Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy reagálod le, ha anyósod rendet tesz a szekrényedbe? fórum

Hogy reagálod le, ha anyósod rendet tesz a szekrényedbe? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
99. era06 (válaszként erre: 96. - KékZsebElefánt)
2010. jan. 31. 16:34

a biztonság kedvéért, újjlenyomatos zárat kell szereltetni :)

Így van remény, amikor nem vagy ott. nem pakol.

2010. jan. 31. 16:29

A bejárati ajtós zár azért nagy falat.

Nincs vmi illat allergiája anyósnak?:)

Bele lehetne fújkálni egy két helyiséget, tuti távol marad.

Vagy imádkozni még vagy egy méter magas hóért.

Tartson jövő télig :D

97. benvik (válaszként erre: 96. - KékZsebElefánt)
2010. jan. 31. 16:17
Lassan a bejárati ajtó lesz a zár:-) Most szerencsére jó nagy a hó, így nem tudnak jönni egy darabig:-)
96. KékZsebElefánt (válaszként erre: 95. - Benvik)
2010. jan. 31. 16:14

Hm.

Talán minden szekrényre felszerelni valamit zárat, amit csak te tudsz kinyitni:D

De tényleg...

:)

95. benvik (válaszként erre: 93. - KékZsebElefánt)
2010. jan. 31. 16:11
A konyhaszekrénynél is hülyét lehet kapni, amikor valamit gyorsan ki akarsz venni, és nincs a helyén. Majd keresheted, hogy hova tette. A kedvencem, hogy a kis mérőpoharat betette az egyik bögrébe. Na azt mire megtaláltam....
94. benvik (válaszként erre: 92. - Supin)
2010. jan. 31. 16:07
Nem az a fajta, akivel lehet:-( Igazából van millió nagyobb dolog is, de már elegem lett. Igyekszem minél kevesebbszer ráérni. Bár az sem igazán érdekli. Felhív, hogy jönnek és kész, mert ők unokázni akarnak. Bár áldom az eszem, hogy viszonylag messze vettünk tőlük házat, és nem a közelükben az eredeti terv szerint.
2010. jan. 31. 16:05

Ha lenne anyósom, és rendet tenne a szekrényemben, megköszönném.

(akkor ha...)

-A konyha szekrényemről volna szó. )de ott állandóan pakolgathatna:D)


-vagy, ha a ruhás szekrényembe nyúlna, gyerekem szekrényébe nyulkálna, akkor nem haragudnék... ha évente egyszer jönne látogatóba csak...


Szerintem nincs jogunk bele nyúlni más ember szekrényébe, nincs jogunk hozzá nyúlni más személyes holmijaihoz sem, csak -és max. engedéllyel.


Komolyra forditva:

Ha megtenné, megkérném,hogy többet ne tegye.

Ha mégis megtenné újra, akkor elmondanám neki,hogy akkor jöjjön csak látogatóba, ha otthon kitombolta magát a rendrakó mániája is.

92. supin (válaszként erre: 91. - Benvik)
2010. jan. 31. 15:55

Csak ..viszont az sem jó ha a "békességért""nyel a fiatal.

Anyós vagyok ...de nem csinálnám.

Ez nem segítség ,hanem a piszkálás egyik módja..

Leülnék vele és elmondanám ,hogy zavar.

91. benvik (válaszként erre: 90. - Supin)
2010. jan. 31. 15:49
Csak valahogy úgy vagyok vele, hogy ennek ellenére soha nem lenne pofám. Múltkor itt volt, amikor bevásárlásból jöttünk haza. Mire átöltöztem elpakolta a dolgokat. Persze hogy nem oda, ahova szoktam stb. Pl berakta a frissen vett gyerekruhát a gyerek szekrényébe a tiszta ruhák közé. 1 órán át kerestem, feladtam. Teljesen másért nyúltam be, és ott volt. Az üzletben mindenki összefogdossa, ki tudja hány kézen megy át, mire hozzánk kerül. A szépséghibája, hogy direkt mondtam neki, hogy megnézheti, csak rakja le utána az asztalra, mert úgyis ki kell mosni.
90. supin (válaszként erre: 89. - Benvik)
2010. jan. 31. 15:37

Most épp arra gondoltam,hogy miért ne??

Pakolásszál neki te is...

89. benvik
2010. jan. 31. 15:32
Nekem anyósom úgy turkál a szekrényeinkbe, mintha otthon lenne. Csak őrjöngök, mert utána nem találok semmit, úgy elpakol. És nemcsak a gyerek ruhái között, hanem pl az én szekrényembe is benyúl rendezkedni. Mert ő csak leszedi a ruhákat. Az hogy utána pakolom ki, és vasalom, az lényegtelen. De ugyan ez van a konyhába. Az rendben van, ha kivesz edényeket, de kértem már, hogy tegye bele a mosogatóba, vagy hagyja ahol használta és kész. Nem nekiáll elmosogatni, elpakolni. Kirámolja a mosogatógépet, ami éppen lejár, elpakol. Csak minden máshol van utána. Hiába kértem én udvariasan. Szólt már a párom is. Ő úgy gondolja, hogy neki ahhoz joga van, ami ebben a lakásban van, az az övé is, mert itt lakik a fiacskája. Nem tudom mit szólna ahhoz, ha ezt én is eljátszanám nála...
88. 8063d44440 (válaszként erre: 85. - Df2a740c00)
2010. jan. 31. 13:50
igen a lányom fehérnmüit, az azért volt ugy ahogy volt, mert a lányom a fontosabb dolgokat akkor éri el, ha elől vannak,zokni, harisnya, ami mindennap kell, ő hátra rakta, na mindegy tapintatlan, ahogy fogalmaztak lennebb.Csak tudnám feldolgozni
87. 8063d44440 (válaszként erre: 79. - Fáradt*)
2010. jan. 31. 13:47
A szekrények azok nagyrésze úgy van ahogy én tartom, egyetlen egy polcon tett rendet ami olyan nagyon rendbe van, a lányom fehérnemüinél. Csak azért mutattam meg, hogy valóban rászorul a szekrényem a rendezésre?Bevallom tudnám én is szebben rakni, de egyelőre ez igy nekem jó. Azért háborodtam fel, mert figyelmeztetésnek vettem, hogy szebben is lehet rakni,a lányomnak azt mondta hogy ugy szebb, persze a szépség is relativ
86. be52089f0e (válaszként erre: 22. - Békéséva)
2010. jan. 31. 13:32

Az én anyósom se tud mosogatni. Minden mancsos és zsíros utána.


Egyébként a kérdésre válaszolva. Az a legtisztább ha elmondja, hogy segítésként milyen szándéka van. De ha csak úgy pakol, akkor attól függ, hogy milyen szekrényben. Pl a gyerekek szekrényéért nem haragudnék, viszont ha az enyémbe pakolna, akkor már igen. De az első kérdésem az lenne, hogy mit keresett ott.

2010. jan. 31. 13:08
De ha jól látom, a gyerekek ruháit rakta rendbe:) Az azért teljesen más.
2010. jan. 31. 13:05
Nagyot néznék. De sose vetemedne ilyen tapitatlanságra.
83. MMMaya
2010. jan. 31. 12:33
Ha anyósom rendet tenne a szekrényemben, azt megköszönném neki, de nekünk jó a kapcsolatunk, nagyon szeretem. Biztosan nem bosszantásból csinálná. Amikor itt van, mindig segít valamit, de én ezt nem veszem sose zokon.
82. marduk
2010. jan. 31. 12:18
Az Én menyem koszt és rendetlenséget hagyott otthonába úgy ment szülni Én rendet teremtettem és tisztaságot mert ha a védő nő meglátná mit szól hozzá,megjegyeztem a nagyobbik unokámnak hogy,hogy lehet ilyen a lakás az anyának vissza mondta.Hiába fogadtam finom ebéddel amikor hazajött a picivel még is pufogott amikor mentem hozzájuk,pedig nem az a nő aki amikor jólet volna a segítsége azt megtette volna,ma már látom készen vannak a dolgok otthon náluk amikor a fiam megcsinálja,de ha ez neki jó ám legyen.Én többet nem takaritok nála az biztos.
81. levendula6 (válaszként erre: 50. - 57aa4ea1e8)
2010. jan. 31. 11:43
:))
2010. jan. 31. 08:18
Mire legközelebb jön, lakat lesz rajta :))
2010. jan. 30. 20:27

megnéztem a szekrények tartalmát, rendjét,nincs abban semmi hiba!Amióta ez megtörtént 100x helyre vághattad volna azt ami nem tetszik.Minden gyönyörűen hajtogatva,csak talán a sorrend nem az,amit te megszoktál!Mi öregek már felejtünk.

Valami más oka is lehetett ennek a mai depidnek...csak azt nem írtad le!Legyél egy kicsit vidámabb,vagy esetleg fogadj fel egy babysittert!

78. bugi83
2010. jan. 30. 17:28
valószínűleg én meg az ő pici fejébe tennék rendet:-)
2010. jan. 30. 15:09

Lehet hogy nem teszem szóvá, legközelebb másképp oldom meg a dolgokat, mert már egyszer arra is volt példa, hog a szavaimat is félreértelmezte, holott még két értelműek sem voltak, akkor felfogadtam, hogy a vitát elkerűlöm vele, véleményt sem nyilvánitok, nem lesz könnyű lenyelni.

Annyira meghatározta a mai napomat, hogy nem vagyok jó semmire.:(

2010. jan. 30. 15:03
tecceni=tetszeni
75. 2934fa17dd (válaszként erre: 74. - 8063d44440)
2010. jan. 30. 15:02
Akkor mond meg anyósnak jöjjön mama de pakolni nem kell!Ha párod meg háborog,akkor ő is beszálhat a pakolásba!Szólni kell mert a nem kimondott szóból nem fog érteni!!Biztos nem fog neki tecceni és nem neked mondja majd a magáét hanem a párodnak az meg védjen meg ah szeret és mondja meg az anyjának hogy te sem szeded ki a cuccost a szekrényből mert nem úgy áll ahogy neked tetszik! Mindenki a saját háztartásában rendezkedjen!Gyerekre vigyáz nem ruhára!!
74. 8063d44440 (válaszként erre: 72. - 2934fa17dd)
2010. jan. 30. 14:57
Isten ments, hogy veünk éljen, az elmúlt két hétben felügyelt a gyermekeimre, azt mondta a jövő héten is jön, na ide nem az tuti.DE azt gondolod, hogy ez simán megy a párom részéről? lesz háború még
73. 8063d44440 (válaszként erre: 71. - 8063d44440)
2010. jan. 30. 14:56
Bármennyire akartam elkerülni az ellenszenvet, úgy látszik nem sikerül. S még én papolok mindnekinek, hogy lehet anyós és meny közt jó kapcsolat, persze magamból kiindulva, de ehhez a dologhoz sajnos kettő kell
72. 2934fa17dd (válaszként erre: 69. - 8063d44440)
2010. jan. 30. 14:55
Veletek él,vagy te velük??
71. 8063d44440 (válaszként erre: 68. - 2934fa17dd)
2010. jan. 30. 14:54
Na ez az, itt rontottam el. De ha én vagyok nála már nem úgy müködnek a dolgok, mint nálam. én ülök mozdulatlanul egy helyben, a gyerekek után meg állandóan fut, na elegem van.
70. 2934fa17dd (válaszként erre: 67. - 8063d44440)
2010. jan. 30. 14:54
Könnyű átnézni rajtuk én már megtanultam!Én is odadttam szivem lelkem a sógórnőmnek,nem csináltam külömbséget az én családom és közöttük! De mióta genya velem és a gyerekét is felhasználja ellenem azóta én is leszerom! De sokat sirtam miatta,de már eljutottam a leszarom szóig!!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook