Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsibe íratás:igen vagy nem? fórum

Bölcsibe íratás:igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jan. 31. 18:47

örülök és bizony irigyellek is egy kicsit, nekünk 50ezer forint esett ki, sajnos nem tudtuk megoldni máshogy...nekem szerencsém volt mert 6 év alatt

amit itthon Gyed-en töltöttem, összejött még fél év szabim, amit itthon tölthettem a legkisebbemmel


holnap kezdek dolgozni:)

2010. jan. 31. 17:43
Ovi mellett döntöttünk,az anyagiakat meg majd megoldjuk valahogy!Nekem a gyermekem az első!
64. Den Haag (válaszként erre: 51. - Vica009)
2010. jan. 30. 20:33
Ne is. Ezen nincs is mit vitatkozni.
63. tündér74 (válaszként erre: 60. - Manilu)
2010. jan. 30. 16:44

Itt mindenki a saját véleményét mondta el. Senki nem akar senkit meggyőzni.


Én nem vittem bölcsibe a kisfiamat, nem ül naphosszat a tv előtt, foglalkozom vele, türelmes vagyok hozzá.

Azok az anyák ne is tartsák otthon a gyerekeiket, akik türelmetlenek és "nem érnek rá" velük foglalkozni.

62. vica009 (válaszként erre: 60. - Manilu)
2010. jan. 30. 16:39
Köszönöm
2010. jan. 30. 16:29
"Nekem ez a lapjárás jutott".Beirattam bölcsibe a kislányomat,amit még soha 1 percíg sem bántam meg.csak a véleményem mondtam el,tapasztalatból. Remélem nem sértettem meg senkit.
60. Manilu (válaszként erre: 54. - Vica009)
2010. jan. 30. 16:23

Kár ezen vitatkozni.Emiatt ne rontsd el az egész napod,mindig,minden fórumon vannak olyanok,akiknek csak a saját véleményük,álláspontjuk elfogadható.Aki esetleg másképp vélekedik azt is megpróbálják meggyőzni,hogy nekik van igazuk.

Nem tudom egy gyereknek mivel jobb,ha otthon van anyukájával,és naphosszat a tv elé van ültetve,vagy járókába van rakva...mert anyukának esetleg nincs türelme hozzá,vagy más dolga van.

Nekem tiszta a lelkiismeretem,pedig mi fizetünk a bölcsiért,tehát nem az anyagiak miatt kellett mennie a pindúromnak.

59. koppanya (válaszként erre: 57. - Tündér74)
2010. jan. 30. 16:10
ezt írtam én is a 25. hsz- ben
58. koppanya (válaszként erre: 54. - Vica009)
2010. jan. 30. 16:08

a bölcsi és játszó között van egy óriási különbség, a játszón ott vagyok vele, a bölcsibe pedig nem


részemről vége, mert nincs szándékomban vitázni

2010. jan. 30. 16:06
Egyébként ebben a korban teljesen természetes, hogy egy bölcsis inkább a gondozónő közelségét keresi és nem a gyerekekét.
56. tündér74 (válaszként erre: 54. - Vica009)
2010. jan. 30. 16:02

De a játszótéren ott van az anyukája.

A bölcsiben viszont nincsen.

55. tündér74 (válaszként erre: 50. - Vica009)
2010. jan. 30. 15:59

Azt írtam már előbb én is, hogy azokat az anyukákat megértem, akik beadják 2 évesen bölcsibe a gyermeküket, mert kell a pénz.

Azokat nem értem, akik pld. 9 hónaposan, vagy másfél évesen beadják. Ha addig otthon tudtak a picivel maradni, akkor 2 éves korukig miért nem?

Azért, mert van olyan anyuka /nem is kevés/,akinek nincs türelme a gyerekéhez.

54. vica009 (válaszként erre: 52. - Koppanya)
2010. jan. 30. 15:29
Miért kiakasztó? Szerinted a játszótéren veled szeret jobban játszani a gyereked vagy a játszópajtásaival?Bizonyára te is voltál valaha kisgyerek.
53. Manilu
2010. jan. 30. 15:25

Kár vitatkozni ezen,ahány anya,annyi vélemény.Valószínű ez a szakemberekre is igaz,hogy ahányat megkérdeznénk annyiféle állásponton lennének.

Hátránya biztos nem lesz abból,hogy közösségbe jár,szocializálódik.

2010. jan. 30. 15:17
ez teljes mértékben igaz, számomra "gyereknek gyerekek között a helye" mondatod volt kiakasztó
51. vica009 (válaszként erre: 49. - Den Haag)
2010. jan. 30. 15:16
inkább nem vitatkotom veled
50. vica009 (válaszként erre: 48. - Tündér74)
2010. jan. 30. 15:08
Azok az anyukák,akik megtehetik,természetesen maradjanak otthon a kicsivel.De sajnos nem mindenki engedheti meg magának,mert választaniuk kell,h.muka vagy bölcsi.Nekem 3 gyermekem van,de azt tudom,h.egész életükbe szeretni kell őket,nem csak bölcsis korba kell értük aggódni.
49. Den Haag (válaszként erre: 43. - Vica009)
2010. jan. 30. 13:06
Bocsánat. Ha ott dolgoztál, akkor tudod, hogy szakképzett gondozónők dolgoznak a bölcsődékben. Nem dadák.
48. tündér74 (válaszként erre: 43. - Vica009)
2010. jan. 30. 09:00
Az tény, hogy valamelyik gyereknek tényleg jobb sorsa van a bölcsiben mint otthon, sajnos.
47. tündér74 (válaszként erre: 39. - Den Haag)
2010. jan. 30. 08:28

Sajnos igen, sok ilyen anyuka van.

Nekem is szokták "tanácsolni", hogy ha vállalok még egy babát, akkor adjam ám bölcsibe a nagyobbat, mert úgy könnyebb lesz nekem. Ezen mindig kiakadtam.

Ebben az életkorban az érzelmi biztonság az alap, amiről indulva a gyerek megismeri a világot. A legnagyobb biztonságot pedig az anya jelenti.

46. koppanya (válaszként erre: 43. - Vica009)
2010. jan. 30. 07:47
félreértés ne essék, nem mondtam, hogy nincs jó helyük, az én lányom is jól érzi magát, de akkor sem az a jobb a gyereknek, hanem a otthon
45. koppanya (válaszként erre: 42. - Vica009)
2010. jan. 30. 07:45
szerintem ez nem a bölcsitől van
2010. jan. 30. 06:42
Köszönöm a hozzászólásokat,egyenlőre még gondolkozom,ugyanis amint látom igen megoszlanak a vélemények!-,majd meglátjuk mi lesz!-,annyira nem sűrgős még!
2010. jan. 29. 22:54
Bölcsibe voltam dada.Nincs ott rossz sorsuk a piciknek,sőt.............................
42. vica009 (válaszként erre: 25. - Koppanya)
2010. jan. 29. 22:48
A kislányom már 10 éves,4.-ik osztályos és kitünő tanuló.Nagyon jó közösségi emberke lett belőle.Soha nem mondom ,neki ,h. tanuljon,és önmagától neki áll a leckéinek.Amai napig is imádja a bölcsis néniket,az ovónéniket és a tanárait.Szereti a testvéreit,a szüleit.(szerintem már okosabb mint én.)"""""
2010. jan. 29. 21:56

Munkáltatói kell,de kötelesek elfogadni 3 hónapig a védőnői igazolást,hogy indokolt a bölcsödei elhelyezés.


Egyébként meg gyerek függő,hogy hogy viseli a bölcsit.A mi csoportunkban van olyan gyerkőc,aki a mai napig pityereg,ha otthagyják és akkor is sír,ha mennek érte,mert annyira nem szeret ott lenni.Jah és 3 éves.De van olyan kicsi aki 9 hónapos korától bölcsis és soha meg sem nyikkan,ha ott hagyja az anyja,pedig imádja őt az anyja,de szegény és dolgoznia kell.


Én 18 hósan adtam be és nem bántam meg.Nagyon sok mindent tanult ott.És a mai napig szeret odajárni.

40. Manilu
2010. jan. 29. 20:20

Az én kisfiam 21hónaposan keztde az óvoda előkészítőt(bölcsit).Nem anyagi okból írattam be,hanem mert úgy ítéltem meg,hogy szüksége van a gyerektársaságra.Az első naptól fogva nagyon élvezi,mindig jókedvvel megy,sok barátja van.Lelkileg engem nagyon megviselt,sokszor éreztem,hogy többet nem viszem,mert annyira hiányzott hogy nincs velem a nap 24órájában.(rengeteget sírtam abban az időben)De beláttam hogy a saját önzőségem miatt nem szakíthatom ki olyan közösségből ahol szeret lenni,ahova iskolás koráig járni fog.

Tudom,hogy nem csak ott lehet gyerekek között,mi is jártunk játszótérre,játszóházba,de kevésnek bizonyult.

Nem érzem magam emiatt roszabb anyának,mint bárki más.

39. Den Haag (válaszként erre: 38. - Tündér74)
2010. jan. 29. 20:09

Hú... mennyi ilyen van! Nem azt mondanám, hogy nem szereti, ez biztos nem így van. Valahogy nem fogja fel, hogy nem kellene ezt tennie.

Az én kedvencem: "terhes vagyok a 2. gyerekkel,nem fogok bírni a kettővel, beadom a nagyobbat" aki még mondjuk csak 1 éves. Ja, nem bír vele? Akkor miért kell másik? Más nem nevel otthon kettőt, hármat, akár kis korkülönbséggel is? És az ilyen adja be a gyereket reggel 7-kor és megy érte délután 4 után. Tehát a kicsi úgy 9 órát tölt bölcsiben.

Ja, és "kell neki a közösség"...

38. tündér74 (válaszként erre: 33. - Den Haag)
2010. jan. 29. 18:29

Én is ismerek egy anyukát, aki elvitte bölcsibe a másfél éves kislányát, pedig most várja második babáját. Azt hazudta a gondozónőknek, hogy visszament dolgozni.

Szívtelen egy nőnek tartom, az ilyen szerintem nem is szereti igazán a gyerekét.

37. giga455 (válaszként erre: 12. - 4e6546fe63)
2010. jan. 29. 18:14
Igen nagyon nehéz, elengedni. Habár nálunk is elsősorban anyagi okai lennének, ráadásul még nincs is munkám, de nagy erőkkel keresem :( De látom rajta mennyire igényli hogy korabeli gyerekekkel legyen. Ha valakivel játszani tud, én már annyira nem is számítok, néha odanéz, hogy megvagyok-e és játszik tovább. Itt meg nem annyira tudunk menni sehova, csak én vagyok neki, alig várom hogy jó idő legyen és mehessünk játszira. Jövő ilyenkor meg tuti nem lesz már elég neki az én társaságom :-(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook