Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? fórum

Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

2010. febr. 13. 08:57

Sziasztok!

Ha lemosom az olajat utána lehet rá tenni sampon után hajbalzsamot?

2010. febr. 12. 14:23

Sziasztok!

Én is lelkesen használom az olajat,a naplómban van kép az redményekről.)

32. andi6020 (válaszként erre: 31. - Gagababi)
2010. febr. 12. 14:21
igen
31. Gagababi (válaszként erre: 30. - Andi6020)
2010. febr. 12. 13:20
Ricinustól lett zöld a haja? pedig az színtelen olaj..
2010. febr. 11. 15:03

Sziasztok!


Barátnőm szőkére festett haját zöldre színezte az olaj, úgyhogy a (hidrogén)szőkék óvatosan bánjanak az ilyen természetes anyagokkal (gyógynövényekkel is)!

29. Szilvia.21 (válaszként erre: 28. - Jut.k.a)
2010. febr. 10. 14:49

Szia!

Ha csak a szempilláidra kened akkor az is sokáig elég lesz.

Én már több,mint 5 hete kenem minden este a szempillámra és szebbek lettek,nem hullik és mikor kifestem döglesztőek :)

2010. febr. 10. 14:46

sziasztok!

Én is csatlakozom! Már megvettem a ricinusolajat. A patikus mondta, hogy sokan viszik hajpakolás céljából.:) Én a szempillámra is kenem esténként.

Sajna csak 50 ml-es kiszerelésben lehet nálunk kapni, így hetente kell venni, de annyi baj legyen!

Kíváncsi leszek az eredményre!!!!

27. Szilvia.21 (válaszként erre: 26. - 84882672dc)
2010. febr. 10. 07:54

Akkor jó! :)


Viszont szerintem Én napközben fogom ezt csinálni ha ugyis hatásos,mert elég rosszul aludtam sapkában

26. 84882672dc (válaszként erre: 25. - Szilvia.21)
2010. febr. 9. 20:44
tökéletes :) de nem baj az ha az egész olyan, Én direkt úgy csinálom :)
2010. febr. 9. 20:16

Sziasztok!

Én is csatlakoznék a ricinust használók táborába. :)

Én most nemrég tettem fel az első pakolást.Nem sikerült a kezemmel igy hajfestő ecsettel kentem fel(igaz az egész hajam olyan lett)utána befóliáztam,melegitettem hajszárítóval majd egy vastag sapit húztam a fejemre.

Igy szerintek jó?

2010. febr. 3. 19:34

Ha zsíros a hajunk…


Alapvetően tudnunk kell, hogy a haj gyors zsírosodását a faggyúmirigyek normálisnál erősebb működése okozza. Ennek következtében a fejbőrön apró zsíros pikkelyek keletkeznek, és lehámlanak. Ez tulajdonképpen a zsíros korpa, amely nem hullik le, hanem a fejbőrre, a haj tövére tapad.


A legfontosabb teendő tehát a korparéteg eltávolítása, hogy a fejbőr ismét levegőhöz, fényhez jusson. Hajmosás előtt a korparéteg fellazítására olajpakolást tegyünk fel. Az olajpakolással fellágyított korpa és egyéb szennyeződés a hajmosás során letisztul.


Hogyan készítsünk olajpakolást?


Két rész ricinus, és két rész friss étolaj keverékét ujjainkkal jól bedörzsöljük a fejbőrbe, és néhány órára lekötjük fejünket egy törölközővel.

2010. febr. 3. 19:28

a barátnőmnek korpás volt a haja, teljesen elmúlt mióta ezt használja!!


Próbáljatok meg sapit használni, törölközőben én se tudnék aludni!!!

22. Mókica (válaszként erre: 12. - Kiscsaj16)
2010. febr. 3. 19:26
Én elősször bekenem a tövét majd az egész hajam! Jól bemaszirozom a töveinél! Zacskó, vagy fürdősapka majd rá egy kötött sapka! Egész éjszaka rajta van!!! Ja és melegits fel egy kicsit az olajat mielőtt felviszed!!
2010. febr. 3. 19:25

Ma,kérdezte tőlem valaki hogy hogyan kell a ricinusolajat felkenni...


Gondoltam bemásolom ide, hátha valakinek használ...:)


Nem,ez egy baromi olcsó olaj,nálunk patikában 2 dl 300 Ft és nekem az olyan 3-4 alkalomra elég...

Alapból a szer hashajtó,és csak a jóég tudja,miért ilyen jó a hajra.


Úgy kell csinálni(én hajhosszomra),hogy 3 evőkanál ricinusolajat összekeverek 1 evőkanál étolajjal,felmelegítem(gőz fölött, jénai tál tetejében..:)-nekem ez vált be a legjobban..:))de csak éppen melegre,és azután elkezdem felkenni..először megpóbálom a fejbőrre(és kicsit masszírozni,hogy serkentsem),de végül az lesz,hogy mindenhová kerül...és végül is az nem is baj,mert akkor lesz nagyon szép fényes és egészséges a haj....:)


Utána teszek rá egy szatyrot vagy zuhanysapit,hogy semmi ne legyen olajos,és rá egy törölközőt...kicsit lehet hajszárítózni is,mert az jót tesz neki...

Van aki ebben a turbánban alszik,van aki napközben több órát hagyja rajta...én is e mellet vagyok,mert nem tudnék ilyen izével a fejemen aludni....:P


Végül ki kell mosni,lehet 3x is,mert kicsit nehezen jöhet le(sokan ezt mondják),de nekem nem vészes,én 2X mosom....és látod,1 hónap alatt több centit nőtt....:)

Szóva csak ajánlani tudom!!!!!!!:D


Én ma kenek megint!!!:)


Ja,és én alapból zsírosodós hajú vagyok,és sztem nem hogy nem tette zsírosabbá,hanem azóta kevesebbet mosom...:)

20. Mókica (válaszként erre: 18. - Ivett86)
2010. febr. 3. 19:23
ez jó:))))
19. Mókica (válaszként erre: 11. - Stulika)
2010. febr. 3. 19:23
Én nem keverem olajjal, 100% ricinust kener rá, és egyáltalán nem nehéz lemosni!!! Csak simán hajatmosok, igaz 3× de nem igaz, hogy nehezen jön ki a hajból!! Nyugodtan próbáld ki!!!
2010. febr. 3. 18:52

A gyógyszerész aki minden áron le akart beszélni róla,biztos vmi idősödő,ritka hajú irígy nő.. :D mert aki már próbálta,az tudja,hogy jó (persze lehet ez is hajfüggő...) Én is azt gondoltam,hogy tuti Én leszek az az 1 %-ék,akinél semmi változás... aztán láss csodát! :)

Én mindíg este kenem rá lefekvés előtt és csak reggel mosom le!

2010. febr. 3. 18:48

Sziasztok! Igen,abban csigusz a tanító :)

én eddig 2X kentem (1 héten) és kis olajjal össze keverve nagyon jól kimosható!!!

Aki így csinálta és nem tudta kimosni,az hazudik. (vagy nagyon szar a sampon,amivel mossa :)

Nekem már sokat erősödött és puhább,másabb,jobb.

Sőt,nőtt is!

Igaz,a férjem kicsit megijed mikor bebújik mellém az ágyba :D

(nejlon+sapka) de megéri!

Nem valami sexy :)))),de heti két nap kimaradhat :D

2010. febr. 3. 18:43

Én szempillára használom. Lusta vagyok, néha kimarad 2 hétre, de már több sorban van szempillám és nem is inkább hosszra nőtt, hanem nagyon-nagyon besűrűsödött.

Hajamra ritkán kenem idő hiányában.

15. 84882672dc (válaszként erre: 11. - Stulika)
2010. febr. 3. 18:36
Engem meg azért akartak lebeszélni mert zsírosodni fog a hajam és nehéz kimosni... de kérdésedre válaszolva; nem nehéz kimosni, csak olyan sampon használj ami nem szilikonos vagy olajos eleve... én sima csalánsamponnal mosom ki, tökéletesen lejön... :)))
14. ildikek (válaszként erre: 11. - Stulika)
2010. febr. 3. 18:09

Szia.

Nem nehéz kimosni, én kétszer szoktam csak, balzsamot se használok utána, puhává teszi a hajat.

Hetente egyszer használom december vége óta.

Eddig négy alkalommal használtam, de én észrevettem hogy a lenövésem sokkal nagyobb, mint amiikor még nem használtam.

Szempillára is hatásos.

2010. febr. 3. 18:03
Én is most kezdtem. A szempillára is jó ám!
2010. febr. 3. 17:57

én olivaolajjal szoktam bekenni a hajam, de nekem nem jött be inkább váltok ricinusolajra

azt szeretném kérdezni, h ti csak a hajvégre vagy a hajtőre, fejbőrre is kenitek? és h mennyi ideig hagyjátok rajta?

2010. febr. 3. 17:15
Én is kiakarom próbálni. Vettem is olajat tegnap, és a gyógyszerész mindenáron lebeszélt róla, mivel hogy nagyon nehéz kimosni a hajból. Igaz ez?
2010. febr. 3. 16:45

Én 2 hónapja kenem, sokat nőtt és erősödött a hajam,! Csak ajánlani tudom!!! van képem a fogyis,hajas naplómban is,pont tegnap tettem fel..

Próbáljátok ki! Én eddig 7×kentem, de most ráállok a heti 2 alkalomra!!!

9. 42af71f255 (válaszként erre: 8. - 84882672dc)
2010. febr. 3. 16:34

Bizony,Csigusz a fő ricinusmaster....:)


Én időhiányban,és mivel kicsit macerás,hetente 1X kenem...mások minden hajmosás előtt....

Pont ma fogom!:9

8. 84882672dc (válaszként erre: 7. - 42af71f255)
2010. febr. 3. 16:32
azta! :) Én még csak 3X kentem... milyen gyakran használod??? Amúgy Csiguszka haja nagyon sokat változott tényleg... és az az új frizura, marha jól áll neki :)))))
2010. febr. 3. 16:25
Naplómban(fogyis) van kép,hogy mennyit nőtt a hajam 1 hónap alatt 4 kenéstől....
2010. febr. 3. 16:17
Én speciel túl vagyok a 5.kenésen és most éreztem először,h erősödött.
2010. febr. 3. 16:17
Csigusz 79-et keresd! Ő a szaki ebben!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook