Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van-e köztetek olyan, aki beadatta magának a HPV elleni védőoltást? fórum

Van-e köztetek olyan, aki beadatta magának a HPV elleni védőoltást? (tudásbázis kérdés)


febr. 4. 17:28
Én :D de én 7. osztályban kaptam anno
2010. okt. 8. 23:56

33 éves férfi vagyok, méhnyakrákot okozó hpv virussal


Semmi tunetem, semmi szemolcs, semmi elváltozás. Nekem a méhnyakrákot okozo fajta van a szervezetemben, ami semmiféle kulso jeleket nem produkál! Férfiaknál prosztatagyulladást, noknél mehnyakrákot okozhat.


Ugy tunik elég magas kockázatu hpv van a szervezetemben.


Nem tudom, hogy aktiv e vagy sem, nem tudom, hogy fertozok e..


Ehhez egy VIRO AKTIV TESZTRE lenne szukségem, de nem tudom hol csinálnak ilyet EURÓPÁBAN (nem csak Magyarország érdekel, elmegyek bárhová, csak szabaduljak meg ettol a virustol)


Lehet, hogy az immunrendszerem legyozte már.

2006ban fertozodtem meg, 2008ban megfertoztem az akkori barátnomet.


Most uj párom van, és aggodok, nehogy megfertozzem.

Nem tudom, hogy bennem van-e a virus, vagy már távozott, és ha bennem van "laszik" vagy fertozoképes-e...



FÉRFIAKNAK A VÉDŐOLTÁS HÁNY ÉVES KORIG ADHATÓ BE HA MÁR MEGFERTŐZŐDTEK?


azt láttam, hogy 9-15 éves korig adják fiugyermekeknek. De felnott, magas kockűzatuval fertozott férfinek beadhato-e?

2010. aug. 17. 13:12

Lehet, hogy csak kettő ellen (bár én úgy hallottam, hogy 4 ellen) véd, de ezek pont azok amelyek a leg agresszívebbek és legtöbbször okoznak rákot.

Annyit még elmondanék, hogy édesanyám karácsonykor halt meg méhnyakrákban és most egy hete diagnosztizálták a húgánál is. A mamámat is kipakolták annak idelyén teljesen. Szóval eléggé be vagyok tojva.

2010. aug. 13. 14:31

Nem árt tudni, hogy a 15 féle magas kockázatú HPV vírusból mindössze kettő (!), a HPV-16, és a HPV-18 ellen véd.

Tehát a szűrés továbbra is szükséges.

19. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 17. - Szuszy)
2010. aug. 13. 14:20
Az oltásra gondoltam, hogy örökös védettséget ad.
18. Szuszy
2010. aug. 13. 12:34

Nekem volt HPV-m, a méhnyakrák szűrés P 3-as lett. Tavaly augusztusban. Gyógyszer nem segített, idén májusban meg kellett műteni. HPV miatt kialakulhat a méhnyakrák, ennek megelőzésére volt a műtét. A "beteg" részt eltávolították, egy "V" alakú kimetszést csináltak a méhszájból. Azóta egyszer volt rákszűrés, eredménye: P2. Vagyis rendben van, HPV-nek nyoma sincs. Újabb szűrés 3 hónap múlva, és ez így fog menni egy darabig.

A lányomnak aki most 15. éves beadattam a védőoltást. Ez egy életre szól, remélhetőleg védeni is fogja. Az első 2 adagot 6 hét különbséggel kapta meg, a 3. oltást majd októberben kell beadni.

Addig érdemes beadatni, amíg nem él valaki nemi életet. Az első szexuális együttlét után már minden esély meg van a fertőzöttségre sajnos. Minél több partnere van, volt valakinek, annál kevésbé véd az oltás, ezért az orvosok nem is ajánlják 20-25 éves kor után. (Persze lehet itt is végletekről beszélni, kinek hány partnere van ennyi idős korára:) ). A lényeg, ha valaki már aktívan él szexuális életet, a védőoltást inkább felejtse el. Az ára pedig: 3 adag 90.000 ft.

Ha segíthetek, kérdezzetek nyugodtan.

17. Szuszy (válaszként erre: 16. - S.Nikolett1980)
2010. aug. 13. 12:27
Mire gondolsz? A HPV-re vagy a védőoltásra?
2010. aug. 13. 11:20

Én úgy hallottam, hogy örökös védettséget ad.

A rossz hírekről tud valaki valamit? Pl. hogy sokaknál emiatt alakult ki a méhnyakrák?

2010. júl. 31. 16:17
Nekem is meg volt. 3oltásból állt mindig házhoz szállították az oltóanyagot kb. havonta, elvittük a háziorvosomhoz aki beadta....nekem mutatott statisztikákat és nem kell beadatnom többet ez elméletileg "örök"!Szerintem megérte és nekem apukám egészségpénztárára lett megvéve!
14. 94e6ec2939 (válaszként erre: 13. - Wecuska)
2010. febr. 2. 11:01
Az attol fugg hol laksz. Valahol az onkormanyzat tamogatja + lehetnek egyeb kedvezmenyek...
2010. febr. 1. 19:29
van rá mód,hogy olcsóbban megkaphassam?
2010. febr. 1. 16:10
En az elso kettot megkaptam, aprilisban kapom a harmadikat. Pont azert 3 fazisu, hogy ne csak "nyarig" tartson. Nem tudom ki mondta ezt, de butasag...
11. mkjudit (válaszként erre: 9. - Wecuska)
2010. febr. 1. 15:35
Úgy tudom,hogy 45 éves korig ajánlják,és most akciósan 65.000 körül van egyébként 90.000 ,vagy 92.000 ,pontosan nem tudom.
2010. febr. 1. 15:05
Szerencsére nálunk ingyenesen adták be az oltást azoknak akik kérték.
2010. febr. 1. 14:42
egyébként,hány éves korig lehet beadatni,és kb mennyibe kerül?
2010. febr. 1. 14:25

csak infóként:

[link]

és

[link]

7. mkjudit (válaszként erre: 6. - Szöszi71)
2010. febr. 1. 14:13
Jaj,az nagyon rövid idő...
2010. febr. 1. 13:48
Megkérdeztem egy ismerősömtől és neki azt mondták, hogy csak nyárig tart a védettség, utánna pedig újra kérni lehet.
5. szöszi71 (válaszként erre: 4. - Mkjudit)
2010. febr. 1. 13:42
Látod, ezt nem kérdeztük meg, pedig többen beadattuk. Mindjárt megkérdezek valakit, hátha Ő tudja.
4. mkjudit (válaszként erre: 3. - Szöszi71)
2010. febr. 1. 13:37
Mit mondtak,meddig véd,mert én azt olvastam,hogy 5 évre ad védettséget.Így van tényleg?
2010. febr. 1. 13:35
Én még novemberben beadattam, de szerencsére semmilyen mellékhatása nem volt azon kívül, hogy izomlázszerű fájdalom volt a karomban az oltás helyén. Ez elmúlt 1-2 napon belül.
2010. febr. 1. 13:35
Én beadatnám, ha lenne rá pénzem:)
2010. febr. 1. 13:32
Van-e köztetek olyan, aki beadatta magának a HPV elleni védőoltást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook