Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a haszonélvező nem fizeti maga után a rezsit, mit lehet tenni?! fórum

Ha a haszonélvező nem fizeti maga után a rezsit, mit lehet tenni?! (tudásbázis kérdés)

30. e28ddc7c9b (válaszként erre: 25. - 118ace9012)
2010. febr. 6. 17:57

Nekem is fortyog az agyam!

A haszonélvezőnek mindig-minden jár!

Az összes jogászt, alkotmánybírót, és a többi mocsok jogalkotót legszívesebben megfolytanám, felrugnám.

INNEN ÜZENEM, HOGY LEGYEN RÉSZÜK ABBAN A JOGÁLLAMBAN AMIT MEGALKOTTAK! A FIZETÉSÜKHÖZ MÉRTEN PONT OLYAN ARÁNYBAN, MINT NEKÜNK!


Anno mi temettük el a férjem szüleit. Drága sógorom (hogy ........... a csillagos ég) egy szál virágot sem vett a szülei sírjára. Nem hogy a temetési költségekbe pótoljon.

De annyi esze volt, hogy az ingatlanba bejelentkezzen.

Mivel a férjem írta alá a temetési papírokat, minden költséggel, adósággal minket találtak meg. Még az után az ingatlan után is nekünk kellett kifizetni a Földhivatalban az átírást amihez semmi közünk, de aki fizeti a temetést az az "egyetemleges" fizető.

Vízt, gázt, áramot addig használta ameddig ki nem kapcsolták.

Egy év ideg rohamba került kirakni a házból, és közel 900 eFt-ba a tartozás rendezése.

Mivel ő 16, TIZENHAT éve nem dolgozik!

Ja, és a legszebb mind ez akkor derült ki mikor a férjem nyugdíjára végrehajtás érkezett. Elvégre neki van jövedelme.

2010. febr. 3. 10:49
Sajnos mi is ebben a cipőben járunk. Mivel sajnos előbb halt meg mint az apósom, így a fiaim örököltek. A házban él férjem testvére, ő a másik tulajdonos, valamint anyósom a haszonélvező. Valószínűleg fiaim soha nem látnak egyetlen fillért sem ebből az örökségből. Fizetnünk kellett ill. nekem mivel fiaim még tanulnak, nincs jövedelmük. Közjegyzőnél, földhivatalban is elég sokat kellett fizetni, még jó, hogy az APEH az illetéket méltányosságból elengedte. Sajnos a családban másik ágon is van ilyen "öröklés"
2010. febr. 3. 09:44
A tulajdonosnak is vannak bizony jogai, amit perrel érvényesíteni lehet,éppen a tulajdonosi jogok miatt.(Esetleg a haszonélvezeti jog megszüntetése is lehetséges.)Ám valóban ügyvéddel ajánlatos elkezdeni.
27. a74de3d08a (válaszként erre: 25. - 118ace9012)
2010. febr. 2. 13:20

és a haszonélvezetről nem köteles lemondani.

Ja, szerintem is inkább beszélj ügyvéddel a témáról....

(Szerintem nem mindenben helyes, amit a közjegyző mondott....)

26. 3c0814215c (válaszként erre: 25. - 118ace9012)
2010. febr. 2. 13:10
Kérd ki egy hozzáértőbb véleményét is. a közjegyző abban biztos hogy tévedett, hogy nem köteles beengedni. Az általános gyakorlat szerint havonta köteles megmutatni a lakást.
2010. febr. 2. 13:06

Ha még valaki olvassa és hasonló cipőben járna...


Tegnap megvolt végre a hagyatéki tárgyalás.Ott a közjegyző azt mondta, hogy gyakorlatilag a haszonélvező bármit megtehet, nekem semmi jogom nincsen. Ha nem enged be,akkor nem,ha albérletbe adja akkor azt stb stb. Elvileg törvény írja elő, hogy fizetnie kell maga után a rezsit. De ha mégsem,akkor azt a szolgáltatók úgyis a lakásra terhelik mert a haszonélvezet az csak egy jog nem tulajdon,így nem is terhelhető.

Amit megtehetek,hogy bemegyek a szolgáltatókhoz és egy bizonyos értékhatár feletti tartozásnál kikapcsoltatom a szolgáltatást. Persze csak amit lehet mert társasház révén a fűtést és a közösköltségeket nem lehet...

A másik eshetőség a közjegyző szerint, hogy irassam az összes számlát a nevemre és minden hónapban gyűjtsem be a pénzt az illetőtől. Na persze mondtam,amikor be se enged,de majd pénzt azt ad!

A harmadik lehetőség,hogy eladjuk a lakást, ügyvéd megállapítja mennyi a haszonélvezet értéke,elosszuk a pénzt és kész. Mivel az illetőnek van ám háza vidéken, csak hát jobb szeret most itt lenni... Ha még hajlandó lennék neki fizetni, bár semmi köze a dédnagyanyai örökséghez,ő akkor sem akarja eladni.

Így ez aztán jól ki van ám találva. Csak azt nem értem,hogy miért nem védi egy kicsit a jog a tulajt is?! Ha nem teljesíti a kötelezettségeit miért nem lehet elvenni tőle a haszonélvezetet? Ebben a helyzetben legyen valaki okos!

2010. jan. 28. 18:12

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek! Önkormányzathoz mindenképpen bemegyek,meg ügyvéddel is beszélek.

IGSZ,elolvastam a honlapot. Igen,kötelessége a haszonélvezőnek fizetni a rezsit,ha nem teszi,akkor biztosítékot követelhetek,ha nem tud adni,akkor bíróságra mehetek és az felfüggesztheti a haszonélvezetet,amíg nem ad biztosítékot... Nem egyszerü mi? :-)

23. c1e9612cd3 (válaszként erre: 20. - 118ace9012)
2010. jan. 28. 18:01
menj el az önkormányzathoz azért, és a szociális ügyintézővel beszélj róla! Hátha tudnak segíteni! Lehet gyámot rendelnek ki mellé, és akkor minden számlát az fog rendezni, nem a bácsi!
22. 3c0814215c (válaszként erre: 20. - 118ace9012)
2010. jan. 28. 17:59
Talán arra is van lehetőség hogy megfosszák a haszonélvezeti jogától a haszonélvezőt, ha a kötelezettségeit nem teljesíti.
2010. jan. 28. 17:57
A tulajdonosnak joga van ellenőrizni a haszonélvezet gyakorlását, az ingatlan állapotát. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy havonta egyszer beléphet a lakásba.
2010. jan. 28. 17:56
Én már nem is tudom mit csináljak. Gyesen vagyok a kislányommal és nemsokára érkezik a kistesó is. Dolgozni még egy darabig nem fogok tudni és a férjem keresete kevés ahhoz,hogy az övét is fizessük! Még ha a közműveket le is mondom,akkor is maradnak még költségek,közösköltség,fűtés ami télen 35 ezer stb. Végső elkeseredésemben már arra is gondoltam,hogy lemondok az egészről!
19. c1e9612cd3 (válaszként erre: 18. - 3c0814215c)
2010. jan. 28. 17:55

olvashatod hasonló szituk átélőinek írásait.

Az a wikipedia, néhány hozzászóló írása pedig az átélt valóság....

2010. jan. 28. 17:51

[link]


Itt le vannak írva a jogok, és kötelességek.

17. c1e9612cd3 (válaszként erre: 15. - 3c0814215c)
2010. jan. 28. 17:48

ld.: 5. hozzászólás...

Azért nem minden olyan egyszerű.

16. e28ddc7c9b (válaszként erre: 11. - A74de3d08a)
2010. jan. 28. 17:45

Nagyfokú túlzás, hogy vállaltuk, de mint örökös minket terhel.

Beszéltünk ügyvéddel, polgári peres úton érvényesíthetjük követelésünket.

Na innen csókoltatom az összes jogalkotót, és kívánok nekik is hasonló örökséget.

15. 3c0814215c (válaszként erre: 12. - C1e9612cd3)
2010. jan. 28. 17:43
Az adósság örökölhető, de ez esetben nem erről van szó. A rezsiköltségből származó adósság a haszonélvező adóssága.
14. a74de3d08a (válaszként erre: 12. - C1e9612cd3)
2010. jan. 28. 17:36

na jó, hát az kicsit más helyzet....

Ott örökölt is a lány, nyilvánvalóan az edósságot is megörökli.

Tudomásom sezrint le lehet mondani az örökségről, akkor az adósságot se kell kifizetni....

2010. jan. 28. 17:36

A közmű számlákat nem lehet az ő nevére iratni? Bár gondolom annyira nem hülye,hogy belemenjen...

Annyi helyen utánaolvastam már,de mindenhol csak azt találtam,hogy melyek a haszonélvező jogai,na de az én jogaimmal mi van?!

Fogadjak ügyvédet,aztán pereskedjek évekig? Még ha lenne rá garancia hogy megéri. Törvények szerint jár neki a haszonélvezet sajna.

12. c1e9612cd3 (válaszként erre: 6. - 3c0814215c)
2010. jan. 28. 17:34
hát, az egyik bnőm anyja olyan szép adósságot hallmozott fel így a lányának, mint a huzat! Ő is piára költötte a pénzt, meg játékgépre. A rezsit persze nem fizette. Aztán, mikor meghalt, a lánya nyakába szakadt a több éves tartozás (közösköltség, stb.). Addig nem is tudta eladni a lakást se, amíg nem rendezte az anyja álltal felhalmozott tartozást.
11. a74de3d08a (válaszként erre: 8. - E28ddc7c9b)
2010. jan. 28. 17:34
Az egy dolog, hogy elvállaljátok, hogy kifizetitek, de nem kellene, annak kell fizetnie a rezsit, aki használja a lakást. jelen esetben a haszonélvezőnek.....
10. 3c0814215c (válaszként erre: 7. - A74de3d08a)
2010. jan. 28. 17:33
Viszont rendkívüli költségek (pl. elemi kár) a tulajdonost terhelik, úgyhogy érdemes rá biztosítást kötni.
2010. jan. 28. 17:32

Egy haszonélvezőnek nemcsak jogai, de kötelességei is vannak. Feltétlen ügyvéddel kellene beszélned.

Sajnos, férjem is hasonló cipőben jár, igaz ő fizeti a dolgokat, de a ház állagát nem akarja megóvni, 20 éve nem csinált semmit a házon, így értéke sokat csökkent. Mivel 80 fölött van a néni, így nem akarjuk bíróságra terelni az ügyet, de nagyon érthetetlen. Nem beszélve arról, hogy a fél ház anyósomé, és azt is ő használja. Persze, ha csinálni kell valamit, akkor mindig az örökösöket kéri meg, azzal az indokkal, hogy kevés a nyugdíja. A felajánlott kisebb lakás persze nem felel meg neki. Én már nagyon sokat csalódtam az emberekben. Mást mondanak, és másképpen cselekednek adott helyzetben.


Nem irigyellek téged sem. Szerintem feltétlenül ügyvéddel beszélj, még a tárgyalás előtt.

8. e28ddc7c9b (válaszként erre: 7. - A74de3d08a)
2010. jan. 28. 17:32

Sajnos tud!

Most fizetjük...

7. a74de3d08a (válaszként erre: 6. - 3c0814215c)
2010. jan. 28. 17:30

Igen, szerintem is.....

Szerintem nem tud másnak adósságot gyűjteni....

6. 3c0814215c (válaszként erre: 4. - C1e9612cd3)
2010. jan. 28. 17:28
Nem kell. A rezsiköltség a haszonélvezőt terheli.
5. e28ddc7c9b (válaszként erre: 1. - 118ace9012)
2010. jan. 28. 17:28

A hagyatéki végzés után tudsz bármit is lépni.

Ha valóban Te örökölted a lakást, és neki van rá haszonélvezeti joga akkor, sajnos van rá esélyed, hogy a "csőd szélére juttasson".

Valami érdekes jogi felfogás miatt a magyar törvények SZÁZSZOR-EZERSZER jobban védik a haszonélvezőt mint a tulajt.

Mivel Te vagy az örökös neked kell mindent fizetni, ő mint a "neve" is mutatja HASZONÉLVEZŐ.

A jogerős Hagyatéki Végzés-sel, Halotti Anyakönyvi Kivonattal áttudod íratni a közmű számlákat a nevedre, az esetleges tartozások rendezése után kérheted a szolgáltatás szüneteltetését.

Mi ezt a "cipőt" tapossuk egy éve, lassan pont kerül a végére, de nagyon-nagyon sok ideget ettünk meg vele, a több százezer forintos tartozásról már nem is beszélek.

4. c1e9612cd3 (válaszként erre: 3. - 118ace9012)
2010. jan. 28. 17:25
de nektek, mint örökösnek, nem kelle elfogadnotok a bíróság döntését! Fogadtok ügyvédet, és fellebbeztek! Inkább, minthogy a nyakatokba akasszon hatalmas adósságot! Mert ha ő nem fizet, akkor sajna nektek kell majd...
3. 118ace9012 (válaszként erre: 2. - C1e9612cd3)
2010. jan. 28. 17:19

Köszi a válaszod!

Most lesz hétfőn a tárgyalás,sajnos 20 évi házasság után ő lesz a haszonélvező. Már többen mondták,hogy a nyugdíját két nap alatt elissza,nem fizeti a közösköltséget.Sajnos a vízműhöz stb még nem tudtam bemenni mert még az én kezemben sincs papír. Ha ez így megy,nem tudom mi lesz,még csak 67 éves.

2010. jan. 28. 17:13

sztem az önkormányzatnál tudnak segíteni!

Mellesleg, ha nem volt megjelölve, mint örökös (vagy ha sehol sincs hivatalos formába öntve az, h ő a haszonélvező), akkor talán még a kényszer kilakoltatás is járható út, amennyiben tényleg nem fizet.

2010. jan. 28. 17:10

Sziasztok!

Sajnos 8 hónapja meghalt a nagymamám,utána fogok örökölni egy tömblakást. A lakással együtt meg egy alkoholista,durva embert,aki a mamám második férje volt. Mikor utoljára ott voltam,fél éve,szó szerint kidobott a lakásból,és üvöltözött,hogy "itt semmi keresnivalód,az enyém itt minden,ha meg örökölni akarsz majd valamit fizesd a rezsit,mert én nem fogom". Ezt tényleg megteheti? Felhalmozhatja a tartozásokat minden következmény nélkül?! És az majd kit fog terhelni?! Az hagyján,hogy ott van a dédnagyanyai örökségben,de hogy még fizetni se akar,az durva!!! Köszönöm aki segít!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook