Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülműtét - lyukas dobhártya "foltozgatása". Volt-e már valakinek? fórum

Fülműtét - lyukas dobhártya "foltozgatása". Volt-e már valakinek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
36. 35491a860f (válaszként erre: 35. - Lolita63)
2010. febr. 27. 18:59
Van egy doki, aki állítólag nagyon profi. Főorvos a "drága", viszont olyan bunkó, mint hat másik és lehet profi valaki, ha közben a bunkó, pökhendi, nagyképű stílusával porig alázza beteget. Nem tudom nevén nevezhetem-e az illető uraságot, de annyi szent, hogy az ő kése alá nem fogok feküdni, mert akkor egy életre lelkibeteg lennék. Ugyanis már beszéltem vele és olyan bunkó, nagyképű ....egg volt, hogy nem kívánom senkinek egy ilyen ember társaságát.
2010. febr. 25. 18:00
Olyan dokit válassz aki profi a műtétben,vagyis dobhártya plasztikában.Érdeklődj utána.
34. 35491a860f (válaszként erre: 33. - Lolita63)
2010. febr. 25. 16:16
Még nem vagyok előjegyezve, egyelőre csak fontolgatja a dokim és tervbe van véve, de még nincs időpont. Még konzultálni kell róla.
33. Lolita63 (válaszként erre: 32. - 35491a860f)
2010. febr. 25. 14:44
A dobhártya -plasztika rutin műtétnek számít,ne izgulj. Mikor lesz a műtéted?
32. 35491a860f (válaszként erre: 31. - Lolita63)
2010. febr. 25. 10:28
Köszike. :)
31. Lolita63 (válaszként erre: 30. - 35491a860f)
2010. febr. 24. 21:17

Ha hosszú hajad van, a fül környéke lesz borotválva.Ha leengeded biztos nem látszik semmi.

Nyugodj meg,minden rendben lesz.

2010. febr. 24. 10:14
mert ez megnyugtató lenne számomra
29. 35491a860f (válaszként erre: 28. - Lolita63)
2010. febr. 24. 10:14
magyarul, ha kiengedem a hajam és nem copfban van, akkor tulajdonképpen nem is látszik?
28. Lolita63 (válaszként erre: 27. - 35491a860f)
2010. febr. 23. 21:11
Csak annyit borotválnak le,hogy le tudjanak fertőtleníteni.
27. 35491a860f (válaszként erre: 26. - Vatex)
2010. febr. 23. 15:22
Egy dologra lennék még kíváncsi: Sok hajat borotváltak le? Kb. hány cm-t ahhoz, hogy a műtétet el tudják végezni? Csak a füled mögött borotválták le vagy oldalt és elöl is? Tudom, biztos azt gondolod, hogy "te jó ég, ilyeneken is problémázik, mint a hajvágás." De azért mégiscsak nő vagyok és egy nőnek nagyon csúnya borotvált haj, főleg, ha olyan életvitele van, mint nekem, hogy ahhoz, hogy meg tudjunk élni, és rendezetten működjön a családi gépezet, állandóan úton kell lennem, állandóan jövök-megyek, emberek között vagyok és marhára utálom, amikor megbámulnak. Márpedig, ha borotvált fejjel kellene mászkálnom, ez elkerülhetetlen lenne. Az meg ha sokan megbámulnak úton-útfélen, egy idő után ingerülté tesz.
26. Vatex
2010. febr. 22. 18:20
Aki már szült 2X annak ez gyerekjáték, hidd el, ha annyira nem hallanál mint én, akkor te is megcsináltatnád, mellesleg a sok váladék idővel tönkre fogja tenni a hallócsont-láncolatot, és az maradandó halláscsökkenéshez vezet, igaz a csontokat is tudják reprodukálni, de ez sokkal macerásabb művelet, mint egy dobhártyaplasztika! A varratkiszedés nem veszélyes, szinte nem is éreztem, az a kis szívókészülék sem rossz annyira, de legalább éreztem valamit, aminek inkább még örültem is! A tamponok sem annyira kellemetlenek, elviselhetőek, tudva, hogy jó célt szolgálnak és egyre közelebb vagyok velük a célhoz, igen majdnem 2 hétig voltak bent (11nap)! A dokinő szerint még várni kell a hallás visszatéréséig, én is ezt olvastam mindenhol, 6 hetet emlegettek! A 2 hónapi emelésmentességről nem tudok, én már a jövő héten mennék dolgozni, a doki nem is ellenzi bár hétfőn még 1X látni szeretne! A kórházban tartózkodást én is sokalltam, de ha nagyon kell akkor bent kell maradni a folyamatos kontroll, illetve kötözés miatt, én nagyon jól elvoltam egy csomó barátot szereztem, és végre jól kipihentem magam! A varrat még elég jól látszik, de idővel el fog tűnni, hátha még vissza nő rá a leborotvált haj is! Ja, a dobhártyát valóban izomszövettel pótolták, csak nem halántéki, hanem rágó izom szövetdarabbal, mivel az közelebb volt, a halántékihoz meg újabb bemetszést kellett volna végezni! Igen adtam pénzt, hogy mennyit azt had ne írjam le! Mindenki szerintem annyit ad, amennyit el bír viselni anyagilag, és amennyit nem szégyell! Remélem mindenre tudtam válaszolni, ha valami kimaradt volna szívesen pótolom, ha emlékeztetsz rá!
25. 35491a860f (válaszként erre: 24. - Vatex)
2010. febr. 22. 14:52

Na én ezt nem bírnám ki. Főleg, a varrás körüli fájdalmakat. Engem totálisan zavar/na, ha fájdalommentesen is, de érezném, hogy belül matatnak. A varratkiszedéseket meg úgy ahogy van, egyáltalán nem bírom elviselni. Lehet, hogy az én fájdalomküszöböm túl kicsi, ez is elképzelhető, de mindenféle ilyen macerát éber állapotban egyszerűen elviselhetetlennek tartok. Első szülésem után is az volt a szerencsém, hogy olyan "anyaggal" varrtak össze, amelynek egy része felszívódott, egy másik része meg magától kiesett. Nem bírtam volna ki, ha pont "ott" kirángatja belőlem az orvos a "cérnát". Ezért voltam olyan boldog, amikor második gyermekemet sikerült gátvédelemmel világra hoznom és se repedés, se varrás, se fájdalom nem volt. Engem már az is nagyon zavart, amikor a fülész túlságosan mélyen a hallójáratomba lenyomta a szívókészüléket és úgy szívta le a felesleges váladékot a fülemből. Nem is ez a megfelelő szó, hogy zavart, hanem egyszerűen éreztem, hogy egy hajszál választja el a szívókészüléket a dobhártyámtól és irritált, vagy nem tudom, hogy fogalmazzam meg, de nem volt jó érzés, nem akartam, hogy hozzá érjen.


Hát nekem az az érdekes, hogy a hallásom még mindig jó, viszont a fülem váladékozik. Fülfolyásom van, ami semmilyen kence hatására nem akar megszünni. Emiatt is javasolják a fülműtétet, meg persze amiatt is, hogy a nyitott dobhártya miatt ne legyenek újabb fertőzéseim.


Ezek szerint te kb. 2 hétig ezzel a tamponnal a füledben éltél? Hú, az nem lehet kellemes. Én már akkor tompán hallok, ha a vattát be kell tenni a fülembe. Ha még a tampont is beleteszik, akkor semmit nem lehet hallani, igaz? Miért voltál egy hetet a kórházba? Nekem azt mondták, hogy 2-3 napig kell majd bent lennem.


Igaz-e az, hogy kb. 2 hónapig nem lehet emelgetni semmit, és a fejedet sem forgathatod?

Nagyon látszik az, ahogy felnyitották a füledet?

Neked mivel foltozták össze a dobhártyádat?

Mert nekem az egyik dokinő azt mondta, hogy a halántékból csípnek ki egy izmot és azzal foltozzák össze a dobhártyát. Igaz ez? Vagy más módszerek is vannak?


És nem muszáj erre válaszolnod, de tudod, ez manapság már egy kikerülhetetlen kérdés.

Adtál pénzt a dokinak a műtét után? Ha igen, mennyit szokás fülműtét után adni?


Előre is köszönök minden választ.

24. Vatex
2010. febr. 22. 11:42
Nem nevezném kibírhatatlannak, csak kicsit kellemetlennek (ahogy az orvosok mondják)! Érzéstelenítéssel csinálták, kb 2órás volt a műtét de nekem csak 30 percnek tűnt, ez lehet a "koktél" hatása amit műtét előtt adnak, és ettől kicsit bátrabb is vagy! Amúgy a műtét alatt nem éreztem fájdalmat, (talán a varrásnál, de ki lehet bírni) csak éreztem, hogy ott matatnak! Nekem muszáj volt megcsinálni, mert nagyon leromlott a hallásom, meg a nyitott dobüreg miatt a fertőzés veszélye nagyobb! A kórházban egy hetet voltam, ma voltam varrat kiszedésen meg eltávolították a tamponokat a hallójáratból! Röviden ennyi, ha még van kérdésed szívesen válaszolok!
23. 35491a860f (válaszként erre: 22. - Vatex)
2010. febr. 22. 10:35

Szia!


Leírnád, hogy mi volt a műtét menete és te mit éreztél ebből? Altatással, vagy érzéstelenítéssel történt? Előre is köszi az infót.

22. Vatex
2010. febr. 20. 10:24
Nekem most volt egy dobhártyaműtétem (2010.02.11) most várom a javulást, ami remélem nem marad el, de ez a 6 hét csak most lesz igazán hosszú!
21. Lolita63 (válaszként erre: 20. - 35491a860f)
2010. febr. 4. 19:53
Senki nem mondta rád ,hogy süket vagy!!!Örülök,hogy jól hallasz.Vannak még csodák:-)
2010. febr. 4. 11:05
Az hogy lyukas a dobhártyám az egy dolog, de én szentül hiszek abban, hogy a hallásom tökéletes, mert hiszen hallok mindent! Nem vagyok süket! :D
19. 35491a860f (válaszként erre: 18. - Lolita63)
2010. febr. 4. 11:04
Az orvosok nagyon sokmindent "belelátnak" a betegségbe, ami nincs is. Tudod miért? Mert miért van az a sok-sok "megmagyarázhatatlan" dolog, ami orvosi ésszel felfoghatatlan??? Sokszor mondták már meddőnek vélt nőkre, hogy nem lehet gyereke és azóta kettőt is szült, vagy baleset után emberekre, hogy soha nem fognak járni és mégis jár stb. stb. Ugyanez vonatkozhat az én fülemre is. Egy fülész belemagyarázna dolgokat, mert ez a munkája, meg így lesz pénze, ha dolgozik is érte, közben meg lehet, hogy nincs is semmi baj a hallássommal. Sőt, biztos hogy nincs, ha el tudod fogadni, ha nem, mert ha baj lenne vele, akkor nem hallanék semmit vagy csak nagyon tompán. Tudod, az én szervezetem nagyon strapabíró, én az a fajta ember vagyok, aki 5 évenként, ha egyszer lebetegszem. Influenzás sem voltam már 18 éves korom óta, csak náthás. Akkor miről is beszélünk???
18. Lolita63 (válaszként erre: 10. - 35491a860f)
2010. febr. 3. 20:08

Szia!

Hát...ezt szakemberként nem tudom elfogadni!Szubjektíven lehet úgy érzed nincs baj a hallásoddal,de műszeresen tuti ,hogy probléma van.Sokan így érzik,de más a tapasztalatom.

17. youlcsi (válaszként erre: 16. - 35491a860f)
2010. febr. 3. 14:16

ez így nem igaz, ugyanis ha bent fekszel, nem tudnak a nevedre receptet írni.


és ne tudd meg, hogy a betegek mi mindent lenyúlnak a kórházból. nem véletlenü nincs gyógyszer, wc-papír, evőeszköz, törölköző... van, ahol a zuhanyrózsa sem marad a helyén 3 napnál tovább.


de ez itt már nagyon OFF...

2010. febr. 3. 14:09
egyébként meg a legtöbb kórházba csak jó duma ez, hogy nem finanszírozza a TB és így, meg úgy, meg amúgy....közben meg nagyon sokmindent lenyúlnak a kórházakból az ott dolgozók, amit nem kellene. már az is nagy szégyen ebben az országban, hogy ha valamilyen betegség miatt befektetnek a kórházba, akkor rendesen receptet írnak fel, mint otthon a háziorvos, és a hozzátartozódnak kell kiváltania a gyógyszer pénzért, visszavinnie neked a betegnek a kórházba és orvosi utasítás szerint szedni. Már ez is egy gátlástalanság az OEP és a kórház részéről is!
15. youlcsi (válaszként erre: 14. - 35491a860f)
2010. febr. 3. 11:09

nem... nem ezt mondtam.

igazság szerint én továbbra is csak az én esetemet tudom alapul venni. hogy egy ilyen "foltozás" mennyi idő és milyen fájdalommal jár, nem tudhatom... szóval ha úgy érzed, kérd az altatást. megértem, hiszen nekem is van olyan, amit nem vállanék be még egyszer tisztességes szedálás nélkül :)

14. 35491a860f (válaszként erre: 13. - Youlcsi)
2010. febr. 3. 11:02
nekem 3 nap bentfekvést mondott a főorvosnő. De akkor sem fogok belemenni, hogy helyi érzéstelenítéssel csinálják. Inkább fizetek érte, de ismerem magam és nem teszem ki magam olyan dolgoknak, amit úgyse bírnék ki! Vagy ordítsam végig azt a félórát?
13. youlcsi (válaszként erre: 11. - 35491a860f)
2010. febr. 3. 10:59

a gond az, hogy ember nincs rá. egy "kisműtétre", ami jó esetben néhány 10 perc (nekem nem is tudom... max 30 perc volt az egész) nem kicsit indokolatlan egy aneszteziológust igénybe venni. altatás pedig csak vele mehet. utána ágyat kell biztosítani, ellátni a pácienst... és a tb rendesen csak azokra fizet, akik legalább 3 (vagy 5? nem tudom pontosan) napot bent töltenek. ennél rövidebb időre a kórházak csak egy részét kapják meg a finanszírozásnak.

szóval itt komoly gazdasági dolgok is állnak a háttérben.


arról nem is beszélve, hogy azért egy ilyen kisebb beavatkozásnál felesleges az embert még az altatás kockázatainak kitenni.

szóval nem az orvos kényelme, pont ellenkezőleg. hiszen neki könnyebb egy olyan emberen végezni a dolgát, aki nem mozog, nem beszél, nem tiltakozik, tehát nem zavar adott esetben.

2010. febr. 3. 10:44
Egyébként nekem még soha nem szúrták fel a fülemet, így fogalmam sincs az milyen érzés. Nekem magától kezdett el folyni a váladék belőle.
11. 35491a860f (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2010. febr. 3. 10:43

Szia!


Köszönöm, hogy nem kerteltél és leírtad egy az egyben, hogy mi a helyzet ilyen és hasonló helyzetekben.

Őszintén szólva, valahogy nem lepett meg, amit írtál, mert én is a doki nénim elmondása alapján hasonlóra számítottam, ezért ragaszkodom annyira hozzá, hogy nekem altatásban végezzék el. Ugyanis volt már egy anyajegy műtétem, ahol szintén helyi érzéstelenítés során metszette ki a sebész az anyajegyet, de attól függetlenül, hogy fájdalmat egyáltalán nem éreztem,de azt igen, ahogy a művelet során kimetszette, kirángatta a bőrömből az anyajegyet és azt is, ahogy utána összevarrta. Megismétlem, nem volt fájdalmas, viszont kellemetlen volt azt érezni, ahogy végigcsinálta. Na ezt nem akarom érezni a fülembe. Egyébként az orvosoknak ez a helyi érzéstelenítés csak arra jó, hogy közben nem kell figyelniük a szívritmusra, a légzésszabályozásra, vérnyomásra stb. mert ezekre az altatás során mind-mind oda kell figyelni, hogy a beteg meg ne haljon. Magyarul, nincs akkor macera NEKIK a helyi érzéstelenítéssel, mint NEKED a betegnek, aki átéled ezt a kellemetlen szituációt. Neked hány órás vagy perces volt ez az egész?

10. 35491a860f (válaszként erre: 8. - Lolita63)
2010. febr. 3. 10:32
hát nekem az elmúlt 8 év során lyukason is tökéletesen működött és ezt hidd el, nemcsak beképzelem magamnak, mert ha tompán hallottam volna, vagy alig, az nagyon zavaró lett volna a számomra, de hidd el, vannak még csodák és ez is egy ilyen csodálatos jelenség, hogy semmi, de semmi baja nem volt a lyukas dobhártyás bal fülemnek az elmúlt 8 év során. most hogy elköltöztünk új helyre, valami nem tetszik neki.
9. youlcsi (válaszként erre: 6. - 35491a860f)
2010. febr. 2. 20:23

cherry!

ugyan nekem nem foltozták, hanem éppen nyitva tartani próbálták a dobhártyámat, de az helyi érzéstelenítéssel történt.


nekem a doki nem vállalta be a teljes érzéstelenítést, mert ha az alsó állkapocs felé is szúr, akkor ott könnyen a szívre mehet a dolog (mitralis prolapsusom van).

hogy mennyire fáj egy ilyen foltozás, azt nem tudom, de mivel a dobhártya az igazán érzékeny odabent, ezért az érzés hasonló lehet, bármit is matatnak vele... a tubus-berakás kb olyan volt, mintha az ember feje üres lenne belülről, táblafestékkel lenne bekenve, és valaki odabent kapargatná a körmével. meg persze a fájdalom olyan szintű, mint a felszúrásnál, csak nem 1 mp-ig tart :o szóval nekem borzalom volt.

péntekig azt mondtam, hogy életem legrosszabb élménye. azóta ezt a megtisztelő címet más orvososdi érdemelte ki :D

2010. febr. 2. 19:51
Sziasztok!A lyukas dobhártya nem játék!Akkor lesz luk,ha spontán perforál(magától szakad át).Az orvos a lándzsával kíméletesen szúr,ami 2-3 nap begyógyul,így a genny ki tud ürülni. Ami magától átszakad,az nem gyógyul be,ott sajna csak a műtét segít. Óvni kell a víztől,az csak árt.A hallásban is sajnos problémát okoz,mert a hangvezető rendszer sérül.Műtéttel tökéletes hallás érhető el.
2010. febr. 2. 19:06

Szia!


Én sem tudtam a bal dobhártyámon lévő lyukról. Sőt, úgy búvárkodtam... Aztán a nyaralásból hazajőve 2 hétre rá hánytam és szédültem. Ekkor derült ki, hogy egy szép lik tátong...

Őszintén megmondom, hogy nagyon féltem (utólag kár volt), mert a jobb oldali műtétnél még a koponyacsontból is kifűrészeltek, ráadásul felébredtem a műtét közben...

A bal oldalinál a műtét előtt derült ki az asztalon, hogy nem altatnak, amitől úgy be paráztam, hogy az erős nyugtató ellenére (ami teljesen kiüt), végig remegtem..., de kialudtam magam és másnap nyugodtabban tudtam végiggondolni az egészet. A kötözések sem voltak fájdalmasak, nekem kapoccsal zárták össze a sebet.

Viszont már most szerez be száraz-sampont, mert egy hónapig tuti nem moshatsz hajat. Ráadásul, nekem a fele legalább kihullott.

Most mennem kell, írok még...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook