Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? fórum

Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3274. Pinky097
2013. júl. 9. 21:37
Fejtető :) holnap lemérjük újra kiváncsi vagyok nőtt-e :)
3273. senoritaa (válaszként erre: 3272. - Pinky097)
2013. júl. 7. 22:37
Azt gondoltam :) ugy ertettem h a homlokodtol vagy a fejtetodtol?
3272. Pinky097 (válaszként erre: 3271. - Senoritaa)
2013. júl. 1. 09:40
A hajtövektől a hajvégekig :) a barátom mérte le nekem
3271. senoritaa (válaszként erre: 3270. - Pinky097)
2013. júl. 1. 00:06
Szia :) te hogy mered a hajadat hogy milyen hosszu?
3270. Pinky097
2013. jún. 30. 19:59
Sziasztok! Én eddig 2 ricizésen vagyok túl és a hajam kevésbé zsírosodik, puhább és fényesebb!!:)) Ma lemértük a hajamat és 49 cm.. Remélem sokat nő mert hosszú hajat szeretnék ;)
3269. edike5 (válaszként erre: 3257. - BarbieLady)
2013. jún. 30. 18:30
szia! nekem is nagyon hullik! jobb lett tőle? és sokat nőt? most szeretném ki próbálni! a hajpakolásomba jó ha beleteszem az olajat?
3268. senoritaa
2013. jún. 26. 20:54
Mert van az hogy nott egy csomo baba hajam a ricitol de a hajam hissza inkabb rovid lett....paran azt mondjak h biztos torik a hajam es ami no az leistorik pedig nem vasal,nem szaritom semmi egesznap felvan kontyba kotve a hajam.mit csinaljak hogy ne torjon a hajam??
3267. Peggy73 (válaszként erre: 3265. - Senoritaa)
2013. jún. 9. 12:22

Betekerted folpackal a hajad?

Legközelebb azon kersztűl melegítsd, úgy biztos nem fog rászáradni a tojás. És úgy jobban is szívódnak az olajban lévő hatóanyagok.

3266. 1991L
2013. jún. 8. 22:49

Sziasztok!

Én is beszálltam a hajnövesztők táborába,van naplóm is.Akit érdekel kövesse!:)

3265. senoritaa
2013. máj. 22. 19:39
Sziasztok! Ma volt az elso pakolasom,tojasargaja meg rici de raszaradt a hajamra hiaba szaritottam....igyis fog hasznalni?
3264. Berbooo
2013. ápr. 15. 21:51
hali, ugy tudom jo hajhullas ellen, miért van az hogy az én hajam mig olajos hullik , jo tudom felpuitja a bőrt és akkor sok haj tavozik de akkor hol van a hatás ?
3263. zajax90 (válaszként erre: 3261. - Ditta92)
2013. márc. 5. 07:35
Én is vattával csinálom,úgy szoktam,hogy elválasztgatom a hajamat,mint a hajfestésnél,először elől,majd hátul viszem fel az olajat,majd bemasszírozom a fejbőrömbe,akkor úgyis jut mindenhova.Bele lehet jönni a sokadik pakolás után ^-^.
2013. márc. 4. 21:52
sztem hajfestő ecsettel lehet jol...
3261. Ditta92
2013. márc. 4. 18:30

Sziasztok!

Nagyon sokáig olvasgattam ezt a topikot, és ma végre sikerült nekem egy beszerezni egy üvegcse ricit. Már fel is kentem vattakoronggal, de elég ügyetlenül ment a művelet. Van valamilyen praktikája, hogy hogyan lehet felvinni normálisan, vagy így is meghozza a hatását?:)Legintább a hajtöveken próbáltam eloszlatni, meg egy picit kentem a hajvégekre is, még így is maradt egy kis pakolásom.:)

3260. Hettii
2013. márc. 4. 06:38

Szerintem bőven elég 1-2 órára feltenni.


Hajzsírosodásnál ez történik, de szerintem ugyanez a helyzet akkor is, amikor az olajos hajpakolást rajtahagyjuk hosszú órákig:


A túlzott zsírosodás gátolja a hajhagyma megfelelő ellátását és táplálását. A faggyúmirigy túltermel, visszafolyik a zsír a szőrtüszőbe, bekristályosodik, elzárja a hajhagymát. Ezáltal a hajhagyma nem jut tápanyaghoz és oxigénhez, a hajszál elvékonyodik és kialakul a hajhullás.

3259. BarbieLady (válaszként erre: 3258. - Hettii)
2013. márc. 3. 15:52

köszi a választ :)

az a kérdésem, h nem tudod h ez mitől lehetett?

nekem is elég hosszu a hajam,de jo lenne a vágyálmomat elérni,és még 10 centivel növelném hosszuságát, én akkor nagyon boldog leszek!

a saját hajam most lapockám aláig ér, de nem minden száll sajnos :( oldalt rövidebb :((

de alig várom h elérjem a vágyálmot :)))

amugy most ugy tűnik nagyon jot tett neki hogy egész éjjel rajta hagytam

szted akkor legyen az h minden hajmosáskor tegyem fel,de mittudomén csak 1 órára?

3258. Hettii (válaszként erre: 3257. - BarbieLady)
2013. márc. 3. 10:13

Szia! :)

2 kúrát csináltam. Az elsőt, ha jól emlékszem 10 hónapig csináltam. Ez idő alatt nagyon sokat nőtt tőle a hajam, dúsabb is lett. Ekkor nem hullott a hajam tőle.

Viszont a 2. kúra csak 3 hónapig tartott, mert a rici utáni hajmosásoknál közel 150 hajszálam jött ki és ez már rég meghaladta a napi normális mennyiséget. Miután abbahagytam, lecsökkent 20 szálra a kipotyogott haj mennyisége. Azt figyeltem meg, hogy minél tovább hagytam fent az olajat, annál több hajam jött ki.

3257. BarbieLady (válaszként erre: 3234. - Hettii)
2013. márc. 2. 08:38

szia.! én este tettem fel a vizes hajamra ricinust.és elaludtam "turbánnal" a fejemen :)

most reggel 7kor mostam le, vastagon bebalzsamoztam., fél óra balzsam hatás után leöblitettem, most hagyom h természetes valójában száradjon meg :)

az a kérdésem,h most komolyan hulllik a haj tőle? na neee máár! :(

hát azért használom,h nőljön mint a gomba !

irtad h dusabb lett tőle a hajad, de akkor ez hogy van ? hullott is ,dúsult is?

R.

3256. zajax90 (válaszként erre: 3255. - Evyyy)
2013. márc. 1. 22:13

Nem tudom pontosan,hogy mennyi ideig hullott jobban,de mikor abbahagytam az éjjeli ricinusozást és csak 2-3 óráig hagytam fent,utána hirtelen elmúlt,nálam ez volt a kulcs.

Lehet,hogy meg kéne próbálnod abbahagyni a ricinust egy kis ideig és megfigyelni,hogy akkor is hullik-e.Meg az is lehet,hogy konkrétan a wu2 sampont nem bírja a fejbőröd annyira.

Szerintem biztosan abba fog maradni a hajhullás,de a hajvasalást tényleg jobb hanyagolni.Annyira nem hiszem,hogy rosszul áll a hajad,biztos ki tudsz hozni belőle jó frizurákat így is.

3255. Evyyy (válaszként erre: 3248. - Zajax90)
2013. márc. 1. 20:37
Kb. mennyi ideig hullott tőlle a hajad? Hogy állítottad meg?
3254. Evyyy (válaszként erre: 3253. - Zajax90)
2013. márc. 1. 20:27
Köszönöm a gyors választ! 2 órára hagytam fenn :S Mostmár abba hagyom a vasalást, de nagyon rossz a hajam vasaló nélkül, dús, hullámos és mostmár szálkás is :( Vitaminhiány kizárva, fogorvosnál 1 hete voltam, nincs rossz fogam :P Kicsit pánikolok a hullás miatt, sosem hullt még így :(
3253. zajax90 (válaszként erre: 3252. - Evyyy)
2013. márc. 1. 20:24

Szia,én egy ideig wu2-vel mostam le a ricinust és nem tapasztaltam ilyet.Mennyi ideig hagyod fent a ricinust?Nálam is később kezdett el jobban hullani a hajam az olajtól és azóta csak 2-3 órára hagyom fent,úgy nem hullik.Ha annyira törik a hajad,miért nem hagyod abba a vasalást?Annyira csak nem lehet rossz a hajad vasalatlanul.A szép hosszú hajért mellőzni kell a sok hőhatást.

Egyébként hajhullás lehet vitaminhiány miatt is,vagy valamilyen gyulladás miatt(például ha van rossz fogad).

3252. Evyyy
2013. márc. 1. 20:15
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem... :( Kipróbáltam énis az olajat.... minden rendben volt megvoltam vele elégedve első alkalommal nem lett zsíros tőlle a hajam, nem is hullott egyáltalán. Kb a 4-5 olajozáskor azonban nem volt más sampon otthon és WU2 samponnal mostam le, ami ugye elég olajos... Most pedig eléggé hull a hajam:S végig huzom a fésűt és 3-4 szál is. A hajam teljesen üsszetört a sok vasaló miatt... azért holnap levágatom :( Beletörődtem már,hogy szép hosszú hajam sosem lesz, de attól félek sok fog kihullani! Valaki járt esetleg igy? Meddig fog hullani?:( ugye nem mind?
3251. gida28 (válaszként erre: 3250. - Zajax90)
2013. febr. 26. 10:48
Azért kellett vágatni mert elég száraz volt a vége.Meg én dauert szoktam bele rakatni.Egy évbe 2-szer.de ezt muszáj hogy több hajam legyen és ne lapuljon le.Meg hát sajnos gyógyszereket szedek és ezek is odatesznek a hajamnak.Van egy pár betegségem.
3250. zajax90 (válaszként erre: 3249. - Gida28)
2013. febr. 25. 13:30

Hátulról nekem is le kellett sajnos vágni már úgy 8-10 centit,mert oldalt rövidebb volt a hajam,mint hátul,de kb. fél év alatt sikerült egész jól egybenöveszteni,úgyhogy most már nőhet szépen ^-^.Vágni muszáj azért néha,hogy ne törjenek fel a hajszálak,mert akkor amennyit nő,az le is törik.Miért kellett levágni a hajad?Nem volt jó állapotban?

Ez az egész hajnövesztés tényleg csak a türelemről szól,meg próbálgatni kell,hogy melyik hajnövesztő szer használ igazán.

3249. gida28 (válaszként erre: 3248. - Zajax90)
2013. febr. 25. 13:04
Szia!Nagyon örülök hogy jó tapasztalatod van a ricinussal!Remélem hogy nekem is be fog indulni a növekedés.Tudom türelmesnek kell lennem.Holnap teszek fel megint egyet.Sajnos eddig nekem amit nőtt,azt le is kellett vágatnom.Kíváncsi leszek.Szempillára eddig minden nap tettem,de rá állok azt hiszem én is a heti 1-re.
3248. zajax90 (válaszként erre: 3247. - Gida28)
2013. febr. 25. 10:49

Szia,én olyan 2-3 órát szoktam fent hagyni a pakolást,már lassan fél éve csinálom és általában 2 centiket nő a hajam egy hónapban.Ha éjjelre hagytam fent,eléggé hullott tőle a hajam,de ez a 2-3 órás időtartam pont jó.

Én az első hónapban még nem igazán vettem észre változást,de utána nagyon szépen megindult a növekedés és a babahaj termelődés,viszont van,akinek már az első hónapban is nagyon sokat nő a haja.

A szempillámra is használom és alul,ahol eddig nem nagyon voltak pillák,már kinőtt egy csomó új,szóval nekem szempillára is használt,viszont felül egy idő után elkezdtek hullani heti 3 ricinusozás mellett,úgyhogy oda csak heti egyszer szoktam tenni,de így is hat.

3247. gida28
2013. febr. 24. 12:53

Sziasztok!Úgy döntöttem mégis kipróbálom a ricizést!Én 100grammot kaptam 400 ft-ért.Két ricicézes vagyok túl.Én nappal használom,kb 3.3,5 órát hagyom a hajamon.Eddig még nincs változás,de gondolom kell 2 hónap mire hat.Ennyi ideig elég fent hagyni?Én úgy gondolom hogy az elején heti 2x csinálom,utánna heti 1x.Nekem természetes szőke hajam van,és rici után sem változott a színe.A szempillámon is kipróbáltam oda minden nap felteszem,pár órára.Egyébként a hajam nekem szinte alig nőlt,és nagyon szeretnék hosszú hajat,ezért próbáltam ki a ricinust.Remélem jó tapasztalatokról tudok majd beszámolni.nem tudom mennyi idő alatt kezd el nőni??

Szép napot és jó ricizést mindenkinek!

Erika

2013. febr. 24. 11:04
Énis Hettii hatására kezdtem el használni a ricinusolajat vagy féléve. Használtam kb másfél hónapig, de annyira borzalmasan hullott tőle a hajam..:( pedig nem is hagytam rajta sokáig már a végén, gondoltam hogy ez lehet a gond. Max 2 órát volt fent mindig. És még csak nem is nőtt tőle gyorsabban. Olivaolajjal ugyanígy jártam. Sajnos az én fejbőröm nem bírja az olajozást..:(
3245. Hettii
2013. febr. 21. 15:06

Szívesen! :)

Elvileg a (extra)szűz kókuszolaj jobb, mint a szűrt, viszont én semmi különbséget nem tapasztaltam a hajamra nézve. Mindkettőtől szép, selymes és fényes lesz. Biztos jó lesz a hajadra a kiszemelt termék.

Én is szeretem nagyon a vaddisznósörte hajkefém, de legalább annyira szeretem a régebbi, fából készültet is. Mindkettőt szoktam használni.

Próbálok hasznos dolgokkal szolgálni az olvasóimnak. Hátha találnak valami olyasmit, amit eddig nem tudtak, felkeltik az érdeklődésüket. Örülök, hogy tudok segíteni :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook