Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » (SZEGEDI)autista gyerkőcök anyukájának fóruma fórum

(SZEGEDI)autista gyerkőcök anyukájának fóruma (beszélgetős fórum)


10. dolphin's (válaszként erre: 9. - 9ceac09903)
2010. febr. 10. 23:41
Szia!nagyon aranyos vagy hogy írtál,köszönöm:)!!hmmm,nagyon jó ilyet hallani,,köszönöm,tényleg:)mindig felvidulok az ilyen hírek hallatán hogy milyen sikeresen fel fejlődött egy kicsi,,nagyon örülök neki,tényleg,és ez is azt bizonyítja hogy mindig van remény:)persze az én fiam is már egy 2 hete Istenien csinál minden feladatot ott,és nagyon meglett dicsérve,okos,ügyes,össze illeszt mindent,a színeket,képekekkel dolgozunk most és nagyon gyorsan rájött a komunikálás-e eszközére.szeretném ha ráérsz mesélnél nekem esetleg még a fiadról?mit mikor csinált?hogy kezdett el beszélni?használtatok-e vmi praktikát?segítséget,képet?vagy csak úgy magától utánad mondta?nektek van-e már "diagnózisotok"?ha igen hol voltatok?pszichiáter adja meg tudom,csak kíváncsi vagyok.jajj nagyon sok kérdésem lett hirtelen:)várom válaszod,szép napot nektek!
9. 9ceac09903 (válaszként erre: 1. - Dolphin's)
2010. febr. 10. 18:10

Szia!


Szerintem az ODU-ban a lehető legjobb helyen van a kisfiatok! Az ottani szakemberek biztosan javasoltak nektek valamit, hogy a későbbiekben mit tegyetek, hova vigyétek a gyermeket. Mindenképen hallgassatok rájuk!!! Mi is azt tettük és nem bántuk meg, mert a mi kisfiunk hatalmasat fejlődött az elmúlt egy évben.

Hasonlóak voltak a tünetei, mint „nektek”, annyi különbséggel, hogy a mis kicsink 3 évesen még nem rágott, nem harapott és kb. 25-30 szót használt csak. Ennek ellenére felvették a Sólyom Utcai Óvodába és most már gyönyörűen beszél, verseket mond, énekel, beindult a rágása is, lenyugodott, nem agresszív... és még sorolhatnám a pozitív változásokat! 2008 dec.1-én kezdte az óvodát és megvallom őszintén, hogy én rettenetesen elleneztem, mert féltettem, de azt javasolták, hogy szüksége van a közösségre és meglátom, hogy sokat fog fejlődni. Így is lett! Persze nem azt mondom, hogy nincs semmi probléma, mivel még ő sem szobatiszta (októberben töltötte a 4 évet) és nem játszik a csoport társaival stb., de úgy gondolom a közösség nélkül nem tartanánk most ott, ahol tartunk.

8. Valentin55 (válaszként erre: 5. - Dolphin's)
2010. febr. 2. 19:12
Szia!Jól megsoroztál kérdésekkel:-)A pecs kártyákat most kezdi el használni, de inkább csak fényképeseket. A szemkontaktusa szinte tökéletes már. Gagyogás újraindult amint elkezdtük tavaly a TMST-t, és rendesen csináljuk vele a heti előírt gyakorlatokat. Gyógyped hallgató lányok járnak ki hozzánk, és segítenek a tornában a feleségemnek. A gagyogás már harmadszorra indult el nála, már jártunk 10-15 szó körül 1,5 éves korában. Úgy látszik ő regresszív típus. Szegeden új klinikán kaptuk a diagnózist (pervazív fejlődési zavar), de elmondták csak azért hogy ne bélyegezzék meg. De tulképp autizmus. A gyermekpszichiátriára járunk be 6 havonta "felülvizsgálatra", de az csak kötelező semmi különös. 2008 év elején vettük észre, hogy valami nem OK. Illetve addig csak csendben nézegettük és nem beszéltünk róla, nem mertünk beszélni róla a feleségemmel, hogy gond lehet a kicsivel. 2008 nyarán voltunk a gyermekpszichiátrián vele, akkor kaptuk a diganózist. Előtte a Gekko-ba járt, de az semmit sem ért. 2008 őszétől jár az ODÚ-ba korai fejlesztésre. Azóta nagyon sokat fejlődött, még a kívülállók szerint is. Eskimo3-at 2008 novembere óta minden nap, TSMT-t csináljuk rendesen és rendszeresen, vizitorna, lovasterápia, és az ODÚ-s fejlesztések amit kap.
7. dolphin's (válaszként erre: 6. - Wenta)
2010. febr. 2. 16:24
Szióka!na az előbb már rengeteget írtam de sajnos kiléptem véletlen,,,na kezdem akkor újból:)nagyon sajnálom hogy ennyi allergiával küzdötök!én is megjártam a hadak útját,a fiam 2évig tejallergiás volt sajnos,bár már kinőtte hálIstennek.az biztos hogy a testi fejlődéshez szükséges a megfelelő mennyiségű táplálék-vitamin,ásványi anyag,fehérje,szénhidrát,keményítő mindenfajta bevitel a szervezetnek,de ha így álltok hogy nem eheti ezeket,gondolom voltatok gasztroenterológus-nál és ki is lett vizsgálva.?ha nem menjetek el,minddenképp,mert nem biztos hogy épp ma is még allergiás vmelyikre,ha nem kapott tejet(tejfélét)semmit kinőheti viszonylag kevesebb idő alatt,én a fiamnak a kálciumot(míg nem ehetett-ihatott tejfélét)egy sziruppal pótoltam,van egy nagyon erős koncentrációjú calcium-szirup gyerekeknek,azt adtam neki,meg szója tejet,de nálatok az is kiesett akkor,a tojást is lehet helyettesíteni:kukorica keményítővel,burgonyakeményítővel pl.a szóját nem kell...mesélj milyen dolgokat tud illetve miket nem.hidd el és én már tapasztalatból mondom sajnos,,hogy nem lehet a kicsiddel akkora probléma ha sima oviba jár és nem szólnak:)nálunk fejlesztő bőlcsivel próbálkoztunk de onnan is kitettek minket úgymond,mert nem hallgatott és nem tette amit kértek tőle...szóval ne aggódj annyira,persze mindenképpen meg kell nézetetni egy gasztroenterológus-sal és majd kiszűri,hátha már kaphatna tejet,túró rudit,tejszeletet ilyeneket,már akkor jobban megdobná,de ha azt szeretnéd hogy hízzon,adj neki szinlacot..pépként(bocsánat:pudingként)már ő nagyobb,vagy csinálj kakaós pudingot,desszertként tejmentes kekkszel,,,azok is lehetnek nagyon finomak:)ha megeszi az ilyen ételeket.írtál egy oviról?vagy iskola az?a Sík Sándor utcai micsoda az?nagyon kíváncsi volnék rá!!írd meg kérlek!mi is az odu-ba járunk fejlesztésre a fiammal,és úgy nézzük síma oviba nem beadható még...ezért is volna fontos megtudnom mi az amit írtál,,hátha mehetne gyerekek közé,szereti őket egyébként és tanulna is tőlük,várom válaszod és ha van kérdésed irj még nyugodtan:)ja és írd meg hogy kiütései vannak "csak" a tejtől vagy fullad is?remélem nem de ez fontos infó..további szép napot nektek!amúgy ha privibe írsz szivesen megírom az msn-címem,ha szeretnéd ott közvetlenebb.szió
2010. febr. 2. 08:29

Szió!


Kórosan alultáplált a kisfiam, nem tud hízni tej-tojás-szója allergiás. Én vettem eszre rajta, hogy nem tud koncentrálni, nem megy váltott lábbal a lépcsőn,stb. Az oviban nem szoltak még, hogy problémás de 22 gyerek mellett ezt nem is várom el. A férjemmel beszéltünk arról,hogy meg nézetjük. Lehet, hogy alaptalan a dolog de félünk, hogy a testi fejlődése kihat a szellemire is. Ha van ötleted írd meg.

5. dolphin's (válaszként erre: 3. - Valentin55)
2010. febr. 1. 23:07
Szia!köszi hogy benéztél/írtál!az biztos hogy az ODU a legjobb fejlesztő központ itt szegeden szerintem is nagyon nagyon kedvesek,aranyosak,látszik hogy szívből csinálják...nálatok hol tartotok most?kommunikáció?szemkontaktus?beszél már valamiket?mesélj milyen a kisfiad?mikor vettétek észre hogy más?vagy hogy baj van?hova jártok neurológushoz?nálatok mikor és ki(milyen szakember-melyik területen)mondták,írták le a diagnózist?én úgy hallottam hogy nem a neurológus írja le hanem a pszichiáter tán??irj,várom válaszod,szép napot nektek!
4. dolphin's (válaszként erre: 2. - Wenta)
2010. febr. 1. 23:02
Szia!ti miért járnátok a fejlesztőbe?melyik az a Sík utcai óvoda?ott milyen gyerekek vannak?(vesznek föl)???kíváncsi vagyok,írj ha tudsz!!én a sólyom utcairól hallottam..de majd megnézzük,azt tudom hogy oda pelusosan is felveszik a gyerekeket,,az nagyon fontos tényező...ha addig nem sikerül rászoktatni a bilire...szép napot és köszi hogy írtál.
2010. jan. 31. 22:01

Szia Wenta!

Nekem 3,5 éves autizmussal élő kisfiam van, 2 éve az Odú-ba jár fejlesztésre. Véleményem szerint Szegeden, de a környékben sem találsz annál jobb fejlesztőt! Ott olyan légkört és olyan fejlesztő pedagógusokat látsz, ami manapság ritka. Nekem az a tapasztalatom, hogy nem csak fejlesztik, hanem még "merik" is szeretni a gyerekeket.

2010. jan. 31. 13:52

Szia!


Mi nem ilyen problémákkal küzdünk de nekünk is kellene fejlesztőben menük. Nekünk a Sík Sándor utcait ajánlották,ez havi 14.500 ft az ovis csoportból volt aki az Odú-ba járt / ez nekik ingyenes volt/.

2010. jan. 30. 06:40
Üdvözlök mindenkit!az én kisfiam autisztikus,hiperaktív gyerkőc,még nem beszél csak gagyog...de-de-de,dá,hm-hm ilyenek egyenlőre:)hogyan fejlesszem a beszédét a leghatékonyabban????nagyon akaratos,és a család kedvence természetesen:)édes,gyönyörű gyermek:O)nem szobatiszta még...ki hogyan szoktatja/szoktatta rá a kicsit?oviba menjen?ha igen hova?mi lenne jobb neki:még egy év itthon vagy fejlesztés?ki mit tapasztal?írjatok,hátha tudunk találkozni is,segíteni egymásnak!szép napot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook