Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Haemophilus influenzae folyamatosan visszatérő fertőzés ellen tud valaki valami hatásosat? fórum

Haemophilus influenzae folyamatosan visszatérő fertőzés ellen tud valaki valami hatásosat? (tudásbázis kérdés)


1 2
53. Talian35 (válaszként erre: 52. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 22:47
Jó éjt :-)
52. a9986bef96 (válaszként erre: 51. - Talian35)
2010. júl. 31. 22:33
Áh!Már nem fog az agyam,tiszta hülye vagyok az álmosságól...Akartam még tanulni is,de az sem ment...Majd holnap.Most mindjárt mék aludni...:P
51. Talian35 (válaszként erre: 50. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 22:19

Belenéztél a WHO-s listába? :-)


Mindjárt megkeresem a másikat, mert ott az is fel van tüntetve, hogy a megbetegedettek között mennyi volt az oltott meg a nem oltott :-)

50. a9986bef96 (válaszként erre: 49. - Talian35)
2010. júl. 31. 22:13
Nyami! (bár most éppen pörkölt kukoricát rágcsálok,mert a mogyoróhoz nincs lelkiismeretem,akkora a kalória-tartalma...:P)
49. Talian35 (válaszként erre: 48. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 22:06

"Évente 150 ember hal meg Amerikában az ételallergia miatt, az esetek csaknem felében a földimogyoró a felelős. Az ételallergiás gyerekek száma 2006 és 2007 között 18 százalékkal nőtt."


Én is szeretem a mogyorót, nálam mindkét gyerek eszi, nem allergiásak rá. :-)) A nutelláról nem is ejtek szót :-D

48. a9986bef96 (válaszként erre: 47. - Talian35)
2010. júl. 31. 21:58

Nah!Te csak azt hiszed!Ha tudnád milyen finom!:DDD

Engem amúgy érdekel,belevág a profilomba...:)))

47. Talian35 (válaszként erre: 46. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 21:48
De ez nem érdekel, mogyorót nem kötelező enni :-D
46. a9986bef96 (válaszként erre: 45. - Talian35)
2010. júl. 31. 21:18
Látod-látod...Újabb kutatási terület!:DDD
45. Talian35 (válaszként erre: 42. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 21:12
Na de ez az, hogy akkor miért nem tiltják be a mogyorókészitményeket??? :-))) Mondjuk erről nem találok statisztikát hogy mogyoró-allergiában hányan halnak meg.
44. Talian35 (válaszként erre: 43. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 21:10
Mondjuk végig tudod nézni a táblázatot, ahol tudom hogy 10000000% nincs kötelező oltás csak ajánlott, tehát passziv kötelező sincs, vagyis oltási papir nélkül is látogatható óvoda, iskola, az Ausztria, Németország, Svédország, szinte biztosan ugyanigy nincs Angliában sem. Ha megnézed az átoltottságukat ezeknek az országoknak akkor azért látható hogy nem lett diftériajárvány sem :-) Na mindegy azt akartam kihozni, hogy a diftéria azért nem jönne vissza, mert ehhez a "történelmét" is nézni kéne ill. milyen környezetben, mikor fordult elő, no meg van fent valahol vmi amcsi oldalon egy pontos diagram hogy már az egyes oltások bevezetése előtt JÓVAL visszaszorultak a betegségek MAGUKTÓL.
43. a9986bef96 (válaszként erre: 39. - Talian35)
2010. júl. 31. 21:01

Hú bakker...mondj te!:))))

Mit tudom én...Mennyország? :DDD

42. a9986bef96 (válaszként erre: 38. - Talian35)
2010. júl. 31. 21:00

A legdurvább az,hogy az adrenalint a kis pisztolyba nem támogatja a tb.Amerikában bevett szokás.Pedig narkolepsziások is néha bevetik,bár az elég ritka kór mondjuk,nem úgy,mint az életveszélyes:) mogyoró.(mondjuk...szar,ha valakit érint...)

A nutellán nem csodálkozom...meg minden amire rá van írva,hogy nyomokban mogyorót tartalmazhat(ez kvázi mogyoró-szűz edényeket jelent...)Kb.úgy kell kezelni,mint a lisztérzékenyeknek a gluténos dolgokat...

41. Talian35 (válaszként erre: 40. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 20:59
Igen, kiválasztod a listán az országot, és utána rá tudsz kattintani az összes esetre (főbb fertőző betegségek) évente meg az átoltottságra is.
40. a9986bef96 (válaszként erre: 37. - Talian35)
2010. júl. 31. 20:55
Országonként?Szuper!:)
39. Talian35 (válaszként erre: 35. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 20:12

Egy keresztkérdés :-) :


mondj egy olyan országot, ahol nincs háború, nincs szegénység, éhinség, megfelelő a higiéna (úgy általánosan), az emberek jól élnek - ugyanakkor nincs kötelező oltás és mondjuk relative alacsony az oltottság mivel szabadon választható.

38. Talian35 (válaszként erre: 36. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 20:05
Igen, ezt már hallottam ráadásul volt az oviban egy kislány aki a nutella után is igen heves reakciókat produkált és utána derült az allergia. Nos, erre azt mondom hogy irtó jó hogy a gyerekek ma minden ellen be vannak oltva mert "mi van ha", csak akkor ilyen erővel egy rakás élelmiszert meg ki tudja mit be lehetne tiltani mert egy adag nutellába is belehalhat. Elég groteszk, nem?
37. Talian35 (válaszként erre: 35. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 20:02

Pontosan melyik részére vagy kiváncsi? :-)


Amúgy van itt egy nagyon hasznos anyag, sok országot átböngésztem már;


[link]


itt ki tudod választani országonként, és fel van tüntetve az átoltottság, egyes főbb fertőző betegségekben megbetegedettek száma, stb. Számomra voltak benne érdekes ugyanakkor érthetetlen (vagy ellentmondásos?) dolgok!

36. a9986bef96 (válaszként erre: 34. - Talian35)
2010. júl. 31. 18:54

Betegtájékoztatót?Az nem szükséges.

Íme a perbiztos földimogyoró-tájékoztató a'la Vita:

-A mogyoró allergia hamarabb alakul ki gyermekkorban,mint az ezelőtti években.Ezért nem ajánlott a fogyasztása gyermekek számára,mivel idősebb korban könnyebb felismerni az allergiás reakciót,ami mogyoró esetén igen súlyos.A mogyoró-allergia perceken belül halálhoz vezethet:kiütés-duzzanat-fulladás-halál...stb-stb...ide még jöhetnének kutatási adatok és hopp: a földimogyoró,mint olyan,máris méregként avanzsált elő...

És akkor jöhetnek az érvek,ellenérvek,hogy de mi van benne,ami jó,közben meg lehet tőle halni,bla-bla...stb.


Csak azért írtam,mert szinte bármihez lehet olyan tájékoztatót mellékelni,hogy az ember haja égnek áll és azt mondja rá:itt a vég!

35. a9986bef96 (válaszként erre: 33. - Talian35)
2010. júl. 31. 18:43
Ezt itt mindet kifejthetnéd.:)
34. Talian35 (válaszként erre: 30. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 18:31

Majd még linkelek párat :-)


Most ki van centizve az időm :-(

33. Talian35 (válaszként erre: 32. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 18:23

Pertussis van, feljövőben.

Tetanusz egy más tészta, nem is vitatom.

Diftéria. NEM lenne diftéria járvány, ha beszüntetnék az oltást.

32. a9986bef96 (válaszként erre: 31. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 16:50
Ez kb.olyan érv,hogy hagyjuk abba azt a fránya DTP-t,mert a diftéria incidenciája 0...
31. a9986bef96 (válaszként erre: 28. - Talian35)
2010. júl. 31. 16:47
Ezek a számadatok nem jelentenek járványt.Miért írom ezt az evidenciát...Mert a védőoltások lényege az,hogy NE legyen járvány.A vakcinák szükségességét éppen ezért nem ezen adatok alapján döntik el.
2010. júl. 31. 16:40

1.Jó,hát nyilván,erről szólnak a kutatások,de egy hipotézist ne vegyünk készpénznek egyenlőre,csak ennyit akartam mondani.Persze meglátjuk.Lehet,hogy aztán ebből is kötelező oltás lesz...:P :))))

2.Ja.Át.

3-4.Jó,hát hangsúlyozod.


Hatékonyság

Az szép.


Itt viszont a hatékonyság szót a kórokra kicserélném és picit átfogalmaznám,ami írtál értelemszerűen.


"The heptavalent pneumococcal conjugate vaccine (PCV7) has been shown to reduce the incidence of acute otitis media (AOM) caused by Streptococcus pneumoniae by 34% and reduces the overall incidence of AOM by 6% to 8%. "(kicsit magyartalan leszek,hogy az angol szavak követhetőbbek legyenek)

"A PCV-7 vakcina volt (be/fel)mutatva,hogy lecsökkenti a megbetegedést AOM-mal,amit a streptococcus pneumoniae okozott 34%-ra/kal/közelében(és nem is mindegy,hogy melyik) és lecsökkenti az összes AOM megbetegedést 6-8%-ra/kal/közelében(no melyik?Hol vannak azok a recent studiesok?Szerinted a háziasszonyoknak ezeket kéne bújni?Hát nem ezért tanulnak azok,akik az egészségünkért felelnek?Ne legyünk naivak:tudod miért van Amerikában ilyen típusú betegtájékoztató?Mert Amerika a perek hazája...:O)" De mi a lényeg?Az,hogy ennyi ez a mondat.

Az a 33%-os mondat hol van?Az elsőre emlékeztem is,ezt meg kerestem a linkekben,de nem találtam.


Elnézve a linket,hozzárakva az OEK-et,elég friss a téma.Ha azt veszem,hogy a PCV-7 nem kötelező,szerintem helyben vagyunk.

29. Talian35 (válaszként erre: 28. - Talian35)
2010. júl. 31. 16:22
Ja, és az még ki sem derül, hogy pontosan melyik okozta a megbetegedést, tehát ennek a 2004. évi számnak lehet, hogy a felét olyan kórokozó okozta, ami ellen az oltás nem is védene.
28. Talian35 (válaszként erre: 26. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 16:20

Itt megtalálhatók a számadatok, igaz ez csak összesitett, tehát nincs lebontva életkor szerint:


[link]


Van valahol a neten olyan is, ahol évekre le van bontva fertőző megbetegedések száma, életkor szerint és abból hányan haltak meg, ha megtalálom azt is linkelem. Na közben az is megvan.

Nincs mindegyik feltöltve, de ha a 2004-es járványügyi helyzetre kattintasz akkor találsz egy rakás táblázatot. 2004-ben pl. 72 db bejelentett pneumo okozta megbetegedés történt, ebből 13 db volt 14 éves kor alatti és a 13-ból 5 db 1 éves kor alatti; 1 gyermek halt meg, de az összes, 72 db megbetegedésből 18 halálozás volt, zömében idősek, 60 év felettiek.

A korábbi években, 4 évre visszamenőleg, ennél alacsonyabb volt a pneumo megbetegedések száma!!!!


Nos, kérdésem: valóban veszettül szükség van erre az oltásra?

27. Talian35 (válaszként erre: 24. - A9986bef96)
2010. júl. 31. 15:17

1. Meglátjuk mi lesz 10 év múlva :-)

2. Az pedig pont a TE álláspontodat épitené, mégis átugrottad? :-))

3.-4. Hangsúlyozom, hogy az ezek által kiváltott betegségek száma elenyésző a lakosság számához képest!!!!


Ja, és nézzük mit irnak a hatékonyságáról:


A Prevenar hatékonysága Pneumococcus fertőzés esetén (7 törzs ellen véd) : 58.3%-98.9% a betegtájékoztató szerint, 94% a pneumo.hu szerint


A Prevenar hatékonysága az összes fülgyulladás tekintetében, ha minden szerotípust nézünk, nem csak az oltásban taláható 7-et: 34% a betegtájékoztató szerint, a pneumo.hu-n nincs adat. Az egyéb baktériumok okozta középfülgyulladások a Prevenarral oltott gyerekekben 33%-kal növekedtek (forrás).


A Prevenar hatékonysága az összes, bármilyen etiológiájú középfülgyulladás esetében: 7% a betegtájékoztató szerint. A pneumo.hu-n nincs adat.

26. a9986bef96 (válaszként erre: 23. - Talian35)
2010. júl. 31. 15:05
AOM-ot enélkül is,ezelőtt is nagyon sok minden okozott + részletesebb hsz-m a témában.
2010. júl. 31. 15:04

Továbbá idézem (az ÁNTSZ ajánlásában):

"II. OLTÁSOKKAL KAPCSOLATOS KONTRAINDIKÁCIÓK

Összességében kevés az a betegség vagy állapot, amely esetében az oltás kontraindikált. A védőoltásoknak

abszolút kontraindikációja nincs. A kontraindikációk figyelembevételét a járványügyi helyzet, valamint az

oltással kivédhető betegség veszélyessége határozza meg.

Általános oltási kontraindikációk:

1. Lázas betegség

2. Immunológiai károsodás

Élővírus-tartalmú vakcina, illetve BCG nem adható:

- immundeficiens betegségben (celluláris és humorális immundeficienciában: kombinált immundeficiencia,

agammaglobulinaemia, stb.) szenvedőknek,

- malignus betegség (lymphoma, Hodgkin-kór és más RES-t érintő tumorok, leukémia, stb.) következményes

immunszuppressziója illetve,

- terápiás immunszuppresszió esetén (nagy dózisú szisztémás kortikoszteroid kezelés, sugárkezelés).

3. Súlyos oltási szövődmény korábbi előfordulása

Amennyiben egy oltott személynél az oltás következtében anafilaxiás reakció (generalizált urticaria, a száj

és torok duzzanata, nehézlégzés, gégeödéma, hipotenzió, kollapszus, sokk), encephalitis/encephalopathia, vagy

nem lázas konvulzió alakult ki, a későbbiekben nem szabad ugyanazzal az oltóanyaggal védőoltásban

részesíteni.

4. A gyermek neurológiai rendellenességei

Pertussis komponenst tartalmazó vakcina nem adható klinikai tünetekkel járó, progresszív idegrendszeri

betegségben szenvedő gyermeknek (pl. nem kontrollált epilepsia, stb.). Ha az oltóorvos/kezelőorvos úgy ítéli

meg, hogy az oltandó számára a pertussis komponenst tartalmazó vakcina kontraindikált, a

csecsemőt/kisgyermeket a klinikai védőoltási tanácsadóba kell utalni. Felmentésre javaslatot az oltás alól

kizárólag a klinikai tanácsadó orvosa adhat.

5. Terhesség

Terhesség első trimeszterében csak a legindokoltabb esetben végezhetők oltások, akkor, ha a fertőzés

lényegesen jelentősebb veszélyt jelent, mint az oltással összefüggő – esetlegesen fokozott - oltási reakció, vagy

oltási szövődmény. Élővírus-tartalmú vakcinák nem adhatók terhes nőnek, mivel e vakcina-vírusok

magzatkárosító hatása még nem kellően ismert. Terhesek immunizálásakor azonos antigént tartalmazó

oltóanyagok közül a kevéssé reaktogént kell választani (pl. hastífusz elleni poliszacharida vakcina, influenza

elleni split, vagy alegység vakcinák).

6. A vakcina bármely összetevőjével szembeni túlérzékenység, hiperszenzitív, anafilaxiás reakciók

Ha valamely oltóanyag olyan antibiotikumot, vagy bármely egyéb összetevőt tartalmaz, amely iránt az

oltandó ismert, súlyos hiperszenzitivitással rendelkezik, az oltás nem végezhető el.

Az 1-6. pontban felsorolt kontraindikációk egy része átmeneti (láz, terhesség), mások (immundeficiencia,

korábbi súlyos oltási szövődmény, neurológiai rendellenesség, vagy antibiotikum iránti anafilaxiás reakció)

állandóak."

24. a9986bef96 (válaszként erre: 18. - Talian35)
2010. júl. 31. 15:02

Na.Átfutottam.

1.Maradjunk annyiban,hogy a suggest,az csak suggest.

2.Reader's Digest ugrottam,ha nem gond.

3-4.Én azt gondolom,hogy az agresszivitás mértéke az,ami meghatározó a kérdést illetően.Pont az előző hsz-mben írtam,a streptora meg ideges vagy,mert nem érted,pedig azt is leírtam,hogy: az emberek többsége,főleg gyerekek,hordozói,és valamilyen oknál fogva valamelyiküknél(passz)átjut a védvonalon és súlyos patogenitása egyből ismeretes is lesz.Mi ezzel a gond nem értem...Na most.A cikkek nem a Hib-bel foglalkoznak ugyan,de.A haemo.inf.-nél elég egy hurutos megbetegedés is.Kissé agresszívabbnak tűnik tehát,mint a strepto,vagy a staphilo.Pedig mindhárom G+.A PCV-7 ugyan ellene szóló vakcina,de a vizsgálat nagyon egyoldalú,spéci az acut otitis media(aom)-ra kiélezve,pedig a streptonak vannak ettől (már bocs) rosszabb dolgai is,amik igazából erőteljesebb indikációk,ráadásul egy aom-ot annyi minden más is okoz,ahogy a cikk is írja.Ugyanakkor pont,hogy a PCV-7 csak ajánlott oltás.Egyezzünk meg abban,hogy a járványügyisek nem az aom miatt aggódnak,amikor ajánlják a PCV-7-et...Ugyanakkor.Lehet,hogy a "G-"-ok aránya 2szeres lett a streptohoz képest,de én például örültem volna,ha veszi a bátorságot és fel is sorolja azokat a "G-" negatívokat,mivel széles a palettájuk,nehogy itt nekem apatogénekre hivatkozzon.A cikk tehát nem teljes,egyoldalú,csúsztatott információ.

Remélem érthetően sikerült fogalmaznom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook