Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyósról vagy jót, vagy semmit?... fórum

Anyósról vagy jót, vagy semmit?... (beszélgetős fórum)


1 2 3
87. Pumukli0 (válaszként erre: 86. - Kevian)
2010. febr. 9. 18:01

Fúhú...

Ezzel nem vagy egyedül. Anyósom sem szereti. Agyon tudja őket etetni, de azon kívül semmit. Az élettársának van három nyula és ezek nem éppen megfelelő körülmények között élnek......

Szegénykéknek rács van a lábuk alatt, ahonnan minden kipotyog, és még ülni sem lehet jó érzés. De legalább van helyük.

86. kevian
2010. febr. 9. 12:10
Ma jutott eszembe. Még az állatokat sem szereti normálisan. Van neki 2 kutyája, öregek és már el akarja altatni őket, mert nincs hasznuk...
2010. febr. 5. 14:33

NA én is ki tudok akadni ha egyes embereknek az a véleménye hogy káromkodásokat kell tanítani a gyereknek. Azt hiszem én is képes lennék kitiltani őket a házamból (ha egyszer végre lesz)

anyósom nem sokat káromkodik, de megvannak bizonyos szituációk, amikor mondja.

A fiamnak is mondja sokszor, ha rosszalkodott hogy "K***va kölyke" na azt nagyon nem szeretem.

A párom sokat káromkodik ha ideges, de remélem rá tudom venni arra hogy ezt inkább ne tegye a gyerek előtt. Csak attól tarok, hogy majd csak akkor észhez tér, mikor már a fia is elkezd csúnya szavakat mondani. Erről jut eszembe: A Párom testvérének is van egy hét éves fia és ő is egykor sokat káromkodott, hisz az apjánál él és ő káromkodik, persze az anya is, de vele csak havonta egyszer találkozik, mert külföldön dolgozik. A kis fiú mamája (az apjának az anya) kitalált egy jó módszert amivel sikerült leszoktatnia arról hogy a gyerek káromkodjon. Azt találta ki, hogy minden egyes csúnya szó helyett egy állatot mondjon. Pl "te hangya! "vagy "pingvin!" stb stb. Ez hatot! Mert onnantól kezdve mindig így beszélt és most már nem is káromkodik. Persze tud dacoson válaszolni, ha egy kérést nem akar tejesíteni, de már nem csúnya szavakal válaszol, és akkor sem használja őket, ha mérgelődik. Ha ti is esetleg hasonló cipőben jártok, próbáljátok ki, hát ha nálatok is beválik

84. Pumukli0 (válaszként erre: 82. - D89d9f2f77)
2010. febr. 5. 14:11

Azt hiszem én is hasanlóan érzek majd :-)

Csak még egy kis kitartás kel....

Mert hogy idén még nem tudunk elköltözni az biztos. Tudod, be kell fejeznem a sulit (egy évem van még hátra az egyetemből) és akkor azt hiszem már itt sem leszünk :-)

83. d89d9f2f77 (válaszként erre: 81. - Kevian)
2010. febr. 5. 13:01
Képzeld mindig mondogatta hogy már alíg várja hogy beszéljen és mondja azt hogy "vén ku...a".Majd ő meg tanítja neki.Kérdem én ezt kell tanítani egy ekkora gyereknek??Ha ezt egyszer is hallom a gyerek szájából akkor be zárul a kapú és vége a kapcsolatnak!Durván hagzik,de ez lessz!!
82. d89d9f2f77 (válaszként erre: 80. - Pumukli0)
2010. febr. 5. 12:58
Hát egyszer ugyis külön költöztök és sokkal másabb lesz!Én imát montam mikor a festők is végeztek a házunkon és olyan gyorsan még nem takarítottam.Délelött suvicka délután meg már költözés.Az ágyunk volt az első amit be raktunk csak utána a többi:)
81. kevian
2010. febr. 5. 12:42

Picike, ez a kanálnyalógatós nagyod durva!!! Pfújjj.


Lilom, már megmondtam neki, hogy a mama én vagyok. Ő a nagymama. De úgy mondja neki, hogy nagymamikád :)

Szerintem anyósom még a szart is becézi. :)))

80. Pumukli0 (válaszként erre: 75. - D89d9f2f77)
2010. febr. 5. 11:35
ügyes voltál! azt hiszem nekem is ezt kéne csinálnom az én anyósomal, csak az a baj, hogy még együtt lakok vele....
79. d89d9f2f77 (válaszként erre: 76. - Kevian)
2010. febr. 5. 07:44
Az én fiamat is így hivja,és a legrosszab hogy teljesen úgy nézi mintha ő szülte volna!!Többször mondta már hogy "gyere ide anyához" én oda lépek a fiamhoz és fel veszem.Mindennek van határa ott a párom is szolt neki hogy nem ő az anya!
2010. febr. 5. 07:29
JA,téynleg! Amikor elkezdett a lányom kanállal enni(na jó etettük)6 hónaposan elmentünk hozzá látogattóba és pont etetetési idő volt.Narögtön megmutatta,hogy ő megbírja etettni.(nem könnyű feledat ma sem)Egyszer csak látom,hogy lenyalja a kanalat és nyúl az ujjabb adag ételért majd gyors mozdulattal be a gyerek szájába!!!!!!!Azt hittem ott fordulok le a szélről!!!Még magam után se rakom a gyerek szájába,nemhogy más után!Aztán mikor szólni mertem rámtámadtak a fával,hogy úgyan már hát nem lehet minentől félteni a gyereket és ő is így csinálta a fiával is.Itt azért én meg mertem jegyezni neki,hogy rosszak is a fia fogai.(a tömések és húzások ugye azért nem véletlenül voltak)Ez pl állandó vitatéma.7 évet voltunk együtt a párommal,de már sajnos egyre jobban az anyós látom benne és borzongok.Dettó ugyanazt mondják és csinálják!Ezt talán azért sem vettem észre ,mert a kapcsolatunk első felénél nem élt M.o-n az anyja és legfejjebb csak nem tudtam hova tenni a viselkedését,de ma már látom hogy anyja fia!...én ezért szeretem a hazai vizeket.Inkább jöjjön ide anyós(anyám apám és mi lakunk itt a gyerekkel),itt azért kevesebb kárt tehet a gyerekemben!
77. kevian
2010. febr. 5. 07:02
Ja egyébként ha tudom, hogy találkozni fogunk az anyóssal, már előző nap fáj a fejem. Ez azóta van, mióta megszületett a gyerek. Gyógyszert nem veszek be, mert még szoptatok, s próbálom nem "mérgezni" a babát. Így külön öröm, hogy láthatom. Mondja is, hogy sokat fáj a fejem. Ha tudná, hogy miatta.
76. kevian
2010. febr. 5. 06:59

Én már az első szoptatásnál erőteljesen kikültem a szobából. Próbálkozott bent lenni, de addig csak a babasírást hallotta, mert a cicit nem vettem elő. S mindig rájött, hogy zavar.

Egyébként a legviccesebb az volt többször is, mikor kaja után sírt a drágám és kérdezte tőle, hogy "mit adjon neked a nagymama kisfiam." Mondtam, hogy "olyat kért amit nem tud adni". Erre ő, "olyan nincs". De van, a cici. :)))

Egyébként ez kurvára zavar, hogy kisfiamnak szólítja!!!

Engem is kislányomnak szólított, de mondtam neki, hogy "van nekem anyukám, aki így szólítson".

Egyébként tudom, sokszor már én kötök belé minden apróságért. De sajnos magának vívta ki. Meg is sajnálom időnként, hogy mégiscsak az unokája. Aztán mikor "véletlenül" szájon puszilja, meg tudnám ölni újra...

2010. febr. 4. 20:15

szerintem ha az ember szoptat az az Ő intimszférája!Senkinek nem szabadna ott lenni csak az anya és a baba.Na jó néha az apuka is ott lehet:)

Ma ismét bizonyított anyós.Fiam beteg,persze Ő jobban tudja hogy milyen gyógyszer kell neki mint a doki.Na én be rágtam és szépen haza kültem.Vissza gondolva kicsit bunkó voltam de akkor se hagyom magam.

74. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 73. - Bbetti25)
2010. febr. 4. 19:31
Pont ez von velem is! Mármint rosszul vagyok az anyóstól.De nekem az is elég ha eszembe jut!Mikor tudom ,hogy menni fogunk hozzájuk napokig nem tudok aludni az idegtől.Igazából nem rossz ember,csak nekem nem jön be.
2010. febr. 4. 18:41
Sok mindent tudnék írni az anyósomról, íme egy pár ízelítő! Anyósom a 4 hónapos kisfiamnak: anyát elküldjük egy félórára, hogy együtt alukáljunk. Szoptatás közben bejött, nézett, és volt olyan, hogy a vállam fölé hajolt és úgy nézte a szopit! Állandóan szoptatási tanácsokat osztogatott, 2 gyerekét nem szoptatta, jobban érdekelte a futás, hogy leadja a felesleges kilóit! Mikor elaludt a kisfiam párommal lementünk erre ő, fenthagytátok egyedül, persze ő úgy járt futni, hogy a páromékat otthonhagyta, aludtak! A tipikus mondata:" Nem szólok bele, de..." Kiver tőle a víz!!! Együtt lakunk, de mióta megszületett a kisfiam rosszul vagyok tőle, ha hallom hogy jön fel a lépcsőn a szívem csak úgy kalapál! Jó asszony ő és tudom hogy jót akar, de csak ő lehet a legokosabb, csak ő tudhat mindent! Nem merem kinyílvánítani a véleményemet, mondom a páromnak, ő meg neki! Ő a páromat 8 hónaposan bölcsibe adta, kérdeztem miért a pénz miatt, erre a válasz, azért is meg engem annyira szerettek a munkahelyemen! A páromék gyakorlatilag a nagyszülőknél nőttek fel, szerintem úgy gondolják ez velünk is így lesz! Nem merném ráhagyni!
2010. febr. 4. 17:16

Szia

Lilom!

együtt érzek veled, mert az én anyósom is piritott lisztet adott az ő gyerekeinek (kettő van neki)és nálam is ezzel próbálkozott. igaz, a fiamat nyolc hónapos korig szoptatni tudtam, de eleínte gondok voltak, mert nem akart indulni a tejem.Na akkor nekem is azt javasolta, hogy csináljak neki piritott lisztet, hisz ez jobb és olcsóbb a tápszernél, (amúgy sem hallgatok rá, mert véleményem szerint nem ad túl jó tanácsokat). így hát tápszert vettem de csak egy hétig kellet azt itatnom, utána ugyanis beindult a tejem és volt bőven. Anyósom viszont mindig olyan csúnyán nézett, valahányszor csak elővettem a tápszeres dobozt....

De nem szolt semmit. Hála istennek.

Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy egyeseknek miért kell annyíra a régi dolgokba kapaszkodni, és az új dolgokat meg elitélni.

Különben is nem az ő fia hanem az enyém!!

71. kevian
2010. febr. 4. 11:41

Az én anyósom megkérdezte a főt zöldségre, hogy "miért olyan szart adsz a gyereknek, mikor ott a normális kaja".


Liszi: 60 km-re lakik, s 2 hetente 1 nap reggeltől estig kénytelen vagyok elviselni. A gyerek fél tőle, mert ilyesztegeti és sipíkolós hangon beszél neki. Örülnék, ha 3 hetente beugrana picit.

Azt mondta, hogy kár, hogy nem lakik közelebb, jönne minden nap. Én meg mondtam, hogy akkor már rég elváltunk volna a férjemmel. Nevetett, azt hitte viccelek.

2010. febr. 4. 11:34

Sziasztok!

Az én anyósom a szomszédunk. Sajna hamarabb elmegy csavarogni, mint átjönne megnézni a unokáit. Három hét után átjött, hogy megnézze a biziket. A kicsi pont evett. Odament hozzá, hát te mit eszel, és már ki is vett a tányérjából egy darabot. Tisztára mint egy éhenkórász. Három éve özvegy, mindenki előtt sajnáltatja magát, pedig nem egyszer láttuk, hogy este futva kíséri ki a pasiját.

Próbál a gyereknevelésbe is beleszólni, de rájött, hogy úgy is az van amit én mondok.

Amióta egy vita közben a fejemhez vágta, hogy nem örül, hogy én vagyok a menye nem vagyok hajlandó pedálozni nála. A párommal lassan 17 éve vagyunk eggyütt, lehet, hogy nem erre számított annak idején.

2010. febr. 4. 07:50
NA nekünk is sz unokatesóra kéne "hasonlítanunk".Ő most 10éves lesz nyáron.Nincs baj a kisfiúval szerintem semmi sem.Ha nyáron itt van(Magyarosrszágon) én nem is tudom hogy bírja ki a sok fegyelmezést amit kap a nagyinál töltött 1,5 hónap alatt.Ő nem szól semmit sem,nem tudja hogy lehetne jobb is.:( Nincs másik nagyszülője.Az én nagyszüleim csodálatosak voltak és imádtam őket!Nem kényeztettek el,de nem is neveltek egész nap,az nem a nagyszülő dolga!Szerintem.
68. kevian
2010. febr. 4. 07:42
A férjem unokahugának van egy négy és fél hónappal idősebb kislánya. Állandóan azt kéne csinálnom a gyerekkel amit ott látott anyósom/ők kb 100 méterre laknak egymástól, mi 60 km-re/. Az a kislány már 1 évesen savanyú káposztát evett, jártatták 7 hósan. Hát bocs, de nekem nem ő az etalon.
2010. febr. 4. 07:36
Az enyém most úgy tesz mintha nem is élne és a hátam mögött szíd egész nap.Nem láttam karácsony óta,nem minha hiányozna! közeledik a gyerek szülinapja és hajajajajajaj... Úgy néz ki eladtam az autósülésünket és nem tudom még miből veszek újjat.De kár!Bocs,de ez kijött!Annyit tudnék ide írni,hogy inkább nem kezdek neki!Látom van rosszabb is itt annál amit én átélek.De én nem költözök a közelébe,még ha teljesen egyedül is maradok se!Az én gyerekem nem lesz hülye,meg retardált!Lehet nem is szereti,mert már láttam tőle olyat,hogy szídja a gyereket(unokahugát) a háta mögött a szemébe meg mosolyog.Na jó,tényleg szereti,de már az is baj volt,hogy 7 hónaposan nem tapsol.(11 hónaposan kezdett tapsolni)meg még sorolhatnám.Meg azt,hogy ő mindent tud.:p mindentről.A lánya mesélte,hogy ha nincs az anyja nem lett volna depis sokáig a szülés után,de az anya csak mondta és mondta és mondta.....
66. kevian
2010. febr. 4. 07:18

Istenem, mit nem adnék érte, ha nem érdekelné az unokája! :)

Az én anyósom is azt állította, hogy szuper anyuka volt. Kiderült, hogy a bilire szoktatás csalánnal ment. Leültette a gyereket a bilire, s addig nem kelhetett fel amig nem produkált, ha igen a csupasz fenekére csapott csalánnal. S akkor is ha bepisilt. Na és tök komolyan ajánlotta nekem ezt a módszert. Hát normális??????

2010. febr. 3. 22:16

Sziasztok!

hát durva milyen anyósok vannak.. nekem elég messze van, és elég más világ, így tényleg nem szól bele.. persze néha jó lenne, ha anyósom barátibb féle lenne, de akkor már inkább ilyen, mint a minden nap a nyakamra járna.. messze lakik, kb 3 havonta jön,egy éjszakát itt alszik, aztán megy..

Anyukám ellenben itt lakik 20 percre gyalog.. gyerekkorunkba mindenbe beleszólt.. mióta külön élünk teljesen megváltozott, és pozitív irányba.. bejelentkeznek, ha jönnek, de nagyon keveset jönnek, inkább menjünk mi, mert Ők nem akarnak zavarni.. de pl most, hogy leesett a hó, megkérdezték, hogy eljöhetnek e Mannáért, és szánkóval felviszik magukhoz, de csak ha nem gond... akkor jöttek ahogy megbeszéltük, azt adnak enni, amit mi is adnánk.. az alvás nem megy náluk, ott valahogy leszokott Manna, de mondjuk ebből nem csinálok problémát... és a legfontosabb az elején megbeszéltük, hogy ott is csak azt csinálhat a gyerek, amit itthon, amit itthon nem lehet azt ott sem, és egyenlőre úgy látjuk, hogy tartják magukat.. persze van amibe különbözik a véleményünk, de elfogadják, hogy mi hogy szeretnénk, és tiszteletbe tartják.. de biztos, hogy azért is, mert látják, hogy tényleg konkrét elképzeléseink vannak a Párommal, és nagyon szeretik a Párom, látják, hogy biztonságban vagyunk, és szerintem még véletlen sem akarnának galibát :)...

elég durva lehet, ahol a család ennyire nem körültekintő, és beleavatkozik egy kis család magánéletébe, és még meg is sértődik., ha a másiknak nem tetszik..

64. d89d9f2f77 (válaszként erre: 60. - Pumukli0)
2010. febr. 3. 17:28
Hihi én laktam vele.Igaz akkor nem nevettem:)Nem voltunk ott sokáig csak 2hónapot amig befejeztük a házunkat.Anyósomnak ez a másodig házzasága és onnan van egy 5 éves gyerek.Na ő aztán ugy tud mindent!Miért veszek tápszert ha piritott lisztet is adhatok neki.Egyszer azt mondja hogy ö piritott cuccot adott a gyereknek fél óra múlva meg 9hónapos koráig csak tápszerezte.Na most ebből látszik hogy mennyire hülyének néz mert még emlékszem hogy mit adott.Hiszen ott laktam és akkor a gyerek másfél éves volt.
2010. febr. 3. 16:16
Ja persze a saját anyám nem szól bele a gyereknevelésbe!
2010. febr. 3. 16:14
Sziasztok!Az én anyóssommal nincs semmi baj(tegeződünk),csak nem a földön jár,és úgy gondolom én vagyok neki az aki nem a fiához való.Mert az ő fia okos én meg csak egy kommunista vagyok.Ezt az apósóm a szemembe is mondta egyszer.A gyereknevelésről is különbözik a véleményünk(persze ő volt a tökéletes anya aztán derülnek ki itt dolgok az idők során)és ezt szívesen tudtomra is adja de nem a szemembe hanem a hátam mögött.A szememben csak célozgat hogy hogy kellene.A férjemmel szoktunk vitatkozni és általában a vita tárgya ez.Én olyan vagyok hogy nyelek,nem foglalkozok vele aztán egyszer betelik a pohár,olyat szól és az biztos hogy a küszöböt nem lépi át!Felőlem lehet ő bárki.
2010. febr. 3. 16:04
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz. Nekem szerencsére már csak volt anyós,de semmi örömet nem tudott szerezni még az anyósom volt. Amikor elváltunk semmit nem mondott sem nekem sem az unokáinak. 5éve váltunk el és azóta nem látta a gyerekeket akik azóta majdnem felnőtt korba léptek. A fiam 19,a lányom 16 éves.Nem kíváncsi rájuk szerintem örül,hogy megszabadult tőlünk,pedig tiszteltük és próbáltuk szeretni.Szóval igaz a mondás,anyósról jót vagy semmit,de leginkább úgy a jó ha minél messzebb van tőlünk.
2010. febr. 3. 15:17

Sziasztok!

Az én anyósomról regényeket tudnék írni, de a lényeg az, hogy SOHA ne keljen nektek vele együtt lakni!!!!

Annál rosszabb nincs, főleg ha nem jó anyós

Ha jól jöttök ki vele, akkor talán nincs gond.

Az enyém elméletileg nem szól bele az életünkbe, de azért a kisfiamra mindig vannak érdekes "tanácsai" ki volt akadva ugyan, hogy miért adunk neki anyi zöldséget, hisz ettől nem fog meghízni ....

Mikor még szopizott akkor mindig nyafogott hogy miért nem adok neki egy kis teát, holott most már mindenki tudja, hogy nem kell a babát teáztatni, max vizet adni a meleg hónapokban.

Hozzá kell tennem, hogy ő még a régi módszerekben hisz....

Januárba, mikor voltunk tanácsadáson, kiderült, hogy a fiam egy grammot nem hízott és a doki azt javasolta, hogy a baj elkerülése érdekében vegyünk neki tápszert, mert ezt még mindig jobban tudja felhasználni a szervezete mint a tej (másféléves a kis drágaságom), én meg ezzel egyetértettem és meg is vettük a tápszert.

Anyósom erre mit mond? "Há hogy lehet egy másfél éves gyereknek tápszert adni, hát ezzel alultáplátok öt!" őszintén szolva nehéz volt elfolytanom a röhögőgörcsöt, azt hiszem hogy ezt ő is észre vette, mert nagyon csunyán nézett rám.....

nem hoszta elő többé a témát :-)

59. kevian
2010. febr. 2. 12:59

Na úgy látom megtaláltam a sorstársaimat! :)

Az elején minden jónak látszott az anyósommal. Mondjuk az zavart, hogy Anitácskának hívott, de gondoltam ez legyen a legnagyobb baj. 4 éve mióta a férjemmel vagyok, mellettem hízott vagy 30 kilót. Na és mit kérdezget anyósom tőle??? Eszel te rendesen fiam? Most a fiam első szülinapjára nyuszicsontlevest akarta, hogy főzzek. Na mondtam neki, hogy "hosszú fülű macskát" nem eszek. S én a húslevest szeretem. :)

Jönnek ők is, pedig sosem hívom őket! Bejelenti ugyan, hogy mikor mert 60 km-t nem akar potyán utazni. De azt monja ekkor meg ekkor megyünk. De, hogy nekünk az jó e az nem érdekli. Mikor hoztuk haza a picit a kórházból, úgy kellett hazazavarni. Itt puszilgatta volna influenzásan. Jól lekiabáltam a fejét neki, hogy 1 éves koráig ne csókolgassa a gyereket. Dehát nem nagyon érdekelte és most már az idő is letelt.

Azt szeretné, hogy aludjunk nála a gyerekkel. Elmagyaráztuk neki, hogy nem! Jó gyerek, napirend ezerrel betartva, bizti azért is. ÓÓÓÓÓÓ, egy két éjszaka nem a világ szerinte, majd visszarázódik utána. Pedig a kosz miatt sem szeretünk ott lenni sokáig. A használt poharakat hideg vízzel elöblíti, s visszarakja mint tisztát.

Ja, ez nem egy panasz oldal... :)))))

58. d89d9f2f77 (válaszként erre: 55. - 3a903e18a5)
2010. febr. 2. 09:47
na igen a név választás!Nálunk is azt akarta hogy az apaj nevét kapja,ha azt nem akkor az ő apukája nevét adjuk.Mihály nevet meg végképp nem kívántam neki adni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook