Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epilepszia elleni szert ad valaki a gyerekének? fórum

Epilepszia elleni szert ad valaki a gyerekének? (beszélgetős fórum)


1 2
38. Kittycat2 (válaszként erre: 37. - Tikka)
2010. ápr. 1. 22:53
Köszi a választ. :) Még ha megcsúszva is, de mindig jól jönnek a megnyugtató szavak. :)))
37. Tikka (válaszként erre: 9. - Kittycat2)
2010. márc. 23. 19:16

Jaj,ne haragudj,de nagyon elmaradtam a válasszal! Bocsi!

Azt kérdezted még januárban,hogy mi alapján döntötték el,hogy leállítják fiamnál a gyógyszert!? Nos,először fél évente,aztán évente EEG-t csináltak és bár nem lett tökéletes az eredmény,mivel nem volt a gyógyszerbeállítás után több görcse,ezért fokozatosan elhagyhattuk a gyógyszerezést.Hála Istennek,mint már írtam,soha többé nem lett semmi baj ezzel kapcsolatban és most májusban fog érettségizni.:)Soha semmi hátránya nem volt belőle és mi sem erősítettük a betegségtudatát.Mindig azt mondtuk,hogy azért szed gyógyszert,nehogy beteg legyen!

Szorítok,hogy Nálatok is minden rendben legyen! Ne izgulj,ha Nálatok is csak a görcsküszöbbel van gond,mint nálunk is, akkor EL FOGJA NŐNI! :)Egészséges felnőtt lesz,ne aggódj!

36. Kittycat2 (válaszként erre: 35. - H-Orsi)
2010. márc. 4. 22:19
Örülök, hogy jobban van a Réka! :) Fogzás nálunk most megállt, viszont ráhúzódott a mellkasára valami nyavalya, úgyhogy most nyákoldózunk a változatosság kedvéért. :)
35. H-Orsi (válaszként erre: 33. - Kittycat2)
2010. márc. 3. 08:24

Már jobban vagyunk, köszi!


Ti hogy álltok a fogzással?

2010. márc. 1. 11:55
Képzeljétek, jelentkezett a neurológus, múlt héten külföldön volt. Megerősítette amit írtatok, hogy nyugodtan adhatok a Convulex mellett bármilyen fájdalomcsillapítót, ha szükséges. Köszi, hogy segítettetek, amíg nem volt elérhető... :)
33. Kittycat2 (válaszként erre: 32. - H-Orsi)
2010. febr. 28. 12:42
Köszi! Remélem Réka jobban van már!
32. H-Orsi (válaszként erre: 31. - Kittycat2)
2010. febr. 27. 21:12

EEG-re mentek? Szerintem ez murphy... Mi is mindig kifogjuk az ilyeneket. Mikor alvásosra mentünk elaludt előtte a kocsiba, és ott természetesen nem aludt. :)

Én hívtam ma az ügyeletet, mert Rékának már nem mertem nélkülük lázcsillapítót adni. Azt mondták hogy 2 órának jó eltelni bármilyen kúp vagy szirup bevétele és az epi gyógyszer bevétele között, de nincs olyan amit nem lehet nekik adni.

Egyébként éjjel is nyugodtan hívd őket, most is nagyon kedvesek voltak.

Jobbulást Nektek!

2010. febr. 27. 20:58
Köszi mindenkinek a segítséget! Most napközben jobban volt, úgyhogy szerencsére nem kellett végül adnom semmit, de ha éjszaka megint nagy sírás lesz, akkor megpróbálom a Nurofent. Neurológus azóta sem elérhető, jövő héten megyünk kontrollra hozzá, jó vacak időpontban, pont a gyerek napközbeni alvás idejében, szóval valszeg jól fog sikerülni így a vizsgálat. :(
30. csorocsaj (válaszként erre: 24. - Kittycat2)
2010. febr. 27. 18:28
szerintem adhatsz neki mi szedtük még algopirint ís kaphat
29. db5df1d25b (válaszként erre: 24. - Kittycat2)
2010. febr. 27. 14:40
A 2,5 éves gyerekem szedi a Convulexet és múlt héten lázas volt kórházban Nurophent, Algopirynt stb. kapott
28. H-Orsi (válaszként erre: 26. - Kittycat2)
2010. febr. 27. 12:59

Szerintem nyugodtan hívd fel őket. Volt már hogy én is betelefonáltam. Azért vannak ott.

Rékának most mandulagyulladása van. Írtak neki a biztonság kedvéért antibiotikumot, de még nem adom neki. Most tantum verdét használunk orvosi bele egyezéssel. Ha ez nem viszi le neki 2 nap alatt, akkor jön az antibiotikum.

27. Kittycat2 (válaszként erre: 25. - H-Orsi)
2010. febr. 27. 12:41
jajj, a lényeget kihagytam: köszi a választ. :)
26. Kittycat2 (válaszként erre: 25. - H-Orsi)
2010. febr. 27. 12:41
Dentinoxot próbáltam, csak sajnos az most kevés, mert közben be is náthásodott, és mintha a torka is fájna. :( Az a baj, hogy a tájékoztató papír nem egyértelmű, mert abban az van írva, hogy lázcsillapítókkal történő EGYIDEJŰ alkalmazása felerősítheti a mellékhatásokat. De hogy az egyidejű mit jelent, ugyanakkor történő bevételt, vagy hogy bármikori beadást, hiszen a convulex-et folyamatosan szedi, azt nem tudom. :( Akkor megpróbálom a gyógyszertárat, hátha... A Heim P. ügyeletet ilyesmivel szerinted szabad zaklatnom, ha a gyógyszertárban nem tudnak segíteni? Nem küldenek el melegebb éghajlatra?
25. H-Orsi (válaszként erre: 24. - Kittycat2)
2010. febr. 27. 09:59

Szia!

Ugyan mi más gyógyszert szedünk, de nurofent szoktam Rékának adni ha nagyon fáj a foga, csak nem rögtön a gyógyszer beadása után. Ami nekünk még bevált az a dentinox gél. Ez lidokainos, nagyon pici kell belőle és nekünk ez az egy használ. Egyébként bármelyik gyógyszertárban meg tudod kérdezni, vagy hívd fel a heim pál ügyeletet (264-3314), ott nagyon kedvesek és segítőkészek.

2010. febr. 26. 13:30
Nem érem el a gyerek neurológusát pár napja, és fogalmam sincs, hogy a Convulex mellett adhatok-e neki Nurofent vagy Panadolt, mert nagyon fáj a foga. Ezerrel fogzik szegénykém. :( Szerintetek adhatok neki?
2010. febr. 24. 19:17
a HEGYÍ DRNÖHÖZ
22. H-Orsi (válaszként erre: 21. - Csorocsaj)
2010. febr. 23. 20:40

Szia!

Oda jártunk, de az orvosunk átment a Heim Pálba, így most oda járunk hozzá. Nagyon szeretjük, úgyhogy remélem még egy darabig nem megy nyugdíjba. :) Ti kihez jártok ha megkérdezhetem?

21. csorocsaj (válaszként erre: 20. - H-Orsi)
2010. febr. 23. 19:41
tí jártok a Bethesdaba ?
20. H-Orsi (válaszként erre: 18. - Kittycat2)
2010. febr. 23. 11:26

Szia!

Igen, rendes vénás vérvétel. Rékának nagyon rosszak a vénái, de eddig nagyon ügyesen vettek tőle vért a bethesdában és a heim pálban is. Ha nem tudnak vénát szúrni nekik, akkor nem szokták őket szadizni, hanem megszúrják általában a kézfejüket és csepegtetve veszik le. Ahogy én észrevettem nem a szúrás miatt sírnak, hanem mert lefogják őket. Ne izgulj, minden rendben lesz!!! Priviben küldöm az elérhetőséget!

19. csorocsaj (válaszként erre: 17. - Kittycat2)
2010. febr. 21. 12:23
szya normál vérvételre készüljetek a Klári ís azt szed
2010. febr. 21. 11:48

Ja igen: Orsi, nagyon örülnék, ha küldenél homeopata orvosi elérhetőséget, de persze csak akkor, ha ti jónak találtátok.

Még egy kérdés: nemsokára kell vinnünk vérvételre, ami alapján ellenőrzik, hogy bontja a mája a gyógyszert. Ilyen pici babánál hogy csinálják a vérvételt? Rendesen vénát szúrnak? Csak hogy hogyan készüljünk lelkileg a tortúrára...

2010. febr. 21. 11:46
sziasztok, kicsit lemaradtam a fórum olvasással, köszi mindenkinek a választ! időközben elkezdtük a Convulex-szirupot adni, de kész kínszenvedés minden gyógyszer beadás. Még nem sikerült jó technikát kifejlesztenünk rá. Ettől függetlenül szeretnénk elvinni homeopatához is, hátha hamarabb le lehet szedni a szerről, talán akkor nem kell évekig szednie. Mellékhatást eddig - lekopogom - nem tapasztaltunk, talán az étvágya romlott kicsit, ami azért vicces, mert állítólag nőnie kellene. Mondjuk elég pici adaggal kezdte az orvos 2X1 ml-t kell adnunk, remélem nem is növeli.
16. csorocsaj (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2010. febr. 19. 18:33
nekem a Klári epís 14 éve szedi a gyogyxert
15. H-Orsi (válaszként erre: 1. - Kittycat2)
2010. febr. 19. 18:30

Szia!

Nekem 18 hónapos kislányom van. 1 éve kap epilepsziára gyógyszert. Más eset mint a Te kisfiad, de gondoltam leírom a tapasztalatainkat... Réka 6 hónapos volt, amikor kiderült hogy (valószínűleg) szülési oxigénhiány miatt agykárosodása van. Görcse soha nem volt, de az eeg hasonló háttértevékenységet mutatott neki mint az epilepsziásoknál. Ő nagyon jól reagált a gyógyszerre. Előtte nagyon felszínesen aludt, nyugtalan volt, szinte folyamatos "készenlétben" volt az agya. Azóta kiegyensúlyozott leányzó, és sokkal jobban haladunk a fejlesztésekben is. Már volt egy gyógyszerváltásunk, ami zökkenőmentes volt.

Ha gondolod priviben küldök tippet homeopátiás orvosra, mégiscsak finomabb mint a gyógyszerezés, de nekünk sajnos nem volt elég.

Orsi

2010. jan. 30. 08:47
mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat!
13. Martian (válaszként erre: 12. - Martian)
2010. jan. 29. 21:44
-1 megoldás :)
12. Martian (válaszként erre: 11. - Kittycat2)
2010. jan. 29. 21:42

mint mondtad nagyon jó orvoshoz kerültetek, hidd el a legjobb, és a legkevésbé veszélyes megoldást keresi a megoldást a problémára


ahhoz, hogy erre válaszoljunk nagyon keveset tudunk :)

2010. jan. 29. 20:58
Lehet, hogy nagyon bután hangzik, mert nem értek az epilepsziához, ti pedig igen, hisz vagy a gyereketek volt epilepsziás, vagy ti. De nincs valami gyógyszermentes megoldás erre? Mit tudom én... Mondjuk homeopátiás nyugtató, vagy ilyesmi. Vagy a nyugtató nem ér semmit az epilepszia ellen?
10. Kittycat2 (válaszként erre: 6. - 421d0fb05f)
2010. jan. 29. 20:54
Szia Eszti, köszi a tanácsot. Még nem tudjuk a szer nevét, egyenlőre ma szedték le a lélegeztetőgépről, hétfőn EEG, ha addigra kitisztul teljesen. Egyenlőre csak konzultáltunk az orvossal, hogy milyen alternatívák vannak, és sajnos az eseti gyógyszerezés nem megoldás az általa felvázoltak alapján,hanem állandó szer kell. Olyan csodás, jó kisbaba, nagyon szomorú lennék, ha a gyógyszer miatt megváltozna. persze akkor is imádnám, mert a gyerekem, de borzasztónak érzem, hogy ennyi idősen gyógyszereznem kell. De gondolom, ezen már más is átment... :(
9. Kittycat2 (válaszként erre: 5. - Tikka)
2010. jan. 29. 20:51
Nálunk ugyanez a helyzet!! Mindkét rohamát lázgörcsként diagnosztizálták, az elsőt 5 hónapja kapta, tegnap jött a második. És nála is az a gond, hogy nem epilepsziás, csak alacsony a görcsküszöbe, de az orvos szerint minél több rohama lesz, annál nagyobb az esély az epilepsziára. Nagyon hálás vagyok, hogy írtál, így sokkal nyugodtabb vagyok! :)Az ijeszt meg, hogy mikor a mellékhatásokról kérdeztük, mondta, hogy végig kell majd a májfunkcióit meg a vérképzést ellenőrizni nála. Azt még megkérdezhetem, hogy mi alapján döntötték el, hogy mikor állítják le a gyógyszerszedését?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook