Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 100 kiló felettiek klubja fórum

100 kiló felettiek klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
33618. 37979960d3 (válaszként erre: 33613. - Ibolyka48)
2010. okt. 25. 10:38

Haha :) Ibolyka ne legyél ennyire optimista.

Látod a hozzáállásoddal van a baj, azt kell mondanod, hogy igenis nyárra lefogyok.

Egyébként gondolkodtam azon, amit írtál, hogy nem eszel kenyérfélét, édeseket, husokat nem szereted, akkor vajon mitől hízol mégis?

Mert akkor ha meg van hogy mitől, akkor azoktól az ételektől kellene tartózkodnod. De nem szeretnék tudálékoskodni, hiszen én sem vagyok szakértő ebben.

2010. okt. 25. 07:44

Sziasztok csajok!


Szeretnék csatlakozni hozzátok.

33616. argosz1967 (válaszként erre: 33610. - Ibolyka48)
2010. okt. 25. 06:46

Szia ibolyka48!


Persze, hogy itt leszek!

Hisz eggyüt szetnék örülni veletek minden leadott kilótoknak.


Írjatok bátran, ha kérdésetek van!

Vagy ha problémátok van, vagy ha a lelketeket kiakarjátok önteni, akár priviben is nyugodtan írjatok, mert az lehet, hogy -5kg-ot is jelent.


További szép napot Nektek!

33615. argosz1967 (válaszként erre: 33608. - Horakulum)
2010. okt. 25. 06:42

Szia horakulum!


Az én motivációm az egészségem volt első sorban. Még felsorolni is sok, hogy 43 évesen mennyi problémám volt.

Tolyogtam, mint a kacsák, fájtak a lábaim, magas volt a cukrom és a koleszerinem, a vérnyomásom.

Pocsékul éreztem magam azt elhiheted. Ennek ellenére nem ettem, hanem zabáltam. Így próbálztama bajok elől az evésbe menekülni.

Ez csak azt hozta magával, hogy ételfüggő lettem. Ez olyan mint a dohányzás, vagy az ital.

Ezt azért merem állítani, mert én átéltem minden szenvdély betegséget. Nagyon nehéz leszokni a cigiről, az italról és a módfeletti evésről.

Tudatosult bennem, hogy aproblémákra nem az a megoldás. A problémákat meg kell oldani, és nem a szenvedély mögé bújni. Mert sajnos attól még a probléma ott marad.

Nagyon furcsa érzés, mert tudod, hogy nem szabad enni és annál jobban eszel, mert ugyis mindeggy már alapon.

Valahogy ezt a gátat kellett leküzdenem.

Egy nagy elhatározás az egész! 6 éve nen dohányzom, nem iszok egy korty alkoholt sem, február óta pedig rendelem az egésznapos étrendet, amit két óránként kötelező enni és inni.

Nem hiszitek el, de nagyon örülök, hogy akkor és abban az adott pillanatban úgy döntöttem kész vége lefogyok.

Az elején hazudnák, ha azt mondanám, hogy könnyű volt. nem nem !!! A kitartás és az akarat erő az nagyon kellet.

De -36 kg után én nagyon boldog vagyok és ismét szeretem magam. Beállt a cukrom, koleszterinem, vérnyomásom, nem fájnak a lábaim, nem totyogok. Egyszerűen boldog vagyok. Megint NŐNEK egy CSINOS NŐNEK érzem magam. Nagyon szeretném, ha ti is megélnétek ezt a csodálatos átalakulást.

Én az étrenddel, kaptam egy új boldog életet és egy új testet, amit szeretek. Ismét vannak céljaim álmaim, amiket meg akarok és megis fogok valósítani.

Egyébként valahol olvastam, hogy a betegség és a túlsúly az lelki eredetű. Így vissza gondolva szerintem is így van.

Valami van mindenkinek a háttérben, hogy elhíztunk. Egy kis meditációt megér, hogy átgondoljuk, hogy miért is híztunk meg?! Mi váltotta ki ezt az evési reakciót.

Egy kicsit hosszúra nyult a mondókám, de remélem segítek nektek egy kicsit.

További szép napot Nektek és kellemes zsírégetést!

33614. argosz1967
2010. okt. 25. 06:18

Sziasztok Lányok!

Jó reggelt minden korán és későn kelőnek.


Látom Ti még sokáig fórumoztatok az este. Ez tényleg egy igazi jó kis csapat.

Ma a reggeli mérlegeléskor a mérleg -0.5kg-ot mutatott. De legalább nem híztam. Én most még ennek is örülök, mert az este lefekvés előtt ettem a hétvégi sütiből, amit így utólag átgondolva, nem volt egy szerencsés dolog. De nagyon jól esett. Vérré vált bennem.

Most épp olyan voltam, mint a papok. Bort isznak és vizet prédikálnak.

További szép napot és kellemes zsírégetést mindenkinek!

33613. ibolyka48 (válaszként erre: 33607. - 37979960d3)
2010. okt. 25. 03:50

húúúú addig még 10 évem van

nem lehetne előrébb hozni hogy ne legyen kedvem enni???

33612. ibolyka48 (válaszként erre: 33606. - Kirizsu)
2010. okt. 25. 03:49

Ezt az én zsíroskenyércsábulásomraérted :(

pff......szégyenlem is magam..de a régi ízek én folyamatosan tényleg 2006 óta fogyózom és vagy zsíros kenyér vagy nyugtató...mivel nem akarok nyugtatóra szokni inkább elcsábulok. Végül is én tényleg 40 kg mínusszal vagyok és annyira lelassult minden...ha nem lennék műtét előtt többet tudnék mozogni is :(

Gyenge vagyok még ennyi kiló leadása után is.

tudom. Viszont én is hasonlóan eszem. Igyekszem a kalóriákat beosztani.


De akkor is jó itt mert tartjátok bennem a lelket..:)))))))))

Én annyira szurkolok mindenkinek :))))

33611. ibolyka48 (válaszként erre: 33597. - C7a878c6b5)
2010. okt. 25. 03:42
Mintha én mondtam volna :))))))
33610. ibolyka48 (válaszként erre: 33593. - Argosz1967)
2010. okt. 25. 03:41

Annyira jó olvasni!!!!!!!!

Szurkolok és légyszí tartsd bennünk a lelket...:))

33609. c7a878c6b5 (válaszként erre: 33606. - Kirizsu)
2010. okt. 24. 22:07
Gondolom:P
33608. horakulum (válaszként erre: 33598. - Argosz1967)
2010. okt. 24. 21:23

Szia Argosz!


Neked mi volt a motiváció? Az egészséged?

33607. 37979960d3 (válaszként erre: 33595. - C7a878c6b5)
2010. okt. 24. 21:04
Ez egy nagyon jó kérdés! És szerintem ez egy hosszú folyamat eredménye lehet, nem megy egyik napról a másikra. Én úgy gondolom (lehet, hogy nincs igazam) de ha már csak hatvan-hetven között van az ember, már nem is kíván olyan sokat enni.
33606. Kirizsu
2010. okt. 24. 20:53

Ja és persze igyekszem tudatosan enni. Tehát ha eszek valami magas kalóriásat, akkor aznap már nem eszek csak lightosat!:D Nem tartok be csak 3 szabályt.

1. soha nem várom meg, hogy éhes legyek

2. csak annyit eszem, amennyi jól esik

3. nem nasizok, üdítőzök és zsíroskenyerezek!:D

holnaptól indítok újra egy kemény hónapot, mert karácsonyra van egy célom... Ha gondolod csatakozz hozzám!:D

33605. 37979960d3 (válaszként erre: 33599. - Argosz1967)
2010. okt. 24. 20:49

Hi. Én is hasonló jóevő vagyok, mint te. Hát még legalább 20-25 kilótól szeretnék megszabadulni.

Eddig 16 kilót fogytam. Úgy érzem, hogy jó úton haladok, de igencsak lassacskán fogyogatok.

Az is igaz, hogy még nincs 3 hónapja, hogy neki kezdtem a diétámnak. És hát nem is akarnám nagyon hirtelen leadni, mert akkor a bőröm sinylené meg.

De erre esélyem sincs, mert igencsak lassan meg mostanság, többet kellene mozognom, ahelyett, hogy itt olvasgatok :)

Nézegettem a képeidet, nagyon szép eredményt értél el és ennek tudatában biztosra veszem, hogy sikerül is elérned, amit szeretnél.

33604. Kirizsu (válaszként erre: 33595. - C7a878c6b5)
2010. okt. 24. 20:45

Én úgy indultam, hogy csináltam egy 15 napos level diétát pontosan betartva...legalábbis az első tíz napot. Aztán összeszükült a gyomrom, így amikor újra elkezdtem enni, akkor kevesebb is elég volt. Napi 5ször eszem, ami azt jelenti, hogy durván 2 óránként, reggel 7-8tól este 6ig.

Mindent eszek, de keveset. Már nem bírok nagy adagot enni semmiből...

33603. franciska49 (válaszként erre: 33598. - Argosz1967)
2010. okt. 24. 20:08
Szia Argosz! Megnéztem a képeidet. Csak gratulálni tudok.Ezeken a képeken látszik hogy a valóságot mutatják. Igy tovább. Én is szeretnék még 10-12 kg leadni, de én is csak lassan.
33602. c7a878c6b5 (válaszként erre: 33601. - Argosz1967)
2010. okt. 24. 20:00
Jajj, legalább menjek le az első körben 99 alá. Most vagyok 116. A 124-7 -ből.
33601. argosz1967 (válaszként erre: 33597. - C7a878c6b5)
2010. okt. 24. 19:46

Szia !


Átélem a helyzeted! Én is megéltem ezeket a dolgokat!

De ha erősen elhatározod magad, akkor menni fog!

Holnap hétfő. Kezd el a nagy elhatározást és tűzz ki egy célt magad elé!

Biztos menni fog, csak meg kell próbálni.

Te mennyit szeretnél fogyni?

33600. argosz1967 (válaszként erre: 33596. - Franciska49)
2010. okt. 24. 19:42

Szia franciska49!


A kisebb tányérral én is eggyet értek, csak az nekem se jött be. Csak úgy, ha 2.5 óránként eszek és kisebb tányérból, meg 4 liter folyadék naponta.

Meg egy hatalmas kitartás és motiváció végig csinálni. Pláne ha valaki a diétája mellett háztartást vezet. Nehezen, de kibírtam eddig, és ki is kell bírnom az álomsúlyomig, ha végig akarom csinálni a diétát. Ennyi leadott kiló után már nem fogom feladni. Karácsonyra szeretném ha az lenne az ajándékom, hogy -48kg. De meg is lessz, mert akarom.

További szép estét Neked!

33599. argosz1967 (válaszként erre: 33594. - 37979960d3)
2010. okt. 24. 19:33

Szia mangakati!


Remélem mindig lessz energiám és akaraterőm a folytatáshoz.

Sajnos az evés a szenvedélyem. Soha nem tudtam azt elképzelni, hogy valaki nem éhes és nem szeret enni.

Van ilyen az ismerőseim közt is. Egyszerűen nem éheznek meg. Ha meg esznek, akkor meg immel ámmal.

Nem élvezik az evés szépségét.

Te mennyit szeretnél lefogyni? Van kitűzött célod?

33598. argosz1967 (válaszként erre: 33583. - Barbi17)
2010. okt. 24. 19:25

Szia Barbi17!


Nagyon nagy megtiszteltetés számomra, hogy én vagyok a példaképed. Nagyon jól esnek ezek a szavak.

Az álom súlyom az nincs még meg. De Karácsonyra az is meg lessz.

Természetesen meg is akarom tartani. Majd rendelem a súlytartó egésznapos étrendet (az nem kerül olyan eget rengető sokba), mert félek, hogy az ételfüggőségem a súlyleadással nem fog megszünni. Én ha megkóstolok valamit , azt meg is eszem. Illetve addig eszem amíg van.

Sajnos a jojo efektus az olyan mint a lavina. Ha egyszer elkezdek enni mód nélkül, aztán nincs megállás. Sajnos ez tapasztalat és tanúlság.

Én már ezt egyszer átéltem a vissza hízást. Mégegyszer nem adok lehetőséget az elhízásnak.

Sok sikert és kitartást kívánok Neked is a diétádhoz. Minden az agyban dől el! Le akarsz fogyni vagy nem, Ha igen, akkor nincs semmi bűnözés. Nekem legalábbis ez amódszer vált be.

Itt leszek végig, és ha kell segítek bárkinek, ha problémája van a diétával.

Holnap csináltatok a párommal egy képet a régi nadrágommal és a jelenlegi új testemmel, hogy az is erőt adjon Nektek, hogy igenis ha akarunk bármit az életben elérni, azt elis érjük, ha megvan a kellő motiváció és kitartás.

További szép estét Neked és aki ezt olvassa.

33597. c7a878c6b5 (válaszként erre: 33596. - Franciska49)
2010. okt. 24. 18:54

Köszi! próbáltam ezt is, de a csábítás.....

Na, de majd most:P

33596. franciska49 (válaszként erre: 33595. - C7a878c6b5)
2010. okt. 24. 18:42
Szia! Vegyél kisebb tányért magadnak és abba ugyan kevesebbet lehet tenni, de többnek látszik.Egy kis optikai csalás, s igy megszokod a mennyiséget. Persze ebbe sem szabad kétszer-háromszor szedni.Sokáig rágd és a szervezeted azt hiszi sokat ettél.
33595. c7a878c6b5
2010. okt. 24. 18:13

Sziasztok!

Hogy a fenébe lehet kisebb adagokra átállni????????

33594. 37979960d3 (válaszként erre: 33593. - Argosz1967)
2010. okt. 24. 15:57

Hello Argosz!


A cél szentesíti az eszközt. Addig jó amíg tudod ezt az étkezést folytatni, aztán majd csak átállsz kevesebb adagokra egyszercsak :)

33593. argosz1967
2010. okt. 24. 15:53

Sziasztok Lányok!


Sép napsütéses délutánt kívánok Nektek.

Nagyon jó olvasni titeket, hogy elkészítitek magatoknak a diétás ételt. Sajnos én ezt nem tudom megcsinálni, mert ételfüggő vagyok. Ha elkészítem pl. a következő napi ételt, akkor addig nem nyugszom, amíg megnem eszem ami kimaradt.

Próbáltam már annyi mindent én is, de egyik diéta se bizonyult tartósnak. Egyszerűen nem ismerem az adagok méretét, és a leg jobb összeállítást, hogy a szervezetem ne szenvedjen semmibe hiányt.

Ugyanis a szervezetnek szüksége van minden vitaminra természetes formában tartósító szer nélkül. Nagyon szeretem a süteményt és az édességet. Sajnos ez az ételfüggőség eggyik jele. Nekem az nagyon hiányzott. De ebbe az étrendbe szinte mindennap van. A mai tízóraim is zsírégető somlói galuska volt. Szinte vérré vált bennem. Lassan ettem, hogy minél később fogyjon el. Hát nem nevetséges, amit csinálok?

Jó tudom, az többe kerül, hogy egésznapos diétás menűt rendelek. De ez csak addig több, amíg elérem az ideális súlyomat, aztán sokkal kevesebb a súlytartó egésznapos menű. Addig is plussz munkát vállalok, hogy tudjam rendelni. Fárasztó így nagyon, de nekem mindennél fontosabb az egészségem. Sokkal de sokkal könnyebb, amióta ledobtam azt a -36kg-ot. Így utólag vissza gondolva nagyon örülök, hogy akkor abban a pillanatban úgy döntöttem, hogy bármi áron is, de lefogyok. Most már látom , hogy jó döntés volt.

Nektek is kívánom, hogy sikerüljön a kitűzött célt elérni.

További szép napot Nektek.

33592. 37979960d3 (válaszként erre: 33589. - Horakulum)
2010. okt. 24. 15:26

Hello!

Hát én sem szeretek nagyon pepecselni az ételekkel, mert hogy rendesen is főznöm kell a családnak.

A gyümölcsöket mindig nyersen fogyasztom, a zöldségeket is nagyrészt. De azért szoktam sütögetni is, vagy grillezni. Tegnap például padlizsánt, paprikát, paradicsomot és gombát dobtam a megpiritott vöröshagymára és az volt az ebédem. Pici sót tettem épphogycsak és fokhagymával ízesítettem és nem telt bele talán 20 perc, és kész. Az olajjal próbáltam a legkevesebbel megpirítani.

33591. ibolyka48
2010. okt. 24. 10:57
Ja a tököt kb 20-25 percig sütni kell! :))) ezt kihagytam!!!
33590. ibolyka48 (válaszként erre: 33589. - Horakulum)
2010. okt. 24. 10:56

Hali!

Én szoktam répa salátát csinálni, lehet hozzá almát tenni mint a gyerekeknek :) a sajt reszelőn szoktam kicsit macerás de általában van már gépesített konyha (nekem nincs). citromlével és kis édesítővel nagyon finom.

Nagyon finom kajcsi viszonylag kevés kalória a töltött tök, túró, tejföl, kis bors, kis vegeta, vagy ízlés szerint, kicsi barna rizs, vagy bármi ami eszedbe jut és bele illik a kivájt tökbe teszed és kicsi reszelt sajttal megszórod.

Egyébként én szeretem nyersen rágni a zöldséget is magában. Lusta vagyok készíteni bármit is belőle inkább megeszem. Káposztát, karalábét, sárgarépát.

Van egy pároló edényem abban szoktam egyben főzni barnarizst, zöldséget, és csirkemellet finom fűszerekkel és jólesik, de csak frissen.

Héjában főtt krumpli hagymával, vagy akármivel ami jólesik :)))

Sajna annyi pénzem nincs hogy gyümi salátákat csináljak, de szeretem úgy nagyon ezeket is.

DE AKÁR MILYEN FINOMAK IS BE LEHET SOKALLNI!!!!

Nem akarok ünnep rontónak lenni ....de mi akik tényleg pörin és társain nőttünk fel igen is vágyunk a régi ízek után!

És ebben Katinak igaza van nagyon is, én is ezt a gyakorlatot csinálom már jó ideje hogy aminek nagyon nem bírok ellen állni azt igyekszem délelőtt megenni és délután keveset és egészségeset, este inkább vizet vagy gyümit, vagy káposztát.

2006 óta igyekszem ....ezeket betartani. Bizony elfárad az ember és mint látható is már akár lehetnék 80 kg is ha nem hagyom abba időnként mert megcsömörlöm....vagy épp a depi nem uralkodik rajtam...:(

DE KÜZDÖK ÉS NEM HAGYOM ABBA, MERT NEM AKAROK TOLÓSZÉKBE KERÜLNI!!!!!!!!

33589. horakulum (válaszként erre: 33586. - 37979960d3)
2010. okt. 24. 10:32

Ha közbeszólhatok...


Én személy szerint imádom a zöldségeket, gyümölcsöket. DE! sajnos nem sok tippem van olyan receptekre és elkészítési módokra, amivel nem kell sokat pepecselni, mégis változatos ételeket hozhatok ki belőle. Nekem ez a gondom.


Tudom, minden kezdet nehéz, nekem ez az egyik akadály, amit át kell vigyek, hogy hogyan tudok változatosan főzni ezekből az alapanyagokból, mert ismerjük be, én is a húslevesen, csirkepörin, nokedlin, tarhonyán, rántott husin, és társain nőttem fel. Salátáról max a kertészsaláta, uborkasaláta, és sima saláta jut eszembe. Zöldségekről max a párolás, vegetásan. Gyümölcsöket csak eredeti formájukban szeretem és eszem, gyümölcslevesnek pl. nem nagyon komálom.

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook