Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyasztottál már papayát? Milyen ízű? stb....? fórum

Fogyasztottál már papayát? Milyen ízű? stb....? (tudásbázis kérdés)


15. eMeLAndrea (válaszként erre: 14. - Monalilla)
2010. febr. 10. 09:51
Köszönöm! Úgy lesz! :)) Bár a sárgadinnyét nem szeressem... de a barackot iiiimádom!
2010. febr. 2. 10:12

Papayához (köznapibb nevén :büdös dinnye) ausztráliában jutottam. Az íze olyan, mint a sárgadinnye és az őszibarack eggyüt. Nagyon finom!! Az, hogy mennyire édes az érettségétől függ.

Hogy miért "büdös dinnye"? Mert kb. háromszor olyan erős az illata mint a sárgadinnyének, némi "büdös" beütéssel -ez nem kellemes, de az izén mit sem változtat. Ha hozzá tudsz jutni, kóstold meg, nem fogod megbánni! :-)

2010. jan. 31. 17:17
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :))
12. era06 (válaszként erre: 10. - EMeLAndrea)
2010. jan. 31. 16:48

kb. mint a sárgadinnyét

Nyers gyümölcsként fogyasztom. Sajnos ritkán :(

2010. jan. 31. 16:11
Felcikkezed vagy felezed, a magjat kikaparod es a hejat levagod. Bonyi nagyon.
10. eMeLAndrea (válaszként erre: 9. - Era06)
2010. jan. 31. 12:16
És megenni/elkészíteni a lenti módon szoktad, mint ahogy az írásban van amit Iza bemásolt?
9. era06 (válaszként erre: 2. - EMeLAndrea)
2010. jan. 31. 11:26

nagyon finom :)

Picit legyen puha amit választól, és ne legyen tiszta zöld.

8. eMeLAndrea (válaszként erre: 6. - 0d7d8ef616)
2010. jan. 31. 10:59
oké! :)
7. eMeLAndrea (válaszként erre: 5. - A1baa7edcc)
2010. jan. 31. 10:58

ahogy rákerestem a zsírégető gyümikre ez közte volt! :)

Szóval édes... :)

6. 0d7d8ef616 (válaszként erre: 4. - EMeLAndrea)
2010. jan. 31. 10:30
még nem ettem, ugy hogy mire megyünk, legyen!!!!
5. a1baa7edcc (válaszként erre: 2. - EMeLAndrea)
2010. jan. 31. 10:26
Nagyon edes (az a legjellemzobb, az izeben, semmi kirivo), erdekes, hogy zsiregeto :)
4. eMeLAndrea (válaszként erre: 3. - 0d7d8ef616)
2010. jan. 31. 10:14

tyűű köszönöm!


Te ettél már ilyent? Milyen íze lehet? Nah, majd egyet veszek megkóstolom... aztán meglátjuk! :))

2010. jan. 31. 09:48

Ezt találtam róla:


Miért jó?

Nagyon lédús gyümölcs, 90 százaléka víz. Energiatartalma 126 J, fehérjét 0,4, zsírt 0,1, rostot 0,7 grammot találunk benne százgrammonként, sok C-vitamint, aszkorbinsavat is tartalmaz, de ennél is jelentősebb az A vitamin tartalma. Papaint és más hasznos enzimeket, közel 20-féle aminosavat, B-, C- és E-vitamint, kalciumot, vasat is kimutattak benne.

A papaya termésének húsos részei tejszerű anyagot tartalmaznak, az ebből kinyert papinszerű fehérjebontó enzimet húspuhítóként, sörstabilizálóként, továbbá a gyógyászatban emésztést elősegítő gyógyszerek készítésére használják

Az egész növényt, szinte minden alkotórészét felhasználják a természetgyógyászatban


Hogyan fogyasszuk?

A héja élvezhetetlen, azt el kell távolítani, a gyümölcs húsa ehető, a magjai nagyon csípősek, ezért a fogyasztásuk nem ajánlott. Nyersen is fogyasztható, gyümölcssalátába is teszik, de más jellegű saláta hozzávalója is lehet. Püré formájában krémek és italok készítéséhez használható, párolva köret, befőzve kompót, vagy lekvár alapanyaga lehet. Ha kettévágva citromlevet facsarunk a húsára, dinnyeként fogyasztható, kikanalazva a héjból.Tippek-tanácsok

Jó tanácsok a tárolásához: Az érett, egészben hagyott gyümölcs maximum két napig tárolható hűvös, magas páratartalmú helyen. Az érett gyümölcs húsából citrusfélék levével elkeverve püré készíthető, így le is fagyasztható. A felszeletelt érett gyümölcsöt javasolt fóliába csomagolni, ám így is csak néhány napig áll el hűtőszekrényben. Utóérlelése szobahőmérsékleten, max. 8 napig.

A megfelelően érett papaya héja sárgászöld vagy zöld, számos sárga folttal tarkítva, esetleg sötét pontocskák is előfordulhatnak rajta. Az egész gyümölcs puha, kellemes tapintású. A felszeletelt gyümölcs húsa tejes, piros, vaj puhaságú és nagyon lédús.

Ha már túlérett, akkor a papaya héja citromsárga és barna foltok borítják, mintha a gyümölcs megütődött, benyomódott volna, vagy penészes lenne; ilyenkor a gyümölcs nagyon puha, felszeletelve pedig a húsa üveges. A még éretlen gyümölcs arról ismerhető fel, hogy kemény, a héja zöld, kevés sárga színű pötty borítja.Érdekesség:

A mostanában táplálék-kiegészítőként alkalmazott papaya tabletta zöld papaya friss hajtásaiból és félérett gyümölcsének szárítmányából, magjából készül. Fogyasztását cukorbetegeknek, fogyókúrázóknak, emésztési problémák (pl. székrekedés, savhiány, puffadás, teltségérzet) megszüntetésére, epe-és májproblémák orvoslására, valamint kiadós lakomákat kedvelők számára javasolják.

A gyümölcs héját különböző bőrproblémák, kiütések, leégés kezelésére vagy egyszerűen a bőr felfrissítésére, megfiatalítására használják. Pápua-Új-Guineában a nők menstruációs problémák esetén a zöld, éretlen papaya gyümölcsöt eszik meg héjastól, magvastól.

A Csendes-óceáni Szigeteken Noumea őslakói papaya levelet esznek a népszaporulat szabályozása érdekében

2010. jan. 31. 09:09

Gyümölcsnapot szeretnék holnap tartani...

Rákerestem a zsírégető gyümölcsökre, ez is közte volt! Soha nem ettem!

Milyen ízű? Mennyit lehet belőle megenni? Simán csak megpucolom, és kiszedem a magját... és már ehetem is? Vagy kell rá valami ami még finomabbá teszi? Minden segítséget köszönök!

2010. jan. 31. 09:08
Fogyasztottál már papayát? Milyen ízű? stb....?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook