Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 100 kiló felettiek klubja fórum

100 kiló felettiek klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
33468. argosz1967 (válaszként erre: 33466. - 6e23363a1d)
2010. szept. 13. 19:21

Szia Csinil!


Eggyet értek Veled!

Minden diétának az alapja, az akarat. Ha valaki öt kilót akar lefogyni, vagy ötvenötöt. A lényeg ugyanaz. AKARATERŐ és KITARTÁS.

Mert minden az agyban dől el.

Abban viszont vitatkoznák, hogy sok pénzbe kerül lefogyni. Semmivel sem kerül többe, mint meghízni. Ezt tapasztalatból tudom. Én se napi 300 ft-ból hízlaltam fel magamat a 160cm-hez 106 kg-ra.

A felhízás többe kerül, mint a lefogyás.

Én legalábbis ezt tapasztaltam.

Kevesebbe került nekem lefogyni február óta 34.5 kg-ot, mint meghízni.

További szép napot Nektek.

33467. Andi-cica (válaszként erre: 33464. - 6e23363a1d)
2010. szept. 13. 14:46

Sziasztok!


Látod Csinil mindig előkerül valaki a fórumon! ;-) Csak pozitívan!

Azt már írtam korábban, hogy a kéthetes fogyókúra nekem nem igazán jött be és most kezdek egy aloe verás diétát, amit az orvosom ajánlott... Most hétvégén sikerült elkezdenem egy két napos tisztítással.. hát nem szépítem a dolgot... tegnap este már nagyon rosszul voltam (fejfájás, de veszettül), nyilván így távozott a rengeteg méreganyag... Ma reggelre már egészen jól lettem. Mától napi 2x fehérje shake-et iszok és vacsorára 600 Kcal... ez az első napom és nem visel meg nagyon, mondjuk a shake baromi édes, szóval mindenfajta más édességvágyat elnyom ez biztos!... Nagyon erős leszek és végigcsinálom a 3 hónapot! Szép napot mindenkinek!

33466. 6e23363a1d (válaszként erre: 33463. - Ibolyka48)
2010. szept. 9. 00:57

Igen, a mozgás sokat segít-ene, csakhogy nagy súly mellett tönkreteheti a szívet, ezért amíg le nem megy a nagyja fölösleg, addig inkább csak könnyebb séta javasolt meg fokozatos torna, de nem kifulladásig és ha fáj, akkor abba kell hagyni és picit pihenni!

Igen, akinek sok pénze van, az könnyebben tud fogyni, egészséges kajákat venni, személyi edzőt megfizetni, olyan kondigépeken edzeni, amelyek nem csak 100 kilót bírnak el és stb....

De kis odafigyeléssel talán sikerülni fog lefogyni, csak tényleg nagyon kell akarni!

Fel a fejjel!:)

33465. 6e23363a1d (válaszként erre: 33462. - Ibolyka48)
2010. szept. 9. 00:49

Szia Ibolya!


Neked is örülök nagyon, hogy írtál és ne keseredj el!! (Mondom én..., aki néha tényleg eldobná az életnek nem nevezhető életét, bár most épp megint optimista időszakomban vagyok -remélem, tartósan-.)

"a feszültségem időnként az evésben vezetem le. Tudom a fogyás elsősorban az agyban történik...:( de néha lázadok, hogy nem elég, hogy annyi mindenről le kell mondanom, még az evésről is?"

Ez nagyon igaz!

De ha az ember tényleg kitartóan küzd, előbb-utóbb sikerülnie kell és ha lefogyunk, akkor kinyílik a világ és az evés öröme el fog törpülni a sok más új örömforrás mellett! Legalábbis én ebben bízom!:)

De nagyon nehéz ez tényleg!

Én is pici gyerekkorom óta küzdök a kilók ellen és ez az egész életemet megkeseríti!:(

Ezt csak az értheti meg, aki benne van.

Kívülről könnyű osztani az észt, amikor mondják, hogy "fogyjál le!", de a szenvedésekről fogalmuk sincs....vagy arról, hogy milyen érzés az, amikor az ember egy adag normális ételtől is képes másnapra 2 kilót hízni, amitől persze utána csak 1 hét koplalással tud megszabadulni....Áh!:(

De nem adhatjuk fel!

ÉLETMÓDVÁLTÁS kell és előbb-utóbb minden jóra fordul! Én ebben hiszek. Vagy legalábbis remélem!;)

33464. 6e23363a1d (válaszként erre: 33461. - Andi-cica)
2010. szept. 9. 00:40

Szia Andi!


Már nem is reméltem, hogy valaki írni fog még ide, de örülök és köszönöm a biztatást!

Már én is okosabban akarom csinálni és feladtam a 90 naposat egy ésszerű életmód kedvéért.

Lassan, de biztosan! ;)

Sok sikert és minden jót Neked is!!

33463. ibolyka48
2010. aug. 31. 03:53

:))) most látom hogy mit írtam, javítanám...nem 10 és 110 hanem 100 és 110 kg között ingázom...

Még annyit fűznék hozzá hogy a mozgás sokat segítene, de nagy fájdalmam van mind a két csípőmbe és a térdeimben. Nemrég voltam az irgalmasrendi kórházban kezeléseken és azt mondták h elvileg évente kétszer kaphatok ilyeneket míg kaphatok csipő és térd protézist. Szép kilátások tudom. Igyekszem mozogni, de a fájdalom nagyon letaglóz...:( Irigylem azokat akiknek (pl médiasztárok) van lehetőségük hathatós segítséget is igénybe venni....én nagyon magam alatt vagyok és nagyon türelmetlen is magamhoz ........

33462. ibolyka48
2010. aug. 31. 03:46
Sziasztok! Ibolya vagyok és 50 éves. Kislány korom óta küzdöm a túlsúllyal, de ez fokozatosan történt, mindig több és több súly amit szeretnék leadni. Nagyon sok hozzászólás van de most csak az utolsókat olvastam el. Mindig azt mondják, hogy az embernek el kell fogadnia önmagát. Én itt kezdem, mert nekem ez sosem sikerült. Az évek hosszú sora alatt sikerült 140 kg-ra feltornázni magam, úgy hogy nem voltam egy egy helyben levő valaki...család munka és sok sok mellékállás mellett és hát nem épp a boldog kiegyensúlyozott életem mellett. Sikerült a pajzsmirigy betegséget is magaménak tudni épp idegalapon. Jelenleg 10 és 110 között ingázom és képtelen vagyok innen tovább haladni. A fogyókúrákból könyvet is tudnék írni, kórházban is voltam (Pados dr) próbáltam a csoda fogyókúrák sorozatát, és valahogy mindig van ami épp a csoda. Sajna nekem a nem evés jön be leginkább. A gondom csak az, hogy a feszültségem időnként az evésben vezetem le. Tudom a fogyás elsősorban az agyban történik...:( de néha lázadok, hogy nem elég, hogy annyi mindenről le kell mondanom, még az evésről is? Talán ezért is állok és maradok mostanában egy helyben. Ugyanakkor óriási bűntudatom van, hogy gyenge vagyok..:( néha azt hiszem menthetetlen vagyok......
33461. Andi-cica (válaszként erre: 33460. - 6e23363a1d)
2010. aug. 31. 00:56

Szió!


Ne keseredj el! Vagyunk még egy páran akik küzdünk! Nekem a kéthetes nem jött be! 1,5 kg-ot fogytam! Röhej, ahhoz képest, hogy minimum 6-8-at kellett volna a papírforma szerint! Elmentem egy teljes kivizsgálásra, mert a pajzsmirigyemre gyanakodtam, de szerencsére azzal semmi gond! Az orvosom ajánlotta az aloe verás programot, amit most kipróbálok és emellett napi 1200 kcal a megengedett! Remélem az idén sikerül legalább 100 alá menni, aztán majd lemegy a többi is! Csinil! Ne akarj nagyon hirtelen lefogyni, mert ugye, ahogy te is tapasztalatad bejön a jojó effektus! A nagyokosok azt szokták mondani, hogy amennyi idő alatt feljöttek a plusz kilók, annyi idő kell a tratós fogyáshoz is! Én is türelmetlen vagyok ám, és szerintem mindenki azonnal akar fogyni és sokat, de amint látszik ez nem eredményes! Szóval csak okosan! Én már keresem pár évede eddig nem sikerült rátalálnom a számomra tökéletes diétára! És ilyen butaságot se írj, hogy eldobnád az életedet amiatt a pár kiló plusz miatt! Veled vagyok/vagyunk! Mi is küzdünk! :-) Legyen szép napod!


Andi

33460. 6e23363a1d (válaszként erre: 33459. - 6e23363a1d)
2010. aug. 18. 14:45

Nem nagy a tolongás, no de nem baj!

Akkor minden magányos harcosnak sok sikert!:)

(Tudom, hogy olvassátok!:P:))


Nekem ez az ötödik napom a 90 naposból és szerintem jobb, mint a többi diéta - csak ki kell tartani, ami néha nem könnyű, de hosszú távon megéri!

De persze mindenkinek saját magán kell kikísérleteznie, hogy neki mi a legmegfelelőbb.

HAJRÁ!!!

33459. 6e23363a1d
2010. aug. 14. 15:15

Sziasztok!


Én nagyon el vagyok keseredve!:(((

Elegem van az örökös hízás-fogyás körforgásból!!!

Többnyire három számjegyű voltam egész eddigi életemben. Kétszer már sikerült saját erőmből leküzdenem magam a 78-88 kilós álomsúlyig, de mindig visszament + még több is, aztán minden kezdődött elölről: diéta, torna stb. Eddigi legsikeresebb diétám a 90 napos volt, amit becsületesen végigcsinálva több, mint 20 kilótól szabadultam meg. Az lassabban ment vissza. Ezért most/ma megint belevágtam, de kellene a lelki erősítés, ezért társakat keresek, akik csatlakoznának hozzám! Én eldöntöttem, hogy ez a harc lesz a végső: vagy lefogyok vagy meghalok, mert élni így már nem bírok! Az öngyilkosságot egyelőre jegeltem, teszek egy utolsó erőfeszítést.

A terv: 90 nap alatt ledobni 20 kilót és utána pedig átállni egy új életmódra, hogy ne menjen vissza.

Van valaki, aki csatlakozna a végső háború egyelőre egyszemélyes hadseregéhez?:)

33458. Kirizsu
2010. júl. 28. 20:52
Sziasztok! Újra itt vagyok...
33457. Puszunty (válaszként erre: 33456. - Puszunty)
2010. júl. 22. 10:04
Jájj ezt nem ide akartam :-)
33456. Puszunty
2010. júl. 22. 10:03

Szia!

Ne haragudj, hogy zavarlak!

Megkérdezhetem milyen diétát csinálsz?

A 90 napostól nem fogytam semmit.

Köszönöm a válaszod!

aniko

33455. tefnerné
2010. júl. 21. 19:12

Szia!


Nos én is küzdök a súllyal és még pajzsmirigy alulmüködésem is van, de hál istenek én mind a kétszer simán terhes lettem pedig 114-ről kezdtem a lánykámmal 9 éve akkor 4kilót híztam, a fiacskámmal 116ról indultam és 6 kilót híztam. úgyhogy fel a fejjel menni fog. Igaz azóta sem sikerült lefogynom. Sikeresen híztam 125kilóra aztán lement 116-ra most megint 119:(((( kész vagyok....

33454. Andi-cica
2010. júl. 20. 11:01

Sziasztok!

Én is évek óta küzdök a súlyfelesleggel, de eddig nem okozott problémát. Most eljöt az idő, hogy babát szeretnénk, de sajnos nem esek teherbe, aminek a túlsúly az oka. Ez most nekem a legjobb motiváció, hogy végre kitartsak és visszanyerjem az ideális súlyomat. Tegnap ráálltam a mérlegre és szörnyen láttam, hogy 120 kg-ot mutat, ehhez 178 cm magas vagyok. A 4-5 év fogamzásgátló szedése során jött fel kb 30 kiló, aztán 10 még ezután...Most kezdtem egy 2 hetes diétát, amiről sok rosszat is olvastam, de most nekem ez tűnik a legbetarthatóbbnak. Próbáltam már a 90 naposat is de a gyomrom nem igazán írta a csak gyümölcs evést... jártam spinningre heti 3x, de egy deka sem ment le 3 hónap alatt...most ezt a kéthetest csinálom és mellette naponta sífutó géepn 1 óra... jövő hét végén kiderül, mennyire volt hasznos... A célom eldő körben a 100 alá kerülés, aztán az álom a 80 kg...

Szép napot mindenkinek!


Andi

33453. rékaság (válaszként erre: 33452. - *Királylány*)
2010. júl. 12. 01:52

Itt vagyok, csak nem vettem észre, hogy írtál, bocsi :)

Igen igazad van, ezt fogom csinálni, hogy kisebb célokat tűzök ki, remélem így több sikerem lesz :)

egyébként ma talán mintha megindult volna a mérleg bár nem akarom elkiabálni..:)

Ja és képzeld ma elővettem a több éve porosodó biciklimet..:D igaz odáig már nem jutottam el, hogy fel is pumpáljam, na de majd holnap...:)))

33452. *Királylány* (válaszként erre: 33451. - Rékaság)
2010. júl. 4. 20:41

Nem kell több év a leadáshoz max 1,5-2.

Futás akkor lesz élvezhető ha lemegy még egy 10es.

Látni láthatod a mérlegen. A 12kg szép eredmény.

Én pl 2 hónapja futok és szeretem van h túlzásba is viszem de ez más téma már.

Előtte én pl csak sétáltam semmi más sport.

Rékára és társaira nem tudtam még rá venni magam. :S

Félek a kudarctól h nem bírom végigcsinálni.

Szerintem tüzd ki célnak a havi 4-5kg-t. Sajnos lesznek hónapok amikor stagnál én pl 3 hónapja stagnálok sőt jójózok 3kg-val. :-(

Callanetics-et nem ismerem majd megnézem milyen. :-)

33451. rékaság (válaszként erre: 33450. - *Királylány*)
2010. júl. 4. 19:19

Szia!

Köszi, hogy írtál, igen sajnos a kilók több év alatt rakódtak le.. Tudom, hogy nem szabad gyors eredményt akarnom, de már az is jó lenne ha látszódna, vagy ha beindulna, de ez a stagnálás szörnyű..

Ebben a Rékásban viszont igazad lehet, tényleg utálom:) futni viszont nem szeretek, úszni meg jó lenne, de nem szívesen vetkőzöm fürdő ruhára.. úgyhogy marad az itthoni torna, a callanetics elég kibirható mivel nem ugrálós:) Most megyek is és végig csinálom az alap programot:)))

33450. *Királylány* (válaszként erre: 33449. - Rékaság)
2010. júl. 4. 18:41

Szia


Én néha visszatérek ide és olvasgatok.

Most viszont írnom kell neked.

Óvatosan csináld. Mondhatnád, hogy persze pont te mondod. De igen pont én tapasztalatból. Ne azonnal akard az eredményt.

Mennyi idő alatt híztál meg?

Ugyanígy lassan kell. Heti 1 kg lenne az ideális.

Nem kell rékára ugrálni.

Azzal csak megutálod az egészet.

Speciel én utáltam ahogy a hasamtól nem tudtam így úgy hajolni mint réka a ropi testével...

Nem tudom milyen magas vagy.

De én a sétát és bicózást úszást javasolnám.

Abban örömedet is lelheted séta barátokkal vagy egyedül a szép nyári están jó lehet.

Sportoláshoz bicóhoz pl l-carnitine étrendkiegészítő.

És vigyázz a hiánybetegségekre.

Nekem sajnos van.

Saját magadon pedig úgy láthatod a változást ha fényképen nézed.

Mások megjegyzéseit pedig próbáld ki iktatni a tudatodból. Nagyon nehéz ebben én is kezdő vagyok még.

Én 104kgról indultam anno írtam ebbe a fórumba és időnként pár havonta jövök most 68-70kg-nál ingadozok. A cél 50-55kg körül még nem tudom majd meglátom hogy tetszek magamnak.(képeken)

A ruhák sem hazudnak de még 80kg-ig csak nacikon látod felsőkön annyira nem.

Puszi

Sok sikert!

Ha szeretnéd írj nyugodtan!

33449. rékaság
2010. júl. 4. 17:34

Sziasztok! Sajnos ide tartozónak érzem én is magam, és meg is lepett, hogy milyen sokan vagyunk, mert komolyan én úgy érzem, hogy bárhova is megyek nincs nálam kövérebb sehol..:(

113 kiloról indultam április végén, napi kb 800 kcalos diétával de ez főként csak csirkemellből, halból és gyümölcsből állt. És mellette szedtem a xenicalt, jah és eljártam alakformáló tornákra. Kb egy hónapig nagyon lelkesen csináltam, főleg, hogy csakúgy olvadtak le a kilól, egy hónap alatt 10 kiló lement, csakhogy aztán ráuntam a salátákra és csirkemellre és szépen lassan vissza szoktam a normális kajákra.. Azóta még nagy nehezen lement 2kilo de most eléggé stagnálok már vagy 2-3 hete.. Úgyhogy most újra kezdtem már megint.. Csütörtöktől, elsejétől, 30 napig megprobálom magam tartani ehhez.. 800 kalória ja és mellette most lusgositok is, igyekszem annak megfelelően enni, habár a csirkemellet és a halat nem hagyom el, ja és még bázis keveréket is iszom. A xenicalt már nem szedem, helyette most a szüztea kapszulát kezdtem el, de mág csak ma második napja hogy eszem, úgyhogy erről még tapasztalatom nincs. És bevallom gondolkodom, hogy újra irtom a xenicalt is mert nekem eléggé bevált, csak az ára a húzós. Időközben abbahagytam az alakformálókra járást is, és inkább itthon tornázgatom rubint réka 20 perceseire vagy callaneticsezem.. hát ezek vannak most, remélem beindult végre és 100 alá mehetek. A bmi szerint nekem az ideális a 68 kilo lenne, de ilyenról már nem is álmodom. Középiskolában 76 voltam, ha az újra elérném már boldog lennék.

Ja és még valami, igaz lement már rólam nagyjából 12 kilo amit a nadrágjaimon érzek is, de ha a tükörbe nézek ugyanazt látom.. egy cseppet se látom h fogytam volna. és apukám is leszidott most, hogy nem is fogyozok már.. mire mondtam h de igen fogytam 12 kilot, és azt mondta, hogy oedig nem látszik.. nemtudom miért lehet ez, de tényleg én se látom.

Mostanában egyre többször borulok ki ezen a súlytöbbleten és tudom, hogy csak az én hibám és csak én tudok ellene tenni, de olyan kilátástalannak tünik..

33448. sparkles (válaszként erre: 33444. - Helena66)
2010. jún. 23. 18:27

Szia, nekem egy bizonyos rosttartalmú tabletta segített a fogyásban, ill. a rendszeresség kialakításában. Fokozatosan, szép lassan leadtam a felesleget, és azóta már egyre kevésbé kell fogyóznom, ami tökjó!

Ez a módszer úgy működik, hogy a tablettában lévő rostok megkötik a bevitt zsír egy részét, így az kiürül a szervezetből. Csökkenti valamelyest a koleszterinszintet is.

Nekem semmilyen mellékhatást nem okozott, sőt, csak fokozta az energiámat, könnyebbnek érzem magam tőle.


Indítottam topicot is életmódváltással kapcs-ban itt, a címe Fogyókúra gyorsabban, már sok hasznos tanács érkezett! Nézz be!

33447. Pacalpörkölt (válaszként erre: 33446. - Helena66)
2010. máj. 30. 10:42
Szi! A legfontosabb,hogy megszüntetni a további méreganyagok bevitelét.Ezek nagy része a mű kaják.Zöldség gyümire térj át + min. 2 lit.viz.Szénhidrát+zsír tilos.Egyél 2-3 oránként ne várd meg míg farkas éhes leszel.Nagyon foglald le magad ne gondolj a kajálásra és próbáld az örömérzést másba keresni ne a kajálásban.Főzni tilos a zöldséget max. forrázni de amennyire lehet nyersen.Fogyasszál sok csalán teát,, csak forrázni.Napi 1 citrom.És amennyit csak tudsz tornázni vagy bringázni.Nézegesd a lugositó táblázatot.És ez mind csak akkór fog menni ha nagyon akarod és megtudod változtatni a kajázás iránti szokásaid.A régi szokásokat eeeeelkell felejteni!!!Só tilos csak 1 fajta oké.Sok minden van még de nézegesd a neten.Úgy is csak rajtad fog múlni.üdv
33446. helena66
2010. máj. 29. 23:34

Szia,

Igazad van, de nem is tudom hogyan kezdjem?

33445. Pacalpörkölt (válaszként erre: 33444. - Helena66)
2010. máj. 29. 22:50

Szia! Mi a gondod?Fogj hozzá!Nagyon egyszerű.Ha elhatároztad hozzá kel fogni.Ha meg nem akkór marad a régi.Helyetted nem fogja megtenni senki.Sőt csak majd még gyarapodik a méret az idő múlásával.Én is jártam.Ne várj 1 percet sem.Azt tudnod kel,hogy az egyik legsúlyosabb betegség a túlsúly a világon.Illetve szinte minden bajt a dagiság okoz.Amióta én ezen változtattam rendben a cukrom,vérnyomás,az izületeim nem fájnak és ami baromi jó 38-as a nadrág méretem.Fitt vagyok, nem fáradok és nem vagyok ideges.De sorolhatnám a végtelenségig a pozitív dolgokat az életem minöségéről.Óriási akaraterő kel hozzá,kitartás és türelem és jaaaaa valamennyi lemondás.A szó önmagában tartalmazza a lényeget fogyóóóóóókura, tehát csökkenteni ,csökkenteni, nem stagnálni és növelni.Itt természetesen a kajára értendő.De aki

akarja annak megy.Ha gondolod szivesen segítek.Jelezd a szándékodat és kattanj a képemre, minusz 50 kg.üdv

33444. helena66
2010. máj. 29. 20:23

Sziasztok,

ahogy jött a jó idő eltűntem én is. Pedig rám férne a támogatás, tovább kerekedtem.Sajna. Esküvőn voltam, tehát újra szembesülök a képeimmel, amint kitöltöm a csoportkép két harmadát,a többi 98 ember ráfér az egy harmadba.

Totál jó lenne valami nekem való módszer. Annyira vágyom egy átlag lakra, úgy szeretnék öltözködni, de nem tudok, mert 48-as ban nincs mit felvenni, csak leplek.

33443. Pacalpörkölt (válaszként erre: 33442. - Kiss Mária)
2010. máj. 29. 13:48
Agyrém! Valóban, ez vólt az egyik legforgalmasabb oldal és mindenki eltünt
2010. máj. 28. 07:31
lányok eltűntetek?Látom szinte mindenki mindennap hoxázik, de itt mégsincs senki? Vagy elfogytatok teljesen:)))amit én sajna nem mondhatok el magamról. Nincs kedvetek egy kis csevegéshez? Kivel mi újság?
33441. Pacalpörkölt (válaszként erre: 33432. - Tefnerné)
2010. máj. 24. 23:40
Melyik az a fórum? Ird meg léci privibe.köszi
33440. Pacalpörkölt (válaszként erre: 33438. - Zikzik)
2010. máj. 24. 23:39
Szi! Az első mondat hibátlan.2. mondatot megfogod változtatni ahogy az évek múlnak.A mozgás nem hiába való csak nincs eredménye mert nem a megfelelőt teszed és még tele vagy méreg anyaggal.A kényszer nagy úr nem maradsz dagadt.Sok sikert.Nézzél meg, nekem is egyre nehezebb vólt a súly de mint írtam a szükség nagy úr.minden jót üdv
33439. Pacalpörkölt (válaszként erre: 33437. - Bolyka50)
2010. máj. 24. 23:31

Szia és sziaztok!Megpróbálok naponta vagy 2 naponta feljönni a lapra és szivesen segítek.Igaz mint olvastam lelassúlt a forgalom a lapon.De majd felgyorsitjuk.Én is 125 vóltam 1 éve.Juniustól decemberig lenyomtam 50 kg-ot.Nem ajánlom másnak ezt a tempót.Csak most kellene elkezdeni a fogyit.Jönnek a friss zöldségek.Nagy hiba,hogy a régi kaját felezed.A régi kaját felejteni kellene.Este jó az alma és igyál rá vizet.Én ezt ki fogom hangsúlyozni,hogy én hogyan csináltam.

Megszedtem a friss csallánt, összedaraboltam , bő marékkal.Ezt este leforráztam majd reggel leszűrtem, kb 2 liternyi.Egész nap iszogattam, jó sötét legyen.Cukor,liszt húsok kizárva.Néha párolt csirkemell és vad halak.Én kihagytam az édesitőt,kecsöp,majonéz,mustár.És még sok más.Magadat becsaphatod de a szervezeted nem tudod.Kérdezhetsz is ha szeretnél.De tettem fel mai és tegnapi képeket.üdv

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook