Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolaérettségi vizsgálaton mire számíthatok? fórum

Iskolaérettségi vizsgálaton mire számíthatok? (tudásbázis kérdés)


14. zebracsikó (válaszként erre: 12. - 201003)
2016. febr. 2. 21:17

nagyjából ilyesmik lesznek:


[link]

[link]


az írás-olvasáshoz szükséges részképességeket nézik legfőképp, meg a szociális érettséget

13. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - 201003)
2016. febr. 2. 21:12
Ên annyit mondok..ha te nem érzed iskolaérettnek gyermeked tartsd vissza oviba 1évet...nagyon sokan mennek suliba úgy,hogy nem oda valók és ez a tanulmányi eredményen látszik is.....
12. 201003
2016. febr. 2. 19:21
Sziasztok. Volt valaki mostanában iskolaérettségi vizsgálaton? Mi jövőhéten kedden megyünk. Le tudnátok írni hogy milyen feladatokra, kérdésekre számíthatunk? Köszönöm.
11. island
2010. febr. 17. 13:00
csak feladatokat kell megoldania,rajzolni kell .Én végig jártam 2-szer is.Mikor először voltunk azt mondták hogy határ eset,de ha lehet maradjon,mert túl nagy a követelmény a suliban.Következő évben megint elküldtek a hü....e ovodai logopédus miatt,szinte hülyének állitotta be a fiam.Igaz hogy diszlekszia veszélyeztetett,de foglalkozik vele a készségfejlesztő.Most 2.-os ok vagyunk ,a matek jól megy 4-5 között,inkább a magyarral van gond,de igy is 4 es az átlaga.Szóval nem kell izgulni.
10. mreich (válaszként erre: 9. - Lobo1)
2010. febr. 17. 09:24

Szia!


Voltatok a vizsgálaton? A fiam éppen ma ment az apjával a nevelési tanácsadóba. Én meg itthon izgulok :-)))


A faim júniusi, így mi is dilemmázunk, mi lenne a jobb, suli vagy még egy év ovi. Sajnos vegyes csoportba jár, sok a kicsi, akik már inkább visszahúzzák, ő meg rettenetesen unja őket, meg ha nincs feladat.


Ti hogy döntöttetek?

9. lobo1 (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2010. jan. 30. 21:27
Igazából az óvónő javasolta, hogy csináljuk meg ezt a tesztet is. Egy fiú rossz hatással van rá és ha maradna együtt mennének suliba. Nehéz döntés számomra, bár az óvónő szerint nem lenne gond vele. Az eszével nincs gond, a mozgásával sincs semmi probléma. A barátai is most mennének, ha menne ő lenne legfiatalabb az osztályban. Én meg nem tudom, hogy mit csináljak.
2010. jan. 30. 19:39
az óvónők küldték iskolaérettségi vizsgálatra? Vagy Te nem akarod még iskolába küldeni?
7. kefekötőke (válaszként erre: 5. - Lobo1)
2010. jan. 30. 17:42
Szerintem ,ha oviba jár akkor nem kell izgulnod ,helyette sem.Ha valami gond lenne a kicsiiddel már biztos valahogy az ovónénje jelezte volna feléd.
2010. jan. 30. 17:40

Különböző feladatok lesznek, amivel ki tudják szűrni, hogy mennyire tud koncentrálni, mennyire tűri a monotonitást, mennyire lehet az érdeklődését felkelteni és fenntartani,milyen a tudás szintje, mennyire tájékozott.

Például:hogy hívják a nagyszülőket,hol lakik.Lesznek memóriajátékok, kézügyességet ellenőrző feladatok, leginkább a finommozgásokra figyelnek.Számfogalom stb.

5. lobo1 (válaszként erre: 4. - Kefekötőke)
2010. jan. 30. 17:37

Nem akarom felkészíteni hisz folyamatosan gyakorolnak az oviban. Csak kíváncsi vagyok, na meg persze izgulok helyette is :-)

Elsietni meg végképp nem akarom.

4. kefekötőke (válaszként erre: 3. - Lobo1)
2010. jan. 30. 17:29

Fel akarod készíteni?2 est van :vagy megfelel,vagy még nem az iskolakezdésnak.

És ha nem akkor csak örülj!Nem fontos azt elsietni.

2010. jan. 30. 17:25

Jövő héten megyünk vizsgálatra, ahol nekem is bent kell lennem. Milyen jellegű tesztek lesznek: mozgás, feladatírás?

Aki volt már hasonlón ossza meg tapasztalatait. Köszönöm.

2010. jan. 30. 17:25
Annyi biztos feltétel,hogy a cipőjét be kell tudnia kötni,a fogváltás meglegyen(vagy folyamatban legyen.
2010. jan. 30. 17:22
Iskolaérettségi vizsgálaton mire számíthatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook