Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » HSG vizsgálat előtt állok.Tud valaki valami biztatót mondani erről? fórum

HSG vizsgálat előtt állok.Tud valaki valami biztatót mondani erről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2014. nov. 18. 14:38

Sziasztok!

Nekem tegnap volt HSG vizsgálatom Győrben. Szerencsére minden rendben,mindegyik petevezetőm átjárható. Hasonló volt,mint ahogy előttem a Nóri8 leírta. Reggel 7-re éhgyomorra kellett menni,lent az ambulancián megvizsgáltak,majd felkültek az osztályra.Ott kaptam ágyat,egy fél nyugtatót és kórházi köntöst. 11:15 körül jött értem a beteghordó,eltolt a röntgenbe,ott felfektettek a röntgen ágyra,vénásan kaptam egy szurit és kezdtem elaludni...Mintha hangokat hallottam volna,de ebben sem vagyok biztos,de érezni az ág világon semmit nem éreztem... :) Visszatoltak,átraktak az ágyra,és kb 2 órát bólogattam még... Sajnos nekem annyira fájt a fejem,meg hányingerem volt,hogy nem bírtam felülni,erre kaptam valami jó kis szurit,és kb 20 perc múlva jól voltam,megkaptam a zárójelentést és mehettem haza. A kísérő azért nem árt..Enni-inni nem tudtam,hazaértem alig vártam,hogy lezuhanyozzak,és alvás.Reggel 9-ig simán aludtam. :) Jól vagyok,nem fáj semmim.Pisiléskor picikét vérezgetek,de ez semmi. Én is nagyon féltem a vizsgálattól,de az altatás utáni hányinger meg fejfájás volt a legrosszabb az egészben.

2014. nov. 3. 18:44
Sziasztok! Nekem 1 hónapja volt hsg vizsgálatom. az orvos egy héttel előtte adott időpontot. Amikor beértem a kórházba bejentkeztem röntgenre és kb 15 perc múlva szólitottak is, Nagyon ideges voltam a doki próbált poénkodni de én még a viccelödésre sem tudtam koncentrálni:) 20 percig voltam bent, nekem fájt,amikor felhelyezte a katétert, és amikor kontrasztanyagot nyomta be, az rossz volt. Olyan érzés mintha erősen megakarna jönni a menszesz,görcsölt a hasam, fájt a derekam, de nem tudtam semmit csinálni még oda sem nyúlhattam mert a röntgen meg ott volt a hasamnál.Kicsit szédültem, folyt a homlokomról a viz, pedig nem szoktam izzadni, Ez pár perces de fájdalmas. Utána megkaptam a leletet és rögtön jöhettem haza,:)Hála istennek átjárható mindkettő, remélem most már jönni fog a béby:)
86. Fagyi23 (válaszként erre: 85. - NNN00)
2014. okt. 13. 15:25

Tyűű, téged aztán megszenvesztettek :(


Nekem nem adtak semmilyen szurit se előtte, így abszolút nem volt se szédülés, se hányinger.

Kicsit kellemetlen volt, de ennél ezerszer rosszabbra számítottam.


Arra már nem emlékszem, hogy véreztem-e (taln egy kicsit), de hosszabb távon semmi nem volt, leszámítva a hasszurkát. A doki azt mondta, hogy ez viszont normális.

85. NNN00
2014. okt. 8. 09:16

Sziasztok!


Talán ez a fórum élt a legjobban mostanában, így ideírom az én tapasztalatomat.


Egy év sikertelenség után orvoshoz fordultam, aki megkezdte a meddőségi vizsgálatokat kb azonnal. Volt UH-os tüszőérés figyelés, 3. és 21. napi labor, és tegnap megvolt a HSG vizsgálat is. Na akkor ezt bővebben. :)


Egy napos vizsgálatnak számít, ezért ez a doki előtte nap felvesz, de nem kell bent aludni, hanem másnap bemész megcsinálják és akkor zárójelentéssel lehet távozni.

Na mármost az én esetemben úgy volt, hogy tegnap előtt bementem, hogy az orvos felvegyen az osztályra, de mondta hogy nem jó a gép, majd jönnek a szerelők, menjek vissza reggel és majd meglátjuk. Na reggel úgy indultam neki, hogy biztos ami biztos viszek mindent, de tuti nem csinálja meg...

Aztán jött a doki és mondta, hogy jó a gép. (Na, akkor beijedtem, mivel fel sem készültem lelkiekben)

Utána gyorsan történtek a dolgok, felvettek, megmutatták az ágyamat, átöltöztem, aztán kb 20 perc múlva szóltak, hogy menjek pisilni, aztán szuri. Rendben megkaptam a szurit, kb 10 perc múlva jött az orvos, hogy mehetünk (ekkor már szédültem).

Felfeküdtem a kezelőben, jött a doki, az eleje úgy kezdődött, mint a rákszűrés, aztán jött a fekete leves... Valamit felhelyezett, mondta hogy feszít majd, kb görcs állt a hasamba, aztán egy örökkévalóságnak tűnő ideig matattak, ami kb 2 perc lehetett, aztán mondták, hogy kész, kimegyünk az ágyra. De akkor már úgy szédültem, meg hányingerem volt, hogy be kellett tolni a kezelőbe az ágyat. Ekkor jött a megkönnyebbülés, az erős görcs elmúlt, a szédülés is megszűnt. Aztán mikor indultunk jött egy szülésznő és mondta, hogy vissza az egész, mert nem jó a gép... Na gondolhatjátok.... mondtam, hogy én addig haza nem megyek amíg nem csinálják meg a vizsgálatot, mert ezt a katétert én még 1x ki nem bírom. :D

Majd 10 perc után letoltak, jó volt a gép, a kontraszt anyagnál kis feszítés volt csak, de inkább diszkomfort volt, mint fájdalom, majd mondták hogy kész vagyunk, a doki kivett mindent (ezt már nem is éreztem) és itt mindenféle feszítés megszűnt! Szerencsére átjárhatóak a petevezetők, így megnyugodtam.


A vizsgálat után 2 órával haza is mehettem, de akkor már eléggé görcsölt a hasam, majd egész nap hányingerem volt. A hirtelen mozdulatokkal azért vigyázok, de nem fáj ha leülök, vagy tüsszentek, barna folyásom van még mindig.

Összességében nem vészes a dolog, de nem vállalkoznék még1x, ha van más lehetőség.


Későbbi tapasztalatot meg majd írok még. :)

Na jó hosszúra sikeredett, de én is jobban szeretem a részletes leírást, mint a tőszavakat!

84. Fagyi23 (válaszként erre: 81. - Nóri8)
2014. szept. 23. 20:49

Nekem tavasszal csinálták meg, és nem altattak, meg még a másik 3 sorstársunkat se, pedig 4 különböző orvos csinálta a beavatkozást :)


Egyébként nem bódítva se véeszes, tényleg csak kicsit kellemetlen, nem több :)

83. nóri8 (válaszként erre: 82. - Mackólány79)
2014. szept. 23. 13:44

köszi :)

még a pajzsmirigy-alulműködésemet kell rendbe tenni, és akkor tényleg minden oké lesz.. de már 3 hete szedem rá a gyógyszert... már nagyon vágyunk a babóra, remélem, ez a 2 dolog segít.. :)

82. mackólány79 (válaszként erre: 81. - Nóri8)
2014. szept. 23. 12:28
hűű szuper, akkor most már remélheted a legjobbakat! hajráá
81. nóri8 (válaszként erre: 80. - Mackólány79)
2014. szept. 18. 20:13

Túlvagyok a HSG-n :)

Reggel 7, éhgyomorra megjelentem a kórházban. 11 óra körül kerültem sorra, áttoltak a röntgenbe, jött az altatóorvos, pár kérdése volt, majd bementünk a géphez. Felfeküdtem a gépre, és vártam, hogy elbódítsanak. 1-2 mp múlva szédülni kezdtem, onnantól nagyon fura érzés volt az egész: mintha hallottam volna hangokat, de mégsem...Úgy tűnt, pár mp-ig tartott az egész, és már toltak is ki. Kifelé már kezdtem is magamhoz térni, bár állítólag 3x megkérdeztem a dokimat: "kész is vagyunk?" :))) Mire a szobámba visszatoltak, addigra már csak minimálisan szédültem, de magamnál voltam. Semmit, de semmit nem éreztem (az éhségen kívül..), kicsi görcs sem volt! Délután 4-kor kiengedtek. Kicsit vérzek, meg nagyon picit görcsöl a hasam, de semmi baj nincs.

A szobatársam, aki szintén HSG-s volt, őt pl nem altatták (se bódították), nem tudom, ez mitől függ, úgy tűnik, orvosa válogatja.. de neki is csak kellemetlen volt, a katétert érezte egyedül.

Szerencsére nálam minden ok, mind2 petevezeték átjárható :)

Szóval egészében véve semmi negatívumot nem tudok mondani, még a nővérek-altatóorvos-beteghordó is mind nagyon kedvesek voltak!! Mindez Győrben volt.

80. mackólány79 (válaszként erre: 79. - Nóri8)
2014. szept. 17. 11:04
napzavarban voltam, bocsi :)
79. nóri8
2014. szept. 16. 18:36

pont azt írtam az előző hsz-omban, hogy elhalasztva most csütörtökre :)

amint tudok, írok!

78. mackólány79 (válaszként erre: 77. - Nóri8)
2014. szept. 16. 08:21
remélem minden rendben ment!
77. nóri8 (válaszként erre: 76. - Mackólány79)
2014. szept. 14. 11:33
nna... megjelentem csütörtökön a kórházban, de a betegfelvétel előtt rákérdeztem a dokimnál, hogy mi van, ha épp most jött össze....? Merthogy a ciklus végén vagyok, hétfőre (nem)várom... Meglepődött..hogy hát ez így nem jó, akkor vmi félreértés volt az időpontoknál... mert ezt pont az elején végzik (pontosan azért, hogy kizárható legyen a terhesség)..mehettem haza... elhalasztva 1 héttel (mert nekem csak 2 napos a menzeszem, addigra elmúlik). "persze" másnap megjött, korábban, mint kellett volna..így már tuti megyek csütörtökön. Írok utána!
76. mackólány79 (válaszként erre: 75. - Nóri8)
2014. szept. 10. 15:45

szia Nóri!

kíváncsian várom a beszámolódat, nekem még van egy gyógyszeres ciklusom és ha nem járok sikerrel utána lesz a HSH vizsgálatom, mindenesetre neked sok sikert, Uh-s vagy Rtg-es vizsgálat lesz?

75. nóri8
2014. szept. 7. 15:32

Jó régen írtatok ide, gondoltam, felhozom a topicot :)

Új vagyok itt; 1 éve próbálkozunk,nemrég kezdtük a vizsgálatokat. Ami eddig kiderült: a TSH-m 4,1- ez pajzsmirigy alulműködésre utal a doki szerint,endokrinológushoz küldött: L-Thyroxint adott rá. 6 hét múlva újra vérkép kell.

És csütörtökön megyek HSG-re.. az nekem a (nem)várt menzesz előtt 4 nappal lesz, így én is meglepődtem, hogy írtátok, hogy a 6-12.nap között szokták csinálni..

HSG után megírom én is a tapasztalataimat!

2013. máj. 17. 16:11

Sziasztok

HSG vizsgálat előtt állok és információt szeretnék kérni a kórházba érkezéstől a hazamenetelig a vizsgálat menetéről.


Várom mihamarabb a segítségeteket


Üdv

2012. szept. 26. 14:15

Sziasztok, túl vagyok a HSG-n, ma voltam. :)


Maga vizsgálat egy 5-ös skálán olyan 3-as volt, nekem ennél sokkal jobban szokott görcsölni a hasam menstruációkor szóval szerintem nem volt annyira vészes, bár azért nem ismételném meg, ha egy lehetőségem lenne. :)

Amikor a szondát feltette, akkor görcsöltem, amikor meg a kontrasztanyagot benyomta, akkor volt egy hirtelen feszítő érzés és egy nagy melegséget éreztem. Hamar túl lehet rajta lenni, remélem, később sem lesz gond, mármint hogy nem gyullad be semmim, és nem fogok 1 hétig vérezni.

A bal petevezetékem átjárhatatlan, ott volt egy méhenkívüli terhességem 4 éve, a jobb átjárható. A balt is próbálta megnyitni, még egyszer rányomott a kontrasztanyaggal, de az totál ne ment át, szóval az esélytelen.

Nem kaptam semmilyen bódítót, sem érzéstelenítőt.

Maga a szonda felhelyezése volt kb. 3-4 perc, a röntgenben pedig a vizsgálat 1-2 perc, utána még kivett mindent, az is 1 perc lehetett.

Kicsit véreztem, betétet vittem.

Feküdnöm kellett még a nőgyógyászaton 2 órát, aztán eljöhettem.

Azt mondta az orvosom, hogy 1 hét múlva lehet szexuális életet élni, de megkérdeztem a kerékpározást is, mert minden nap szoktam 45 percet, azt mondta, már holnap tekerhetek, de azért lehet, hogy várok vele 1-2 napot.

Minden köszönet az orvosomnak, végig magyarázta, mit csinál, és nem titkolta azt sem, hogy kellemetlen lesz, mondta, hogy most fájni fog, stb.

2012. aug. 11. 00:01

Szia!


Nekem is volt, de semmi sem fájt, igaz szerencsére átjárható mindkét oldal. Én előtte semmit nem kaptam, semmit nem vettem be, nem vérzett és eszembe se volt lázat mérni, mert egyáltalán nem volt panaszom.

2012. aug. 10. 18:05
Hétfő reggel HSG vizsgálat kontr.anyag RTRG vizsgálat.Nagyon félek.Aggódom.
2012. ápr. 12. 13:17

lányok, nektek hsg után volt lázatok, v hőemelkedésetek?

Nekem teganp volt ,és most van 37,5 lázam... :S

69. expi
2010. ápr. 5. 23:08

Szisztok!

Nekem egy hónapja csinálták a HSG vizsgálatot olvasgattam a fórumot,sokatoknak nem rossz élmény.

Leírom én is tapasztalatomat.

Nekem 2 komoly nőgyógyászati műtétem volt és sajna az egyik petefészkemet is el kellett távolítani.

Nekem a katéter felhejezése nagyon fájdalmas volt, úgy hogy előtte bevettem egy Cataflamot.A kontrasztanyag befecskendezését szinte nem is éreztem, és átjárhatóak a p.vezetékek a csonkolt is.

Utána én egy darabig nagyon véreztem a zoknimat is, meg míg fölvettem a bugyit rendes tócsa volt alattam.Utána estig nem fájt a hasam,éjszaka viszont a rettenetesen csak gyógyszerrel tudtam aludni.

És ez sajna még semmi.Másnapra hőemelkedésem lett és éjszakára gyógyszerekkel már 39-fok volt a lázam.reggel irány a kórház ahova egyből föl is vettek majdnem egy hetet voltam bent és kaptam az intravénás antibiotikumot.Ugyanis kiderült hogy kismedencei gyulladásom lett.

Ez ritka mellékhetás de a saját bőrömön tapasztaltam hogy sajna ez is lehet a vége.

Nekem többet ártott a vizsgálat mint használt-soha többet.

2010. márc. 31. 19:36

Sziasztok!

A HSG nem igazán fájdalmas,olyan,mint egy szimpla nőgyógyászati vizsgálat,csak valamit olyan mintha rácsiptetnének bent valamidre,és kicsit húzzák.Amikor a kontrasztanyagot befecskendezik,azt nem is lehet érezni.

Ne féljetek,nekem nem adtak csak egy algopirint előtte,mondanom se kell,hogy semmit sem ért,de nem vészes.

2010. márc. 23. 15:48

Tina!

Drukkolok! Én is a SoteI-en csináltam végig, inszemestől... :-D Ha inszemre kerül a sor, nem félni! Egy Kárpát-medencével!

66. b366d29a85 (válaszként erre: 64. - Mokusmazsola)
2010. márc. 18. 15:38
sziasztok! nekem is a jövő hónapban csinálnak HSG-t. kicsit félek,de majd kérek bódítót,vagy fájd.csill.-t,vagy...
65. 18ba5935e0 (válaszként erre: 63. - D160c9f3b0)
2010. márc. 3. 14:52

Nagyon sajnálom!!! :-(((

Nem is tudok erre mit mondani, arra meg nem is akarok, amit írtál korábban, hogy mennyi pénzbe kerül nálatok egy lombik...

Ez annyira igazságtalan! :-(

64. mokusmazsola (válaszként erre: 63. - D160c9f3b0)
2010. márc. 3. 09:45

nagyon-nagyon sajnalom!!


en jovo honapban keszulok menni hsg-re, ugyanigy jartam mint te majdne, masfel eves kisfiam melle szerettunk volna egy tesot, mehenkivuli lett, nem vettek eszre csak amikor mar ver volt a hasfalba. szornyu volt, nehezen dolgoztam fel az egesz torturat.

felek meg egy mehenkivulitol, meg kell nezessem a megmaradt petevezeteket.


probald meg a tornat, hatha segit.. nagyon sajnalom, tenyleg eszmeletlen draga es ha az allam nem tamogat....

63. d160c9f3b0 (válaszként erre: 62. - 18ba5935e0)
2010. márc. 3. 04:27

SZIA!

NAGYON NAGYON FÁJT..VÉGÜL ROSSZUL IS LETTEM NAGYON!


NEM ÁTJÁRHATÓ A PETEVEZETÉKEM!

:-(((((((

62. 18ba5935e0 (válaszként erre: 60. - D160c9f3b0)
2010. márc. 2. 23:50

Mi volt a vizsgálaton???

Gondoltam rád, remélem, minden rendben ment!

61. 18ba5935e0 (válaszként erre: 60. - D160c9f3b0)
2010. febr. 26. 23:28

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy így alakult! :-(


De nagyon drukkolok, hogy a megmaradt petevezetőd átjárható legyen!!!

Feltétlenül írd meg, hogy mi az eredmény!


Ha tényleg ne adj isten, valami gond lenne, akkor nézz bele ebbe a honlapba: www.avivamodszer.hu Ez az Aviva-torna hivatalos honlapja. Fantasztikus ez a módszer, nekem a hormongyógyszerek teljesen szétb...ták a hormonjaimat, amit végül ez a torna hozott rendbe, mindenféle egyéb gyógyszeres kezelés vagy beavatkozás nélkül.

A tornát oktató hölgy mesélte, hogy enyhébb letapadásokat képes megnyitni a petevezetékben ennek a tornának néhány mozdulata, ha bizonyos ideig folyamatosan csinálod.


Sok sikert keddre!

2010. febr. 26. 22:57

SZIASZTOK!

Én kedden megyek hsg-re!Jajjjj rettenetesen félek!

Nem is annyira a fájdalom miatt,hanem attól,hogy neadj Isten rossz lesz az eredmény!

Akkor nekem nem lehet babám,mert Vajdaságban,ahol élek,itt nincs lehetőség államilag támogatott lombikra...itt egy ilyen beültetés több mint 3 EZER euró!!!Mi meg 100 eurót keresünk havonta!

Tehát,asszem jogos a félelmem!

Egyszerüen rettegek!



Van már egy 11 éves fiam(én 31 vagyok),az előző kapcsolatomból...

Most nagyon boldog házasságban élek!

Sajnos a baba nem akart jönni,dokihoz fordultam 2008-ban,akkor teherbe estem...méhenkivüli lett!Majdnem meghaltam!Kivették az egyik petevezetékemet!

Tehát már csak ebben az egy petevezetékben bizhatok,reménykedek,talán átjárható!

Nagyon félek!

59. Törökné Kati (válaszként erre: 56. - Ritamoto)
2010. febr. 26. 20:35
Szia Rita!Én 1999-ben szültem császárral.Én is nagyon nehezen gyógyultam utánna és mindíg felfáztam.És 1 évig véreztem a császár után.A kicsinket sajnos akkor elvesztettük:( .Későn császároztak meg ezek a hitványak.Szóval nekem is megcsinálták az átjárhatósági vizsgálatot ami nekem nagyon fájt.Sokat jártam én is orvoshoz.Sok pénzt hordtam a dokinak akit szerencsére lecseréltem már 4-5 éve.2007-ben méhnyak műtétem volt.Kiderült,hogy rosszindulatú daganatom van.Szerencsére még időben elcsípte a dokim.Utánna 6hét pihi.És csodák csodájára egyből várandós lettem.Pedig már az inszem következett volna.Minden elő volt már készítve.De szerencsére nem kellett.Most a kisfiam már nemsokára 2éves lessz.Mielőbbi babásodást kívánok.Ne add fel biztos sikerülni fog!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook