Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutya érkezik a családba fórum

Kutya érkezik a családba (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutya érkezik a családba

1 2
51. Tara82
2013. márc. 7. 13:43

Sziasztok!

Csatlakoznék ha nem baj. Nekem van egy kicsi uszkárom, de valószínű bicshon is van a vérvonalában mert az arca kicsit bichonosabb. Tündéri aranyos, egy éve van nállunk, 6 hetesen került hozzánk.

Sajna a táplálással elrontottuk mert csirkecombot szoktunk neki adni, tápot is eszik de az csak mellékes, a fő eledele a csirke hús. Tartok tőlle hogy nem tesz neki jót hosszú távon egyrészta sok hús fogyasztása másrészt meg a vitaminhiánytól tartok, igaz próbálunk adni neki mást is, mint répa meg ilynek, pluszban ilyen kutya kiegészítő táplálékot mint a Dentax meg Rodeo de tartok tőlle ez nem elég. Nincs olyan lélekerőm hogy kiéheztessem amíg megeszik mindent amit elérakok, ez az én gyengeségem :( nem tudom szerintetek adjak neki kutyavitamint? vagy nem szükséges ha azért csak eszegeti a tápot is?

50. xila5
2012. jan. 18. 20:25

Az eredeti cikkhez szeretnék hozzászólni, én is "ha a gyerkőc megunja, akkor a szülőnek kell foglalkoznia a kutyussal."


Ezzel így nem értek egyet.

Mindenkinek az elejétől fogva foglalkoznia kell a kutyával. Mindenkire kell, hogy hallgasson, mindenkit maga előtt valónak kell tartson, és tisztelnie kell, ez csak úgy lehet elérni ha mindenki sétáltatja, eteti, és játszik vele.

Érdemes megnézni Cesar M sorozatát a NAt Geon, Ő sok olyan esetet mutat be, ahol a családban kisgyerek van, és megmutatja, hogy kell kutyának megtanjtani hogy tisztelje a gyereket. De ezt megtanítani nem a gyerek dolga.

49. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 46. - Jacin)
2011. febr. 17. 23:02
Egyébként van yorkis, meg több kutyás (Kutyások ide!) fórum is, ha még van kérdésed! Szerintem bárki szívesen segít. :D
48. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 45. - Jacin)
2011. febr. 17. 23:01

Jó minöségü táp, eszi, nem eszi, nem kap mást alapon. Az a legjobb, és ha éhes lesz, meg fogja enni. Eleinte leöntheted húslevessel vagy egy kanálnyi joghurttal, úgy jobban megeszik. Az etetés rendszeres legyen (naponta kb. ugyan abban az idöpontban), tedd elé a kaját, és ha nem nyúl hozzá 10-15 percen belül, vedd el elöle a következó etetésig. Rendet tanul, és nem lesz semmi baja, ha egy napig nem eszik.


Sok örömet a kiskutyában! :D

47. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 46. - Jacin)
2011. febr. 17. 22:57
Én nem tenném. Tudom, rengetegen tudnának mesélni arról, hogy az ilyen meg olyan kutyájuk "nevelte fel" a gyereküket, de egyedül nem hagynám öket. A kutyának is lehet rossz napja, a kislányod is tehet olyan mozdulatot, amit a kutyád nem, vagy félreért, stb.
46. jacin (válaszként erre: 42. - 3f5c70e7b8)
2011. febr. 17. 12:07
helló.én is igy gondolom,hogy egy gyerek nem alkalmas gazdinak.de most kissé meg ilyeztettél van egy 2és fél éves lányom és egy 3 éves yorkim ,akkor ne hadjam vele kettesben??????
45. jacin
2011. febr. 17. 12:00
sziasztok.én ajándékba kaptam 5 napja egy talált kutyát.mini yorki.a doki szerint kb.3éves.eddig csak csirke hust evett meg(a csontot nem).sajna tapasztalatom nincsen segitsetek,ajánljatok valamit!!már vagy 4 féle kutya kaját probáltam!!
44. d6b71af9a8 (válaszként erre: 43. - D6b71af9a8)
2010. júl. 20. 09:53
Már megtaláltam az én kis drágámat! :))))))
2010. jún. 23. 23:24

Sziasztok!

Keresek sárga szuka boxert, 1 éves korig Veszprém vagy Fejér megye nyugati részén(Székesfehérvárig), jelképes áron, vagy kölyökvisszaadással.:))

Bocs, hogy ide is írtam, de több szem....

2010. jún. 23. 15:46
Sziasztok! Az eredeti cikkhez szeretnék hozzászólni, bár az már régen született.... Egy 12 éven aluli gyermek a fizikai és egyéb adottságai miatt semmiképpen nem alkalmas arra, hogy egy, az ösztönei irányítása alatt máig falkaszbályok szerint élö kutya gazdája legyen. Szerintem jó lenne, ha minden szülö tisztában lenne ezzel, mielött belefog a "veszek a gyereknek egy kutyát" prodzsektbe. Persze, annak semmi akadálya, hogy egy családon belül kutyus és gyerek is legyen, söt, ez a lehetö legjobb módja a gyerekeket az állatok szeretetére és tiszteletére nevelni, de a gyerek soha ne a gazdi szerepét töltse be, mert nem alkalmas rá. És akármilyen megbízható is egy kutya, soha nem szabad egyedül, felügyelet nélkül hagyni egy gyerekkel.
41. Panni58 (válaszként erre: 39. - Inci-finci)
2010. ápr. 11. 15:13
méghozzá rendszeresen, mert különben a fűnyírás rejteget meglepetéseket (nálunk) :)))
40. sztolyka (válaszként erre: 39. - Inci-finci)
2010. ápr. 11. 13:42
köszi,megpróbálom.
39. inci-finci (válaszként erre: 37. - Sztolyka)
2010. ápr. 11. 11:17

Szia!

gyűjtsd össze a kakiját és tedd egy kupacba ahova akarod , egy párszor vezesd oda és megszokja hogy ott végezze el a dolgát, én is így csináltam, és most már a ház hátához jár, oké de azt is fel kell szedni :):)...

38. Panni58 (válaszként erre: 37. - Sztolyka)
2010. ápr. 11. 09:16

igen, azt hiszem.

A miénk téli kutyus volt, benn lakott, ott is az arra kialakított helyre járt. Szag után végzik a dolgukat. Most is egy elég jól behatárolt területre jár az udvarban. A pisilés persze nem megy így :) Viszont a lányok megtaníthatók vezényszóra pisilni :))), el se akartam hinni, de tényleg így van. Ez nagyon jó, ha kocsival megyünk valahová, és előtte elintéztetjük vele. :)

37. sztolyka (válaszként erre: 36. - Panni58)
2010. ápr. 11. 09:07

mit gondolsz,hamar megtanulja,hogy hova végezheti a nagy dolgát?

A mostani kutyánk hátra jár.

36. Panni58 (válaszként erre: 35. - Sztolyka)
2010. ápr. 11. 09:05

Teljesen jó választás, azt gondolom.

A labik nagyon társaságkedvelők, imádnak az ember közelében lenni,akár csak mellette ülni, aludni...

Kicsi korukban nagyon kajlák, de nagyon okosak, és ezért jó taníthatók. Akár már 4 hónapos koruktól. A miénk féléves korától jár a srácokkal kutyaoviba, madj kutyasuliba, most lesz 1,5 éves, és már nagyon fegyelmezett, engedelmes, és még ragaszkodóbb. Most kezd "elfordulni" az idegenektől, tudatosan csak nekünk szótfogadni...

A kutyasuli havi 3000 forint, de a speciális kiképzések, pl. vakvezető kutyává, azt hiszem, elég drágák (százezres nagyságrend), és csak 1éves kor körül kezdik el. De szerintem ők annyira jól taníthatóak, hogy a normál kutyasulis kiképzéssel is igen magas szintre fejleszhetők. Ehhez persze kell valaki a családból, aki kitartóan végigcsinálja ezt vele.

35. sztolyka (válaszként erre: 33. - Sztolyka)
2010. ápr. 11. 08:23

Egy labradort akarunk,mert úgy tudom,hogy ezt a fajtát használják terápiára is.

A fiam autista.

Tudjátok,hogy mennyibe kerül egy ilyen kutya kiképzése?

2010. ápr. 10. 21:37

Sziasztok

Nálam a kutya, a három gyerek mellet a negyedik.

Még nincs 6 hónapos , kis boxer, de igen is családtag, igaz hogy kertes házban lakunk de ő bent van , és nincs szíven kizárni , se láncra verni ,lehet hogy most gonosz vagyok de a láncot kipróbáltatnám a gazdikkal akik 2m-res több kilós vason tartja kutyát.

Volt egy Újfundlandim , aki agyhártya gyulladást kapott 10évesen , így el kellet altatni .. utána jött egy Német juhász , aki szintén 10 évig élt sajnos emlőrákja volt , kapott egy lehetőséget meg műtettem de kiújult így elkeltet altatni .plusz 1 évig élt ..

Aztán jött egy picsi keverék , sajnos kiderült hogy születési rendellenesség, a légcső szűkület és a szívpitvar nagyobbodás, a műtéteket nem élete volna túl sok átvirrasztott éjszakázás (fulladásos rohamok stb..) és a betegsége ellenére volt boldog szép 7-ve..

most meg itt a kis Boxer mindenki örömére akit lehet nyúzni, húzni, kergetni, és nagyon sok örömet hoz a gyereke és az én életemben :):)...

2010. ápr. 9. 17:16

Kiskutyát szeretnénk a meglévő mellé.

A mostani kutyánk udvaron van és mindig tudja,hogy hová kell a dolgát végezni.Hátsókertbe megy el.

Na most az új kutyát is erre tanítanánk,de hogyan?

Erre válaszoljatok,köszi!

32. lisa65 (válaszként erre: 20. - Akymo)
2010. márc. 6. 13:44

Olvastam amit irtál és nagyon tettszett!

Van egy magyarvizsla kutyus akit láncraverve tartanak elég rossz körülmények között, ha gondolod és szeretnél magatoknak örömöt szerezni szivesen segitek abban, hogy egymásra találjatok.

31. agis (válaszként erre: 30. - Ancsos)
2010. febr. 18. 09:04
Az enyém is 27 kiló és kb 40 centi a marmagassága...fél évesen:)))
30. ancsos (válaszként erre: 28. - Agis)
2010. febr. 17. 15:12

köszi!

60 centis marmagasságú "kicsike"... :)

2010. febr. 16. 09:17

Sziasztok!

Van egy tündéri 7 hetes palotakutyusom eladó.Ha valakit érdekel írjon,vagy ha tudtok valakit aki szívesen látná.... :o)

28. agis (válaszként erre: 27. - Ancsos)
2010. febr. 15. 20:21
Sok örömet a "kis" kedvenccel:)))
27. ancsos (válaszként erre: 26. - Agis)
2010. febr. 15. 19:54
itt van velem 3 napja... és egy angyal :)
26. agis (válaszként erre: 25. - Ancsos)
2010. febr. 10. 10:54
AKi még nem szeretett soha állatot, nem ismeri lelkének egy részét sem:)
25. ancsos (válaszként erre: 22. - Agis)
2010. febr. 5. 10:32
akkor megfogadtam, hogy többet nem kell kutya...most meg eltelt 7 év és szeretnék egyet.
24. ancsos (válaszként erre: 20. - Akymo)
2010. febr. 5. 10:31

miért keltenél közutálatot?

egy kutya igenis a leghűségesebb társ.

23. ancsos (válaszként erre: 22. - Agis)
2010. febr. 5. 10:31
volt egy kutyám 10 évig, egy uszkár, vele nőttem fel, 13 éves születésnapomra kaptam. és abszolút tudott viselkedni, sőt...megvárt a bolt előtt is, szájában tartva a pórázát, ha épp be kellett mennem vásárolni :)sajnos melldaganata lett , és bár kétszer is műtötték, végül el kellett altatni, hogy ne szenvedjen :(
22. agis (válaszként erre: 19. - Ancsos)
2010. febr. 3. 09:02

Ha elég határozott vagy, és sok szeretettel megtanítod a kutyust a társasá élet szabályaira, nem lesz gond.


Menhelyi kutyát azoknak ajánlanak elsősorban, akiknek már volt kutyája. Kezdő kutyásként nagyobb kihívás lehet.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook