Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Váltsunk-e óvódát? A gyerek vagy a "szülő" érdekeit nézzük? fórum

Váltsunk-e óvódát? A gyerek vagy a "szülő" érdekeit nézzük? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 6. 20:49
na közben párommal is megbeszéltük még egyszer a témát, és úgy döntöttünk maradjon a saját helyén, kár kockáztatni a már jó ovit, inkább majd nagypapa is besegít, ő viszi majd reggel
18. tündér74 (válaszként erre: 16. - 2c2de63135)
2010. febr. 3. 14:33
Én a korcsoportos ovira szavaznék, mert a beszoktatás, a kicsikkel való egyéni bánásmód itt sokkal kíméletesebben, nagyobb figyelemmel történhet, s a gyermekekkel való foglalkozás is eredményesebb, gördülékenyebb.
2010. febr. 3. 14:23
most mennem kell az oviba Kristófért, este leszek újra, akkor csatlakozom ismét! addig is köszi a hozzászólásokat, nekem szerintem segíteni fog, pont azért is kérdeztem mások hogyan látják ezt a dolgot.
16. 2c2de63135 (válaszként erre: 14. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 3. 14:21
igen ez a vegyes csoport előnye és ennek én is látom az előnyét, de hátrány az, amit az előbb leírtam, hogy ha a saját korosztályában, ami csak 7-8 fő nem talál igazi kis barátot, nem az igazi. Kiscsoportban még csak a kicsikkel barátkoznak, a nagyok azért valamilyen szinten kizárják őket, amikor középsősek(mint most Gréta) nem érdekli már a kiscsoportos...vagy lehet ez gyerekfüggő, sajnos Grétánál ez a helyzet
15. 2c2de63135 (válaszként erre: 12. - Pmjudit)
2010. febr. 3. 14:18
ja igen, ez a másik problémám a német ovival, hogy ott vegyes csoprt van, kislányommal is csak 7-8 új kiscsoportos került be a csoprtba, így ő egyszerűen nem érzi ott jól magát, mert az ő 7-8 anno kiscsoportos társa között nem talált egy olyan gyereket sem, akivel igazán jóban lenne. szeret oviba járni, de nincs egy kis barátnője, úgy sajnálom. A 8 gyerekből csak 4volt lány, elég kicsi az esély, hogy összebarátkozzon valakivel. Viszont őt nagyon szeretik, ahogy reggel megérkezik, sokan odarohannak hozzá és ölelgetik (ezt férjem meséli), ő mégis úgy érzi, hogy nincs igazi kis barátnője. Kristóf meg 27fős kiscsoportba jár, ahol 18fiú van...imádnak együtt autózni, építeni stb. És kristófot is valahogy nagyon megszerették a társai, van, aki csak azért jön oviba(azzal lehet csalogatni), mert kristóf ott van(ezt 2-3 anyuka is mesélte már). Amin én azért vagyok így megütközve, mert Kristóf nagyon öntörvényű, bár soha nem verskszik, mindenkit megvéd és ölelget, szóval jó fiú, csak nagyon hisztis.
14. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 12. - Pmjudit)
2010. febr. 3. 14:13
Nekem meg anno a vegyescsoport vált be.Sokat tanultak egymástól. A nagyok toleranciát, a kicsik meg "tudományt"
13. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 11. - 2c2de63135)
2010. febr. 3. 14:12
Akkor a választ te magad megadtad.Írasd át majd meglátod,lehet jól fogsz járni.
12. pmjudit (válaszként erre: 9. - 2c2de63135)
2010. febr. 3. 14:12
Mondjuk én a tiszta csoport híve vagyok. Nálunk ovikeresésnél egyik szempont volt, hogy csak egy korosztály legyen együtt.
11. 2c2de63135 (válaszként erre: 8. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 3. 14:11
a német ovi felé csak amiatt hajlok, hogy onnan egyenes az út a suliba, nem kell protekció stb. És így könnyebb lenne. mert suliba mindenképp azt szeretnénk(nekem is volt olyan tanítványom, aki nulla német tudással kezdte az ilyen sulit és simán vette az akadályokat)
10. pmjudit (válaszként erre: 8. - 0ef5da02f3)
2010. febr. 3. 14:11

Szerintem is.

Bár én azt gondolom, hogy ha váltás lesz, az új óvónénik is megoldják a problémát. Nyilván tapasztalatuk nagy és szernitem a kisgyerek is másként viselkedik minden új szituációban.

9. 2c2de63135 (válaszként erre: 6. - Pmjudit)
2010. febr. 3. 14:09

nem én nem tudom eldönteni! egyik felem azt mondja most vigyük át, mert még nem lenne akkora törés, csak kiscsoportos, és ha szóba jön Gréta ovija, ő oda is lelkesen menne, volt is már ott, mikor 1-2x én mentem Grétáért.

másik felem meg azért mondja, hogy maradjon mert nagyon jó ez az ovi is,

8. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 5. - 2c2de63135)
2010. febr. 3. 14:09
A véleményeinket elmondtuk,mint ahogy én is mások is úgy látják hogy maradjon ha bevált, de ahogy látom jobban hajlasz mégis a másik ovi felé.Akkor egyet tehetsz,nézz jobban körbe ott, szeezd be a tapasztalatokat, és beszélgess az óvónőkkel..
7. 2c2de63135 (válaszként erre: 4. - Pmjudit)
2010. febr. 3. 14:06

igen én is erre gondolok, hogy talán suliba is ráér majd odamenni(csak valami iszonyú nehéz elintézni, hogy a nem ovisok bekerüljenek, bár talán a tesót könnyebben felveszik..) csak a 4.baba miatt elég nehéz lesz megoldani, hogy a város 2 felébe járjanak.

és a 3.kat hova iratnátok 2 év múlva? ő pont kezdhetné a németben, akkor őt oda egyből? ő is nyugis gyerek, nem olyan, mint Kristóf

gondoltam beszélek Kristóf óvó nénijével, neki mi a véleménye erről.

6. pmjudit (válaszként erre: 5. - 2c2de63135)
2010. febr. 3. 14:06
Nekem úgy tűnik, magadat győzködöd, hogy vigyed a másik oviba:)
2010. febr. 3. 14:04

gréta nyugis gyerek, de kristóf meg egy kis izgága, és nagyon akaratos, hisztis, bár ez nem úgy jön ki rajta, hogy agresszív lesz, egyszerűen csak, ha ő valami mással szeretne játszani, akkor ő azzal játszik és mondhat bármit az óvó néni... És attól félünk, hogy gréta óvó nénijei nem azok a típusok, akik ezt tolerálják...nem szeretném, ha ő lenne a feketebárány a csoprtban

Amúgy az nem zavarna, hogy ovit kell váltani, nyáron úgysem mennek oviba, barátok megkopnak(ráadásul kiscsoportban még nem annyira erősek ezek a baráti szálak), szóval szerintem hamar beilleszkedne, amúgy is barátkozós típus. Csak azt nem tudom, az óvó néni mennyire fogják őt tolerálni. mert a mostaniak nagyon jól bánnak vele, simán odaül festeni, rajzolni, megvárják még neki lesz kedve, és nem erőltetik rá! de félek a másik oviban nem így van, de lehet csak túl aggódom a dolgot? ráadásul szeptemberig még sok idő van, Kristóf is változhat

és jön a 4.baba nyáron, így egyszerűbb lenne a 2 nagyobbat 1 helyre vinni.

2010. febr. 3. 14:01

Én nem vinném át, a megszokott környezet, társak óvónénik fontosak számára.

Gondolom suliba a kéttannyelvűbe szeretnéd, otthon meg tudjátok tanulni, amit a másik oviban tanulnak, elsőben nem lesz lemaradva semmiről.

3. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 1. - 2c2de63135)
2010. febr. 3. 14:00
Nem venném ki a gyereket ha ott megszokta és szereti
2010. febr. 3. 13:59
H a kisfiad jól érzi magát és az óvónők is sizmpatikusak, akkor ne bolygassátok!
2010. febr. 3. 13:57

sziasztok! a véleményeteket szeretném kérni. Nem tudom eldönteni, váltsunk-e óvódát a kisfiamnál.

A kislányom egy német oviba jár, mert ennek az ovinak van kéttannyelvű iskolája is egészen gimi4-ig. Sváb gyerekek, így adott, hogy ilyen iskolába járjanak, én német tanító vagyok, tudok nekik segíteni ebben, itthon is beszélünk németül. (de nem erőltetem, egyáltalán nem a második anyanyelvük, tudnak pár kifejezést, vagy az öltözködésnél vagy az asztalnál spontán németül szólalnak meg, hogy kérnek még enni, vagy segítsek levetkőzni..).Az ovit és az iskolát is sok kritika éri, hogy lóverseny istálló stb stb, ami nem igaz szerintem, mert én is tanítottam kéttanynyelvű suliban, igaz, hogy az idegennyelven volt a hagsúly, de legalább a gyerek 18éves korára perfekt megtanul egy nyelvet, ráadásul az angol itt a második nyelv, így azt is elég jól megtanulják. Akinek otthon tudnak segíteni németül, annak az energiái nem arra mennek el, hogy a nyelvet tanulja, így bőven marad idő a többi tantárgy megtanulására is.

kisfiam évvesztes, ő egy másik oviba jár, mert ebbe az oviba csak most szeptembertől vezsik át. Ez az ovi a körzetes ovi, ami úgyszintén pont egy nagyon jó óvóda. Ráadásul nagyon jó óvónéniket fogtunk ki, szeretik Kristófot, ő is szeret oviba járni(beszoktatásnál sem volt semmi baj). Viszont férjem nem szeretné, ha váltanánk, mert ő viszi a lányomat reggelenként oviba és neki nem szimpatikusak Gréta óvó nénijei. De én meg látom, hogy biztos sokat foglalkoznak velük, mert rengeteg verset, stb tanulnak, egy csomó ötletes dolgot csinálnak, amit hazahoz, szinte napi szinten. Én azért nem látok sajnos jobban bele abba az oviba, mert van egy 3.baba is. Viszont kristóf ovija is szuper, rengeteg jó dolgot csinálnak(nap mint nap olyan foglalkozások vannak, hogy tanító létemre csak lesek, kb, mint az iskolában, nem nehézségre értem, hanem 1 percig nem hagyják unatkozni a gyerekeket, mindig csinálnak valami jó kis dolgot! persze van szabad játék is)

szerintetek érdemes váltani? A gond, hogy attól félünk nem érezné jól magát Gréta ovijában, ott vegyes csoport van. és őt nem biztos, hogy lekötné a sok szóbeli (német) foglalkozás...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook