Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Herevisszér fórum

Herevisszér (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
69. Almafa8 (válaszként erre: 68. - Kirakó)
2012. okt. 2. 17:34
Szia Kirakó! Hát tényleg egy cipőben járunk. Megértem a férjedet, az enyém sem repes az újabb műtét gondolatától. Őt Dr. Szabó Ferenc műtötte. Nálunk sajna még millióban sem mérhető a spermaszám. Mi most ott tarunk, hogy vacilálunk a lombik és a NaPro között. Egyenlőre az újabb műtét lehetőségét halasztjuk, de azt sem vetettük el végleg. Őszintén, elég tanácstalanok vagyunk. A fenti lehetőségek adottak. Legjobb lenne a NaPro, de nem tudjuk, hogy mekkorák az esélyek és már mi is benne vagyunk a korban. (42/36) Megértem, hogy aggódtok a gyulladás miatt! Nekem is ismerős sajnos a téma, családi érintettség miatt (nem a férjemnél). Nagyon szorítok Nektek! Sok sikert! Ha van valami fejlemény jelentkezz!
68. Kirakó (válaszként erre: 66. - Almafa8)
2012. okt. 1. 22:52
Szia! Ti hová jártok andrológushoz? Mi a Mávba jártunk Dr.Kovács Róberthez. Férjemnél ugyanez volt. Tavaly augusztusban műtötte és most február végén azt mondta megműti újra, mert a másik oldalon is van visszér. Az én Férjem kiakadt szegény, már nem akar visszamenni hozzá. Ráadásul nála prosztatagyulladás is van (a fehérvérsejt szám 7-8millió/ml), amire kapott/kaptunk egy csomó antibiotikumot, de nem múlt el. Tavasszal a dupla gynevac kúra+ Ciróka fokhagymakúrája+vitamin hegyek után egyetlen egyszer elmúlt és akkor fel is ment az átlagos 3millióról 7-re a spermaszám. Annyira örültünk és bizakodtunk.Viszont 1 hónap múlva már újra volt gyulladás és megint rosszabb lett az eredmény. Nagyony szeretném, ha végre találnánk egy normális andrológust, aki végre kikezeli a gyulladást. Viszont 35 évesek vagyunk, ezért nem kisérletezünk tovább, megyünk lombikra. Azért ettől függetlenül keresgélünk, mert nagyon aggaszt, hogy hosszútávon milyen egészségügyi következményei lehetnek ennek a problémának.
67. Almafa8 (válaszként erre: 65. - 71molly)
2012. szept. 21. 19:51
Az én tapasztalaton szerint nincs!
2012. szept. 21. 19:51
Nem túl pörgős ez a topik, de azért leírom a tapasztaltunkat, mert nekem is sokat segítettek a hozzászólások, még tavaly decemberben, mielőtt a férjemet műtötték. Szóval azóta eltelt már jópár hónap és nemrég voltunk újra andrológusnál, mert a spermaeredménye fél év után nem mutatott javulást. A lényeg, hogy kiderült, hogy nemcsak a bal oldal volt visszeres, hanem a jobb is. Csak azt nem vették észre (vagy csak nem mondták?). Amiért leírom mindezt, az az, hogy ez a doki azt mondta, hogy a legtöbb andrológus hajlamos, csak a bal oldalra koncentrálni, mert ott a jellemzőbb, de nem árt egyúttal a jobb oldalra is odafigyelni, mert, mint nálunk is ott is lehet gond. Szóval újabb műtét lehetőségét tették megfontolás tárgyává. Egyenlőre a lombik felé hajlunk, de nem vetettük el végleg a műtétet sem. Valamint e szerint a doki szerint, a műtét után akár másfél év is eltelhet, míg javulás mutatkozik. Nálunk most a harmadik három hónap után van picike javulás, főleg mozgékonyságban, valószínűleg a vitaminoknak köszönhetően, ami már egy lombikra jó lehet!
2011. aug. 29. 15:05
szerintetek van koze a sexualis teljesitmenyhez
64. 7720da54ac (válaszként erre: 61. - Drozd)
2011. aug. 11. 20:53
Melyik kórházban műtötték a párod? Az Arc medicáról tudtok valamit?
2011. júl. 19. 13:30

Sziasztok!

Páromnak 2 különböző doki totál mást mondott a vizsgálatok alapján. Az első nem, a második herevisszért állapított meg (2 hét különbséggel)és elő is jegyezte augusztusra műtétre. Kicsit aggódok emiatt. Ajánlották még dr. Erdei Editet, de rá még hónapokat kellene várni, nem tudom, hogy érdemes-e. Van valakinek műtéti tapasztalata dr. Kovács Róberttel vagy a doktornővel?

2010. nov. 24. 15:18

Sziasztok! Nem találom azt a bejegyzést, amit pár napja olvastam ezen a fórumon. Egy srác részletesen leírta a focisérülését és az azóta tapasztalt zsugorodást a herében, és a másikban a viszérműtétje után. Neki üzenem, ha olvassa, hogy kezdje el az Aviva módszer férfi gyakorlatait, mert az fokozza a vérkeringést az adott területen. A zsugorodás valószínűleg az elégtelen vérellátottság miatt indult meg nála a másik heréjében is.

Jobbulást mindenkinek!

61. Drozd
2010. okt. 22. 13:41

sziasztok.


Pároknak vitamin, vitamin, tömni befelé. Ha megtehetitek Fer 14, huzós havi 15e, és min3 hónapig, ha nem akartok olyan sokat rá szánni akkor Actival max, + E-vitamin, és C. Sokaknak segített, tudok több párrol is, párom márciusban műtötték, ő nem szedett fer-t csak a többi vitamint, már 3 hónap után javult az eredmény, számuk csak kissé nőtt, de a mozgásuk az dupla lett, műtét után 4 hónapra gólya, Üdv, 20 hetes kmama.

60. erna2010 (válaszként erre: 59. - Kakuszika)
2010. okt. 21. 18:21

Szia!


Köszi szépen, hogy megírtad. Már alig vártam, hogy valaki írjon ebben a témában. Ez én férjemnek is herevisszere volt, és májusban műtötték meg. Nálunk a műtét után 4 hónappal volt kontroll és bár jobb eredményre számítottunk, de volt javulás, a duplájára nőtt a spermaszám. A doki nekünk azt mondta, hogy a here nagyon nehezen gyógyul, és legalább félévet kell várni. Valószínűleg még ehhez hozzájön az majdnem 3 hónapos időszak, amely a sejtek újratermelődéséhez szükséges, és ha ezt a kettőt összeadjuk, sajnos ott vagyunk, hogy 1 évet kell várni sajnos Ez még nem is lenne olyan nagy gond, ha legalább az egy év 100% lenne…..

Talán érdemes addig bejelentkezni valamelyik meddőségi intézetbe, ott is rengeteget kell várni. Ti bejelentkeztetek már valahova?


Amúgy ne haragudj, hogy rákérdezek, de miért kellene újra megműteni? Újabb visszér alakult ki vagy rosszul műtötték meg?



Üdv

2010. okt. 21. 12:30

Ha valaki még idelátogat, annak írom tapasztalatnak:

mi most mentünk vissza kontrollra, férjemnek áprilisban volt a műtétje. A mostani kontrollon legnagyobb megdöbbenésünkre ugyanolyan eredményt mutatott, mint a műtét előtti!Teljesen le vagyunk most törve,a doki azt javasolta, hogy fussunk neki még egy műtétnek. Erre mi elmentünk egy másik dokihoz, aki viszont azt mondta, hogy várjunk még egy fél évet, mert lehet, hogy majd ezt követően fog javulni!Szóval, várunk, illetve januárban elmegy férjem megnézetni, hátha lesz egy kis elmonzdulás az eredményében!

58. yoella
2010. máj. 13. 21:11

Normannn,


Sztem nézesd meg a dokival!!!

2010. máj. 12. 18:17

Sziasztok!


másfél hónapja műtöttek.2 hete elkezdtem melózni,de nekem álló munkám van.Ma nagyon bedagadt a bal oldali.Szerintetek megint mehetek dokihoz ? :(

56. Drozd (válaszként erre: 55. - Lőrinc)
2010. máj. 7. 16:17

Szia!


Ne léyg már ennyire parás, szerintem vannak ennél a műtétnél sokkal fájdalmasabb dolgok, amit mindenki kibírt és kibír. Szerintem meg minél előbb legyél túl rajta, mert addig is teletömik a fejedmidenféle rossz dologgal, amitől csak parásabb leszel. Szerintem a közös cél érdekében ennyit bevállalhatsz:)

2010. máj. 6. 21:16
Szia! nekem most 12.én lesz a győri kórházban. De most sajna munkanélkülinn vagyok,sőt már a segélyt sem kapom dec31 óta és pont ma telefonáltak hogy holnap menjek állásiterjúra. ha sikerül akkor elhalasztom október,novemberre a műtétet! Már 2 ismerősöm is mondta hogy nekik nagyon fájt a helyi érzéstelenítéssel csinált hereviszérműtétjük. Őket is Győrben mőtötték. Ezért is félek annyira! Amúgy gondolkodom hogy valami magánklinika kellene csak az biztos sokba kerülne! Szia!
54. yoella (válaszként erre: 53. - Lőrinc)
2010. máj. 6. 17:53

Máv kórházba.

Neked hol és mikor lesz?

2010. máj. 6. 14:16

Szia yoella!

Én köszönöm a bíztatást! nekem az orvos mondta hogy KB:30-40perc lesz a műtét és hogy tompa húzásokat fogok érezni. megkérdezhetem hogy hol volt a műtét?

Köszönöm!Szia!

52. yoella
2010. máj. 5. 21:05

Sziasztok,

Bíztatásul:

A férjemet decemberben műtötték herevisszérrel. Helyi érzéstelenítéssel, kb. 10 perc volt a beavatkozás, vigyorogva jött ki a műtőből, azt mondta hogy a fogorvos sokkal rosszabb. Szerencsére utána se fájt neki.

A műtét előtti eredményünk, cseppenként 1-1 mozgó spermium. Hétfőn voltunk kontrollon, eredmény 32M/ml.

Neki a tesztoszteron szintjével is volt probléma, ami szintén rontotta a spermaképet, erre kapott gyógyszert. (érdemes hormonszintet nézetni a férfinál is)

Ezen kívül napi 1500 mg C-vitamint és 1200 mg E-vitamint evett.

Szóval van remény, szorítok mindenkinek!!!

2010. ápr. 30. 14:05

Szia Kakuszika!

Jobbulást kívánok a férjednek!Remélem minél előbb lesz kis baba! Engem nem fognak altatni az mondta az orvos és én pont ettől félek!Páran azt mondták hogy nagyon fájt nekik a műtét.én is sima helyi érzéstelenítést kapok csak! nagyon para vagyok,minden naposak a remegések a kezemben és róka ingereim is van! Mégegyszer is jobbulást a férjednek!

2010. ápr. 30. 11:24

én még új vagyok itt, de a férjemnek hétfőn volt a műtétje!!Előtte egy hónapja voltunk spermiavizsgálaton, ahol nagyon rossz eredménye volt.Neki azt mondták, hogy tankönyvi eset a herevisszere, ezért műteni kell, mert valószínű ezért nem esek teherbe!Altatásban csinálták, kb. 20 perc volt maga a műtét, össz.1 órát volt bent altatással, ébresztéssel, mindennel együtt.Utána 1 napig feküdnie kellett, nem ehetett, nem ihatott semmit!Na, azt volt nehéz kibírnia, de ő egy hős!!Kedden délelőtt jöttünk haza, azóta napról napra jobban van!Neki amúgy nem fájt előtte, nem is gondolta, hogy gond lesz vele!

Szóval most otthon van, lábadozik, sokat pihen, és ő azt csinálja, hogy egy szűk alsógatyába, alulra egy zoknit tett, amivel felpolcolta a golyóit, így nem lógnak!Ma már nem is volt érzékeny neki, és reggel volt erekciója is, aminek nagyon örültünk, hogy újra a régi :)))

Emellett napjába többször jegeli is, így mára már egyáltalán nincs megduzzadva, előtte is csak minimálisan!Ma este már megyünk színházba is!A doki detralex nevű készítményt javasolt, ami az ereket erősíti, emellett ha ezt beszedte, FER14-et. Mondjuk azt már a műtét előtt egy hónappal is szedte!Szóval, most mi is nagyon izgulunk, hogy javuljanak a kiskatonák és végre lehessen kisbabánk 3,5 év után!Ha bármi van, kérdezz/etek nyugodtan!

2010. ápr. 26. 12:56

Köszi Sansui!

Ettől félek én is!

48. Lőrinc (válaszként erre: 47. - Drozd)
2010. ápr. 26. 12:54
Okés,persze!
47. Drozd (válaszként erre: 44. - Lőrinc)
2010. ápr. 25. 21:10

Nó para Lőrinc, nem olyan vészes, hidd el. Az én férjem is nagyon parás....

Majd írd meg holnap mi volt a dokinál.

2010. ápr. 23. 08:14

Sziasztok!


Lőrinc ne izgulj már annyira:)))


Hát azt hiszem, hogy a férjemnek szerencséje volt, hogy altatták.

45. Sansui
2010. ápr. 22. 22:26

Nekem most volt 2 hónapja műtétem, a pénisz mellet vágták kb 3-4 centis a vágás, a műtét borzasztó volt(Nem akarok senkit sem meg ijeszteni)de halálosan fájt, nem tudom h ez rendben van e így, de bejött az operáló orvos, beoltott, várt 10 másodpercet és már vágta is, én meg majd meghaltam, azt hittem oltás után legalább 10 perc a hatóidő vagy valami h rendesen elérzéstelenedjen. Egyébként a szívemtől a farkamig fájt, olyan érzés volt mintha cibálták volna az ereket, ekkor basztatták ott lent az ereket. úgyhogy nem véletlen mondta az a valaki h úgy érezte h a melkasától kezdve huzikatták

Nekem pl ma úgy nyílalt hogy azt hittem meghalok, és félek h van vele valami, de lehet ez normális néha azért kevergőztem ide.

így 2 hónap elteltével azt mondom, nagyon örülök, hogy meg műtettem sokkal jobban érzem magam.

Előtte kb 3 évet paráztam ezen, mert már akkor én magam megállapítottam h ez a probémám, és én f@sz idáig halogattam, de mostmár remélhetőleg minden rendben van. Akinek infó kell bármiről még frissek az élmények kérdezzen nyugodtan

2010. ápr. 22. 17:55

Sziasztok! Hétfőnn találkozom a orvossal.Rá kérdezek mindenre!Sziasztok!

UI:nagyon para vagyok!!!!!!!!!!!

2010. ápr. 22. 07:54

Sziasztok!


Na itt látszik a kórházak közötti különbség. Nálunk szigorúan vették az altatást, de úgy látszik máshol más a módi. Nyíregyházán csinálták a műtétet, Kolozsy doktor. Mondjuk nem tegnap volt, hanem kb. 6 éve, és lehet, hogy akkor még inkább az altatást választották.

Drozdnak frissebbek az infói, majd Ő leinformál:)))

2010. ápr. 21. 18:15
Szia angelica_h! Köszönöm szépen!Szép napot!
41. Drozd (válaszként erre: 40. - Lőrinc)
2010. ápr. 20. 21:23

Szia Lőrinc!


Nekünk pont ma 5 hete hogy volt a műtét. A férjemet sem altatták csak helyi érzéstelenítés volt, 1-2 szuri a zacsi melle és már vágták is. Kb 8 cm vágást csináltak, utána 6 órára homokzsákot tettek ár lenyomni, másnap lehet felkellni és már jöhetet is haza. A kihuzigálást mondta ő is hogy nem volt kellemes, egyébként az ondóvezetéket huzzák ki,hogy hozzáférjenek az erekhez, majd visszahelyezik. Az én férjem is angyon be volt tojva, de így utólag nem is vészes. Egyébként az első hét volt kicsit rossz, mivel ülni nem nagyon tudott, de 2 hét múlva már dolgozott az irodába. Ha van vmi kérdésed,írj nyugodtan, akár privit is. Szívesen válaszolok, még frissek az "élmények".

2010. ápr. 20. 18:04
Szia angelica_h! Köszönöm szépen a válaszokat.Az orvos is azt mondta hogy kissebb húzásokat fogok érezni és hogy ilyen műtéteknél nem szoktak alaltatni (gondolom ők nem szoktak)!Én rettenetesen félek ettől a műtéttől!Megkérdezhetem hogy a "Tiéteket" hol műtötték? Ha nem megértem!Köszönöm! Szia!
1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook