Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császáros nőknél mikor indul be a tej és még azt szeretném tudni ha hasfájós a baba az mikor derül ki hány hetesen? fórum

Császáros nőknél mikor indul be a tej és még azt szeretném tudni ha hasfájós a baba az mikor derül ki hány hetesen? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 1. 16:27

én is császáros voltam a másodikkal de nekem már szülés előtt két nappal folyt a tejem igaz két héttel a szülés előtt napi fél liter édeskömény teát vagy laktoherbet ittam.Most 11 hónapos a fiam egy hónapja nem szopik de tejem még mindig van sőt fáj is a mellem néha:(

Hasfájásra köménymag teát adtam illetve gyógyszertári tömény köménykivonatot semmi baja nem volt egyik csemetémnek sem.

28. Dézsa
2010. febr. 1. 15:32

Ha jól emlékszem egy másik fórumról, ez már a harmadik babaád.

Náluk hogy ment a szoptatás?

27. Dézsa (válaszként erre: 26. - 1ce47ad5cd)
2010. febr. 1. 15:29

Bizakodj!!!!

Több esélyed lenne, ha szoptatnál és nem csak fejnél. Próbáltad bimbó védővel?

Amióta fejsz javult valamit? _Nagyon fáj? Esetleg véres is?

Én is szoptattam sebes bimbóval, tudom nehéz...

2010. febr. 1. 15:15

csütörtökön volt a műtét, de tej még nincs.Lehet még?

Egy nap után sebes lett a mell mindkettő, ezért azt mondták ne szoptatás csak fejés legyen. Még mindig nincs tej csak előtej. Lesz ebből még valami ha már4 nap eltelt és még semmi?

2010. febr. 1. 14:42
2.-3. napon indul be a tej.
2010. febr. 1. 14:31
szia! nálunk legtöbben a kecskeruta teára esküsznek, szülés után elkezdve és attól állítólag nagyon megindul. a hasfájásról: nekem mindkét fiam hasfájós volt, mert a szoptatással rengeteg levegőt nyeltek. az infakol segített,de legtöbbet az idő, mert 3hónapos koruk után abbamaradt
2010. febr. 1. 14:06

Szia!

Én is császárral szültem a lányom.2.napon ittam egy Laktoherb teát na ettől aztán dőlt a tejem soha többé nem volt szükségem semmi másra.

Nálunk a hasfájás 4 hetes korában kezdődött:(

A Gripe water és az espumisan segített.4 hónapos korától meg a Mecsek baby teát itta de úgy imádta hogy alig bírtam leszoktatni róla(persze mellette főként vizet kapott)

22. Dézsa
2010. febr. 1. 14:03
A császár után mikor vittek le a szobába?
21. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 20. - Dézsa)
2010. febr. 1. 13:46
En pl csaszar utan levittek a szobaba, kb 3 perc utan hoztak be nekem, nehezkes volt de cicire tettem, szepen rakuszott :-D aztan elvittek, mert nagyon alacsony volt a cukra meg pici volt igy inkubatorba volt, de 3 ora mulva visszahoztak, este meg mikor felkeltem, zuhany utan en huztam at magam a csecsemo osztalyra hozza. Aztan masnaptol mar velem volt vegig...
20. Dézsa
2010. febr. 1. 13:44

Annak, hogy a császárral szült nőnek később induljon be a teje, semmi egészségügyi, hormonális oka nincs!!!

De, hogy ez a köztudatban elterjedt, és sajnos a gyakorlat is ezt mutataja a kórházi protokolban keresendő. Amíg egy komplikáció mentesen szült nőnek manapság már legtöbb esetben a szülőszobán kezébe adják a gyermekét, ő maga könnyebben tud mozogni, gyakran ott van az apa is mellette, aki ha csak egy kicsit is de tud segíteni, addig egy császárral szült nőt ezek a lehetőségek és jogok igen gyakran nem illetik meg. Pedig megfelelő szakszemélyzeti (csecsemős, szülésznő, vagy ha a kórházi dolgozók elfoglaltak dúla) lehetőséggel neki sok esetben biztosítható lehetne, sok esetben nincs rá egészségügyi ok, hogy gyermekét ne kaphassa kezébe (ha mindketten jól vannak). Ha valaki tudja, hogy császárra számíthat, készüljön előre, hogy legyen lehetősége és segítsége a kezdeti szoptatásban!!!


Nem feltétlenül indul be a tej később a császárral szült nőknél!

2010. febr. 1. 13:44

Szia!

Három babát szültem császárral, mind a háromnál már volt tej az 1. napon, de igazán a 2.-on indult be. A gyerekek első pillanattól ott voltak velem, babás szobában voltunk.

Hasfájásról nem tudok mondani semmi, egyik sem volt az.

2010. febr. 1. 13:38
Jah, az kimaradt, hogy először Infacolt adtam hasfájásra, később Sam Simplexet. Utóbbitól jobb lett, de az is lehet, hogy csak megerősödtek kicsit a belei... Mikor már 2-3szor evett ételt, akkor múlt el teljesen. No meg az élőflórás joghurttól! :)
17. nexike
2010. febr. 1. 13:34
Én császárral szültem, 3.napra már rendesen volt tejem, előtte pedig előtejem! A hasfájás nálunk kb. a harmadik héten kezdődött.
16. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 15. - Debóra)
2010. febr. 1. 13:33
pl nekem :-) bar ki tudja lehet ha nem szedtem volna akkor is ez lett volna, ezt igy mar sosem fogom megtudni :-)
2010. febr. 1. 13:30

Nekem ez a homeós gyógyszer nem segitett, de van akinek bevállt.


Hasfájásra sokmindent kipróbáltunk, Espumisan, Infacol, Gripe Water, de talán ez a viz kicsit enyhitette a tűneteket, de teljesen nem múlik el egyiktől sem, csak hónapok múlva.

14. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Ármin Márk Anyu)
2010. febr. 1. 13:29

Köszi!

Gyűjtöm az infót, nyáron kelleni fog. :)

2010. febr. 1. 13:27

URTICA URENS 5 CH


5 CH naponta 2-3x5 golyó. Alacsony hígításban elősegíti az anyatejtermelést.

2010. febr. 1. 13:27
Szia. Mi hasfájósok voltunk egészen 3 hónapos korig. Az maga a pokol. Első két hét után jelentkezett.
11. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Ármin Márk Anyu)
2010. febr. 1. 13:23
Mit szedtél?
10. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2010. febr. 1. 13:23
Ja, merthogy egy időre, normál súllyal született csecsemő 2napi plusszal jön a világra. Na ja, de ha nem is látom a gyereket, ugyan mitől indul be a tejem??? Mert a kórházi kajától nem, az tuti...
2010. febr. 1. 13:22
Szia. Csaszaros voltam, 2. naptol mind2 cic bedurranva.. en mondjuk szedtem homeos bogyot.. a hasfajas.. nem volt nalunk szerencsere sose.
2010. febr. 1. 13:22

Én császározás után fél nappal kaptam csak kézhez a babámat (ne kérdezzétek, hogy miért csak akkor.... Többször szóltam a nővéreknek, mégsem hozták be előbb a babám...). És akkor már picit szopiztattam. Nekem eleinte kevés tejem volt, de folyamatosan egyre több, és most már 10 hónapos a kisfiam, de még szopik ezerrel...


Volt, hogy fájt a hasa a fiamnak. Akkor itattam vele bébi mecsek teát, és minden oké lett...

7. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - 9cb35398ff)
2010. febr. 1. 13:21

De jó neked!

Én a reggel 6órás szülés után cicire tehettem, még a szülőszobán, aztán elvitték, és nem is hozták vissza, csak mikor 17óra körül kivertem a palávert, hogy ugyan hol a gyerek???

Erre közölték, hogy "első nap nem szoktuk kihozni". Erre kérdeztem meg, hogy "akkor mégis mitől legyen tejem???" De a nővérke rendes volt, mert fél órán belül hozta is, egész estig velem lehetett.

2010. febr. 1. 13:18

Tök változó, mikor indul be a tej, bár átlag 1-2 nappal később, mint a hüvelyis szülőknél. Ez olyan 4. nap után lehet, tippem szerint. De alkattól is függ.

Az meg, hogy hasfájós, nekem már a kórházban kiderült. Belekrült a tejembe a hashajtó, amit be KELLETT vennem, és attól fogva hasfájós volt az én kis zabagépem. Viszont sokszor azért fájt a hasa, mert túl jó evő volt, és a gyomra nem bírta azt a sok tejet feldolgozni. :) Ezért is lett cumis a drágám, ha csak szopási kényszere volt, azt adtam a szájába.

2010. febr. 1. 13:17

én is császáros voltam! Nekem 2. napon durrant be a cicim.

Fiam az elejétől kezdve hasfájos volt. Espumisant adtam neki.

2010. febr. 1. 13:17

Nekem 2. nap már 50 ml szopott...beindul, a lényeg minél előbb cicire kell tenni a babát.

Én legszívesebben már a műtőben megszoptattam volna:)

3 órával később hozta a nővér, picit cicizett.

hasfájásról nem tudok mit mondani...

2010. febr. 1. 13:15
akár már az 5. napon,de lehet előbb.felhuzott lábbal sir keservesen evés után,tuti hasfájós
2010. febr. 1. 13:15
Császáros kérdésre nem tudok választ, viszont nekem hasfájós volt a babám az első perctől kezdve:)
2010. febr. 1. 13:14
Császáros nőknél mikor indul be a tej és még azt szeretném tudni ha hasfájós a baba az mikor derül ki hány hetesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook