Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adóbevallás fórum

Adóbevallás (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2013. máj. 22. 17:51
Tudja valaki hogy az apeh mikor kezdi kiküldeni a visszatéritendő adót?
208. Gicus86
2013. máj. 21. 22:03

Köszi.

Azóta tisztáztam a drága főnökömmel, ők küldik elektronikusan el a Navnak, tehát nekem semmi dolgom vele.

207. Mandula71 (válaszként erre: 199. - Gicus86)
2013. máj. 21. 21:41
Május 21 (tehát ma!) éjfélig kell postára adni vagy elektronikusan beküldeni.
206. Mandula71 (válaszként erre: 201. - Bellbell)
2013. máj. 21. 21:39

A családi kedvezményt éves szinten kell számolni. Esetedben 2*6*62500+1*6*62500, tehát összesen 1.125.000 Ft adóalapkedvemény érvényesíthető, amennyiben volt ennyi az éves adóalapod.

Magyarul a bevallásba az 1.125.000 Ft-ot kell beírnod(ismétlem, ha van annyi összevont jövedelmed). A munkáltató az adatlapon nem a ténylegesen járó családi kedvezményt tünteti fel, hanem csak azt az összeget, amennyit figyelembe vett az adóelőleg számításánál.

205. Dorkateo (válaszként erre: 199. - Gicus86)
2013. máj. 21. 14:27
május 21, csakis
204. Dorkateo (válaszként erre: 201. - Bellbell)
2013. máj. 21. 14:24
Én úgy tudom, hogy arra az évre figyelembe lehet venni az eredeti állapotot, mert a bevallásban úgysem tudod havi bontásban feltüntetni, tehát jár a kedvezmény két gyerek után.
203. ElErIm77 (válaszként erre: 202. - Eryca1)
2013. máj. 21. 12:45
szia,szerintem nem. az én lapomon pl az volt, h 21-ig kell feladni.
202. Eryca1
2013. máj. 21. 11:41

Sziasztok!


Én olyat kérdeznék, hátha tud valaki segíteni, hogy múlthéten személyesen vittem be az adóbevallásomat és kaptam csekket, de tegnap utaltam el a pénzt neki, amit fizetnem kellett... Ma reggel el is ment az összeg, ez így jó? Nem futok ki az időből, ugye?


Köszönöm: Erika

2013. máj. 20. 20:42

Sziasztok!

Családi adókedvezménnyel kapcsolatban lenne kérdésem. Az év első felében 2 gyermek után járt adókedvezmény, amit teljesen nem tudtam igénybe venni, mert az adóalapom kevesebb volt, mint a lehetséges kedvezmény. Az év 2. felében csak 1 gyermek után járt adókedvezmény, ami már nem nullázta le az adóalapom, így abban a 6 hónapban adóztam. Éves összesítésben azonban, ha beírom a 21. sorba az elvben 2x6 hónapra járó + 1x6 hónapra járó családi adókedvezmény összegét, az nullázza az éves adóalapom (22 sorba 0 eredmény) és visszajár a 2. félévben befizetett adó. Kérdésem, hogy éves szinten kell a családi adókedvezményt értelmezni, tehát az az összeg, amit első 6 hónapban nem tudtam érvényesíteni, az érvényesíthető a 2 félévre? Vagy annak összegét írjam a 21 sorba, amit a munkáltató havonta ténylégesen tudott érvényesíteni?

Előre is köszi!

200. ElErIm77 (válaszként erre: 197. - Minittta)
2013. máj. 19. 09:20
igen,csak úgy nem ingyenes
199. Gicus86
2013. máj. 19. 09:18

Sziasztok.


Lenne egy olyan kérdésem, hogyha a munkáltató csináltatja meg az adóbevallásomat, és ő odaadja nekem, hogy én adjam fel, akkor is Máj. 21-éig kell elküldenem, vagy Júni 10-ig?!

Köszi.

198. mesre
2013. máj. 17. 11:26

Heló!

Tehát (ha jól értelmeztem) az egyszerűsített foglalkoztatásból származó jövedelem keretösszeget meghaladó részét mindenképpen fel kell tüntetni az adóbevallásban, ha van munkaviszonyból származó jövedelmem is. Ezután pedig adózni kell, ugye? Azért kérdezem, mert eddig nem volt nekem ilyen. És amit a munkáltató fizetett járulékot, azt pedig sehol sem kell feltüntetni?

Köszönöm a segítséget!

2013. máj. 17. 09:51
Sziasztok!Milyen borítékban kell feladni az adóbevallást?Feladhatom sima borítékban is ajálva?
196. betűmoly (válaszként erre: 193. - Mandula71)
2013. máj. 16. 18:43
Nagyon köszönöm!
195. Mandula71 (válaszként erre: 192. - Evafer)
2013. máj. 15. 22:04
Válaszoltam a privát üzenetedre!
194. Mandula71 (válaszként erre: 190. - Chatrina)
2013. máj. 15. 22:03

A nyomtatványkitöltő programba a 12M30-as lapon szereplő adatokat kell beírnod, KIVÉVE a családi kedvezmény sorát.

Példa: 1 gyermek, akire egész évben jár a családi kedvezmény.

A munkáltató csak 8 hónapra vette figyelembe. Ebben az esetben a 12M30-as lapon 500.000 Ft-ot tüntet fel, ugyanakkor a bevallásban te már a helyes összeget, a 750.000 Ft-ot írod be. (Feltéve, hogy volt ennyi bérjövedelemed!)

Ha van annyi jövedelmed és több kedvezményre vagy jogosult, mint amennyit a munkáltató figyelembe vett, akkor ki kell jönnie a 40 ezer forintnak!

193. Mandula71 (válaszként erre: 189. - Betűmoly)
2013. máj. 15. 21:57

Ha az egyszerűsített foglalkoztatásból származó jövedelem mellett volt más jövedelmed is, akkor mindegy, hogy a kettő együtt sem haladja meg a 840.000 Ft-ot :(

Az egyszerűsített foglalkoztatás napjait szorzod 4280 Ft-tal, így kapod meg a mentesített összeget. Az ezen összeg feletti részt kell hozzáadnod a munkaviszonyból származó bérjövedelmedhez és azt beírni az 1-es sorba.

192. Evafer
2013. máj. 15. 16:13

Sziasztok!


Tudna segíteni valaki???


Az elmúlt években nem volt gondom az adóbevallásom elkészítésével, de most elég bizonytalan vagyok...2012. januártól novemberig normál bejelentett munkaviszonyom volt, majd kaptam álláskeresési járadékot, ezeket be tudom írni a megfelelő helyre.


Viszont kaptam egy adatlapot táppénzről, illetve decemberben egyszerűsített foglalkoztatottként is dolgoztam 11 napot, napi 8 órával és 5000 Ft-tal bejelentve, ezek már gondot okoznak...


Egészségpénztári Szakig. Szervtől: más bérjövedelem 51950, adóalap kieg. összege. 51950, nyilatkozat alapján érvényesített családi adókedvezmény összege: 51733, az adóelőleg alapja 217, ténylegesen levont adóelőleg 35. Ezeket hová írjam, mihez adjam hozzá? Különös tekintettel a családi adókedvezményre, ezt nem értem. Nálunk erről a férjem nyilatkozott és ő veszi igénybe...


az egyszerűsített foglalkoztatásnál jól értelmezem, hogy lehet alkalmazni a 2013-as szabályt is, ha az kedvezőbb, vagyis csak az 5000 Ft x 11 nap - 4280 Ft x 11 nap különbségét adom a jövedelmemhez?


A mielőbbi választ előre is köszönöm!

Nagyon sokat segítenétek.

191. Csillag29 (válaszként erre: 188. - Betűmoly)
2013. máj. 14. 09:05

Köszi

Csak azért kérdeztem mert sok helyen azt írja addig oda kell érni a nav-hoz.

2013. máj. 13. 22:51

Sziasztok!


A segítségeteket szeretném kérni.

Az adóbevallásom készíteném, de a munkáltatóm év közben 40 ezerrel kevesebb családi kedvezményt számolt el nekem, és azt mondta, hogy majd visszakapom az adóbevallás után.

De ha beírom azokat 12M30 nyomtatvány alapján az összeget a kitöltőprogramba, akkor úgy tűnik, hogy nem kapok vissza semmit. :(

2013. máj. 13. 19:53

Sziasztok!


Kérlek, valaki segítsen! Leírom újra: munkabérből származó jövedelem és egyszerűsített foglalkoztatásból származó jövedelem is van, a 2 együtt sem haladja meg a 840 e Ft-ot. Az egyszerűsített foglalkoztatásból származó jövedelemnél a 4280 Ft-ot beszorozva jön ki az adómentes rész és az e felettit be kell írnom az adóbevallásba?

Valaki válaszoljon, légyszi!

Köszönöm!

188. betűmoly (válaszként erre: 187. - Csillag29)
2013. máj. 13. 19:49

Szia!


Május 21-e.

2013. máj. 13. 16:30

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni?

A magánszemély adóbevallását meddig lehet postára adni?

186. cullinan (válaszként erre: 185. - Mandula71)
2013. máj. 12. 09:19

nagyon szépen köszönöm, este megirom, mert most rohanásban vagyok:)

köszi!!

185. Mandula71 (válaszként erre: 183. - Cullinan)
2013. máj. 11. 13:39

A lányodnak nem kell csinálnia semmit, mert nem volt bevétele.

A te adataidat pedig várom.

184. brózsa (válaszként erre: 180. - Mandula71)
2013. máj. 11. 12:51
Köszönöm szépen a segítséget! :)
183. cullinan (válaszként erre: 181. - Mandula71)
2013. máj. 11. 11:38

Mandula, ezt nagyon megköszönném!!

Délután otthonról megirom az adatokat, meg mindent, most a munkahelyemen vagyok!

Akkor a lányomnak most ki kell tölteni 0-al, vagy nem is kell elküldeni??

Köszönöm mégegyszer előre!!

2013. máj. 10. 23:00

adotippek.info oldalról:


Azoknak, akik önadózóként teljesítik SZJA-bevallásukat a 2012. évről, hasznos információ lehet, hogy milyen jövedelmekről nem kell nyilatkozniuk a NAV felé. Mekkora jövedelemhatárig nem kell őstermelőként adózni, vagy például ingó vagyontárgy eladásakor adózni? Nézzük a 2012-es adóév bevallására vonatkozó szabályokat.


Az SZJA-törvény nevesít olyan bevételi elemeket, amelyeket nem kell adóbevallásban bevallani. Ha valaki csak ezek közül a bevételek közül szerzett az elmúlt évben, akkor nem kell elkészítenie SZJA-bevallást:


Ha olyan bevételt szerzett a magánszemély, amelyet a trv. szerint a jövedelem kiszámításánál nem kell figyelembe venni, vagy például olyat, amelynél SZJA megfizetésére a kifizető kötelezett, akkor nem köteles a bevallást elkészíteni. Ide tartozó bevétel az is, amely ingó vagyontárgy eladásából származik, de csak bizonyos érték alatt: az éves bevételösszeg maximum 600 ezer forint lehet, az ebből szerzett jövedelem pedig maximum 200 ezer forint az adóévben. Ha ingatlan átruházásából, vagy vagyoni értékű jog gyakorlásának átengedéséből származik bevétel, de jövedelem nem keletkezik, akkor szintén nem kell adót fizetni. Ha kamatjövedelemnél a kifizető az adót levonta, vagy pénzbeli nyereményből származik a bevétel, esetleg nemzetközi szerződés vagy viszonosság alapján nem adózik Magyarországon a bevétel, akkor sem kell bevallást készítenie a magánszemélynek. Fontos hangsúlyozni, hogy csak akkor nem kell a bevallást elkészítenie a magánszemélynek, ha kizárólag ilyen, bevallásra nem kötelezett bevétel(eke)t szerzett az adóévben.


Ha csak adómentes jogcímen szerzett bevételt a magánszemély, akkor sem kell bevallást készíteni, illetve mentes még e kötelezettség alól akkor is, ha kizárólag az egyszerűsített foglalkoztatás keretében szerzett jövedelmet, és az nem haladja meg az éves 840 ezer forintot.


Őstermelők esetében: ha a magánszemélynek nem haladja meg az éves jövedelme a 600 ezer forintot, akkor nem kell bevallást készítenie, de csak akkor, ha más –bevallásadási kötelezettség alá tartozó- jövedelme nem volt.


Természetesen, ha egyáltalán nem szerzett bevételt valaki, akkor sem kell bevallást beadnia.


A nyugdíj nem számít bevallás alapját képező jövedelemnek, tehát a nyugdíjasoknak nem kell bevallást készíteniük, hacsak nem volt más, bevallási kötelezettség alá eső, vagy adóköteles bevételük.


Fontos tisztázni a különbséget a bevétel és a jövedelem között: jövedelem a magánszemély által az adott évben valamely címen megszerzett bevétel egésze vagy annak az SZJA-trv. szerinti elismert költségekkel csökkentett része.

181. Mandula71 (válaszként erre: 177. - Cullinan)
2013. máj. 10. 22:55
A segítségemet én is felajánlom, ha kell. A munkáltatótól kapott 12M30-as nyomtatványon szerepelnek a szükséges adatok. Ha azt privát üzenetben megírod, akkor kitöltöm neked a nyomtatványt és e-mail címre pdf fájlként elküldöm. Azt már csak ki kell nyomtatnod és alá kell írnod.
180. Mandula71 (válaszként erre: 176. - Brózsa)
2013. máj. 10. 22:52

A GYES-t nem kell beírni a bevallásba. (TGYÁS-t, GYED-et igen!). Ha csak GYES volt, akkor nem kell elküldened a bevallást, mert nincs mit bevallanod.

Értelemszerűen a GYES-ből a családi kedvezményt sem tudod igénybe venni, miután abból nem vontak adót.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook