteti a szemölcsöket, mégpedig úgy, hogy este és reggel körülbelül hússzor enyhén dörzsöljük azokat ricinusolajjal, hogy az behatoljon a kinövésbe.

2) Bőrfekélyesedésnél a ricinusolaj szintén eredménnyel használható.

3) Az idősebb bábaasszonyok az újszülött nehezen köldökét ricinusolajjal kenik be.

4) Ricinusolajjal masszírozzák az anyák mellét, hogy növeljék a tejhozamot.

5) A szem vörösességét vagy irritációját egy csepp ricinusolajjal szüntetjük meg, mely egyben megkönnyebbülést is hoz.

6) Kisgyermekeknél a haj nem kielégítő növése esetén kétszer hetenként, lefekvés előtt ricinusolajos bedörzsölést alkalmaznak, és azt másnap reggel samponos mosással távolítják el. Ha a kezelés eredményeként a haj rendesen kezd el nőni., a bedörzsölést kéthetente vagy havonként folytatják.

7) A szempillák sűrűsödését és meghosszabbodását úgy érhetjük el, hogy hetenként háromszor lefekvés előtt ricinusolajjal kenjük be azokat, ugyanaz az eljárás alkalmazható a szemöldöknél is.

8) A vadászkutyák látásában zavarok állhatnak elő, ha magas fűben tartósan kénytelenek szaladgálni. Ilyen esetekben a ricinusolajos kezelés hozza rendbe a kutya beteg szemét.

9) Hörghurut (bronchitis) esetén a mellre két kanál ricinusolaj és egy kanál terpentin keverékét alkalmazzuk. A keveréket úgy készítjük, hogy felmelegített ricinusolajhoz adjuk hozzá a terpentint. A keverékkel bemasszírozzuk a beteg mellét és betakarjuk. Enyhébb esetekben este lefekvéskor, súlyosabb esetekben naponta háromszor alkalmazzuk.

10) Számos farmer házában a ricinusolaj állandóan kéznél van, azok, akik a népi gyógyászat gyógymódjait ismerik vágásokra, horzsolásokra vagy sebekre egy toll segítségével ricinusolajat kötnek.

11) A külsődleges aranyér ricinusolajjal kenve megpuhul és visszahúzódik.

12) Lábainkat túlterhelésük esetén hetenkét kétszer vagy gyakrabban lefekvés előtt ricinusolajjal bekenjük, bedörzsöljük, és rövid pamutharisnyát húzunk rá. Lábainkat másnap reggel pihenteknek érezzük, a fáradság érzése eltűnik és a láb bőre bársonyos. Tyúkszemek és bőrkeményedések puhításánál a ricinusolaj kiváló eredménnyel alkalmazható, megszünteti a fájdalmakat. Általában tyúkszemek specifikus gyógyszer


izületi gyulladások elleni szer, gombaölő szer, lágyító/puhító szer, oxitocin (többek között a szülés megindításában használják)

Aranyérbántalom esetében is alkalmazható, mint kiegészítő kezelés.


Ízületi gyulladás: Hagyományosan azoknál a személyeknél használják, akiknél az ama és a váta dósa keveredik. Ez úgy nyilvánul meg, hogy a csontok és az ízületek bedagadnak, deformálódnak, ami miatt fájdalom jelentkezik. A ricinusolajat általában külsőleg alkalmazzák, és csak olyan betegségeknél alkalmazzák belsőleg, mint az isiász, ízületi gyulladás, köszvény, valamint a paralízis.


Daganatok: Mindennemű lerakódás és kitapintható daganat esetében külsőleg szokták alkalmazni. Ilyen eseteknél forró borogatást kell alkalmazni a mellkas, máj, has, medence felületén. Bármilyen ciszta, gyulladás, tumor vagy daganat megjelenése esetén ezt az eljárást alkalmazzák.


Szem: A szem kezelésében a ricinusolajat úgy alkalmazzák, hogy a páciens szemébe öntik. Ezzel az olyan betegségeket kezelik, mint az árpa, kötőhártya-gyulladás, valamint ez a gyógykezelés a szembe jutott különféle szennyeződések eltávolítására is szolgál egyben.


Bőr: A szemölcsök, a bőr és a köröm gombás megbetegedései esetében nagyon hatékony ellenszer. Lágyítószerként használják az olyan bőr kiszáradását okozó betegségeknél, mint a pikkelysömör és az ekcéma.

ha érdekel keresd

1602. Szetii (válaszként erre: 1600. - Nusi85)
2011. jan. 13. 16:05

Egyelőre még én is kicsit lököttnek nézem magamat emiatt, úgyhogy nem tudom, hogyan reagált volna a gyógyszertáros... :D


Én csak 2-3 órára tudom feltenni, sajnos nincs időm (se türelmem) fél napot rajta hagyni. Remélem, azért így is nő majd! A samponomban is van ricinus, vitaminokat szedek, úgyhogy talán lesz látszatja az igyekezetnek!

1601. anicco
2011. jan. 13. 14:15

Sziasztok!

Elolvastam sok mindent, amit itt leírtatok, deh még mindig csak úgy vagyok, mint egy újonnan kibontott kirakóssal: kb tudom mi hol, hogy, hova, deh ez még nem elég ahhoz, hogy készlegyen, meglegyen. Szóval...arra szeretnék megkérni valakit, aki igen tapasztalt ebben (láttam jópáran próbáltátok:D), hogy írja meg nekem lépésről lépésre, hogy mit hogyan szabad illetve nem szabad, kell vagy nem kell csinálni, ha ricinusról van szó. Akár privibe ish jöhet. Ezer köszönet előre ish, remélem én ish érezni fogok valami hatást, mivel hiányolom a régi, szép hosszú hajam - ahogyan ti ish..:( ;)

1600. nusi85 (válaszként erre: 1598. - Szetii)
2011. jan. 12. 20:22
Szerintem nyugodtan megmondhatod, hogy a hajadra kell!:D Az meg, hogy mennyi idő után látható a hatás, szerintem egyénenként változik, én már pl 1 hónap után láttam, hogy gyorsabban nő a hajam.
1599. Zoé24
2011. jan. 12. 20:05

sziasztok!

Ugyan én még nem használom régóta, de mivel gyógynövény, ezért ebből adódóan sok bajunk nem lehet tőle :) heti 2szer nyugodtan használhatjátok, ahogy olvastam, sokan megszállottak :D és akár 3szor is bekenik vele a hajukat :)

szempillára én személy szerint nem merném, több ok miatt is, de ez most nem lényeg ...

1598. Szetii
2011. jan. 12. 20:04

Sziasztok!

Hát én ma vettem ricinusolajat, de nem volt semmi a szitu. Bementem a patikába, kértem a cuccot, erre a gyógyszertáros az atyaúristenért is rá akart beszélni, hogy ricinus helyett Guttalaxot vigyek, mert az kíméletesebb... :) Azért nagy-nehezen kidumáltam a dolgot, hogy az én szervezetem csak a ricinust bírja stb. Holnap jön a pudingpróba! :) Remélem, nálam is begyorsítja a növekedést!


Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy mennyi idő után várható látható hatás?


Üdv, Szetii

1597. Évibabba
2011. jan. 12. 07:56

sziasztok!

Nem tudom vissza olvasni:(

Tegnap volt az első ricinus-olajas kúra.

Akkora a sörényem, mint egy oroszlánnak, bedúsította:)

Egyébként hosszú, dús hajam van, csak én még hosszabbat szeretnék:)

fényes, csillog-villog:)

Felmerült néhány kérdésem:

Milyen sűrűn lehet használni? ( én heti 2x mosok hajat, minden hajmosásnál lehet?

Szempillára milyen sűrűn lehet kenni?

Olvastam valahol, hogy a hajtövekre(masszírozva) illetve csak a hajvégekre rakjunk?! ( hát nekem a végére már minden tiszta olaj lett...gondolom ártani nem árt.

Illetve festés után meddig nem lehet használni?

ELőre is köszönöm ha valaki megtisztel a válaszával...

Évi

1596. Tardosi
2011. jan. 11. 23:05

Sziasztok!


Tudom, hogy csak vissza kellene olvasnom de ebben a rengetegben szerintem már lehetetlen.


Nagyon gyenge, ritka a hajam és lassan is nő. Most találtam rá erre az oldalra és nagyon örülök neki:D

Használtam már varga hajcseppet, hairclinic-et (utóbbi jobb volt) de ezeket minden nap kell használni és anyagilag is leterhelnek.


Hajmosásnál hajpakolást és utána hajvégápolót is használok. Az érdekelne, hogy ezek mellett is használhatom-e a ricinusolajat vagy az már megterhelné a hajam?


A párom fodrász és azt a hajpakolást és hajvégápolót használom amiket ő ajánlott de ezt a ricinusolajos dolgot nem hallottam tőle. Azért majd rákérdezek, hogy mi a véleménye :D

1595. Zoé24
2011. jan. 5. 23:33
köszi a tippet:):)
❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook