Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kislányom felborította a virágot, víz meg rácsurgott a vezetékekre! Nem lesz baj? fórum

Kislányom felborította a virágot, víz meg rácsurgott a vezetékekre! Nem lesz baj? (tudásbázis kérdés)

2010. febr. 21. 20:57
Na élsz még?:))
2010. febr. 3. 16:59

Ha víz ér egy elektromos berendezést, a következő a teendő:

1. Azonnal feszültségmentesíteni

2. Szétszerelni, hajszárítóval kiszárítani.


Az esetek nagy részében megmenthető.

8. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Jéghegy)
2010. febr. 3. 14:30
1 hetes szárítás szerintem elég, utána használhatod megint.
7. Jéghegy (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2010. febr. 3. 14:24
Akkor szárítsam ki az elosztót v. mi? (dobjam el?)
6. Jéghegy (válaszként erre: 4. - Cb82b220ce)
2010. febr. 3. 14:23

Köszi:)

Csak arra gondoltam, hogy nem ráz-e meg az áram v. ilyesmi..(mármint, ha víz ment az elosztóba, de abban az esetben, ha ez leveri a biztosítékot, akkor megnyugodtam..

(jó okos vagyok, mi?:P)

5. Pirosalma (válaszként erre: 3. - Jéghegy)
2010. febr. 3. 14:23
Ilyenkor nem szabad visszadugni sem. Nem valószínű, hogy baj lesz belőle, de jobb az óvatosság.
2010. febr. 3. 14:21
Ha belement az elosztóba akkor esetleg cseréld ki másra.Ha nem ment bele csak rá akkor szerintem nincs semmi gond.De ha téged megnyugtat hogy vársz egy kicsit és nincs semmi sürgős dolgod akkor ne kapcsold vissza.Amúgy ha belement volna a víz elvileg leverte volna a biztosítékot.
2010. febr. 3. 14:17

Leszárítottam már mindent -elosztóra is került egy kis víz- szőnyeg is jó vízes lett..:(

Visszadugdostam mindent, de nemmerek még semmit visszakapcsolni!!!

Vagy én pánikolom túl?

2010. febr. 3. 14:17
Kapcsold fel a villanyt majd megtudod :))
2010. febr. 3. 14:16
Kislányom felborította a virágot, víz meg rácsurgott a vezetékekre! Nem lesz baj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook