Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? fórum

Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2012. aug. 19. 11:35

Nem tudom figyeli-e még valaki ezt a topikot, de azért leírom a tapasztalatom.

Kimostam a hajamból reggel a pakolást sima samponnal (piros schauma-t használok). Megszárítottam ahogy szoktam és nagyon meglepődtem: nagyon szép selymmes volt a hajam és erősödött. Eddig se volt vékony szálú, de most mintha még vastagabb lenne :)

Eddig mindig ki kellett vasalnom (+szilikonos hajvégápoló), mert nagyon száraz volt a vége és össze vissza állt, de most még vasalnom sem kellett. Nagyon tetszik.


A szemöldököm már sajnos csak egy vékony csík. Sokat szedtem és már nem akar kinőni :( Remélem arra is jó hatással lesz :)

2012. aug. 18. 23:00

Sziasztok :)

Látom nem a napokban idult a topik. Elkezdtem olvasni, decsak kb. 10 oldalig jutottam :D

Én ma kentem fel az 1. pakolást (rici, napraforgó olaj, tojás sárgája). Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz amikor holnap lemosom :)


Egy kérdésem viszont lenne. Olvastam, hogy házi készítésű samponnak jó szódabikarbóna + víz keverék. Utána még almaecet + víz keverékkel öblíteni.

Szerintetek? Szeretnék leszokni a bolti samponokról...

Vagy esetleg tudtok valamit ajánlani?

3062. Kiraman
2012. aug. 11. 21:26

Köszi a választ, akkor én inkább nem teszek rá semmilyen zacskó félét, engem zavarna, de remélem így is meg lesz idővel a hatása :)

Amikor először tettem fel majdnem 6 órát hagytam, majd a lemosás után valóban könnyebb volt a hajam és puhább, csillogósabb. Bízom benne, így is marad, de szeretném, ha nőne is tőle :)

Sok sikert mindenkinek! :)

2012. aug. 9. 22:05

sziasztok!


Már 3 szor pakoltam be a hajamat Ricinussal . eddigh jók a tapasztalataim :)

Mivel szőke a hajam így szépen nyomon tudom követni az eredményt.

3 hét alatt nőtt egy centit, ami nálam jónak számít, mert amúgy 6 hetente nőt kb 1,5 centit.

3060. Bettiiyy
2012. aug. 9. 10:13

Lehet, hogy pihentetned kellene. Utána újra meg szokott indulni a növekedés. Illetve lehet, hogy törik. Vagy a hajnak most ilyene van. Valamint lehet, hogy több idő kell neki, hogy hasson a rici. :)

Nem tudom, vizesen vagy szárazon szokott-e a haj jobban magába szívni valamit. Én erről csak annyit tudok, hogy ha például mész strandra, akkor előtte érdemesebb bevizezned a hajadat, mert vizesen már nem szív fel később annyi vizet, így elkerülheted, hogy a klóros víz nagymértékben a hajadba kerüljön.

Én zsíros hajra szoktam kenni, már ahogy zsíros. Mert én hetente kétszer ricizek, de egy hétig bírja a hajam mosás nélkül.

Szerintem próbáld ki hajmosás után, lehet úgy jobb lesz. :) Ártani nem árthat. :)

Bár én akkor inkább tojássárgájával keverném össze a ricit, mert az tisztít. :)

2012. aug. 9. 09:29

Sziasztok!

Hajat növesztek ricivel és nem tudok pár dolgot eldöntni. már használom 2 honapja viszont most ugy érzem megállt a növekedése... arra gondoltam h a zsíros fejbőrőm nem bírja beszívni a tápanyagokat. szerintetek ha előtte megmosom a hajam akkor hatásosabb a vizes fejbőrömbe belekenni? Illetve a haj szárazon vagy vizesen tud több tápanyagot felszívni? előre is köszi

3058. Peggy73 (válaszként erre: 3057. - Kiraman)
2012. aug. 8. 15:42
Nem muszáj, csak a melegben jobban hat. :) Húzz rá sapkát, én is úgy szoktam.
3057. Kiraman
2012. aug. 8. 14:45

Sziasztok!

Egy kérdés: muszáj a bekent fejet/hajat zacskóba, majd sapkába vagy akármibe feltekerni? A gyerekeim megijednének tőlem, nem lehetne szabadon, felcsatolva rajta hagyni pár óráig?

Esetleg van olyan akinek így is bejött és használt pl. hajnövesztésre? :)

2012. júl. 29. 12:44
szia! már 2-3 hét után látszott rajta hogy egésszégesebb, puhább lett, és 2 hónap alatt hirtelen sokat nőtt!!
3055. Nyuszikaaa (válaszként erre: 3054. - Betty 2012)
2012. júl. 27. 21:13
Kb mennyi idp alatt látszódott a javulás ? Hány alkalom után ?
2012. júl. 27. 20:37
Sziasztok! nálam is bevált a ricinus! súlyosan hullott a hajam már ne tudtam mit kezdjek vele.Itt a fórumon olvastalak titeket,elöször nagyon megijedtem mert túl sok kijött még ,de utána szép lassan elkezdett helyre rázódni és nőtt is!!4
3053. Peggy73 (válaszként erre: 3052. - Fd30084cd0)
2012. júl. 24. 03:01
Ha csak a tövére szeretnéd kenni, akkor a hajad hosszára és végére kenj másik olajat! Én úgy csinálom, hogy rici+oliva+toj.sárgája+méz hajfestő ecsettel felvíve a hajtövére, a hosszára/végére pedig oliva+Vatika hajolaj. :)
3052. fd30084cd0 (válaszként erre: 3050. - Mosoly9)
2012. júl. 23. 22:30

köszi az összefoglalást:) Igyekszem a végére nem tenni, de oda is megy egy kevés...remélem azért nem lesz töredezett tőle.


Remélem nem fog hullani...nekem kb egyáltalán nem hullik a hajam, igazából még a normális mennyiséget sem szerintem...

Csak jó lenne már látni a változást...már kenem vagy három hete... másfél hónap alatt nőtt a hajam úgy picit több mint egy centit...az nem túl sok..

3051. 79fe5625af (válaszként erre: 3050. - Mosoly9)
2012. júl. 23. 08:00
Hát igen,ezekből én is szeretzem sajna rossz tapasztalatokat,is:)De már nincs meg a régi naplóm,ilyenkor sajnálom igazán,abban is rengeteg hasznos infó volt:)
3050. mosoly9 (válaszként erre: 3047. - Fd30084cd0)
2012. júl. 22. 22:59

Tapasztalat az elolvasottak alapján (nem csak itt, hanem más fórumokon is)

Egy tuti: kb. hajanként más és más a tapasztalat:


- van, aki éveken át használja és bevált neki (igaz, nem derült ki, hogy mi lenne, ha nem kenné ennyi ideig).

- többen írták, hogy heti max 2x jó használni, mert elnehezítheti a hajat

- van, akinek először nagyon sokat nőtt tőle, majd hónapokig semmit

- van, akinek hullani kezdett tőle a haja, de rendesen - többen nyugtatták, hogy ez normális. Nem derült ki, hogy abbamaradt-e a hajhullás, vagy csak a ricinusozással hagytak fel

- van, aki már a 2. alkalom után érezte a változást, van, aki a 7. alkalom után sem

- van, akinek tönkrevágta a haját, mert nem csak a hajtőre tette, hanem végigolajozta a hajat (pl.én)

- van, aki önmagában tette fel, van, aki tojássárgájával keverte, vagy más olajokkal

- van, aki 2 órát, van aki egész éjszakát.

- többen panaszkodtak, hogy vörösíti a hajukat, főleg a szőkék (enyém barna és vörösítette)

- van, akinek göndörítette a haját


Ami ugyanaz volt: mindenki melegen tette fel és igyekezett melegen tartani a fejbőrét egy dunsztféleséget összehozva a fejére.

Hát, így hirtelen kb. ennyi:)

3049. mosoly9
2012. júl. 22. 22:50

mese25: olvass vissza kicsit.

Én először elolvastam az egész fórumot, majd bekéredzkedtem a hajnövesztő naplókba - többek közt Trixiébe - ott lehet a legtöbb tapasztalatot szerezni.

2012. júl. 19. 16:51
Gyorsabban nő tőle a haj. De inkább csak fejbőrre alkalmazd.
2012. júl. 19. 16:45
Ha valakinek van tapasztalata a gyakori használatáról, írna légyszi? Köszi!
2012. júl. 19. 13:03
Te jó ég,normálisan írtam neked először!De nyilván azt vártad,hogy megerősítelek abban hogy kend a hajad akár naponta is.Nem kell magas lóról beszélni!
3045. fd30084cd0 (válaszként erre: 3044. - 79fe5625af)
2012. júl. 19. 12:38
Én nem értem miért kell ilyen paranoiásan rosszindulatúnak lenni. Egyszerű kérdést tettem fel, ha tapasztaltál valamit, és tudod a választ, akkor mondd, ha nem tudod, akkor ne mondd. Szerintem ez nem nagyszájúság. Ha már megjártad,mert sokat használtad,és kihullott tőle a hajad, akkor várom az elriasztó beszámolódat, ellenkező esetben meg nem értem miért van fixa ideád arról, hogy hogyan lehet használni és hogyan nem; és ezt miért kell nekem elfogadnom készpénzként. Mindegy egyébként, majd kipróbálom és kiderül, úgy látszik nem sokan próbálták a minden napi, vagy minden másnapi használatot.
2012. júl. 19. 11:49
De nagy a szád!Van tapasztalatom bőven!Te meg csak olyanokat kérdezz akik azt a választ adják amit vársz:)
2012. júl. 19. 08:33
Nyílván azt csinálok,amit akarok, nem kell erre külön felhívnod a figyelmem... Pont ezért kérdezem,hogy mi az a mérték,ami már túl sok...erre csak olyanok tudnak érdemben válaszolni, akik túlzásba vitték, és hullott tőle a hajuk, vagy olyanok,akik sokszor használják, és jól működik, gond nélkül. Tapasztalatot szeretnék hallani. Ha nem tartozol közéjük, kérlek ne válaszolj...
3042. 79fe5625af (válaszként erre: 3040. - Fd30084cd0)
2012. júl. 19. 07:46
Azt csinálsz amit akarsz a te hajad,te fejed,de a mérték mint mindenben,ebben is fontos,mert a fejbőrödnek lehet sok a heti v3 olajozás,lehet többet árt mint használ.De mondom,te tudod,és te kérdezted!Csak aztán a túlzásba vitt ricitől nehogy kevesebb hajad legyen mint van!
2012. júl. 18. 20:04

Sziasztok!

Új vagyok itt, tegnap kezdtem el a ricinus olajat a hajamra, mert a keratinos póthajtól gatyára ment a hajam.

nem volt túl rövid hajam, szép dús volt, de hosszbat szerettem volna. A héten leszedtük a póthajat így sajnálkozva láttam hogy sok hajam elhullot és nagyon elvékonyodott, elhalt a hajam.


Arra lennék kívéncsi, hogy átlagosan hány alkalom után vehező észre változás ?

erősíti is a hajat ?

3040. fd30084cd0 (válaszként erre: 3039. - 79fe5625af)
2012. júl. 17. 21:54
miért lenne felesleges? Úgy értem...ha valami jobban hat, ha gyakrabban csinálod, akkor nem felesleges, és a szempillámon ez teljesen igaz...pedig ugyanakkor kezdtem el kenni a hajamra is, csak ugye oda ritkábban. Valaki esetleg valahogy meg tudja indokolni, hogy miért ne, vagy miért igen? Tapasztalatok?
3039. 79fe5625af (válaszként erre: 3038. - Fd30084cd0)
2012. júl. 17. 15:19
Szerintem a heti 2 pont elég,több felesleges !
3038. fd30084cd0 (válaszként erre: 3037. - 79fe5625af)
2012. júl. 17. 11:34
Nem fogom a végére tenni, köszi a tanácsot, az érdekelne, hogy szerintetek ha minden másnap kenem, hetente legalább háromszor, annak lehet-e valamilyen negatív hatása...? A szempillámon azért látszik nagyon a hatása mert gyakran kenem...gondolom hajnál is meglódítja a folyamatot...
2012. júl. 16. 16:10
Én is használtam és mikor a végekre tettem,pikkpakk elvékonyodott de nagyon.Nálam is egy 10 centi mehetett a kukába.Amúgy jó gyors hajnövesztő.
3036. jecsim (válaszként erre: 3034. - Mosoly9)
2012. júl. 16. 15:57
így csináltam, köszönöm :)
3035. mosoly9 (válaszként erre: 3033. - Fd30084cd0)
2012. júl. 15. 13:39

NE tedd a hajad végére, csak a tövére a ricinusolajat. Én megszívtam vele nagyon, 1 hónapja kezelgetem és 10 cm-t kellett vágatnom a végéből, mert a ricinusolaj kiszárította.

A hajvégekre állítólag az egyik legjobb a lenolaj, van aki a kókuszolajra esküszik.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook