Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 100 kiló felettiek klubja fórum

100 kiló felettiek klubja (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
34728. bzsazsi (válaszként erre: 34726. - Adri0128)
2013. jan. 11. 18:01
Beteg lett a gyerkőc, ezért nem tudok most igazán fent lenni. De amint van időm jövök, és olvasom, hogy ki mit ír.
34727. bzsazsi (válaszként erre: 34722. - GasiIldi)
2013. jan. 11. 17:59
Köszönöm a bíztatást. Jó hogy nem vagyok egyedül, és lehet másokra számítani. Támaszt ad, hogy Ti már fogytok. Ma méreckedtem megint és 145,7kg voltam. Nagyon lassan megy lefelé. Meg akartam vonni magamtól teljesen a szénhidrátot, de nem fogom mert igazatok van. Ha teljesen megvonom lehet, hogy lemegy, de több fog vissza jönni, és nem lehet sokáig bírni. Őszíntén én szeretem az édességet is és hát bevallom bűnöztem, mert ettem pár szem szaloncukrot. Sokkal több zöldséget eszem, és kevesebb szénhidrátot. Ami tetszik, hogy nincs leterhelve a gyomrom. Adri küldött nekem egy dokumentumot a cukrosok diétájáról. Egész jónak tűnik. Sokat lehet belőle tanulni.
34726. adri0128
2013. jan. 10. 14:56
Senki sehol?
34725. GasiIldi
2013. jan. 8. 23:08

igen, ez az, ami nekem is gyanús...

habár egyszer P3-as voltam és be voltam tojva, s elmentem egy másik nőgyogyóhoz, aki megemlítette, hogy ez lehet cukorbetegségtől is.... lehet neki volt igaza...


Az a lényeg, hogy neked használjon az az étkezés, amit csinálsz.

Sajnos ahányan vagyunk, annyi kísérleti nyuszi...:-(

itt az a jó, hogy lehet ötleteket kapni....

34724. adri0128 (válaszként erre: 34722. - GasiIldi)
2013. jan. 8. 22:56

Szia,

Köszönöm a megerősítést, igen én is azon csodálkoztam hogy felirták neki a merckformint mindenféle komment nélkül... jo akkor nem fogyni akart, de hát akkoris...

Na mindegy, most már megvan a módszer, szépen követem is, én is irok naplót :)

Bár eddig nem nagyon tünik diétásnak, de mennek le a kilók, a hétre én is norbit rendeltem ebédet...

34723. GasiIldi
2013. jan. 8. 22:23

ja és ez egy jó oldal:

[link]


igaz én norbikaját eszek, de a nélkül is működik a számolgatósdi, mert karácsonykor nem norbi főzött mégis -0,5 kilóval megúsztam az ünnepeket:-)

34722. GasiIldi
2013. jan. 8. 22:19

Sziasztok sorstársak!

ehhh azok az elfuserált információmegvonó dokik!

Nekem 15 éve IR-em van és egyszer sem akartak merckformint felírni, ráadásul a le kell fogyni jelszót követően az és hogyan? hát ne egyen szénhidrátot. Na ezzel cseszik el az ember egészségét.

bzsazsi - én is 140 kilóról kezdtem most 118-nál tartok. Egyetértek Adrival, szerintem is a legjobb a cukrosok szerinti szénhidrát és kalória normális elosztása napi 5 étkezésre használna a legjobban neked. Ha nagyon megvonod a szénhidrátot megint hízni fogsz sajnos ezt már ezerszer leteszteltem magamon:( most röhögve eszek egész nap(mértékkel) és csorognak le a dekák.

Az elején gáz az egész számolgatósdi. ha minden nap csinálod hidd el utána már fejben tudod miből mennyit ehetsz. Úgyhogy nagyon sok türelmet és kitartást kívánok neked!

34721. bzsazsi
2013. jan. 8. 12:12

Szia!


Elküldtem! Előre is köszönöm. Most lépnem kell, de amint lesz időm feljövök!

Addig is szép napot!

34720. adri0128 (válaszként erre: 34719. - Bzsazsi)
2013. jan. 8. 12:08

Priviben küldd el az e-mail cimed, megy az anyag, olvasd át, ha kérdésed van megpróbálok segíteni.

Ha diéta és megint elkezded szedni a merckformint szerintem biztos hogy menni fog a fogyás. (már csak arra alapozva hogy felirták és a baba is siekrült:))

34719. bzsazsi
2013. jan. 8. 12:04
Hát anyagi lehetőségeim nem igazán engedik, meg gondolom ez Pesten van. Én viszont Jászberényi vagyok! Én most jelenleg csak fogyni szeretnék, és ha ez sikerült akkor utána jöhet egy kistesó! Ha tudsz légyszives küldj információt erről a módszerről. Előre is köszönöm!
34718. adri0128 (válaszként erre: 34714. - Bzsazsi)
2013. jan. 8. 11:58

Igen Te babát akartál az teljesült, 12 hét után le kell épiteni a metet...

Nem tudom mennyire engedi anyagi kereted, csajok akikkel még csevegek Mensmentisbe járnak, ott mindent elmondanak, diétáról, gyogyszerről ... stb

sokan babát szeretnének, mások csak fogyni. Ha van lehetőséged menj oda, ha nincs akkor ha gondolod küldök én anyagot erről a módszerről.

34717. adri0128 (válaszként erre: 34715. - Bzsazsi)
2013. jan. 8. 11:56

Ja amugy a terhelt cukor értékeim nekem is jók, éhgyomori 5,3 és terhelt sem ment 8 fölé.

Igen a baj az hogy feijrák a gyogyszert és megmondják hogy egyél kevesebbet, de hogy hogyan azt nem sajnos...

1200 KCal az nem sok, ha kevésszer eszel sokat még zöldségből husbol is simán összejön sajnos.

Én ilyen 1500-1600 között eszem most, amigy fogyok igy addig ezen a szinten tartom , ha megáll akkor több mozgás és kicsit lejjebb viszem a kcal-t is .

Remélem igy menni fog.

Mert nálam is az a baj ha bebeszélem magamnak hogy jó naponta 2x eszem és 1000 kcal alatta maradok, 2 hét alatt elegem lesz és amint abbahagyom vissza is jön az az x kg...

Hétvégén lasange-t (házilag gyurt durumtésztából, sovány sertéshussal a ragu) ettem és csokitortát, mert még kcal ba és szénhitrátba ez is belefér :)

34716. adri0128 (válaszként erre: 34714. - Bzsazsi)
2013. jan. 8. 11:53

Szia,


persze voltam endokrinológusnál is :) Nézték a női hormonokat is, 5 évig szedte fogamzásgátlot, szeptemberben hagytam abba azóta megjött 40-30-42 napra szóval annyira nem reménytelen, női nemi hormonjaim viszonylag jók, tesztoszteronom sem magas, egyedül az egyik mellékvese valamicsodám nagyobb egy hajvonásnyival , de azt mondta a doki hogy ha lejjebbtornázom az inzulinomat az is lejjebb megy.

én már mindent végégjártam kb

Az inzulint a cukor mellett szokták nézni. ugye reggel besétálsz vért vesznek, megitatják veled a cukros vizet, és 60 meg 120 perc mulva vesznek vért, és mindegyikből cukrot és inzulint is néznek, szerintem kérj ilyen vizsgálatot.

Naplómba írtam erről, és az étkezésről is, nem átverés, igen valóban sok benne a CH de lassan felszívódó szénhidrátok és ezen van a hangsúly :), és megadott keretek között azokból kell fogyasztani aminek lassu a felszívódása, mert a gyors felszívódás ösztönzi a hasnyálmirigyet a rengeteg inzulin termelésére...

34715. bzsazsi
2013. jan. 8. 11:42
Nem haragszom, nem voltál durva! Valóban 100 alá szeretnék menni. Nem kérte az inzulint mikor nézte, de a poén az az hogy délután nézte. Addigra az ember meg már ezsik. Valamikor a nyáron voltam terheléses cukorvizsgálaton, de szerencsére nem volt gond. Bár pajzsmirigy vizsgálaton nem voltam. Akkor sem voltam mikor felírta az euthyrox-ot.
34714. bzsazsi
2013. jan. 8. 11:38
Nem szedem már a merckformint, mert azt mondták, hogy nem kell! Bár nem az endokrinológus mondta. Mikor terhes lettem abba kellett hagynom mert ugye az a picire nem hatot volna ki jól. Voltál endokrinológusnál? Ha nincs nőgyógyászati gondod érdemes lenne elmenned, mert valami oka van hogy nincs rendben a ciklusod. Bár az enyém sincs rendben. Fogynom kell az tuti. De azt ugye senki nem mondja el, hogy hogyan. A belgyógyászaton mondták, hogy hagyjam el a szénhidrátokat, és cseréljem le zöldségekre. 1200 kalóriát előtte sem ettem meg. Rendszerelenül étkezem, nálam ez a legnagyobb probléma. Igyekszem odafigyelni! Bár a napokban hallottam a tv-ben volt valami életmód magazin, amiben az volt, hogy a durum tészta és a barna rizs is átverés, mert hogya barna rizsben több a cukor mint a fehérben!
34713. adri0128 (válaszként erre: 34711. - Bzsazsi)
2013. jan. 8. 11:32

Ne haragudj ha az előbb durva voltam, ha 100 kg alá szerenél menni, szerintem megint keresd fel az endokrinológust, biztos hogy abban is segit, érdemes azért egy cukor terhelés csináltatni inzulinnal abból kiderül, hogy tényleg anno miért adta a merckformint.. (mármint nem tudhatom mire alapozva adta, sokaknak inzulin nézése nélkül adják mert feltételezik hogy a háttérben ez van)

Én orvosom is közölte ő igazábol nem hisz ebben az inzulin rezisztencia mizériában, de ha létezik olyan, akkor Nekem biztos hogy az van, és nem is szokta általában kérni az inzulint a cukor mellé....

34712. adri0128 (válaszként erre: 34711. - Bzsazsi)
2013. jan. 8. 11:13

Ehh, merckformint kaptál akko inzulin rezisztenciád van !!! csak baszott elmondani a doki hogy hogy is kéne diétázni,abban már magamat okosítottam ki.

Nekem se mondott el a diétával kapcsolatban semmit.

A hajam a hülye inzulintól , és d vitamin hiánytól hullik.

Én is mercmorfint szedek, és D vitamint, kivizsgáltak már mindehol, fogam rendbe , nögyogyászati gondom nincs...

Ha merckmorfint kaptál akkor még most is szeded?

ha tartod a megfelelő diétát az nagyon sokat segít a fogyásban, többen ledonak 20-25 kg-t 4-5 hónap alatt...

Vezetek naplót, egyáltalán nem tünik annyira diétásnak, amugy arra is figyelj ha most sokkolod a szervezedeted de fogysz , de hamar megáll, ha fogozatosan csökkented a kcalt meg mindent akkor még van hova csökkenteni..

Viszont ha nagyon alacsony kalóriával kezded akkor már nem fogod tudni hova csökkenteni.. 1200 kcal alá meg nem szabad menni mert hosszutávon visszaüt.

34711. bzsazsi (válaszként erre: 34710. - Adri0128)
2013. jan. 8. 11:06
124kg voltam mikor terhes lettem. De Endokrinologus segítségével, mert nekem sem volt ciklusom rendesen. Felírta a merckformint és az Euthyrox-ot. Rá fél év mulva terhes lettem de úgy hogy akkor sem volt ciklusom. Most 32 éves vagyok. 6 évet vártam a fiamra mire sikerült! Ki kéne vizsgáltatnod magad, hogy mitől hullik ki a hajad. Mert az nem egészséges!
34710. adri0128 (válaszként erre: 34708. - Bzsazsi)
2013. jan. 8. 10:59

Édes lehet, milyen sullyal estél teherbe és hány éves vagy? ha nem indiszkrét a kérdés....

Nekem kb soha életembe nem volt magamtól normális ciklusom sem... meg ugye egyébb problémák, a hajhullás a legidegesítőbb, 4 éve olyan gyönyörű hajam volt hogy mindenki azt csondálta, kihullot kb az 1/3 a bármit is tettem :(

34709. bzsazsi
2013. jan. 8. 10:55
Jövő héten kezdi a bölcsit! Így már nem lehetek vele sokat itthon, mert Februárban megyek vissza dolgozni!
34708. bzsazsi
2013. jan. 8. 10:53
Most Májusban lesz 3 éves!
34707. adri0128 (válaszként erre: 34706. - Bzsazsi)
2013. jan. 8. 10:52
hány éves a kisfiad?
34706. bzsazsi
2013. jan. 8. 10:51
Az nagyon szuper 4,5 kg 4 hét alatt. Nekem mondjuk az a problémám, hogy nem vagyok túl kitartó. Ha nem látom az eredményt, képes vagyok feladni! 4 liter víz? Úr isten még a 2 liter is nehezen megy, de megpróbálom. A kilókon kívül mást nem veszíthetek! :) Max kérek a fiamtól egy pelust! :)
34705. adri0128 (válaszként erre: 34703. - Bzsazsi)
2013. jan. 8. 10:46

Igen figyelnem kell mindenre, de most péntekig az uzsonnám csokitorta lesz mert ugy döntöttem hogy belefér.

Cukor nélkül, zabpehelylisztel, zabkorpával készült...

Nekem 4 hét alatt 4,5 kg ment le

34704. adri0128 (válaszként erre: 34701. - Bzsazsi)
2013. jan. 8. 10:45
fogyókúránál ha jobban akarod magad pucolni, akkor 20 kilónként 2 liter viz is lehet, ha van időd próbáld ki pár napig hogy mondjuk 4 liter vizre hogy reagál a szervezeted, a viz segiti az anyag cserét, már ha nem fogod a vizet, csalántea vizhajtó hatásu...
34703. bzsazsi
2013. jan. 8. 10:35
Az nem jó, hogy inzulin rezisztenciád van! Akkor neked még jobban kell figyelned, hogy mit mivel! Én is próbáltam volna számolni a ch-kat, de valahogy nem ment. És a fogyás sem indult be tőle! Mérges is voltam ezért váltottam át a zöldségekre!
34702. bzsazsi
2013. jan. 8. 10:31
Néha szoktam bünözni, hogy egy zsemlét megeszek! Vagyegy szelet kis sütit! :) De azért próbálom megálni! Főleg úgy nehéz, hogy a párom és a kisfiam is sovány! :)
34701. bzsazsi
2013. jan. 8. 10:29
Szerencsére még nem vagyok cukorbeteg, és szeretném is elkerülni. 146kg vagyok jelenleg. Zabkorpa reggelire natur joghurtal, hust eszem párolt zöldséggel, párolt káposzta, répa, zellerszár, és este 18 után már nem eszem, és mindenképp magamba töltöm a 2 liter vizet! :)
34700. adri0128 (válaszként erre: 34698. - Bzsazsi)
2013. jan. 8. 10:26
135 kg ról indultam én is nem rég, és én 24 éves vagyok...
34699. adri0128 (válaszként erre: 34696. - Bzsazsi)
2013. jan. 8. 10:26

Igen a zabkorpba nagyon jó, inni meg kell, mert igen különben megáll az emberben a táplálék...

Ha nincs semilyen betegséged jó ez a módszer, de azért durum tésztát, barna rizst, bulgurt ilyesmit lehet enni módjával, különben annyira kiéhezik a szervezeted a CH ra hogy visszaszeded...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook