Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Végbélproblémák fórum

Végbélproblémák (beszélgetős fórum)

2010. febr. 3. 19:12

Sziasztok!

Nem gondoltam volna,hogy ilyen sok hozzászólás lesz,de nagyon örülök neki!

Sajnos főznöm kellett,így nem tudtam már maradni a gép előtt,miután elindítottam a fórumot!

Nálam úgy kezdődött a dolog,hogy azt hittem,aranyerem van,vettem Mastu kúpot,de nem akart múlni.Már ott tartottam,hogy alig bírtam menni,állni és ülni,úgy volt jó,ha feküdtem,felpolcoltam a fenekem és jegeltem(valahogy a szülés utáni állapotra hasonlított).Aztán a fájdalom miatt,pedig nem vagyok kényes,elmentem az ügyeletre,ahol pont egy sebész ügyelt(bár lehet,hogy jobban jártam volna,ha nem ő van),azt mondta,mogyorónyi polipom van,tükrözni kell-a végbelemet,majd a vastagbelemet is,mert ha egy polip van,általában több is akad-aminek során leveszik.

Másnap sebészeti szakrendelésre kellett mennem,ahol szintén csak tapintással igazolta az orvos az ügyeleti diagnózist,és mondta,kérjek időpontot végbéltükrözésre.Kaptam is még az napra.Azt mondta az asszisztens,nem kell beöntés,elég,ha volt reggel székletem.Mondtam,volt,így jött a doki és nekilátott.Fájt,de valószínű azért,mert mint később kiderült a vastagbél tükrözés során,hogy a polipnak hitt csomó egy begyulladt aranyér,és abba is hagyta a doki a vizsgálatot,mert nem volt teljesen tiszta a végbelem.Felírták a béltisztító folyadékot,péntekre kaptam is időpontot a vastagbél tükrözésre.Igyekeztem inkább csak folyadékot fogyasztani egész héten,egyszer ettem másfél vajas kiflit,azon kívül hétfőtől péntekig csak folyadékot ittam(levest turmixolva,gyümölcslét,tejet,kefirt,joghurtot,teát).A vizsgálat előtti napon még reggelizni lehet,ebédre már csak levest szabad fogyasztani,majd el kell kezdeni inni a bélmosó folyadékot.A beleim valószínű a koplalás miatt hamar kiürültek,nem volt vészes,pedig ettől is féltem,mint ahogy a tükrözéstől és az az előtti kábító injekciótól is.(Utoljára 5 éves koromban volt mandulaműtétem)

A kábító injekció azonnal hatott,az első emlékem egy kellemetlen érzés volt a hasam felső részén,akkor sóhajtanom kellett,majd még egyet,és a vizsgálat végén az aranyereimet én is láttam.Egy óra múlva már mehettem is haza.A szelek maguktól távoztak,nem volt kellemetlen teltség érzetem.

Miután kiderült,hogy be van gyulladva egy belső aranyerem,vissza kellett mennem a sebészeti szakrendelésre,ahol most egy másik orvos volt,és ő nem csak tapintásos,hanem műszeres vizsgálatot is végzett(gondolom anoszkóppal,amivel kimondottan a végbél nyílást és környékét lehet vizsgálni).Közölte,hogy van több aranyerem is,de egy van begyulladva,és be is van repedve,ami az égő,szúró érzetet keltette.Írt fel két féle kenőcsöt(Aurobin,és Jalogen),és olyan kúpot,amit a gyógyszertárban készítettek el.

Tegnap kellett kontrollra mennem,megint megvizsgált,és mondta,hogy nagyon szűk a végbélnyílásom,ami miatt nem tud meggyógyulni a berepedés,ezért ki kell tágítani.

Ezért érdeklődtem,hogy valakinek volt-e már ilyen beavatkozása.

15. youlcsi (válaszként erre: 11. - B826fe0c0b)
2010. febr. 3. 14:04
ja, bocs... hirtelen én is a colonoscopiára gondoltam... hogy miért is?
14. youlcsi (válaszként erre: 9. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 3. 14:03

nem egészen igaz ez a koplalósdi.

általában a vizsgálat előtti nap még rendesen lehet reggelizni, aztán ebédre már csak üres leves mehet. utána kezdődik a béltisztítás, amikor meg már szintén csak folyadék mehet (üres leves, szűrt gyümölcslé -pirosakat kivéve-, tea, kávé, szénsavmentes üdítők, víz)

13. youlcsi (válaszként erre: 8. - B826fe0c0b)
2010. febr. 3. 14:01

én voltam múlt héten (is). van ilyen fórum, ott elég rendesen ki van tárgyalva.


nekem végignézték a colont, és még 5 cm-t a vékonybélből.

és fájt :s

12. f979700a86 (válaszként erre: 11. - B826fe0c0b)
2010. febr. 3. 13:49
Nekem már volt végbéltükrözésem.Ne aggódj,ki lehet bírni.
2010. febr. 3. 13:28

Azért köszi :)

Igen, én a végbéltükrözésre gondoltam, arra lennék kíváncsi. Nekem azt mondták, hogy előző nap még ebédelhetek, utána már csak folyadék, de hála égnek nem kell több napig koplalnom (szintén nincsenek súlyproblémáim, legalábbis fogynom biztosan nem kéne)

2010. febr. 3. 13:15
ja bocsi ez vastagbéltükrözésre vonatkozik, a végbéltükrözést nem tudom
9. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 8. - B826fe0c0b)
2010. febr. 3. 13:14
Még nem, csak készülök, de nem sok jót hallottam róla.:( állítólag puffadás, görcsök és fájdalomra lehet számítani azért szerintem kibirható engem legjobban az tart vissza hogy több napig(3?) nem lehet enni a vizsgálat elött hogy kitisztuljon a vastagbél. Én mivel nincs miből fogynom nem tudom bevállalni a koplalást.
2010. febr. 3. 12:56
Sziasztok, én majd most megyek tükrözésre. Volt már valakinek ilyen? Mennyire kellemetlen/fájdalmas? Állítólag csak egy kis szakaszt néznek majd meg.
7. youlcsi (válaszként erre: 1. - Kovacsek niki)
2010. febr. 3. 12:53

most jutott eszembe, mintha a c-c fórumon (crohn-colitis .hu) írta volna valaki (talán vizsgálatok a-tól z-ig topicban... de ez nem biztos), hogy volt végbélnyílás-tágítása.

esetleg próbálkozz ott ;)

2010. febr. 3. 12:38
én több, mint egy éve halsztgatom, hogy megmutassam orvosnak. pedig gyakran megyek...
2010. febr. 3. 12:30
Engem is érdekelne a téma.Én is régóta aranyérrel küszködök és még orvos nem látta.Olyan érzetem van főleg éjszaka mintha telelenék levegővel.
2010. febr. 3. 12:27
nekem végbélizom gyengeségem van, jól is néznénk ki ha még tágítanák..
2010. febr. 3. 12:27

érdekes téma...


bár a tágításhoz sajnos (?) hozzászólni nem tudok.

2. Vercsaszy (válaszként erre: 1. - Kovacsek niki)
2010. febr. 3. 12:01
Nekem nem,de miért kell ilyet?Mi a baj?Én aranyérrel küzdök,de az nem ugyanaz,gondolom az enyém sokkal kisebb probléma,mint a tiéd!
2010. febr. 3. 11:57
Volt már valakinek rövid altatásban végbélnyílás tágítása?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook