Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? fórum

Ricinusolaj és a haj. Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3364. Cukorcandy (válaszként erre: 3363. - Bless the child)
2020. szept. 29. 16:49

Aki napi szinten használ szempillaspirált, annak pl kihullhat tőle, jócskán lecsökkentve az eredeti állományt.

Ahány féle spirál,annyiféle összetevő, így persze nem mindegyik okoz ilyen jellegű problémát, és amelyik igen,az se mindenkinél.

3363. Bless the child (válaszként erre: 3362. - Cukorcandy)
2020. szept. 28. 13:05
Csak egy kérdés. Mi történhet a szempillával, ha nem kenegetjük semmivel, nem ápoljuk, stb? Nekem 49 éve megvannak és köszönik szépen tökéletesen érzik magukat. Ez most nem konkrétan neked szól, hanem úgy an block. Tényleg érdekel
2020. szept. 28. 12:42

Sziasztok!

Nem igazán aktív már ez a fórum, de hátha vannak még olvasók.. :)


10 éve próbáltam 1x 2x a hajamon a ricinust még tinikoromban, ha jól emlékszem dúsítás céljából. Hát most, túl jó pár festésen, már az akkori, akkor még kevésnek ítélt hajtömegemnek is örülnék. -.-


Most úgy döntöttem ismét teszek egy próbát, ezúttal kitartóbban, hosszabb távon. Még csak 1 pakoláson vagyok túl. Ahogy én csináltam:

Vékonyszálú majdnem derékig érő hajamra 2 evőkanál ricinus olajat kevertem össze ugyanennyi olívaolajjal (szerintem régen nem kevertem másik olajjal,de msot annyi helyen olvastam ezt, hogy kipróbáltam). Ez a mennyiség kb pont tökéletes is volt erre a hosszra. Nem melegítettem meg egyáltalán. Hajfestő ecsettel vittem fel.


3 órát volt a hajamon a cucc. A lemosástól féltem előre :D 3x vagy 4x átmostam a hajam utána, de ez se bizonyult elégnek. Az már csak reggel derült ki,hogy a hossza olyan maradt. Így reggel újabb hajmosás..


Na ezután viszont jött a boldogság. Iszonyat puha lett a hajam. Ilyen csak ha nagy ritkán fodrásztól jövök,akkor fordul elő..

Próbáltam mindenféle drogériai hajpakolást, olcsóbbat is ,drágábbat is, egyiktől se lett ilyen a hajam. Így azokhoz nem is szeretnék visszatérni.


Már kíváncsian várom,hogy hogyan alakul a következő alkalommal a dolog. Az még 1-2 nap múlva esedékes. Ja, nem mellékes, hogy a hajam is kevésbé zsírosodik. Máskor ilyenkor, harmadnapra már bőven olyan állapotban van a hajam,hogy ráférne a mosás. Most meg kb még ugyanolyan,mint szombat reggel :D


Egyébként a ricinus olajat évek óta használom szempillára. Folyamatosan. Esténként kenem be vele a pilláim, sminklemosás után. De már kb 10 éve. Amikor elkezdtem használni, kicsit hullott, ettől meg egyből abbahagyta.

A folyamatos használatnak köszönhetően meg úgy ahogy karban van tartva.

3361. globus
2020. máj. 18. 09:43
Festett haj színét leszedi, sajnos ☹
3360. fitos
2018. febr. 10. 11:28

Elég régi a topic, viszont remélem, hogy tudok a hozzászólásommal segíteni valakinek.^^ Évek óta festett, szőkített, megviselt hajamat akartam rendbe hozni valami természetessel, ami mélyen táplálja és segít benne, hogy a növekvő szálaim egészségesebbek legyenek. Elég sok jót hallottam a riciről és ez volt az első dolog, ami után nyúltam, mielőtt még túlságosan belemélyedtem volna a témába. Heti kétszer alkalmazom, kb. 4-6 órát, és más olajokkal keverem attól függően, hogy mit találok itthon - ez volt már kókusz-, olíva-, szimpla étolaj is. Ezeket leginkább hígításra használom, hogy könnyebb legyen kimosni, mert elég tömény a ricinus.

Kb. 1 hónapja használom és az alapvetően csiga lassan (0,5/hó) növő hajam lenőtt 2 centit és a végei makk egészségesek. Nagyon örülök ennek és nagyon remélem, hogy hatásos marad, ha kúraszerűen csinálgatom még néhány hónapig.^^

2015. nov. 8. 08:34

Regen derekig ert a hajam,elkezdtem a ricinust,mert egy retardalt fodrasszal hozott ossze a sors.

Hullott tole,fel evig kentem,figyeltem az idore,stb.Aztan hagytam,nem jott az a vaooo erzes.Ennyit nelkule is nott.:) Sot tobbet is.

3358. pakung
2015. nov. 6. 17:34
nekem bevállt annó de borzasztóan kiszedte a hajam színét
3357. era06 (válaszként erre: 3356. - Baddyy)
2015. nov. 6. 17:06
szerintem hideg helyen van
3356. baddyy
2015. nov. 4. 08:01
Higitva használtam eddig is, de sajnos egyik alternativa sem volt az igazi, igy ugy gondoltam elajándékozom, de észrevettem, hogy már nem áttetszö a szine, szemcsék alakultak ki benne, az alján sürübben, mint mikor a méz megikrásodik, pedig a szavatossága még böven jó, 2016 julius. A szaga is megváltozott.Literes kiszerelés volt igy jól láthatóak a szemcsék. Megromlott volna?
3355. Klaudia20 (válaszként erre: 3350. - Baddyy)
2015. szept. 3. 18:51

Nekem is ilyen tapasztalatom volt anno.

Azóta így csinálom:


A ricinust összekeverem a többi olajammal (argán, szőlőmag...stb) egy régi hajfestő flakonba, majd beleállítom forró vízbe. Jól átmelegszik az olaj, és ezt felviszem a hajamra, belemasszírozom a fejbőrömbe, és hajamba. Befolpackozom, melegített (jég)zselé párnát rakok rá, majd egy kötött sapit. 1-3 óra között hagyom fent, attól függ mennyi időm van.


Így abszolút nem hullik tőle a hajam. A hajnövesztő képességéről még nem tudok nyilatkozni, mert csak 1 hónapja csinálom így.

3354. Klaudia20 (válaszként erre: 3347. - Emma115)
2015. szept. 3. 18:41
Ha egy kicsit felhígítod argánolajjal, vagy olivával, akkor egész éjszakára is rajtahagyhatod. A rici akkor okoz hullást, ha a tiszta ricit hagyod a hajadon, vagy a pilládon mondjuk egy egész éjszakára.
3353. baddyy (válaszként erre: 3352. - Zajax90)
2015. aug. 31. 20:44
Köszi, én is erre gondoltam, és talán még változtatok a samponon is, sokan a baba sampont emlitik meg, én bánfi samponnal mostam, de már szinte másnapra csillog a fejböröm szerintem onnan sem hozza le rendesen.
3352. zajax90 (válaszként erre: 3350. - Baddyy)
2015. aug. 31. 12:47
Szia!Szerintem próbáld ki azt,hogy nem hagyod fent egész éjszaka a pakolást,csak 2-3 órát.Így is megvan a hajnövesztő hatás.Én is így csinálom már lassan 3 éve és szépen nő a hajam,nem hullik tőle több.
3351. baddyy
2015. aug. 30. 09:36
Még annyit hogy szempillára bevált, mert láthatóan hosszabbak lettek a pilláim:) Éjszaka kenem fel, és reggel lemosom, plusz még ami nem mellékes, a pillák közt van egy szemölcs, ami a nyár elején már akkora volt hogy gondolkodtam levetetem, mert zavart egy picit hogy "belelógott" a látókörömbe..Mióta ricinussal kenem, látványosan kisebb lett.:) Már a kilátásban sem zavar, annyira összement. :) a sarkamat is puhítja, szóval igen sok oldalú jótékony hatása van, ezért is nem akarom elhinni hogy esetleg a hajam ettől hullana..
3350. baddyy
2015. aug. 30. 09:29
Sziasztok. Körülbelül másfél hónapja én is elkezdtem ricinusozni, én 30 gramm ricit, 10 gramm olívával, igazából hajnövesztés céljából. Heti 2 alkalommal csinálom, és éjszakára folpack plusz sapka. Lehet valamit rosszul csinálok, mert felvitelkor, és főleg lemosáskor rengeteg hajam kijön a habbal. Vagy jobban kellene hígítanom, vagy talán éjszaka köt rá nagyon, mert mikor kimosom,egyben áll az egész hajam, szinte meg van rá keményedve. És durva tapintású, 3-szor is átmosom, de a hatás ugyanaz. Fura mert mikor megszárad, akkor puha. Talán megmosott hajra kellene megpróbálnom? Mert mikor mosás előtti állapotba van, akkor kenem fel éjszakára. Egyébként is vékony szálú hajam van. És jó lenne rájönni mitől kezdett el hullani.Vagy talán délután néhány órára fent hagyni?
2015. aug. 20. 22:33

Hajhullás elleni „csodaszer” legalábbis nekem bevált, és fillérekbe kerül.

Kb. 26 évesen, szülés után 2 évvel elkezdett hullani a festetlen, barna, hosszú dús hajam. Minden hajmosáskor szomorúan láttam, hogy milyen sok hajszálam tapad fel a kád falára.

Beteg nem voltam, viszonylag egészségesen táplálkoztam, tehát szerintem vitaminhiány nem lehetett. Kipróbáltam mindenfélét, Bánfi hajszeszt, stb. de semmi sem segített igazán.

A bőrgyógyász sem talált semmi problémát.

Végül a munkahelyi üzemorvostól kaptam tanácsot, nem orvosit, ő is úgy hallotta valakitől, aki vegyszerekkel dolgozott és szinte teljesen megkopaszodott, de ettől a kúrától rendbejött.

Előrebocsátom, hogy kitartás kell hozzá, mert hónapokig kell használni minden egyes hajmosásnál, és elég macerás. Az alapanyagok nem kerülnek szinte semmibe, de a samponfogyasztásunk kb. háromszorosra nő.

Tehát a recept: reszeljünk le egy nagyobb fej egészséges vöröshagymát, és keverjük el gyógyszertári ricinusolajjal - a gyógyszerészt meg kell nyugtatni, hogy NEM hashajtónak akarjuk használni, hanem hajpakolásra . Majonéz sűrűségű, kenhető legyen.

Utána kenjük fel a fejbőrünkre választékonként, ahogy a fodrász a hajfestéket. (Ha esetleg nem volt egész tiszta a fejbőrünk, érdemes előtte is megmosni, mert úgy jobban hat.) Húzzunk fel egy jól záró zuhanysapkát, majd csavarjuk körbe a fejünket vastag törölközővel, és hagyjuk fent legalább egy órán keresztül. Készüljünk fel rá, hogy esetleg a nyakunkon is csorog közben a kence, ha nem zár jól a sapka.

Amint letelt az idő, mossuk ki samponnal a hajunkból az olajos hagymát. Legjobb a kímélő babasampon, és lehet, hogy háromszor is át kell mosni, mire teljesen tiszta lesz. Utána érdemes előbb ritka, majd sűrűbb fésűvel végigmenni a hajukon, hogy ne maradjon benne hagymareszelék. A legelső kezelésnél – gondolom, mert az olaj beletapad a hajba – előfordulhat, hogy a szokásosnál több hajszálunk veszik, de ez csak az első alkalom.

Minden héten egyre kevesebb hajunk hullik ki, nekem a 4. alkalommal már gyakorlatilag semmi. Kb. két hónap után kezdtek megjelenni az új hajszálak, nem soká abba is hagytam, mert rendbe jött a hajam. És nem mellékes, hogy az enyhe korpásodásom is megszűnt.

A kúra nem túl kellemes, mert macerás, de az eredmény megéri.

A kellemetlen mellékhatást, hogy a hagymaszag beivódik a hajunkba, csökkenthetjük, ha a hajmosás végén átöblítjük ecettel a hajunkat.

Hogy a férfiak kopaszodását csökkenti-e, azt nem tudom.

(Ezt a hozzászólást már egyszer közzétettem más fórumon, de ide jobban illik.)

3348. siss27 (válaszként erre: 3347. - Emma115)
2015. aug. 14. 13:30

Ha netalántán hullik,azt úgyis észreveszed és akkor abbahagyod a használatát.Nem kell megvárni míg látványosan megritkul.Ha eddig nem hullik és a használatot követően meg esetleg igen,akkor tudni fogod,hogy attól és abbahagyod.

Próbáld ki,enélkül senki nem fogja tudni megmondani neked a tutit.Szerintem a szempilla talán nem annyira érzékeny mint a haj és a fejbőr,hogy valakinek nem bírja.

Jó kis módszer az erősítésre,én is szoktam néha,csak mindig lusta vagyok,hogy rendesen végigvigyek egy kúrát. :D

3347. Emma115
2015. aug. 14. 11:56
Sziasztok az a kérdésem hogy a szempillám vagy a szemöldököm tuti nem fog hullani a ricinus olajtól? A hajamon már használtam 1x 2 órára akkor nem volt ilyen, de azért a szempilla vesztés sokkal feltűnőbb "játék"...
3346. cirmicica77 (válaszként erre: 3337. - Sophyca)
2015. jan. 26. 18:31
Szia most néztem, a floravitáról rendeltem, keress rá, már 2700 ft a literje, még mindig nagyon jó ár, lassan nekem is kell megint rendelni.
3345. cirmicica77 (válaszként erre: 3337. - Sophyca)
2015. jan. 26. 18:29
h már vékony a hajad, azt nem fogja megvastagítani semmi sem, max az újonnan kinövő hajszál lehet erősebb,e gészségesebb, ha nem teszed ki olyan károsító hatásnak mint pl szőkítés (bár nem tudom, milyenre festetted a hajad) amikor én szőkítettem, akkor sokkal vékonyabb volt a hajszálam, ezen nem lehet változtatni. vehetsz gyógyszertárba, de nekem csak max 30 ml-t adtak, és ez arányban elág drága, nézz körül a neten, vannak webshopok, ahol akár literes kiszerelésben is lehet ricinusolajat venni, én is ilyen helyen vettem, arányban sokkal olcsóbban. Hűtőben tartom, hogy ne avasodjon meg. Tavaly vettem 1 liter valami 2400 volt?
3344. cirmicica77 (válaszként erre: 3342. - Sgabii95)
2015. jan. 26. 18:25
Szia, én használom festett hajra. A ricinuolajat a fejbőrödbe masszírozd be , ne a haj végére, mert nagyon sűrű olaj, csak elnehezíti, a fejbőrbe masszírozva pedig gyorsít(hat)ja a hajnövekedést. Mivel elég sűrű, ezért kis olivával keverve használom. Utána pedig sima olívaolajat kenek a hajam teljes hosszára. Jól bemasszírozom, zuhanysapka, és pár órát rajtahagyom, majd rendesen samponnal lemosom. Ezt nemrég kezdtem el, kb hetente 1x, vasárnap. Ha van időd otthon pl nagytakarítás , akkor a legjobb csinálni, felrakod, elmegy fél nap , majd úgyis lezuhanyzol és hajat mosol. Nekem puhább lett az olivapoakolástól a hajam , nagyon sprőd volt. Sötétbarnára van festve , ami szinte feketének látszik és a derekamig ért (most levágtam pr centit), eléggé igénybe volt véve , idegen ország meleg forró klímával, stb)
2015. jan. 19. 11:08
Sziasztok! Én egy tapasztalatomat szeretném veletek megosztani, reménykedve abban, hogy rajtam kívül valaki még jár hasonló cipőben, akinek segíthetnék ezzel az információval. Kb 5 éve feketére festem a hosszú hajam, egy ideig semmi változást nem tapasztaltam, aztán hirtelen 2 éve kb. hullani kezdett elég gyors iramban...:/ mindent kipróbáltam már! Tényleg mindenféle sszépségvitamint, hajkúrát és olajokat is. Semmi sem segített, változást nem tapasztaltam. rengeteget olvasgattam a haj szerkezetéről,igéyeiról, bementem a d-be és kb max. 3000Ft-ért összeszedtem a kosaramba akövetkező vitaminokat: B vitamin komplex, cink és C vitamin és D vitamin. Minden nap szedem őket, és 1 hónap után kézzel fogható a változás: a hajam dúsabb, szebb, hullik ugyan de mégsem veszít a dússágából, nőnek a babahajak:) Remélem tudtam segíetni!:)
3342. sgabii95
2015. jan. 13. 19:14

Sziasztok.


Kérnék egy kis segítséget a ricinusolaj használatáról. Festet hajra is lehet használni? (Azt szeretném, hogy gyorsabban nőjön le és lehessen levágni a festet részt).


Hogyan is kell alkalmazni? Olvastam, hogy valaki csak a hajvégeire keni, van aki a hajtővére is, van aki olívaolajjal is összekeveri. Hogy a leghatásosabb a használata?

Meddig hagyjam rajta a hajamon? Egy éjszakára vagy csak pár órára?

Valaki kérem segítsen nekem picit! :) Köszönöm előre is.

3341. Peggy73 (válaszként erre: 3340. - Sophyca)
2015. jan. 2. 17:35

Nem ciki, hogy nem jársz kozmetikushoz! :) Azért kérdeztem csak, mert az jutott eszembe, előfordulhat, hogy allergiás vagy a festékre.


Szép kis orvos, mondhatom! Sajnos vannak ilyenek. :( Szerintem ne hagyd magad mindenképpen járj utána mi lehet a tüneteid háttérben! Próbálkozz még egyszer nála, és legyél határozott! Szedje össze az összes (libán vett) tudását, és nézzen utána, hogy ha nem a fáradtság, vagy a túlhajszoltság okozzák a tüneteidet, akkor mi lehet. Vagy keress másik orvost.

Mert lehet, hogy tényleg a második szülés "tehet" róla, csak nem úgy ahogy a dokid gondolja! Az is előfordulhat, hogy a terhesség-szülés miatt valamelyik hormonod alul-, vagy túlműködik.

Vagy tápanyag hiány is lehet. Némely mikroelem vagy vitamin hiánya fura tüneteket tud okozni.


Va egy fórum itt a hoxán, ahol a csajok pont ezekkel a problémákkal foglakoznak:

Tudásbázis - Mi hatásos a hajhullás ellen?

3340. sophyca (válaszként erre: 3339. - Peggy73)
2014. dec. 30. 09:11

köszönöm Peggy, már most többet foglalkoztál velem, mint a háziorvos, akihez nem csak ezzel a panasszal, de s 1 ponton nyomásérzéssel-fájó fejfájásom miatt, folyamatos fáradtság miatt stb kerestem fel, de csak annyit mond mindig, hogy van 2 kicsi gyermekem, magasra teszem a lécet és ezért van minden.. szerintem az anyaság nem lehet diagnózis és igaz, hogy a 2. szülésem óta vannak velem ezek a dolgok, de annak 1,5 éve és nem érzem magam egész embernek és egyáltalán nem igaz már rám, hogy 0-24ben én vagyok mindkét gyerekkel, van olyan hétvége amikor párom annyira sokat segít, hogy délben kelek..... na mindegy.


nem festem, mostanában itthon sem, és ciki vagy sem.. kozmetikusnál életemben 1x jártam 18 évesen :D


amúgy szerinted (érdekel a véleményed, mint egy másik emberé:) ) lehet, hogy mindez lelki eredetű dolog és valamit belül kellene először rendbetennem? :O

3339. Peggy73 (válaszként erre: 3337. - Sophyca)
2014. dec. 29. 18:00

Ha nem csak a hajaddal van gond (amit simán tönkretehet a festék), hanem a szempilláddal is, akkor ott más ok is lehet, érdemes orvoshoz menni a problémáddal.

Amúgy a szempilládat festeted (kozmetikussal pl)?

3338. sophyca
2014. dec. 29. 09:06
*a hajam, hogy
3337. sophyca
2014. dec. 29. 09:05

sziasztok.


létezik, hogy egy rosszul megválasztott hajfestéktől úgy elvékonyodott a gy megfogom és sírógörcsöt kapok, hogy ez mi a fejemen?:'(


Ezt is rendbehozza a ricinusolaj? Nincs műszempillám, mert eddig a sajátom is úgy nézett ki, mintha.... az meg kihullott......... nem tudom mi van velem -.- 24 évesen. fck.


arra is jó a ricinusolaj?

Patikában simán kérek ricinusolajat azt annyi?


Köszönöm mindenkinek aki válaszol.

puszi

3336. boby001
2014. dec. 9. 05:28
eléggé megritkult a hajam, és folyamatosan viszket és hullik a hajam Betyárninja. te tudsz nekem valamit javasolni, ami ezt megállítaná és újra növesztené? köszi
2014. nov. 22. 01:28
Nm adom fel, lesz ami lesz. Aztán majd megpróbálok mást is ha ez "kudarcot vallana nálam". Mert ami másnak jó nem biztos hogy mindenkinek ugyanúgy használ...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook