Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? fórum

Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
2884. sylvia31
2012. febr. 14. 15:30
De de én hallottam méghozzá meg fogtok lepődni már legalább 10évvel ezelőtt!!És tényleg működik!!Én inkább most ennél maradok a ricitől mai napig olyan a hajam mintha mézzel kentem volna be tapadós és matt..A Panthenol spay-t egyébként úgy kell használni hogy hetente kétszer de itt a TISZTA MEGMOSOTT HAJRA illetve fejbőrre kell tenni a hajvégekre egy kis pakolás ugy mint a ricinél folia meleg törölköző és kb egy óra..A lényeges különbség hogy VIZOLDÉKONY NEM KELL SAMPON AZ ÖBLITÉSHEZ!!!Öblités után ugy formázod száritod a frizurádat ahogy szoktad..növeszti-dúsitja hajat meg tudom röhej de szőrösit:-))De ne ijedjetek meg csak ott ahova teszitek és ott is csak nagy dózis után..remélem tudtam segiteni..
2883. egypt (válaszként erre: 2882. - Nikkancs :))
2012. febr. 14. 14:59
Én erről életemben nem hallottam, csak égési sérülésekre használtuk, hajra soha.:)
2012. febr. 14. 14:07
a panthenol spray véleményekre én is kíváncsi vagyok
2881. egypt (válaszként erre: 2879. - 7123a77f32)
2012. febr. 14. 10:33
A hajvégekre nem szabad ricinust tenni, mert törik tőle. Én sajnos nem tudtam, és egy idő után tapasztalhattam...:S Egész addig nem törött a hajam.
2880. porika
2012. febr. 13. 14:19

Sziasztok!


2 hete én is használom a ricinust és nagyon pozitív a véleményem róla. Nekem nem hullott több hajam tőle, szép fényes lett és sokkal jobb a tartása. :)

Hallott már valaki a panthenol spray-ről? Állítólag gyorsabban nő a haj tőle!?

2012. febr. 11. 20:45

Sziasztok!


Én már január közepe óta használom a ricinust, nem hullott ki több hajam mint szokott, sőt, inkább kevesebb hullik. Nagyon sok kis babahajam van már, és láthatóan hosszabb is mint volt.

Én egy héten 2x használom, 6-7 órát hagyom rajta. Vettem hozzá olívaolajat, az egész hajamat át szoktam simítani vele vékonyan, és nagyon szép fényes :)

A szempilláimra is használom, és láthatóan sűrűbb, hosszabb :P

2012. febr. 11. 20:28
jobb, mert felkenni is könnyebb, és tegyél hozzá egy kevés olíva, mandula, jojoba vagy étolajat. persze tarts melegen. én úgy szoktam, hogy hajszárítóval felmelegítem és rá a sapi. ha kihűlt akkor meg újra :)
2877. Fancsy_
2012. febr. 11. 20:06
Sziasztok! Én ma próbáltam ki először a ricinus hajpaskolást. Eddig csak pozitívumokat hallottam róla és a gyorsabb hajnövesztés reményében kezdtem el használni. 2 óra hosszát volt a hajamon és miután lemostam, több hajam hullott ki, mint amennyit megszoktam. Azt hozzá teszem, hogy az én hajam érzékeny a hajbalzsamra is, mert ha kb. 3percnél tovább hagyom rajta, attól is jobban hullik. Egyik barátnőm is most használta először a ricinusolajat, de ő nem tapasztalt hajhullást. Azt olvastam még egy honlapon, hogy használat előtt fel kell melegíteni, mert akkor jobban hat. Legközelebb én is megmelegítem egy kicsit. Sok sikert mindenkinek!
2876. Betyárninja (válaszként erre: 2871. - Sylvia31)
2012. febr. 11. 13:14
Én egyszerű szappannal mosom a hajam semmi bajom nincs vele (shea-vajas, olívás), tökéletesen leszedi az olajat
2875. sylvia31
2012. febr. 11. 08:51
Ja,én Lidl-be nem járok nekem a Te...co van legközelebb ott kapható? van gyógynövényes meg reformház is benne..
2874. sylvia31
2012. febr. 11. 08:49
Rendben:-)!És köszönöm a tanácsokat!Tegnap nem volt vmi jó állagú a hajam olyannak tűnt mintha a klóros uszoda vízben lubickoltam volna lehet rosszul csináltam vmit...?Megpróbálom legközelebb étolajjal mert igazad van tényleg elég ragacsos volt a keverékem állaga...még annyi tanácsot kérek szépen tőletek hogy konkrétan melyik a szilikon-mentes sampon?
2873. egypt (válaszként erre: 2871. - Sylvia31)
2012. febr. 10. 22:38

Kiírhatod, nem reklám, WU2. Nekem a WU2 nem szedte le az olajat, csak a Cien (Lidl), amúgy is nagyon szeretem.

Szerintem próbáld meg sima étolajjal keverni, én úgy szoktam, mert szerintem olivával nagyon tömény és ragacsos.

2872. Gyongyvirag555 (válaszként erre: 2871. - Sylvia31)
2012. febr. 10. 19:33

Én tavaly március óta ricizek,de nem vettem észre,hogy több hajam hullott volna.

ami a sampont illeti,szilikonmentes samponnal könnyebb kimosni.

2871. sylvia31
2012. febr. 10. 14:02
Na átestem az első rici-kezelésemen..háááát nem vagyok tőle elájulva..őszintén szólva az eddig használt samponomat(elseve)és pakolásomat(ultimate repair a glisstől)imádta eddig a hajam és szuper fényes-lágy selymes volt..ezt nem tudta überelni a rici(összekevertem fele-fele arányban extraszűz olívaolajjal)de!Ez még csak az első alkalom volt tehát türelmes leszek!Plusz az eddigi hajápolóim mind televannak szintetikus anyagokkal(szilikon-dimetikon)amik akár rákot is okzhatnak olvastam ez viszont teljesen természetes..kb egy éve hagytam abba a fekete festéket most sötétbarna vagyok nekem látványosan NEM HULLIK azóta a hajam csak lassan nő ezért kezdtem a rici-kúrába..Nos,egy szó mint száz MEGLÁTJUK..próbálkozom aztán írok..Ja a kiöblítéssel SEMMI BAJOM NEM VOLT igaz olvastam hogy W.2-vel kell kimosni(nem irhatom ki ugyis ismeritek)és tényleg szépen lemosta két öblítésből...ennyi!
2870. Bübi (válaszként erre: 2869. - Sylvia31)
2012. febr. 10. 11:09
Szia, én is most kezdtem el, szerdán volt fenn az első 4 és fél órát. Nem vagyok valami tapasztalt, de nekem nem jött ki több hajam, mint előtte. Hogy nő e tőle a haj az nem tudom, de reménykedek benne.
2869. sylvia31
2012. febr. 10. 11:00
Sziasztok!Én már elég sokat olvastam össze-vissza a ricinusolajról és a hatásairól hajon-szempillán de eddig csak csupa jót olvastam róla...Ma kezdtem el az első kezelést épp a pakolással a fejemen ülök itt a gép előtt de elképedve olvatam aiket írtatok hogy HULLIK TŐLE A HAJ?????????Micsoda???Éppen azért vettem mert azt mondták róla hogy meállítja a hajhullást ápolja a töredezettséget és gyorítja a növekedését!!Ezt most azért írom ilyen megdöbbenve mert nekem hála az égnek egyáltalán nem hullik csak lassan nő és gyorsítani szeretném!!!Kérlek írjatok mert most baromira elbizonytalanodtam:-((
2868. Bogicka0 (válaszként erre: 2867. - Gyongyvirag555)
2012. febr. 8. 17:13
Köszi :)
2867. Gyongyvirag555 (válaszként erre: 2866. - Bogicka0)
2012. febr. 7. 07:29

Szia!


én ezt a választ kaptam:

"A ricinus olaj szavatossága 2 év. Ez az gyógyászati alapanyagok általános eltarthatósági ideje is."

2866. Bogicka0
2012. febr. 6. 10:43
Sziasztok! Eddig nem írtam ide, de jó ideje olvasom a fórumot, naplókat. Kérdésem az lenne, hogy mostanában nem riciztem, de tavaly tavaszról találtam egy üveggel. Szerintetek ezt még elhasználhatom, vagy vegyek újat? Azért kérdem, mert lejárati időnek egy hónapot írtak rá, de nem gondolom, hogy az olaj egy hónap alatt megromlik. Vélemények? :)
2865. Betyárninja (válaszként erre: 2863. - Eszter0205)
2012. febr. 5. 15:02

Már kevesebbet hullik a hajam. Nemrég vágattam a hajamból egy keveset mert kissé töredezett volt.


Eleinte tényleg hullik tőle a haj de csak az elgyengült hajszálak. Eddig csak heti egyszer használtam a ricinust (decembertől használom folyamatosan), növekedést nagyon nem tapasztaltam de a hajam állaga sokat javult.


Már nem sok ricinus maradt ha elfogy 2 hét szünetet tartok aztán újrakezdem a kezelést megint.

2864. Ledaaa
2012. febr. 4. 15:23
Az elején nekem is rengeteg hullott, kb. a 10. pakolás után már alig jött ki pár szál.
2863. eszter0205 (válaszként erre: 2860. - Betyárninja)
2012. febr. 3. 20:02
Szia!nekem is eléggé nekiállt hullani a hajam amióta ricinusozok.kb 4x kentem.Lehet, hogy előtte is hullott csak nem figyeltem rá.Neked megállt a hajhullás, sokat nőtt a hajad?
2862. Ginevra01
2012. febr. 3. 17:59

[link]


ez egy jó videó róla

2012. jan. 14. 14:44
A fejtetőm körül hullott a haj de nem iszonyat mértékben csak kissé megritkult.
2012. jan. 14. 14:44
Remélem majd megállítja a hullást mert amióta ricizek eléggé elkezdett hullani. Előtte kb. 10 szál haj ha kihullott. (elég kevés) :\
2859. Betyárninja (válaszként erre: 2858. - Gumicsirke)
2012. jan. 14. 13:12
Nekem még nem idult meg a növés... (mondjuk a hajam alja hullámosabb így nem igazán vehető észre elsőre - de még 10 pakoláson sem vagyok túl csodát nem várok ennyitől.) Amíg el nem fogy az olaj addig csinálom a pakolásokat, majd egy fél hónap szünet után megint belekezdek. Valamikor csak megindul a növés :)
2012. jan. 14. 12:55
Sziasztok, én kb a 6. pakolásnál tarthatok..hullani még mindig hullik, viszont nő, mint a gomba, amit meg annyira nem akartam...:DD
2857. Betyárninja (válaszként erre: 2856. - Ledaaa)
2012. jan. 14. 12:52
Holnap felteszem a köv. pakolást is, meglátom hogy sikerül majd. Amúgy a hajam csak kis mértékben hullik a pakolástól. De remélem sűrűsít is valamennyit mert átlagos mennyiségű a hajam (hullámosan, frissen mosva többnek tűnik de összefogva nem valami sok)
2856. Ledaaa (válaszként erre: 2855. - Betyárninja)
2012. jan. 14. 10:59
Hát én már jó sok ricinus pakoláson túlestem, de még mindig előfordul velem, hogy nem jön ki, ha nem figyelek arra, hogy mindenhova normálisan belemasszírozzam a sampont. Én csak 2x öblítek.
2012. jan. 11. 15:07
Tegnap mostam le a ricinus pakolást (3x), teljesen lejött (olívás főzött szappant használok) de ma mintha zsírosabb lenne a hajam... :S
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook