Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól lehet hozzátáplálni? fórum

Mikortól lehet hozzátáplálni? (tudásbázis kérdés)


24. a360345bdd (válaszként erre: 22. - Kingi7)
2010. jan. 31. 22:19

Én is úgy gondolom, hog elég 6 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást és csak a szopi után jöhet az újdonság!!!

Igen, az én lányom is cuppog és nagyokat nyel ha valakit enni lát. De nem azért mert kívánja, kíváncsi rá, egész egész egyszerűen jól van szocializálva!

Csapvíz: én sem iszom meg úgy, ahogy a csapból folyik, de abból főzök. És a csapvíz nem a klór miatt szárítja a bőrt...

23. fbogi (válaszként erre: 22. - Kingi7)
2010. jan. 31. 21:58

Ne haragudj, hogy ezt írom, de amit ezzel kapcsolatban tudok, nem a neten szedtem össze! És én nem vagyok ilyen, aki az előzmények alapos megismerése nélkül azt mondaná bárkire, hogy lusta, azért kap tápszert a babája. Most amúgy sem ez a téma, hanem a hozzátáplálás!

A 4 hónapos korban elkezdett hozzátáplálással kapcsolatban nem írhatom azt, hogy akkor biztosan promléma fog felmerülni. Én úgy gondolom, hogy ennek ellenére nem érdemes próbát tenni, hogy vagy nem lesz, vagy lesz.

A bél nyálkahártya kb 6 hónapos korban éri el azt a fejlettségi szintet, hogy már nem lesznek rajta olyan nagy rések, amik átengednek kórokozókat, és allergéneket. A hozzátáplálás pedig nem steril dolog. az emésztőenzimek szintje kb. erre az időre éri el a normáál mennyiséget, vagyis a korábban adott táplálék nem emésztődik meg teljesen, feleslegesen terhelve a pocakot. És még lehetne írni a többi dolgot.

Én nem látok előnyét, sok dolog kering a köztudatban: Ismerkedjen az ízekkel, meg nem fogja elfogadni, ha később kezdik el a hozzátáplálást, én nem gondolom, hogy ez így lenne. Azt, hogy ki találta ki a 4 hónapos kortól való hozzátáplálást, sajnos név szerint nem tudom.

22. kingi7 (válaszként erre: 21. - Fbogi)
2010. jan. 31. 21:29

Mi a baj a forralt csapvízzel? Tudom, hogy eltérőek, de még én sem iszom meg, fáj a gyomrom és hánynom kell tőle, de nem csak nekem...

tömény hypó szagú, fürdésnél, olyan mint az uszoda, a klór kiszárítja csöppöm bőrét, mindig kell bele így olaj, a töménytelen mennyiségű hormonról ami benne van, ne is beszéljünk, azt nem tudják kitisztítani! Magyarul MÉRGEZŐ!

A kutatási erdeményeket hagyjuk, nagyon sok dologban teljesen félremagyaráznak dolgokat, rengeteg dologról fogalmuk sincs, vagy nem is akarnak tudomást venni ha egy témában csak a neten keresel, mindenhol mást mondanak!-tapasztalat- Olyan,mint a fogyókúra...kinek mi jön be.

Szóval, ha 4 hónaposan kezded hozzátáplálni a tápszeres csecsemőt, akkor milyen probléma merül fel konkrétan? Mi a hátrány, mi az előny? Biztos, hogy van előnye is, vagy ki találta ki?


Van például olyan, aki szentül megvan győződve, hogy nincs tápszeres csecsemő, csak lusta anyuka-láttam ilyet!-

21. fbogi (válaszként erre: 20. - Kingi7)
2010. jan. 31. 21:17
Természetesen ez nem azt jelenti, hogy akkor soha életében nem találkozik olyan anyaggal, ami allergiás reakciót vált ki a szervezetből. A forralt csapvízzel mi a gond? Nálunk is ezt issza a két nagy. Azért mond mindenki mást mert nem mindenki veszi a fáradtságot, hogy naprakész legyen ebben a témában. Természetesen én sem az 1 éves kort említettem, hanem a 6 hónapos kort. Az, hogy régen mi hogy működött, szerencsére ma már sok minden más, olyan vizsgálati, kutatási eredmények vannak a kezünkben, amikről régen nem tudtunk.
20. kingi7 (válaszként erre: 19. - Fbogi)
2010. jan. 31. 20:35

Mi a biztosíték, hogy akkor nem lesz allergiás? Más a leírás, más a gyakorlat, minden baba más...

régen nem így csinálták, még is működött. Mindenki mást mond...volt aki 1 évesen kezdte, szerintem az már vicc. a fogait az ínyét, az állkapcsát használni kell, azért vannak... ja a hivatalos iratok...adjunk forralt csapvizet :DDDD

19. fbogi
2010. jan. 31. 18:48
A hozzátáplálást elég a 6 hónapos kor betöltése után kezdeni. A WHO és a Magyar Gyermekgyógyászok Szövettsége is, és a védőnőknek kiadott hivatalos csecsemőtáplálásról szóló hivatalos leirat is ezt javasolja. Még a tápszeres babáknak is ettől a kortól kell kezdeni, attól, hogy tápszeres egy baba az emésztőrendszere nem érik meg hamarabb, az egyébb ételekhez. Az emésztőenzimek mennyisége, a bélfal érése ekkora éri el azt a szintet, hogy biztonsággal kaphasson más ételt. az ízeket kóstolhatja aztán még egész életében, ráértek 6 hónapos kortól mást enni. Ha van kérdésed szívesen válaszolok.
18. giga455 (válaszként erre: 15. - Kingi7)
2010. jan. 31. 17:54

Nem tudom, gyakorlatilag bármi kiválthatja és bármikor kijöhet. Mindenki csak találgat, igazából ez az új "trend" ha van anyatej, akkor 6 hónapig tápláld azzal, nekünk bejött, Ati szépen fejlődött, ezért nem is kellett a hozzátápi, de én is elkezdtem volna ha nem úgy hízik ahogy kellene. A tápszereseknél más a helyzet, ott 4 hónapos kor a hozzátápi javasolt ideje.

Én a kezdetektől fogva allergiás vagyok a tehéntejre, legelőször csak attól jött ki ekcémám. Olyan 6-7 éves koromban nagyon csúnya volt a bőröm, akkor elvittek allergia vizsgálatra, és még 6 dolgot kimutatott hozzá (paradicsom, tojás, tej, szója, tonhal, kukorica, narancs). 14 éves koromra már pollen allergiám és asztmám is volt, mostanra pedig a háziporra is allergiás vagyok.

Szerintem túl sok a vegyszer az életünkben :S És osztom az évi 1 kg kosz hozzáállást, asszem nálunk bőven megvolt az elmúlt évben, nem vagyok az a szívbajos, rögtön törlöm a kezét, mert piszkos lett anyuka.

Van egy barátnőm, akinek az egészséges 5 éves kislánya egyik pillanatról a másikra autoimmun beteg lett. Szóval nem lehet tudni. :-(

17. gabb
2010. jan. 31. 17:52
ha van anyatej, semmire nincs szüksége ezen kívül 6 hónapos koráig!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. jan. 31. 17:51

mi 4 hó előtt kezdtük nem sokkal..6 hetes kortól a tápi volt a fő kajánk,majd 12 hetes kortól csak tápi.

Érdekes nekünk az alma nem jött be,se lében,se reszelve.A mai napig nem eszi meg az itthoni csak a bébikajás almát.Nekünk akkor rengeteg barack volt és az nagyon bejött.

Érdekes nekünk kezdetben szinte mindenből a bolti volt a nyerő..jó most már nem...

15. kingi7 (válaszként erre: 14. - Giga455)
2010. jan. 31. 17:44

Allergia...volt egy ismerősőm, aki imádta a tejet és egy évig nem ivott..utána elkezde inni és laktózra allergiás lett. Akkor is kialakulhat, ha túl "hypoallergén" nem? Ez olyan, mint a gyerekeknek is 1 kiló koszt kell megenniük, hogy egészségesek legyenek. Gondolok a kisebbségre, mennyi közöttük a beteg gyerek? Aki valóban"beteg"?

Abban is van valami...

Mikor jön ki a gyereknél az allergia? Korosztályomnál nem sűrűn van, pedig annak idején nem volt ilyen felvilágosítás..szerintem a mostani ételekbe is lehet valami... ami kiváltja,nem?

14. giga455 (válaszként erre: 11. - Kingi7)
2010. jan. 31. 17:36
az allergia pontosan a védekezésről szól. Egy felkészületlen emésztőrendszer bizony betolakodóként érzékelhet bizonyos anyagokat, védekezik ellenük, és előfordulhat hogy túlreagálja. Igen bőven van benne genetika, bár az én felmenőim között senki nem volt allergiás. Sajnos nincs ráírva a gyerekekre. Én óvatos voltam, és lekopogom, a fiam semmire sem allergiás amire én már ennyi idősen kiütést kaptam.
13. kingi7 (válaszként erre: 10. - Giga455)
2010. jan. 31. 17:34
Ja, még valami, nekem a kisasszony HA tápszert kapott minden baja volt tőle... utána kapott tej alapú sima tápszert az jött be neki, aktívan hízni,meg a hozzátáplálásnál kezdte el.. szóval, minden baba más, szerintem, ezt az anyukának kell látnia..talán..
12. kingi7 (válaszként erre: 10. - Giga455)
2010. jan. 31. 17:32
Akkor nálad valószínűbb az allergia kialakulása a babánál! Ha van anyatej, persze, hogy ráér.. de ha add neki egy-egy kiskanál almát, attól nem lesz baja... neked mikor alakult ki? Csecsemőkorodban történt?
11. kingi7
2010. jan. 31. 17:31

ételallergiáról az a véleményem, hogy minél később kezded az ízeket, annál valószínűbb... ha a logikámra hagyatkozom... banántól allergia? 4 hónapos kórtól ajánlott székrekedést valóban okozhat.

Szerintem az allergi genetika függő is, meg ha túlságosan óvjuk a babát,nem alakul ki a védekezőrendszere

10. giga455 (válaszként erre: 9. - Kingi7)
2010. jan. 31. 17:27
Én a D vitamint minden nap kiskanállal adtam be neki anyatejbe keverve, így szoktattam a kanálhoz. Csak az miatt hogy szokja a kanalat kár terhelni az emésztőrendszerét. De ez csak az én véleményem, felfogásom, én ételallergiás vagyok, tudom milyen borzasztó így élni. Szóval ne érts félre nem bántásból mondom csak szerintem fölösleges ha van anyatej, és attól megfelelően fejlődik, bármi mást adni neki.
9. kingi7 (válaszként erre: 5. - Fura)
2010. jan. 31. 17:24

Én azért gondoltam a 4 hónapot, mert később-szerintem- már nehezebb kanálra szoktatni...

ha nem akarod túlzásba vinni, adhatsz neki kevéske reszelt almát, főtt krumplit, banánt..

8. giga455 (válaszként erre: 5. - Fura)
2010. jan. 31. 17:22

Előbb egy kis almalé, csak 1-2 kanállal az íze miatt. Aztán reszelt alma. Ha az már oké, akkor krumpli, sárgarépa. a banán székrekedést és allergiát okozhat, én csak 8 hónapos kora után adtam neki.

Egyébként ha van elég tejed és csak nagyon kevés tápszert igényel, húzd a hozzátáplálást ameddig tudod, nehogy esetleg később ételallergia alakuljon ki.

2010. jan. 31. 17:18
Ha anyatejes akkor elég 6 hónapos kortól, én is akkor kezdtem és majd 9 kg volt ennyi idősen. Ha tápszeres, akkor lehet neki adni már 4 hónapos kortól, előbb semmiképpen sem, mert még nem bírja megemészteni.
2010. jan. 31. 17:09
Attól függ. Elvileg 4-6 hónapos kortól ajánlják. Az én orvosom 4 hónapot mondott, pedig anyatejes, jól fejlődő csecsemő volt a fiam. Szerintem el lehet kezdeni etetések között félidőben kóstoltatni. Az én kisfiam jól fogadta az almát, nagyon élvezte az evést. De csak óvatosan, allergiát, székrekedést, hasmenést okozhatnak egyes ételek. Budánál pl. az alma borzasztó székrekedést okozott. Ezért fontos a fokozatosság.
5. fura
2010. jan. 31. 17:07
Bocsi, szóval mikortól lehet elkezdeni a hozzátáplálást? Az én kisfiam 3 hónapos, anyatejes és egy pici tápszert is kap. Úgy hallottam, ha betölti a 4. hónapot el lehet kezdeni finomat, csak nem tudom mivel. Természetesen továbbra is az anyatej maradna a fő tápláléka, csak kajcsi után nasinak gondoltam pár falatot ebből-abból, amiből lehet. Előre is köszi a válaszokat.
2010. jan. 31. 17:07
De ha tápszeres, akkor akár 4 hónapos kortól is. Szerintem előbb nem, mert a gyerkőc emésztőrendszere még nem érett 4 hónapos kor előtt.
2010. jan. 31. 17:06
Nekem 4 hónapos kortól indult kb, igaz tápszeres volt...most már szépen eszik :)
2010. jan. 31. 17:06
elvileg 6 hónapos kortól
1. fura
2010. jan. 31. 17:05
Mikortól lehet hozzátáplálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook